Prumerny valecny serial o jednom ruskem agentovy s krycim jmenem Apostol. Prestoze mel pribeh prijemne gradujici tendenci a nekolikrat dojde k zajimavemu obratu, tak me serial nejak extra nechytil. Do oci bijici tv vzhled serialu, souboje muze proti muzi vypadali lepe uz ve filmech z 50. let a v neposledni rade sem mel tu smulu a serial videl s ceskym dabingem, ktery je opravdu, ale opravdu otresny. Shrnuto a podtrzeno, zajimavy pribeh plny obratu ktery je vsak zpracovan velice levne a je to na nem videt.(19.5.2011)

Tak strasne divne, az me to zacalo bavit. Cz dabing je ovsem v tomto pripade neskutecne bizarni, bavilo me to diky nemu snad jeste o neco vic. Mit to o neco lepsi vypravu/kameru/vizual atd., bylo by to o level vyse. Ten tv kukuc tomu dost skodi. Nicmene hlavni hrdina je opravdu skvele zahran, tech postav je tam vice, jinak jsou kvality teto serie trochu diskutabilni...(13.9.2012)

Realistická reflexe historie, ovšem bez nechutných scén a vyžívání se v krvavinách, diky bohu. Ukazuje děsivou bezmoc občana v době stalinismu za druhé svétové, občana, který neví, co má či nemá dělat či říkat, kdy nebo komu, a nelze ani odhadnout, jak by se chovat měl, aby si zachoval vůbec život a svobodu. Příběh má ovšem značné slabiny, ke konci je špionážní propletenec tak komplikovaný, až se stává značně špatně pochopitelným. Takže mi není jasné: 1. role Geldricha - působil spíše jako totální nezúčastněný, osoba mýtická 2. konec vůbec - to byla rodina už po smrti? A zjevuje se mu jako duchové? Nebo je Koval-Istomin sám na cestě do záhrobí? Bohužel - na tohle bych potřebovala vysvětlivky.(27.8.2015)

Celkom fajn serial od Rusakov:) Uvodne titulky su fakt excelentne urobene. Zvukovy doporovod nema chybu a dobre uvadza tento serial na pozeranie. Serial sa skor niesol v takom spionaznom duchu, takze neocakavajte nejake bitky medzi Rusmi a Nemcami. Spion Apostol bol dobre uleteny a aj pekny drsnak a nerobilo mu ziaden problem bit sa s obrovskym chlapom v jedalni:)(23.3.2011)

Tenhle seriál mě vcelku zaujal. I když v prvních dílech měl pomalejší rozjezd, tak postupně jsem se na další pokračování těšil čím dál tím víc. Není zde sice žádná velká akce, ale zaujala mě taková syrovost celého příběhu. Není zde zřejmé, kdo je tu vlastně hodný a kdo zlý, rusové i němci se chovají prakticky stejně a například mučení ruského komisaře jeho kolegou je dost zajímavé. Hodnocení z mé strany je možná přehnaně kladné, ale jedná se o seriál, který je prostě jiný než ostatní a mně se líbil.(3.4.2010)

• - Nikolaj Fomenko (Alexej Ivanovič Chromov) nosí vo filme rád Červenej hviezdy na ľavej strane hrude, hoci podľa stanov rádu sa nosí na pravej strane. (sashazv)

• - Seriál sa natáčal v Serpuchovskom rajóne Moskovskej oblasti, Moskve, Tunise, meste Kirillov, v Kirillo-Belozerskom kláštore (kde sa nakrúcali scény zo sabotážnej školy Abwehru) a v Prahe. (sashazv)