Celkom fajn serial od Rusakov:) Uvodne titulky su fakt excelentne urobene. Zvukovy doporovod nema chybu a dobre uvadza tento serial na pozeranie. Serial sa skor niesol v takom spionaznom duchu, takze neocakavajte nejake bitky medzi Rusmi a Nemcami. Spion Apostol bol dobre uleteny a aj pekny drsnak a nerobilo mu ziaden problem bit sa s obrovskym chlapom v jedalni:)(23.3.2011)

Tak strasne divne, az me to zacalo bavit. Cz dabing je ovsem v tomto pripade neskutecne bizarni, bavilo me to diky nemu snad jeste o neco vic. Mit to o neco lepsi vypravu/kameru/vizual atd., bylo by to o level vyse. Ten tv kukuc tomu dost skodi. Nicmene hlavni hrdina je opravdu skvele zahran, tech postav je tam vice, jinak jsou kvality teto serie trochu diskutabilni...(13.9.2012)

Tenhle seriál mě vcelku zaujal. I když v prvních dílech měl pomalejší rozjezd, tak postupně jsem se na další pokračování těšil čím dál tím víc. Není zde sice žádná velká akce, ale zaujala mě taková syrovost celého příběhu. Není zde zřejmé, kdo je tu vlastně hodný a kdo zlý, rusové i němci se chovají prakticky stejně a například mučení ruského komisaře jeho kolegou je dost zajímavé. Hodnocení z mé strany je možná přehnaně kladné, ale jedná se o seriál, který je prostě jiný než ostatní a mně se líbil.(3.4.2010)

Rusové našli ve své fantazii ne úplně tradičního agenta. Do tajné služby ho nepřivedla láska k vlasti, ani touha po dobrodružství, ani tam není tak nějak bez vysvětlení, jako Bond. Apoštol slouží Sovětskému svazu proto, že jinak nemá naději se znovu setkat se svou rodinou. Přivedli ho do služby za flígr. Jeho snahou není dobře a oddaně sloužit, ale sleduje svoje vlastní zájmy a je krajně nedůvěřivý k cizím i svým. +++++ Stalinský režim je tu líčen jako tajně policejní stát par excellence. Lidé ve státním zájmu putují do lágrů a zase z lágrů, aniž by se jim někdo pokoušel vysvětlit proč a nač. Navrátilci děsí staré známé - neobrátí se teď role? Jednotlivé složky konstruují své lži, které jim jiné občas zkazí, ale nevadí, najdou se nové lži. Všechno je možné a nic není možné. Včera jste seděli, dneska dostanete vyznamenání a zítra vás popraví. Včera jste se jmenoval Istomin, dneska jste Solovjov. Včera jste byla knihovnice, dnes jste duševně chorá, ačkoliv posíláte příbuzným pohlednice z procházky po Kujbyševě. +++++ Tyto momenty si nezadají s mírně odlišným, ale taktéž dost nelidským režimem v nacisty okupované části Ruska. Hlavní hrdina se tak snaží prokličkovat mezi Stkyllou a Hiarbdou, zachránit své blízké a přitom si zachovat morální integritu - to se mu ovšem v řadě případů nepodaří. Škoda, že seriál od těchto momentů raději rychle dává pozornost pryč - příiš mu jde o to, aby byl jeho hrdina divákem oblíben. To se daří, ale za cenu umrtvení soucitu s Apoštolem a anonymními mrtvými. +++++ Škoda jen, že v závěru scénárista až příliš pociťoval potřebu přijít s šokujícím odhalením. To intimní propojení všech zúčastněných působí přeci jen poněkud krkolomně a nedovysvětleně. Geldrich, apoštolův cíl, až příliš může zpočátku a v kontrastu s tím až příliš málo na úplném konci. Nadto by si seriál zasloužil bohatší, expresivnější či naopak intimnější filmařinu - něco mimo sice solidní, ale přeci jen televizní standard. Silné ***.(4.1.2015)

Prumerny valecny serial o jednom ruskem agentovy s krycim jmenem Apostol. Prestoze mel pribeh prijemne gradujici tendenci a nekolikrat dojde k zajimavemu obratu, tak me serial nejak extra nechytil. Do oci bijici tv vzhled serialu, souboje muze proti muzi vypadali lepe uz ve filmech z 50. let a v neposledni rade sem mel tu smulu a serial videl s ceskym dabingem, ktery je opravdu, ale opravdu otresny. Shrnuto a podtrzeno, zajimavy pribeh plny obratu ktery je vsak zpracovan velice levne a je to na nem videt.(19.5.2011)

• - Nikolaj Fomenko (Alexej Ivanovič Chromov) nosí vo filme rád Červenej hviezdy na ľavej strane hrude, hoci podľa stanov rádu sa nosí na pravej strane. (sashazv)

• - Seriál sa natáčal v Serpuchovskom rajóne Moskovskej oblasti, Moskve, Tunise, meste Kirillov, v Kirillo-Belozerskom kláštore (kde sa nakrúcali scény zo sabotážnej školy Abwehru) a v Prahe. (sashazv)