Megan a Abby sú sestry "ako sa patrí" - už od detstva sú najlepšie kamarátky, vedia o sebe navzájom všetko a spoločne zdieľajú vášeň ku komixu a pop-kultúre. Lenže prichádza okamih pravdy - Megan dostala pracovnú ponuku v New Yorku. Abby s Megan sa rozhodnú stráviť posledný víkend spolu. Okrem iného sa chystajú samé preskúmať opustené časti Arizony. K nim patrí aj staré banské mestečko Skull City Mine. To netušili, že práve Skull City Mine ukrýva staré a veľmi nebezpečné tajomstvo. Ich nevinný víkend sa tak zmení v horor, keď budú musieť čeliť nebezpečenstvu - a to ľudskému aj nadprirodzenému... (ainadalkaz)

Morholt

Legrační pokus o hixplo s náboženským podtextem, který vlastně svým způsobem docela vyšel, protože přinesl všechno, co člověk od podobných béček a céček očekává. Jaou tu dvě holky k sežerání, které neumí hrát, Tony Todd, který sice hrát umí, ale většinou se o to nesnaží, pár katalogových křupanů a sem tam i nějáké to gore, ačkoiv s tím se tady přespříliš šetřilo. Jeden z těch filmů, kterej je tak blbej, až docela baví. 40% ()

Faustka

The Graves je takové skotačivé projímadlo, ve stylu Wolf Creek nebo Borderland. A divte se; občas dokáže i takový pozliepanec překvapit, až natolik, že mi na necelých 90 minut pohotově rozvířil(bohužel nezavlažil) vyprahlý(při 33°C ve stínu) večer na plavkové párty. :))) ()

J*A*S*M odpad!

Už poměrně dlouhou dobu se vyhýbám těm hororům, u nichž je již od pohledu naprosto jasné, že jejich kvalita klesá do záporných hodnot, nicméně u The Graves jsem se nechal napálit. AD Horrorfest sice nikdy nebyl přehlídkou vynikajících filmů, nicméně pořád se držel v rozmezí dvou až tří (čtyř) hvězdiček, což je koukatelné. The Graves však bohužel koukatelné nejsou, ba co víc, společně s Hercules 3D jsou nejhorším dílem, které jsem od začátku roku zhlédnul. Opuštěné hornické městečko kdesi v poušti je fajnová hororová destinace (jak dokazuje například The Hills Have Eyes, či Disappearance), takže člověk až nevychází z údivu, jak je možné to tak pokazit. ()

kingik

Sestry Abbygail a Megan Gravesovi rozhodně neudělaly dobře, když zavítaly do zapadákova jménem Unity kdesi v Arizoně. Městečko je prokleté a ovládá ho pekelný démon živící se lidskými dušemi. Podivným zápachem šíří posedlost a místní burani pro něj zabíjejí náhodné turisty, aby měli od něj klid, i když jejich dušemi taky nepohrdne a rve jim je z těla za ohlušujícího křiku obětí. Sestry i divák se mohou těšit, že je s "otevřenou náručí" uvítá fanatický kněz Tony Todd nebo šílená buranská rodinka maniaků, které vévodí perfektní záporák Bill Moseley. A všechno se to zvrhne v brakovou naháněčku s dobrým koncem. Tento horor není tak špatný, jak uvádí zdejší hodnocení. Dokonce je podle mě značně podhodnocený. Má několik trumfů, které stojí za pozitivní hodnocení. Především sestry Gravesovi hrají krásky Clare Grant A Jillian Murray, které umí dokonce i hrát. Dále je tu pak zmíněný Bill Moseley, množství odkazů na stylovost hororů 70. let, dokonalá hudba a kamera někdy šikovně krvavému detailu uhne a vidíme jen efektní stříkání krve, což bylo velmi zajímavé. Přiznaná brakovost a lacinost tohoto díla, které stálo jen pár USD, je také výhrou. A proto mně nic nebrání ohodnotit film v relativně vysoko, ačkoliv debutující režisér Brian Pulido bude muset svoji ultrabrakovost potvrdit v některém ze svých příštích filmů. Otázkou je, jestli ještě vůbec někdy něco natočí. ()

eraserhead666

Ozvláštnit klasický buranský vyvražďovák nadpřirozeným prvkem se ukázal být krokem vedle, hlavně proto, že je to právě jen okořenění, nadpřirozeno nemá pro příběh a zápletku prakticky žádný význam a pořád zůstává jen a hlavně ta buranská vyvražďovačka. A těch už bylo dost, a pokud někdo nepřijde s nějaký originálním oživením, vždycky už to bud ejen a pouze další buranská vyvražďovačka. Přes to prostě vlak nejede. Navíc nechápu, proč někdo točí buranskou vyvražďovačku a prakticky nic neukáže. Jediným pozitivem tak zůstávají titulní sestry Gravesovy, veskrze sympatická dvojka a to jak hereckým obsazením, charakterem tak, samozřejmě, i vzhledem. ()

• Natáčelo se v Sonoran Desert blízko Wickenburgu v Arizoně. (Chatterer)
  • Natáčení zabralo čtyři týdny. (Chatterer)