Burn-E: Světlo galaxie

USA, 2008, 8 min

Angus MacLane

Jeff Garlin

Steve Bloom

Ten sci-fi háv animovanému filmu prostě sluší a jsem rád, že se Pixar pustil do toho, že dělá kraťasy v podstatě ke všem svým filmům, protože minimálně tak dá bonus s oblíbenými postavami. Dobře, tady jsou ty oblíbené postavy vedlejší, ale BURN-E má velmi dobrý náběh na to, se oblíbenou postavou stát. Problém s tímhle filmem je v tom, že je celkem důležitá znalost filmu "VALL-I", jinak některé ty scény nemusejí dávat moc smysl.(9.11.2013)

On už možná z Wall-Eho měl být jen krátkometrážák, takže tady ten kraťas o jiném robotovi přímo z vesmírné lodi také není úplně ideální trefa do černého. Každopádně i přesto, že jsem Wall-Eho viděl už dávno, ještě jako malý capart v kině, tak se mi skloubení s dějem celovečeráku velmi zamlouvalo. Ty propojené scény přímo z filmu byly okouzlující už jen z nostalgie, a vypointování bylo taktéž výborné. 85%(26.9.2016)

Docela souhlasím s Naxičkou. Říkám si, že kdyby dali tvůrci ve Wall-Em víc prostoru Burn-Emu, šikovně to spojili dohromady a vyextrahovali to nejlepší, mohl by z toho být perfektní seriál třeba jen po 5 minutách - takové pixarovské večerníčky. Jen dodávám: Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elisium, wir betreten feuertrunken, himmlische, dein Heiligthum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng getheilt, alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt. Ať žije němčina:P(9.11.2008)

Jedna z mých nejoblíbenějších animovaných postav (nebo spíše sestav, když je to robůtek) vůbec. A rozhodně nejzajímavější a nejsympatičtější postava z Wall-E světa – vím to naprosto jistě, ačkoliv jsem samotný film Wall-E neviděla. Mimo duševní ryzost a pevnost charakteru, kterou prokazuje Burn-E, je jeho příběh tím případem, kdy vedlejší dějová linie má větší význam a hloubku, než ta hlavní. Tato animovaná hříčka totiž ukazuje souvislou nepřerušovanou jednotu vesmíru, ve kterém i malá planetka na jeho opačném konci je nějakým způsobem propojena s existencí "protinožců" a zatoulaný kamínek může ovlivnit život jedince. Astrologie se tedy zakládá na zcela platných principech, ačkoliv její předpovědi pro konkrétního jedince v konkrétní okamžik stejně neplatí, protože je ruší kvantové kolapsy jsoucna, vytvářející propast mezi včera, dnes a zítra. Ale to je již jiná pohádka.(15.10.2012)

Burn-Eho sem si všimnul už v původním filmu a tenhle kraťas je přesně to, co dělají komixy, hry, romány a podobně universu Star Wars, i když zde je pravděpodobně motivace jiná, než expandovat vesmír okolo Wall-Eho... Já mám triviální příběhy o nedůležitých v mnohem větším světě rád, je nás tu totiž spousta...(30.12.2009)

• - Burn-E je krátký filmeček vytvořený Pixarem speciálně jako bonus na DVD filmu Vall-I. (HappySmile)

• - Melódia, ktorú si Burn - E bzučí, je Beethovenova "Óda na radosť." Na konci je pieseň zahratá znovu, tentokrát už s opernými spevákmi. (LuiCJ)

• - Výtah, kteý veze Burn-Eho ven, je označen LV-426, což je označení pro planetu ve Vetřelcích. (HappySmile)