Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Komorná melodráma o dospievajúcej hipisáčke s veľkým srdcom Breezy a mužovi v strednom veku a so srdcom zlomeným rozvodom, ktorý podľahne jej šarmu. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (24)

dobytek 

všechny recenze uživatele

Zajímalo by mě, co Eastwooda tenkrát k tomu vedlo, že takhle odbočil od těch svejch "drsňáckejch" filmů. Breezy je úplně něco jinýho, než bych od něho čekal. Eastwood natočil naprosto obyčejnej, ale o to víc uvěřitelnej, malej (dalo by se to možná označit za nezávislej) film o vztahu poněkud nesourodý dvojice. Ale film se poměrně úspěšně vyvaroval nejrůznějších klišé a William Holden a Kay Lenz to zahráli tak přirozeně, že to působilo opravdu jako ze života. Měl jsem pro obě hlavní postavy pochopení. Nicméně já tyhle vztahovo-romantický typy filmů moc nemusim, takže pro mě jenom za 3 hvězdy. V každym případě je to zajímavej pohled na počátky Eastwoodovy režisérský tvorby. ()

Rominator 

všechny recenze uživatele

Upovídaná Breezy (Kay Lenz) se vecpe jako nechtěná stopařka do auta Frankovi (William Holden), který se chystá jet do práce. Při jízdě si Breezy všimne u cesty psa a chce po Frankovi, aby zastavil. Nad jeho tělem se dostávají do slovní hádky, Breezy utíká a Frank zjištuje, že si v autě zapomněla kytaru... Clint Eastwood tento snímek pouze režíroval, ale lze ho krátce spatřit ve skryté cameo roli jako chlapíka v bílé bundě, který se na molu opírá o zábradlí a rozhlíží se. Před kinem na Clinta ještě odkazuje plakát k filmu High Plains Drifter (1973). Kay Lenz mi tady svým vzhledem připomínala oblíbenou herečku Hilary Swank. ()

Reklama

woody 

všechny recenze uživatele

"Jak bys nazval tuhle éru?" "Vrchol odlivu." Na jedné straně mladá naivní hipísačka, toulající se se svou kytarou světem. Na straně druhé postarší bohatý prodejce domů, který i přes svůj cynismus má zlaté srdce... Jeden z prvních Clintových režijních pokusů, který podle IMDb vidělo jen asi 400 lidí. Celou dobu mi to přišlo jako takový nezávislý oddechový film točený pro zábavu všech zůčastněných. Vždyť kromě osvědčeného Holdena zde nehraje nikdo známý a málokdy se děj přesune do exteriérů.. Je poznat, že se rodí velká režijní hvězda, ale překvapivě - na Eastwooda - jsou tu natahované a ještě k tomu uslzené scény. To už naštěstí později dopiloval k dokonalosti. Musím přiznat, že Kay Lenz je příjemně spontánní a ani jsem se Holdenovi nedivil, že vymění život spořádaného občana a zamiluje se do holky, kterou si pletou s jeho dcerou. Ozvláštněním jsou neustávající pochyby, zda jde o lásku nebo o sex nebo o dokázání si, že se ještě postaví... Ale celkově jsem čekal, že se příběh vyvine jinak. Velice pěkné zachycení končící éry hipís a několik skvělých scén (Key poprvé uvidí oceán) to na více jak 60% nevytáhnou... A Clint se také objeví. Schválně jestli jste si ho všimli :-) ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Přiznám se, že v tomto filmu Eastwooda necítím a v životě bych ho na podobný snímek ani neodhadoval. Je opravdu pozoruhodné, jak moc se k dnešku jeho styl změnil. Nádherná procítěná záležitost, kde nám Clint ukázal, že se v něm schovává i pěkně citlivá duše. Trošku jsem se bál, že se mi film úplně netrefí do vkusu, neboť bohužel romantické filmy jsou celosvětově nejvíce zprzněným žánrem a narazit na nějaký podařený, je více než zázrak. Ústřední herecké duo bylo fenomenální. Od Holdena by to člověk klidně čekal, ale neuvěřitelně se blýskla méně známá Kay Lenz, které člověk velice rád odpustí i nepříliš hezkou přední nápravu. Opravdu velice příjemné filmové překvapení, které je ke všemu velice inteligentní. Jednotlivé dialogy nejsou rozhodně výplodem nějakého kokota scénáristy, který je napsal, když ráno sral na záchodě. Naopak mají hlavu, patu a především hloubku. Když bude člověk dobře poslouchat, odnese si nejenom filmový zážitek, ale i několik důležitých rad do života, a to je prostě něco, co přesahuje film samotný a je třeba to ocenit. A opravdu moc se mi líbila ústřední píseň i veškerá hudba. Nemohu jinak, než se přiklonit hned ke 4 hvězdičkám. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Když se na svých rozdílných cestách životem potkají okoralý padesátník a bezprostřední dvacítka, může z toho být stejně dobře drama, jakož i komedie. No, a místo toho natočil Eastwood lehce cynické melodrama, které pojednává o sice ne technicky, ale pocitově zjevně incestním vztahu dívky, která potřebuje zázemí i oporu a stárnoucího chlapíka, kterého těší se o ni paternalisticky starat. Uléhá na ni jako na oltář, na kterém může být obětován. ___ Holden se do role odtažitého a někdy protivného Franka hodí. Přestože mu bylo přes padesát, tak vypadal o deset let starší. Byl ve věku, kdy v některých scénách vzbuzoval dojem starce, ale v jiných ještě docela mužného chlapíka – přesně pro postavu otrávenou životem, které nalije mladá holka krev do žil. Jeho cynické průpovídky zakrývající strach patří k nejlepším momentům filmu, který je někdy překvapivě něžný i vášnivý. P. S. Clint tam má malé cameo, stojí v džínách a bílé bundě na nábřeží, po kterém se prochází hlavní pár. ()

Galerie (39)

Zajímavosti (3)

  • Clint Eastwood má ve filmu skrytou cameo roli chlapíka v bílé bundě, který se na molu opírá o zábradlí a rozhlíží se. (Rominator)
  • Pri pokladni v kine visí na stene plagát k filmu Tulák z vysokých plání (1973), ktorý vyšiel len o pár mesiacov skôr ako Breezy, a taktiež ho režíroval Clint Eastwood. (ZOUi)

Reklama

Reklama