Ocelová past

Luis Cámara

Dirk K. van den Berg

Wolfgang Weigl
  • rikitiki

Jen kvůli horku letní noci, které mi nedovolilo usnout, jsem se podívala na film mého neoblíbeného žánru - vyvražďovačka. Kromě brutálně podaných vražd nemá film nic jiného, co by nabídl. Charaktery postav jsou nezajímavé, vztahy mezi nimi se vyvíjejí předvídatelně a rozuzlení je nelogické a navíc blbé. /1. 7. 12./(1.7.2012)

• Boudyy

Tak vyrojilo se zde více názorů ohledně toho, zda to byla X-tá variace na SAW či ne. Co mě se týče, mě se v některých pasážích SAW vybavil, ale chápu, že motiv a děj byl o něčem jiném. Taky jsem uvítal, že příběh skončil jinak, než jak nám scénáristé podsouvali už od poloviny filmu. Tohle je podprůměrný slasher, který vykrádá mnoho jiných filmů a vypráví klišovitý příběh, avšak s nečekaným zakončením. P.S.: Všimli jste si, že Georgia Mackenzie vypadá jako ta pornoherečka Bobbi Starr?(2.7.2014)

• ANTYCHRYST

Tohle není béčkovej film to je éčkovej... Hlavní zabiják je nudnej, nezajímavej a to samé platí o jeho masce. Příběh se odehravá v patře mrakodrapu, takže pro změnu neskutečná nuda. Postavy jsou nesympatické, zvuk žádnej, tudíž nemůže bejt řeč o nějakým napětí nebo atmosféře. Jedním slovem nehorázná sračka. Plný souhlas s komentem Snakefingera. PS: ta černovlasá blbka vraždí(13.12.2012)

"Ocelovou past" jsem si užila naplno! I když je to z německé výroby a dost to kopíruje "Saw", tak to bylo přesto v něčem originální. Začátek není nic moc. Zadaná ženská líbá, přímo před očima svého přítele, jiného chlapa. Pak tam potkáváme děvku Melanie, hudebníka Wada, kuchařku Kathy, otravnou Pamelu... atd. No a právě tihle dostanou pozvánku na "VIP" párty. Proč? Důvod je vylíčen úplně na samotném konci. Je ovšem jasné, co se bude dít, než ten konec přijde... Tak nejprve každý dostane nelichotivou přezdívku jako "Čuně", "Bez srdce", "Mazlík", "Nula", "Dvě tváře"... Co následuje potom? Nejprve to vypadá na hledání pokladu a tak se každý rozdělí do skupin. Jenže... něco se zvrtne! Na skupinku čeká prasečí hlava! To není vše! Vrah jim tam jako bonus nechal básničku. No a tak všichni musí hledat indicie skryté v básničce. Bla... Bla... Bla... Skoro všichni jsou mrtvý a my zjišťujeme, kdo se skrývá za vrahovou identitou. Věřte, nebo ne. Já byla poprvé dost šokována. Možná začátek, ani prostředek za to nestojí, ale opravdu ten konec určitě ano Od "Saw" se to liší tím, že se z toho stává postupně slasher... Samozřejmě má to příšerné postavy (Blondýna, co.si o sobě moc myslí... Ne! Tu ráda mít fakt nebudu! ) Není ale jediná, koho jsem nesnesla. Byl tu i Adam. Sice nádherný oči, ale jinak naprostý idiot! Taky jsem se občas zasmála při některých scénách... Zkoušet vyrážet ocelový dveře (z toho ten název ) a přitom koukat, jak si hrdina ubližuje... No udělat to ještě párkrát, tak by vrahovi ušetřil čas, protože by to určitě nepřežil Celkové hodnotím "Ocelovou past" jako dobrý horror. Sice s otravnýma postavami, ale i to se dá odpustit a přežít.(11.7.2011)

V každém ohledu nic nového. Prostě vyvražďovačka v baráku. Ale na německý film docela slušné. Především rozuzlení bylo to nejlepší na celém filmu a velmi mě překvapilo. A to z největší části přispělo k pár těm hvězdičkám navíc. Hlavně nikdo nečekejte žádný dokonalý děj. Jen tu vyvražďovačku a k tomu německou, takže ne nějak vytříbené propracování, jako u Američanů. Ale co, relativně stačilo.(20.6.2012)