Italsko-americké vztahy v Louisianě jsou narušeny, když policista během pašování zabije řidiče kamionu Rosaria Delle Rose (Larry Chance). Serafina Delle Rose (Anna Magnani) se stává vdovou a následkem nervového otřesu potratí. V průběhu let stále více stahuje do sebe a snaží se donutit svou krásnou dospívající dceru Rosu (Marisa Pavan), aby to udělala stejně. Serafina se ale dozví o dávné Rosariově aféře s jinou ženou; a bezstarostný, italský řidič kamionu Alvaro (Burt Lancaster) může vstoupit do jejího života. (sator)

Houdini

Oscar 3 : Herečka HR - Anna Magnani, Kamera ČB, Výprava ČB + 5 nominací: Nejlepší film, Herečka VR - Marisa Pavan, Kostýmy ČB, Střih, Hudba ()

Arsenal83

Charizmatická herečka Anna Magnani prišla prvýkrát do USA, zahrala si rolu v tomto filme a dostala oscara. Pritom nevedela po anglicky ani slovo. O výhre zlatej sošky sa dozvedela doma, keď ju nadránom prebudil telefonát. ()

Flego

Hry Tennessee Williamsa boli vždy atraktívne aj pre filmové spracovania a táto bola priamo ušitá pre Annu Magnani. Talianska herečka bola bravúrna, jej sicilská žena vydatá v juhoamerickom mestečku, sa zhostila postavy dokonale. Sekundoval jej Burt Lancaster a hoci fyzicky nepôsobí ako Talian, herecké majstrovstvo ponúkol aj on. ()

Dale

Williamsovky mám celkom rád, no táto ma nezaujala. Príbeh je slabší a Lancaster aj Magnani dosť prehrávajú, ich prejavy sú až príliš teatrálne, aj keď to asi patrí k náture Talianov, no mne to vadilo. ()

danecek24

13. Zlatý Glóbus za rok 1955 - cena (2) - *Nejlepší herečka (drama) - Anna Magnani, *Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Marisa Pavan ()

sator

Italsko-americké vztahy v Louisianě jsou narušeny, když policista během pašování zabije řidiče kamionu Rosaria Delle Rose (Larry Chance). Serafina Delle Rose (Anna Magnani)  se stává vdovou a následkem nervového otřesu potratí. V průběhu let stále více stahuje do sebe a snaží se donutit svou krásnou dospívající dceru Rosu (Marisa Pavan), aby to udělala stejně. Serafina se ale dozví o dávné Rosariově aféře s jinou ženou; a bezstarostný, italský řidič kamionu Alvaro (Burt Lancaster) může vstoupit do jejího života. Tennessee Williams se zamiloval do herectví Anny Magnani a napsal pro ni stejnojmennou divadelní hru pro Broadway. Anna však odmítla, protože v té době podle vlastních slov neuměla anglicky ani pozdravit. Scénárista to ale nevzdal a prosadil si ji do filmu, který následoval po divadelní hře. ()

rivah

Skvělá Anna Magnani film utáhla, Burt Lancaster se na roli Itala nehodil. Ale díky ní dopadl film výborně. ()