Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Agent CIA Cross, který už opustil aktivní službu, je v podezření, že prodal Rusům některá z důležitých tajemství. K této domněnce vedou šéfy CIA vztahy stárnoucího muže k ruskému agentovi Žarkovovi. Proto je rozhodnuto, že jako možná hrozba pro zájmy americké bezpečnosti musí být odstraněn. Muž, kterému je tento úkol přidělen, je Crossův bývalý žák a chráněnec Jean Laurier, jehož kódové jméno je Štír. Ani dlouholeté přátelství, které oba muže spojuje, nezabrání chladnokrevnému Laurierovi ve splnění úkolu, což se ovšem ukáže být mnohem obtížnější než zabít vlastní dívku, která se ukázala být nepřátelským agentem. Cross totiž naučil Jeana řemeslu, ale za ty roky ve službě má v rukávu dost triků, aby si dokázal chránit kůži a bez váhání je používá. Žarkov se Crosse pokouší přesvědčit, aby emigroval, ale ten odmítá. Chce zůstat ve své zemi a nelítostně vyrovnat některé staré dluhy. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (61)

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Starosvětsky vyhlížející film, kde špiona identifikujete v davu ve zlomku sekundy podle pichlavých očí, upřeného zachmuřeného pohledu a zlověstného tónu, který zazní v momentě, kdy na něm spočine pohled kamery. Sledovačka je nenápadná jako ruční granát na talíři ve školní jídelně, tajní agenti nemají pomalu nic jiného na práci než po sobě střílet a 60letý Burt Lancaster s vážným zraněním bez problémů svižně překonává po žebříku několik pater a poté vyřídí výrazně mladšího protivníka. Takovou fyzičku bych mu záviděl i ve třiceti. Štír je naivně zakonspirovaný kousek, který sází na hvězdné obsazení a k vrcholům žánru vzhlíží z úctyhodné vzdálenosti. Na druhou stranu ale neuráží zjevnou tupostí a fanoušek žánru by s ním neměl mít zásadní problém. Celkový dojem: 60 %. ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Tak od špionážního thrilleru, ve kterym hraje Alain Delon, jsem čekal, že to bude nějaká bomba, ale jsem z toho akorát zklamanej. Rozjíždělo se to docela nadějně, ale postupně se to všechno začne zamotávat, začnou přibejvat různý postavy, který zase najednou někam začnou mizet, a v tom se nějak plácá Alain Delon a Burt Lancaster, aby se doplácali k tak trochu překvapivýmu konci. Ale já jsem tim filmem byl už tak znuděnej, že mi to bylo nakonec stejně jedno, jak to všechno dopadne. ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Král průměrnosti Winner a jeho spy film? Diváku, spi.. Stokrát viděné hrátky tajných služeb, jejichž středobodem jsou tentokrát dva muži. Postarší harcovník, který je vždy tah napřed před svými soupeři, ale zároveň tuší, že hra na jedné šachovnici proti černým i bílým těžko skončí jeho vítězstvím a proti němu CIA placená Nemesis, která má ráda kočky i kočičky a občas utrousí nějakou trefnou hlášku ohledně predikce dalšího vývoje (třeba o rezervaci místa na hřbitově). Je pravda, že od honičky na staveništi to trochu vystoupí ze zóny lhostejnosti, ale na Lina Venturu v podobných pozicích se to nechytá. Jediná zajímavá věc je, že se režisér a jeho dvě ústřední hvězdy narodily ve znamení Štíra. Vyjádřeno poměrem pravděpodobnosti je to 1 ku 1728, což je zhruba stejně velká šance jako to, že ve filmu podobného ražení nebude na konci Delonova postava kartáčovat šaty do truhly.. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Čím víc ti někdo řekne, tím seš pro něj nebezpečnější." Špionské hry mě vždycky bavily a taky mě poučily o tom, že každý se v určité chvíli může stát postradatelným. Proto jsem nikdy nevstoupil do CIA, přestože mě lanařili už od školky, kdy jsem při vycházce dokázal prchnout soudružce učitelce. Nepodepsal jsem to ani konkurenci a proto ještě stále žiju. Těžko říct, komu všemu to podškrábl agent Cross, ale já jsem mu stejně fandil, protože prchnout z hlídaného letiště v přestrojení za černošského kněze byl skvělý kousek. Bohužel to dopadlo tak nepřikrášleně, jak to jen v sedmdesátých letech dopadnout mohlo a to mě, společně s uši trhající muzikou, tentokrát donutilo zaokrouhlit své hodnocení dolů. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Další luxusní špionážní nářez který si vystačí z promakaným příběhem skvělou atmosférou a hudbou a pochopitelně ho podporuje i výkon obou hlavních představitelů plus znamenitá finální pointa. Tak já nevím vždy když utíkám od současných sraček, tak si pustím nějakou starou pecku a vždy se bavím. Čím to bude? asi je cosi shnilého v současné kinematografii... No co už klasiky nezklamou. Konec keců.90% ()

Galerie (17)

Zajímavosti (4)

  • Bill Nagy (zahral si malú rolu majiteľa obchodu) zomrel ešte predtým, než bol film uvedený do kín. (m.a.t.o.)
  • Natáčalo sa od júna 1972 vo Virginii, Washingtone, Viedni a Paríži. (m.a.t.o.)
  • Burt Lancaster (Cross), ktorý bol kedysi akrobatom v cirkuse, zvládol všetky kaskadérske kúsky bez zastúpenia dablérom. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama