Grizzly: Pomsta šelmy

(TV film)

Skupinka čtyř kamarádů – Wes, Sean, Ritch a Lauren –, kteří právě s úspěchem udělali maturitu a také ji řádně zapili, se vydá na výlet. Kohosi napadne, že by mohli jet na místo zvané Grotto, kam je zakázaný vstup. Mladíci se pro nápad ihned nadchnou, jen Lauren se nezdá. Nakonec ale i ona souhlasí... Když přijedou na místo, všude visí cedule o zákazu vstupu. Čtveřice jich nedbá a velkou rychlostí brázdí prašné cesty parku. Pak auto do něčeho nečekaně narazí a skončí v křoví. Otřesená Lauren se vydrápe z havarovaného vozidla a spatří na cestě usmrcené mládě medvěda grizzlyho. Sean navrhuje, aby co nejrychleji odjeli, protože matka bude určitě nablízku. A nepochybně se rozzuří. Z lesa už se ozývají znepokojivé zvuky... (TV Prima)

T2 odpad!

Rozpočet $2milióny║ Amatérčina najhrubšieho zrna, neviem na čo tam vôbec tie $2milióny minuli, že by na ten 100x pootĺkaní Jeep. /0%/ ()

castor

Medvědí zvěřinu očistíme. Do hluboké mísy nalijeme víno, pálenku, šťávu z citronů a přidáme koření. Do marinády na jeden až dva dny medvědí zvěřinu naložíme, a není-li ponořená, občas ji obrátíme. Pak ji vyjmeme, osolíme, vložíme do pekáče a pečeme do změknutí. I čtení receptu z medvědí zvěřiny je víc napínavé, než sledování téhle skrz naskrz primitivní story o setkání čtveřice přátel s přítulným poddruhem medvěda hnědého, ve kterém tvůrci jako svůj největší trumf nabízí mávnutí medvědí tlapy, která vymrští pětasedmdesátikilového týpka do vzduchu.. Neodolatelně kouzelné!! ()

MM_Ramone

Štyria mladí Kanaďania, traja blbečkovia a jedna hlúpa blondýna, si vyrazia z veľkého mesta do divokej prírody. Chcú si urobiť dobrodružný výlet. Porušia zákaz a vstúpia do uzavretej horskej oblasti Saranac Grotto. Ukáže sa to ako velice zlé rozhodnutie. Dostali sa totiž do terirória obrovskej medvedej samice. Navyše sa im podarí pri šialenej jazde lesom zabiť jej mláďa. To spečatí ich osud. Čaká ich krvavá pomsta rozzúrenej šelmy. Začne ich prenasledovať "Grizzly zabiják". * ()

Phobia

Film jsem zvolila jako večerníček, tedy program určený k usínání, a svůj účel splnil dokonale. Po nějakých 35-ti minutách zívání a ospalého mumlání "Tak už je zmorduj, medvědí atrapo!" jsem se plynule přenesla do svého bizarního světa nočních můr. Vlastní fantazie nabízí rozhodně více nervydrásajících zážitků, než sledovat šustící křoví (dělá to větříček, protože grizzlymamka se pohybuje a přepadává ty odpudivé dementy zcela bezhlučně, akorát si v kritické chvíli nasraně zařve:-)) a nepřesvědčivě hysterické jakožeherce, rekrutující se z řad rodiny producenta a režiséra... plus nějaká ta pornohvězdička, co si odskočila k "serióznějšímu" řemeslu. Být to krátkometrážní snímek, mohl by se tady snad i pyšnit lehce podprůměrnou modří, ovšem navzdory své mentální absenci ve druhé polovině filmu v nejmenším nepochybuji, že hvězdičku tomu dali pouze lidé nesmírně velkorysí. Kanaďané by se měli světu za tenhle výtvor ústy svých vládních špiček omluvit a všechny, co se na výrobě podíleli, předhodit jako žrádlo medvědům. ()

darkrobyk

Rozkravená omladina jede tam, kam nemá, a navrch přejede medvídě, čímž si zadělá na pomstu jeho matky. Chování postav je samozřejmě hloupé, ale za to zaplatí, tudíž v pořádku. Snímek zdánlivě nabídne více motivů, rozvíjí však jen medvědí pomstu. Nachází se v zakázaném prostoru sklad nebezpečných chemikálií a má vliv na okolní přírodu? Zodpovězena je jen první otázka. Prázdný dům s hospodářskými budovami není opuštěný, jak by se mohlo zdát. Kromě lovecké výbavy má také laboratoř. Majitelé se však neobjeví, což by býval mohl být další prvek do příběhu. Medvědice pronásleduje omladinu bleskovou rychlostí, takže buď je Flash, a nebo má klony. Útoky se smrsknou na poletování postav vzduchem a krvavé cákance na kameru. Medvědice fajn, trikové záběry průměrné (ty umělé medvědí paže byly až příliš okaté) a lesní tajemno dokreslovala mlha (plus kouř z chemikálií). Některé scény byly napínavé, ale jako celek je film slabý fantastický kousek. Druhou hvězdu dávám za to, že se nenaplnilo klišé s blondýnou. Film skončil přesně tak, jak jsem si přál. ()

Smok odpad!

Ó, ako mňa nudia tieto horory, kde divákovi stačí poznať názov filmu a vidieť nasadať do auta partičku teenagerov a je nad slnko jasnejšie, ako sa veci majú a kto s kým bude kávu miešať. Jediným pozitívom v tejto kryštalickej nude bol statný maco, ale keď takýchto cukrlákov budem chcieť vidieť v plnej kráse, tak si nabudúce pozriem radšej nejaký prírodopisný film (obávam sa, že aj tie majú bohatšiu dejovú líniu ako tento film), alebo si zbehnem na huby do lesov niekde v okolí svojho bydliska. ()

oje odpad!

Tak už se nedivím, že režisér pracuje pod tolika pseudonymy. Přestože televizní film nemusí hned propadák, tenhle se opravdu nepovedl. Hrozně rád bych dal alespoň tu jednu hvězdičku, ale opravdu to nejde. Film postrádá cokoliv, čemu by se dalo říkat příběh. Pár záběrů médi jak z National Geographic, evidentně uplně odjinud a jinou kamerou, a nesmyslné přemísťování se osob sem a tam naprosto ničím nenutí sledovat do konce. Zcela marně se pokouší o atmosféru, napětí nebo cokoliv, co by se od filmu dalo očekávat. Méďa pů cení zuby i ve snímku Grizzly Park. Alternativa: Grizzly Park, Anaconda, Lake Placid, Crocodile. ()

Campbell

Bože proč jsem na to koukal. Aha už vím horor, ekohoror, a navíc béčko. Tak je to jasný. Nicméně jsem od Syfy čekal něco daleko více tohle je ale neuvěřitelná sračka, čekal jsem i více od DeCoteaua když netočí buzerantský horory tak to jde, ale tohle bylo neuvěřitelně debilní, matka medvědice se jde pomstit protože je nasraná, to bych bral ale jakým způsobem je film udělaný je naprostá katastrofa, krvavé efekty na kameru jsou ubohé a jsou to jediné efekty na který narazíme, medvěd byl nic extra sice bylo pěkný jak příběhl opravdovej medvěd ale žádná vražda není vidět na kameru takže prd. Herci byly úděsný.... Do jednoho a navíc do jednoho byly strašně nepříjemný. Strašná kravina. ()

SOLOM.

Jakožto milovník zvířecích hororů jsem se těšil na slušnou grizzly odplatu, gore scény a především propracovanější atmosféru, ale odměnou mi byla podprůměrná podívaná, při které se napětí objevilo jen několikrát (snad omylem) a to ještě na velmi krátkou dobu. Pokud se to tak dá tedy nazvat. Zvláště kameraman by potřeboval pořádně proplesknout přes obě půlky tváře, protože to co předváděl společně se střihačem, se snad nedá označit ani za špatně odvedenou práci. Chaotické záběry, třepající se kamera a hlavně nevyužitý potenciál prostředí – to vše mělo za následek velmi slabou úroveň filmu. Přitom stačilo si více pohrát s atmosférou (lovecká chata se k tomu přímo nabízela), jednotlivé útoky medvěda více propracované (ne opravdu nestačí, že teenageři létají vzduchem) a hlavně byla citelně znát absence lekacích scén. Tvůrci si zřejmě mysleli, že jim divák sežere i s navijákem fakt, že se medvědice přikrade potichu zezadu ke své oběti, nebo jako mávnutím kouzelného proutku zmizí v řídkém porostu, aby se následně objevila hned za (před) prchající obětí. Tohle možná mělo šanci uspět u malých děcek, ale jinak určitě ne. I tento kousek je součástí Maneater Series. 30% ()

Tommassi3 odpad!

"Ochutnala krev, a už nepřestane !!" ;) Ekohorory platí za vítané osvěžení žánru, ovšem těch áčkových, když to vlastně celé odstartoval Big Stevie, se už dnes moc netočí, a ty béčkové zase postrádají punc guilty pleasure Žraločího tornáda, jakoby tvůrcům chyběla odvaha i dokonale zvládnuté řemeslo.. A DeCoteau zůstal jaksi uvězněný na kolotoči béčkové pásové výroby a snad si i myslí, že žije v osmdesátkách.. Zásadní potíž ovšem spočívá jednak v nenápaditém scénáři a rozhodně i nenápadité režii, zvláště když práce se zvířaty platí za nesmírně filmařsky obtížnou činnost.. A to trapné finále posílá celou tu ušmudlanou snahu definitivně do medvědí řiti.. ()

corpsy

Zo začiatku som tomu dával ešte ako také nádeje, ale potom čo sa dostavila prvá akcia s medveďkom, všetko sa to rozplynulo. Jedna bieda a rovno aj hanba tvorcom. Podľa ich prevedenia, sa tu celý ansámbel chová ako banda tupých hláv ( áno, občas aj tá medvedica ), dostáva sa do nelogických situácií a hraje mizerne. A ku tomu nuda jak blesk. ()

gumli

Tento režisér točí čím ďalej tým horšie filmy.Zo začiatku ešte boli niektoré jeho filmy celkom obstojné,ale toto bolo veľmi slabé.A vraj to bol študent u Rogera Cormana.Jediné čo na tom filme bolo pekné,bola medvedica,ozaj krásny exemplár.A ešte tie lesy,tie boli tiež pekné.Film absolútne nič neponúka,okrem hlúposti.Teenagery sa správali ako imbecily a vôbec ich neľutujem.Takže mamička malého medvedíka vzala spravodlivosť do vlastných rúk a dobré urobila.Jedná hviezdička za toho medveďa a pekné lesy a za film veľké h...o. ()

Deyw odpad!

no ty kravo to byl nareez... 😂😂 prima max docela zavalela.. 😀 cekal sem ze zacatku nejaky strasny amatersky porno, ale on to byl film.. a ten reziser to myslel kurva vazne 😂😂 naser jako prasee :d ps: co sem koukal tak ten reziser je nejakej mistr sracek 😀 ()

maxxxim odpad!

Grizzly zabijak času je hrubozrnná trotlovina. Prečo dostal tento cejch, načrtnem tu a teraz. Už prvá scéna ma fatálny dopad na divákovu psychiku, mláďa medveďa pyskatého lat. melursus ursinus je vraj prejdené jeepom riadeného partiou teenagerov. Ok môže byť, ale o týchto medveďoch je známe, že sa nechávajú ako malé nosiť na chrbte matky, takže to by potom znamenalo, že tá bola pre pána boha vcucnutá do motora, alebo teleportovaná za kopec. A zároveň to vysvetľuje nasledujúce problémy s prevodovkou a ku koncu aj s celým autom, keďže tieto medvede majú pomerne hustú a dlhú srsť, ktorou dokážu narobiť paseku, ako sme sa mohli presvedčiť v niekoľkých scénach. Mladíci sa snažia naštartovať jeep, no bezúspešne, keďže chlpy veľkej medvedice rozžula prevodovka. Aby sme si utvrdili pojmy, pohybujeme sa na rozmedzí Panónskej panvy a Podunnajskej nížiny, čo môžeme vyčítať z lužnolesovitého porastu, z ktorého kde tu vykúkne medvedia hlava, aby sa zase nepozorovane stratila v dave. Kto by vedel odpovedať na otázku, čo robí medveď v prostredí, kde by priemerný človek (nechcem privodiť niektorým divákom zbytočný tlak resp. stres) očakával maximálne konipáska alebo jedného hada a nie megamedveďa? Parta sa ocitá na dne akejsi sopky, no vzápeti je na kopci, hoci auto je nepojazdné, vysvetliť sa to dá, pri troške šťastia ste otočený do izby a nevšimnete si to, ale ak nie, tak nastáva druhý paradox bezvýchodisková situácia je vyriešená tuposťou režiséra. Odbehy jednotlivých členov posádky auta do pralesa tvoreného prevažne vrbinami a osikami sú pôsobivé, hlavne keď nesú otcovi Fura indíciu do veže, aby sa potešil. Tou je montpáka, pravdepodobne ide o relikviu nedoziernej ceny, keďže ani jeden nedá na ňu dopustiť, hoci v deji nezohrá žiadnu významnejšiu úlohu, čo je taktiež pozoruhodné. Koliduje to nielen so zdravím rozumom, ale hlavne s faktom, že najprv ju nesie jeden typ do lesa a potom s ňou behá druhý typ polmaratón po dne krátera. K udalosti v temnom vrbinovom lese sa musím vrátiť, hoci nerad. Typ s posolstvom sa vydáva na cestu dlhú neuveriteľných 15 tisíc metrov čo je približne asi 15 kilometrov so slzami v očiach a montpákou v ruke, vraj to zabehne. Ale nezabehol, pretože dovtedy spiaci obor medzi retardovanými medveďmi zapína mód echolokácie a ide po korysti. Tá sa medzitým dostane k starej chalupe, kde observuje pytliacke náčinie, cez pasce na myšiakoch až po klepce na kone, oštepy, halapartne a spústu ďalšieho, no netuší, že čosi prihlúpä mu dýcha na nohy. Začína fajt mimo domu, sprvoti chce neborák újsť, ale to sa mu nedarí, zaraz je dolapený medveďom znásilňovačom. Toto je jeho pravé meno, keďže v jednej z úvodných scénok sa vám naskytne pohľad v živočíšnej ríši jedinečný a síce šelma si hravo vyhrnie chlpy na nohách a lítkami pritiahne svoju obeť do krovia, kde spácha trestný čin proti ľudksej dôstojnosti a zase ju vráti do obehu. Ale aby som neodbočil, vráťme sa k typovi čo práve bojuje s medveďom z úplne iného filmu, ten mu nič nedaruje a jedným úderom laby ho posiela cez celú mapu naspäť na resp. Tam sa oklepe zodvihne montpáku a letí naspäť do tábora. Zvestovať novinu, že nikde nebol, lebo ho stopol medveď. Ten prezieravo stráži hlavný ťah do tábora pri prašnej ceste v chrastoch sedí a čaká na niekoho z tlupy. Nakoniec má recht, priam do nálabia (ekvivalent náručia) sa mu dostane druhý typ, keď sa snaží vyliezť po strmom svahu idúc pohľadať pomoc resp. handru na utretie montpáky. Ďaleko však nedojde, keďže si ho počkal medveď hosťujúci z divadla Na zábradlí. Ten ho prinúti, šmyknúť sa po riti naspäť do kempoviska. Aby som neopomenul vizuálnu stránku boja, tá je vždy umocnená červeným pruhom naprieč obrazovkou. Pravdepodobne malo ísť o znázornenie brutality a krvilačnosti s akou medveď bojuje, ale prevedenie zaostáva, keďže asi dva razy sa stanete svedkami, ako je na kameru nalepená červená samolepka v tvare písmena z, pravdepodobne neboli prostriedky na vyrobenie triku. Tvorcovia zvolili strašne lacnú variantu. Pomaly sa dostávame do finišu, ešte mi však nedá pristaviť sa pri pozoruhodnom úkaze a to tom, že medveď hoci je nasrdený ako blázon, vždy odchádza zo záberu. Pýtal som sa viacerých ľudí, či sa s tým už stretli, že či nevedia kde je, prípadne čo je s ním, ale nikto nevedel, kde stále chodil, z ničoho nič sa stratil a zase objavil. Akoby sa nemohol dostať z menu a vrátiť späť do filmu. Asi najviac mi však u neho vyhovovala ochota pracovať a pokojná povaha. Final fight nenechal na seba dlho čakať, zástupkyňa nežného pohlavia sa rozhodla zobrať imbecilitu do vlastných rúk a v noci, ktorá bolá tmavá, sa preemotivovaná vrhla do boja proti medveďovi. Aj ona zavítala do opusteného domu, kde pripravila dômyselnú pascu, ktorá vyšla. Medveď bol vlákaný do domu, kde bol následne zamknutý prefíkanou dievčinou. Medveď búšil do dverí ako divý, no nikto ho nepočul. Napokon prichádza na pomoc dievčine aj posledný z partie, ale ako sa ukáže neskôr asi za pol minúty totálne zbytočne. Dievčina sa zichruje, uzmaknutého medveďa si drží od tela vykutálenou fintou. O dvere chajdy oprie velocyped s úmyslom, že keby sa aj medveďovi nakoniec podarilo preletiť cez dvere, odrazu by nasadol a zastavil by sa niekde inde. Lež nestalo sa, medveď rozbil dvere a následne aj poledných preživších z onej partie, kameraman nalepil poslednú samolepku a išlo sa spať. () (méně) (více)

vesper001 odpad!

Parta kreténů se projíždí v chráněné oblasti a porazí medvídě. Nechají u něj košili, aby jeho máma měla pachovou stopu, a přičinlivě zabloudí, aby je stihla najít. Nefungují jim telefony ani motor, takže jejich jedinou nadějí zůstává, že navztekanou medvědici zcela odbourá pohled na jejich květované košile. Orientační běh s běsnící dámou v kožichu, funící jim za krk, se zvrhne v pravé módní peklo. Jediná brutální scéna je úvodní mord medvíděte, z útoků velkého medvěda nemáte nic, protože pokaždé, když do něj někdo vrazí nebo odněkud bafne, asistent režiséra šplíchne na kameru kelímek marmelády a než steče, je po všem. Vlastně je to dobře, medvěd totiž komparzisty necupuje, ale hraje s nimi hustovostrej volejbal. I když, co chcete od filmu, kde tou zdaleka nejchytřejší je blondýna (v roztrhaném tílku). Tedy po medvědici (bez tílka). ()

drackula odpad!

Jediným plusom tohto filmu je postava medveďa. Je však škoda, že jeho potenciál nebol naplno využitý. Hrozný herci tápajú v nelogickom a tupom scenáry a zbesilých útokov, ktoré to mohli zachrániť je žalostne málo a aj to málo delia neuveriteľne dlhé a nezáživné pasáže. Záver je z kategórie WTF? a úprimne povedané som horší koniec asi ešte nevidel. Za medveďa - 10 % ()

Zagi20

Snímek patřící do kategorie “ shit film“. Hloupost hlavních protagonistů je opravdu nekonečná, možná ještě nekonečnější než samotný vesmír. Onen strašlivý medvěd je vidět asi tak ze tří záběrů, které se neustále dokola opakují. A zřejmě byl držen v zajetí, kde do něj pumpovaly steroidy, protože prostě není možné, aby mávnutím tlapy odhodil borce přes půl lesa. Po filmové stránce je to odpad největšího kalibru. ALE!!!! Pokud se obrníte obrovskou dávkou nadsázky, může se vám stát to co mě. A sice to že se budete celkem dobře bavit, a všem těm nesmyslům (kterých je tam opravdu hodně) se budete smát, až se budete za břicho popadat. A jenom za tu zábavu dávám 2 hvězdičky. A za to nízké hodnocení přihodím ještě jednu. ()

Kangaxx odpad!

Skvelý film. Skutočne. Len ho nesmiete pozerať sami. Stačí parta kamarátov a celý film ste v kŕčoch od smiechu. Radiáciou živený medveď sa vyřadí na skupine mladých hotentótov. Ide dokonca o grizzlyho, ktorý nežije v Skalnatých horách či vo vyšších pásmach, ako by rozumný človek očakával, ale domček si postavil priamo pri mori na pláži. Mal aj malé čierne medvieďa (asi šlo o znásilnenie nejakým negr... ehm baobabom). Každopádne medvedica je poriadne silná, stačí, aby sa postavila do stredu lesa (aj keď ťažko nazvať lesom vrbiny) na zadné nohy a vďaka 100 metrovému radiusu zraní každého jedinca v teritóriu. Ďalším významným skillom je využívanie neslávne známeho perku zo série Call of Duty "dead silence" a tak sa dokáže nehlučne pohybovať po každom teréne, čím núti obeť neustále sa obzerať, či ju nemá za chrbtom, keďže sa nemôže spoľahnúť na sluch. Opomenúť nemôžem ani uchopovaciu schopnosť a vrh oštepom (človekom - podľa toho čo je po ruke). Vďaka uchopu môže lapiť človeka do labky a pekne ním zatriasť, dvíhať ho, či sa napiť Coca Coly, zatiaľ čo vrh človekom značí hmat, ktorým v spojení s uchopovacou schopnosťou zahodí obeť cca 20-30 m (v závislosti od priaznivosti počasia) na strechu domu. Z ďalších aspektov filmu musím vyzdvihnúť poukázanie na dokonalosť americkej infraštruktúry, pretože kdekoľvek sa džíp dobrodruhov prevrátil (priekopa, priepasť, kaňon, sopka), všade bola cesta aby mohol pokračovať ďalej. Fakt super, palec hore pre amerických cestárov. Hrdinovia sa našťastie správali racionálne za každej situácie : "Najbližšia cesta je odtiaľto 50 km." "Oh Bože čo teraz?" "Ja to zabehnem, počkajte tu." Navyše nikdy nenechali nič na náhodu a neustále mal jeden z nich v ruke kľúč na kolesá, keby náhodou stretli pytliakov, tak im môžu sabotovať autá. Film disponuje slušnou dávkou efektov, predovšetkým čiary robené v programe Word cez obrazovku sú fakt super, myslím že také by nedokázal vytvoriť ani môj 7-ročný brat. Ako veľkú nevýhodu vnímam však zlé internetové pripojenie medvedice - vždy keď mala na dosah vytúženú večeru, tak jej spadol net a kým sa reconnectla, tak mali hrdinovia čas na oddych. Raz použila i wall hack a tak ju to kicklo, čo vyústilo do ďalšieho oddychu a nudy pre diváka. Záver bol však na úrovni - musím sa priznať, že som vždy túžil vidieť takto zvládnuté finále, celú noc som nemohol zaspať a premýšľal, aký je režisér génius. Skláňam sa pred snímkom a dávam zaslúžen....ý.....odpad! P.S. : Tento film stál fakt 2 milióny USD? To museli tvorcovia minúť na dámsku spoločnosť vo Vegas. Veď všetko čo potrebujete je mestský park, kameru, vstupenku do Zoo v Bojniciach alebo Zlíne, 486stku na efekty, Windows movie maker na strih a 4 blbcov čo sa dajú nahovoriť, že budú pobehovať po parku s kľúčom v ruke. ()

HArna odpad!

Jednou za čas kouknu na telku a vidím tohle! To byla ale haluz. Myslím, že název filmu je hodně vypovídající. ()