Jiřího Svobodu coby režiséra mám docela rád. A v případě Lesu mrtvých musím ocenit, že z tak zmateného a v nejednom případě/dialogu až hloupého scénáře dokázal vykřesat poměrně zajímavý a atmosférický kousek. Ten film má atmosféru a spoustu dobrých nápadů a scén. ovšem jen ve smyslu zpracování. Jeho největší slabinou je prostě scénář. Nejednou jsem si u filmu říkal, sakra, jde to, jde ta atmosféra, to až horrorové napětí. Tak kde je chyba? Co tomu v Česku pořád chybí, aby se natočil slušný horror? Jsou to peníze? Les mrtvých vůbec není špatný, na televizní tvorbu rozhodně ne.(23.10.2015)

• flanker.27

No já nevim no. Jiřího Svobodu mám rád, mám ho mezi nejoblíbenějšíma režisérama, ale tohle jsem nějak nepobral. Nevim, jestli je to předlohou, ale na téma svědomí a lidská touha po majetku už toho bylo napsáno a natočeno docela hodně a troufám si říct že lepšího. Film skládající se z představ a reality vzdáleně připomíná Jakubův žebřík, bohužel nesympatickým lidem se nedá fandit ani se o ně bát či s nimi alespoň soucítit. Příběh dle mého také trpí přenosem z Rumunska do Čech, "balkánská" mentalita postav tomuhle prostředí moc neodpovídá. Přitom atmosféra není špatná, Svoboda se nebojí natáčet dost naturalistické i sexuálně explicitní scény a s jiným příběhem by u mě asi uspěl.(19.10.2009)

• Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Efekty 3/10/// +Dolanský byl opět přesvědčivý, v závěru houstla atmosféra, naštěstí je to krátké -podivná atmosféra, ještě podivnější prostředí, zvláštní postavy/// V jednu chvíli jsem si myslel, že bych to vytáhl na 3*, ale to nejde, protože je to natočeno tak nesourodě a podivně, že nevím co si z toho filmu mám vzít. V jednu chvíli už si něco myslím a potom scénáristé otočí. V další moment následuje scéna, která se vlastně nestala. Mám v tom zmatek a vlastně je to hnusnej film./// Celkem 42%/// PS: Milan Kňažko tam nehraje, ve filmu jsem ho nenašel a ani v titulcích(29.10.2009)

• CheGuevara

Nedělní prime time je jakousi výkladní skříní České televize. Každou neděli nám dojde upomínka, na co že vlastně tu stovku měsíčně posíláme. Tohle avízo v podobě snímku Les mrtvých si však můžou protentokrát strčit za klobouk. Cožpak si páni a dámy z Kavčích hor neuvědomují, že dravý snímek nedělá jenom rádoby dynamická kamera? Že záběr na pár mrtvol už dávno nikoho z křesla nepostaví? Že symbolika šestákových románů z Jiřího Svobody žádného velkého umělce neudělá? Cožpak se musí v každém dospělém filmu souložit o s to šest, aby jsme ukázali, jak se ničeho nebojíme? Cožpak je krize natolik tíživá, že Janeček už vyrazil všechny schopné dramaturgy? Cožpak musím mít zase ten palčivý pocit, že tvůrci ukazují asi takové zapálení pro věc, jako brigádník na noční směně? Cožpak se zase musím ptát bez nároků na odpověď? A z Kavčích hor se ozývá jen hrobové ticho.(18.10.2009)

• Tom_Lachtan

I viděl jsem les mrtvých i uzřel jsem, že je to hovadina, obrovská a nezměrná hovadina, kde hapruje skoro všechno, herci hrají hrozně divně a to včetně Jana Dolanského, u kterého jsem si před tím, než jsem si film pustil říkal "hele, že by konečně pořádná role?" ale ono ne, hraje totálního blba, což je ovšem na druhou stranu pořád asi nejlépe napsaná role, bohužel, jeho žena je děvka, u které se člověk diví, že ji Dolanského postava dávno nesvázala ve stodole a nenechala ji o hladu, dále tu máme pár dementních lapků a podivných entit s nejasnými motivacemi a všem bez výjimky scénář nadělil hrozně směšné a hloupé dialogy. Kdy to ale byli jenom ty dialogy... Hrozně směšné jsou i některé záběry, například když se co minutu zjevují prostřihy na sympatického vlčáka, který má nejspíš představovat divého vlka, je to jen vtipné, pokus vytvořit tajemno u jedné postavy tím, že ji na raně sedí opelichalý havran, to už není ani směšné, to je už jen divné, snaha o to, aby výsledek vypadal temně je asi tak úspěšný, jako snaha vytvořit vzezření nebezpečného zvířete u činčily na vodítku s růžovým tupé, před dvaceti lety by to možná, ale teď jednoznačně ne. Nudné a hloupé.(5.5.2014)

• - Natáčelo se ve Slavonicích. (M.B)