• Martin741
    ****

    Buer Lancaster /Ptacnik z Alcatrazu, Vlak 1964/ tentokrat v sudnej drame. kde usvedcuje kohosi z vrazdy. Hoci barta az tak nemusim, zahral to presvedcivo, dialogy an urovni, reziser John Frankenheimer /Gypsy Moths 1969, Ptacnik z Alcatrazu/ sa proste vyznal do rezie : 80 %(8.7.2017)

  • vegetol.mp
    ****

    Sociálně kritické krimi drama o státním zástupci (Lancaster), který se snaží usvědčit z vraždy tři mladistvé členy gangu a postupně začíná zjišťovat, že ne vše je tak černobílé, jak se na začátku zdálo. Frankenhaimer byl skvělý režisér a tenhle film je toho důkazem. Precizní režie, krásná černobílá kamera, výborný Burt Lancaster a i dnes aktuální sociální komentář. Postavy jsou uvěřitelné, včetně hlavního hrdiny, který je možná až příliš idealistický a snaží se dosáhnout spravedlnosti, i kdyby to mělo zničit jeho případ. Každopádně na to, že je film z roku 1961, nezastaral ani tématicky, ani řemeslně.(25.4.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace