Košilka (TV film)

Komedie

Československo, 1974, 87 min

Jaromír Zaoral

Komentáře uživatelů k TV filmu (11)

"Ježišmarjá, strejčku, i když seš profesor češtiny, nemůžeš v mariáši říkat skvrna! Flek, proboha tě prosím, v mariáši říkej flek!" Neprávem zapomenutá perlička ostravské televize. Dívatelnosti nepochybně napomohlo angažmá Jiřiny Šejbalové, i když její role tady není stěžejní. Mužští herci tady nijak neoslnili, jejich výstupy jsou nezřídka hluchými místy filmu, ale třígenerační špičkování babičky, jejích dcer a vnučky povyšují tuto hru nad průměr. Brilantní dialogy a zvláště výměna překvapivě moderních názorů na život mezi matkou a dcerou (proč už tenkrát si někdo nevšimnul tehdy mladé Lenky Termerové?).(9.11.2008)

"A proč nevoníš? Žena má vonět! Žena má mít, tendlecten, bigbeat!" "Myslíš sex-appeal?" Komedie potvrzující scénáristickou brilanci Otty Zelenky. Tsunami zábavy a uragán hlášek, které nelze pobrat (i díky návalům smíchu) na první dobrou. Opakované zhlédnutí je proto nutností, v tomto případě ovšem mimořádně příjemnou.(6.3.2016)

Lenka Termerová v posteli s milencem hned na začátku filmu v roce 1974? Tušila jsem, co z toho vyleze. Připomínalo mi to bakalářskou povídku. To byla ale povedená rodinka. Co věta vypuštěná z úst osazenstva, to skutečná perla. Dailogy mezi postavami byly brilantně napsané a hezky jim sedaly do pusy. Jiřina Šejbalová byla správná hlava rodiny. ... "rozsíváš kolem sebe erotické temno." Asi začnu tu rozkošnou větičku taky používat. Ta stojí za zapamatování.(8.9.2016)

Víš, co to s ženskou udělá, když se jí blíží čtyřicítka? Co je to za lomcovák?" Tady to jede. Normálně se na tu čtyřicítku začínám těšit, hlavně až budu vytvářet erotické temno :-D Luxusní dialogy, perfektní výkony, skvostná J. Šejbalová a J. Kobr. "Smyk, který čekám, snadno vyrovnám! - Hřbitovy jsou plné takto sebejistých řidičů!" Na vyčištění hlavy ideální inscenace.(29.2.2016)

"Košilka" mě potom navedla na další, snad ještě lepší český film. A v tomto snímku musím uznat, že mě dostal ne jenom námětem, ale i skvělou kvalitou materiálů používaných v sedmdesátých letech na českém území. Z mého pohledu skvost!!!(13.8.2015)

• vitekpe

Sejbalova odvedla profesionalni vykon a byly tam zajiimave paruky. Ale jinak blbost. Znam plno podobnejch lepsich komedii. Tohle vlastne ani nijak legracni neni. 2+(4.1.2013)

Excelentní Jiřina Šejbalová, příjemné dílko(19.11.2008)

Zpočátku nic moc, ale pak nastává moje oblíbená motanice. Herci velmi dobří, občas se dá i zasmát. Příjemná věcička.(14.8.2017)

Taková normální rodinka z Ostravy. Herecky vyčnívá Jiřina Šejbalová a Josef Kobr. 90%(3.1.2013)

• brumbrum

Hrozna nuda..(14.5.2015)

Nejdřív jsem si říkal, co to bude za televizní podivnost z roku '74. Nakonec jsem u toho zatuhnul až do konce. Na svou dobu mi to nepřipadalo nějak zvlášť hloupé a našlo se tam mnoho bezvadných vtípků. Pravda, celá ta posedlost sňatky dnes působí trochu nepochopitelně a 28 letý rozvedený muž je pro mne doslova kulturní šok. Postava dědy mě pobavila asi nejvíc, spolu s panem Cínem, samozřejmě. Jiřina Šejbalová, která je snad v každé své roli vzývána jako skvělá umělkyně mi nebyla nikdy zvlášť sympatická, ale nic proti. A když na d těmi hereckými výkony v této nenápadné televizní hříčce přemýšlím, myslím že na takové slušné úrovni by dnes pro televizi hrál jen málokdo. A to tenkrát točili s vědomím, že výsledkem bude jen černobílý rozmazaný obraz. Co hře ubrala technika, to vyvážili herci svou upřímnou prací. Dnes je to asi naopak.(9.11.2008)