poster

Košilka (TV film)

Komedie

Československo, 1974, 87 min

Kamera:

Jaromír Zaoral
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV filmu (11)

 • argenson
  ****

  "Ježišmarjá, strejčku, i když seš profesor češtiny, nemůžeš v mariáši říkat skvrna! Flek, proboha tě prosím, v mariáši říkej flek!" Neprávem zapomenutá perlička ostravské televize. Dívatelnosti nepochybně napomohlo angažmá Jiřiny Šejbalové, i když její role tady není stěžejní. Mužští herci tady nijak neoslnili, jejich výstupy jsou nezřídka hluchými místy filmu, ale třígenerační špičkování babičky, jejích dcer a vnučky povyšují tuto hru nad průměr. Brilantní dialogy a zvláště výměna překvapivě moderních názorů na život mezi matkou a dcerou (proč už tenkrát si někdo nevšimnul tehdy mladé Lenky Termerové?).(9.11.2008)

 • 6thSun
  *****

  "A proč nevoníš? Žena má vonět! Žena má mít, tendlecten, bigbeat!" "Myslíš sex-appeal?" Komedie potvrzující scénáristickou brilanci Otty Zelenky. Tsunami zábavy a uragán hlášek, které nelze pobrat (i díky návalům smíchu) na první dobrou. Opakované zhlédnutí je proto nutností, v tomto případě ovšem mimořádně příjemnou.(6.3.2016)

 • blackrain
  *****

  Lenka Termerová v posteli s milencem hned na začátku filmu v roce 1974? Tušila jsem, co z toho vyleze. Připomínalo mi to bakalářskou povídku. To byla ale povedená rodinka. Co věta vypuštěná z úst osazenstva, to skutečná perla. Dailogy mezi postavami byly brilantně napsané a hezky jim sedaly do pusy. Jiřina Šejbalová byla správná hlava rodiny. ... "rozsíváš kolem sebe erotické temno." Asi začnu tu rozkošnou větičku taky používat. Ta stojí za zapamatování.(8.9.2016)

 • LadyPupu
  *****

  Víš, co to s ženskou udělá, když se jí blíží čtyřicítka? Co je to za lomcovák?" Tady to jede. Normálně se na tu čtyřicítku začínám těšit, hlavně až budu vytvářet erotické temno :-D Luxusní dialogy, perfektní výkony, skvostná J. Šejbalová a J. Kobr. "Smyk, který čekám, snadno vyrovnám! - Hřbitovy jsou plné takto sebejistých řidičů!" Na vyčištění hlavy ideální inscenace.(29.2.2016)

 • Prekarkar
  *****

  "Košilka" mě potom navedla na další, snad ještě lepší český film. A v tomto snímku musím uznat, že mě dostal ne jenom námětem, ale i skvělou kvalitou materiálů používaných v sedmdesátých letech na českém území. Z mého pohledu skvost!!!(13.8.2015)

 • vitekpe
  **

  Sejbalova odvedla profesionalni vykon a byly tam zajiimave paruky. Ale jinak blbost. Znam plno podobnejch lepsich komedii. Tohle vlastne ani nijak legracni neni. 2+(4.1.2013)

 • jejdavilda
  ****

  Excelentní Jiřina Šejbalová, příjemné dílko(19.11.2008)

 • Pitryx
  ***

  Zpočátku nic moc, ale pak nastává moje oblíbená motanice. Herci velmi dobří, občas se dá i zasmát. Příjemná věcička.(14.8.2017)

 • baxz
  *****

  Taková normální rodinka z Ostravy. Herecky vyčnívá Jiřina Šejbalová a Josef Kobr. 90%(3.1.2013)

 • brumbrum
  *

  Hrozna nuda..(14.5.2015)

 • 790511
  ***

  Nejdřív jsem si říkal, co to bude za televizní podivnost z roku '74. Nakonec jsem u toho zatuhnul až do konce. Na svou dobu mi to nepřipadalo nějak zvlášť hloupé a našlo se tam mnoho bezvadných vtípků. Pravda, celá ta posedlost sňatky dnes působí trochu nepochopitelně a 28 letý rozvedený muž je pro mne doslova kulturní šok. Postava dědy mě pobavila asi nejvíc, spolu s panem Cínem, samozřejmě. Jiřina Šejbalová, která je snad v každé své roli vzývána jako skvělá umělkyně mi nebyla nikdy zvlášť sympatická, ale nic proti. A když na d těmi hereckými výkony v této nenápadné televizní hříčce přemýšlím, myslím že na takové slušné úrovni by dnes pro televizi hrál jen málokdo. A to tenkrát točili s vědomím, že výsledkem bude jen černobílý rozmazaný obraz. Co hře ubrala technika, to vyvážili herci svou upřímnou prací. Dnes je to asi naopak.(9.11.2008)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace