You and I

В поисках t.A.T.u.

(neoficiální název)

Drama / Romantický

USA / Rusko, 2011, 100 min

Musím říct, že skupina t.A.T.u. byla dost možná jediným důvodem, proč jsem tento snímek zhlédl. Upřímně řečeno je to variace na mnohem lepší a znamější Fucking Åmål. Místy to působí jako hodně nepodařená komedie, a to díky velkému množství podivných a nesympatických postav zahraných podoprůměrnými herci. Co se dobrých stránek filmu týče, You and I celkem hezky zobrazuje ruské mafiánské prostředí a značné hmotné rozdíly v ruské společnosti. K tomu lze připočíst jakžtakž slušné herectví obou hlavních představitelek a celkem dobrou hudbu. Filmu se rozhodně nemusíte bát, ale je to stále a donekonečna opakovaná pohádka pro dospělé. 55%(1.10.2013)

• verbal

Pipka i Kravka pašli v Maskvu. Ještě před tím ale nazpívaly čupr song a nahrály ho na tytrubko, protože jsou supr kámošky na život a na zmrd! Pipka a Kravka však mají rozdílné ambice. Pipka se snaží prokouřit na mola, Kravka je znuděná a tak fetuje. V Moskvě potkají výkvět ruské zlaté mládeže ve složení: totální Čurák, absolutní Debil, naprostý Kokot a nabetyčný Retard. Hloubky jednotlivých charakterů jsou až zarážející! Jo, a taky Tatu. Pipka a Kravka jsou rády, že mají nové přátele a chodí s hochy na večírky. Kůl! Pak jsou ale postaveny té kruté realitě a jejich přátelství projde tou těžkou zkouškou!! Pipka a Kravka se totiž pohádají a půl filmu se spolu nebaví. Kravka víc fetuje a Pipka víc kouří, ale obě jsou strašně smutné, že už nejsou supr kámošky! Pak ale dvě hnusné ruské lesby nazpívají jejich song, Kravka přestane fetovat, Pipka už nekouří, jsou zase supr kámošky na život a na zmrd a jdou spolu na koncert. No prostě thriller jak víno, ze kterého se snad musí poblít i assbooková degenerace. A pokud ne, je nutno okamžitě zahájit celoplošnou lobotomii. A tenhle chlápek že natočil Misi a Vražedná pole? No dokonalý kambek!!(20.3.2012)

• O.Peta

Že to má ucházející doprovodnou hudbu od t.A.T.u. a holky, na které se dobře dívá, je sice hezký, ale tuctový děj roztažený na 100 minut táhne každou chvíli film dolů a po půl hodině nemá šanci něčím překvapit. Na brouzdání holek po Moskvě se bez nějaké větší zápletky nedá koukat celou dobu. Navíc s postupným příchodem všech dalších nesympatických postav, kromě Yelchina, který docela zaujal už ve Star Treku, ztráta koncentrace narůstá. Lepší dvě hvězdy. 50%(17.3.2012)

Dobře no, považuji to za mé guilty pleasure, protože film je děravější než cedník a kamera mi lezla na nervy, ale jako desetiletá jsem milovala songy od t.A.Tu. (Teď si je někdy pustím taky..ehm, ehm). Musím říct, že druhý název "Finding t.A.T.u." je zavádějící, protože se o skupinu jako takovou ve filmu nejedná. Přátelství, láska, drogy, popík a nakonec happyend. Mischa Barton má roztomilý přízvuk. Do thrilleru bych to neřadila, ale jako drama dobré.(22.8.2012)

Film by som každopádne zaradil do kategórie "Art", kde treba použiť úplne iné meradlá. Mischa Barton je ruska - ok, uveril som jej to. Shantel je feťáčka - má na to svoje dôvody. To, že postavy nerozoberáme do hĺbky nie je až tak podstatné ako zachytenie toho, ako ľahko sa môže všetko otočiť zlým smerom. Je pravda, že so scenárom sa páni Schepps, Goltz a kolektív veľmi nepohrali, no vôbec ma to neznepokojilo. Menej je niekedy viac.(24.7.2012)

• - Film byl natočen novou technologií ve formátu 2х35. (Dlee)

• - Mischa Barton až do natáčení nikdy o t.A.T.u neslyšela. (Dlee)

• - Pracovní název filmu byl "Finding t.A.T.u." (Zdroj: ČSFD.cz)