Poceluj babočki

Bozk motýľa

Butterfly Kiss

Akční / Krimi / Romantický

Rusko, 2006, 96 min

Proč jen si tolik současných režisérů potrpí na efekty a rve je tam, kde nejsou pro příběh třeba, aby ukázali, že to taky umí? Tady mnozí efektové kazí dojem. Melodrama, rozháraný hlavní hrdina, křehká hlavní hrdinka, nervy napjaté k prasknutí a do toho nám ukážou, jak městem "běží" signál mobilního telefonu. Snové vidiny obou protagonistů ještě budiž, ale z toho signálu mě málem trefilo. Trochu si zaspoileruju ke konci - když Nikolaj a Li vyskočí z člunu, který je vzápětí sestřelen a vynoří se (nezranění) vedle trosek, tak za nimi nejede ten skútr, co je pronásledoval a na mostě a na silnici, kde ještě pár vteřin před tím stáli lidi, co po nich stříleli, včetně toho stopadesátikilového mazlíka s panzerfaustem, je jak vymeteno a nikdo nepostřehl, že tam plavou a Li hystericky ječí. Možná je chtěli jen postrašit a já to nepochopila, ale tahle závěrečná bota to srazila, i když zas si tvůrci šplhli, když vedle nich nechali po výbuchu člunu plavat chcíplé ryby, roztomilý detail.(30.5.2012)