poster

Hry s časem (TV seriál)

 • USA

  Time Warp

Dokumentární

USA, 2008, 22 min

Režie:

John Tindall
(další profese)
 • ali-n
  *****

  Sedel som pred televízorom a s otvorenými ústami pozoroval deje, pre náš živočíšny druh absolútne nepostrehnuteľné. Iste, nič extra originálne, spomalené prestrelovanie rôznych vecí či trieštenie kvapiek vody som videl už mnohokrát (a stále s úžasom), no tu je toho podstatne viac ... výbuchy, deformácie predmetov po údere, kam sa však hrabú na elasticitu kože - údery boxerov do tváre a tela nemajú chybu. Nádhera! MOJE NAJ - Praskanie bublín. Fascinujúce, ako keby boli uštrikované z vodnej nite a niekto ich preukrutne rýchlo začal párať :-)(2.1.2009)

 • fars
  ****

  Hodne zajimave :-) Particka znudencu si vzala nejakou super kameru, natocila vsechno mozne co je napadlo a prislo jim zajimave a ted nam to pousti zpomalene. A je to prekvapive zabavnejsi nez bych cekal. Zpomalena facka, boxerske udery, ryba rozflakana katanou, vybuchy, prustrely skla.. je to cool :-)(31.1.2009)

 • Djkoma
  ****

  Klasičtí Američané. Zničí cokoliv a natočí to zpomaleně, aby výsledný efekt na diváka bylo jednou velké "wow". Zpomalené záběry mnoha různých výmyslů od "hozené mentosky do Coca-Coly" až po házení věcí na ultra silnou sekačku na trávu.... Některé jsou nejen efektivní, ale i zajímavé, avšak např různé "bitky a mlácení" kaskadérů apod mě zrovna nijak nezaujalo. Celkově jde o efektní ukázku technologie, která se později opakuje. Dokument, který otevírá okno do nové, zpomalené, dimenze plné jindy skrytých krás.(1.3.2009)

 • P/\/EL
  ****

  nic geniálního na tom neni....zkoušej řadu vyzkoušenejch věcí...kdo se zajmá o slow motion, high speed video a tak....tak ví...o čem mluvim.......a zkoušej taky řadu kravinek.... Střídá se tam klasicky natočený "kuchyň" a pak konečně highspeed záběry(který jsou prostě mnohem hezčí, než tv vizuál vyblitej real-time....což je docela škoda....kontrast...ehm)...pěkně v HD ! Nějaký povídání....vtípky....takovej ten americkej zábavnej cool průvodce...hlas.... Něco je po zpomalení nezajmavý.........ale jinak jsou ty záběry velice řemeslně hustě zpracovaný....kompoška, barvy....art prostě..........highspeed a ještě infra highspeed.....všecko možný, co člověk nevidí a ani si nepředstaví....je to sakra fascinující.....ikdyž popcorn, balónek - už pomalu takový highspeed klišé....ale zase natočený právě highspeed infra kamerou...to už je o něčem jinym..............nevim, vlnící se bicí...vlnící se sklo...po rozbití skleničky na víno..to sem asi viděl jinde...........................................Asi tolik potřebuju ten crazy styl Discovery...ale budiž......populárně naučný.....lehce.....sice je fakt, že by tam mohlo bejt víc informací..o technice a tak.......ale.....v pohodě....v porovnání s českou tv produkci..je to geniální......lidi maj rádi highspeed záběry..fascinace....profi highspeed kamery jsou sakra drahé a nedostupné(ty HD to už de přes milion Kč...takže, kdo si myslí, že to sou jen zpomalené obyč záběry...tak to ani nápad....neni sranda to točit....žere-potřebuje to strašně světla....škoda, že právě se tam člověk nedozví....fakt...jaká kamera...co umí....apod)....není zas tak často užívané..takže...highspeed záběry super....to blbnutí kolem vystříhat...(21.9.2010)

 • MM_Ramone
  **

  „Time Warp“ - ďalší diletantsko vedecký dokumentárny seriál, ktorý vysiela stále populárnejšia televízia Discovery Channel. Ako už sám slovenský distribučný názov, "Spomalený svet", napovedá, jedná sa o prehrávanie rôzných, viac menej bežných činností a situácii v spomalenom slede. To vďaka pokročilej technike vysokorýchlostných kamier. Je možné si detailne pozrieť, čo sa deje, napríklad keď dôjde ku nehode automobilov, ako sa správa letiaci projektil alebo i to ako pes pije vodu. Svojim spôsobom celkom zaujímavé, ale v podstate to nie nič viacej ako len spomalené, rozanalizované video záznamy. **(17.5.2010)