Grizzly: Pomsta šelmy (TV film)

• Kanada

Réjean Labrie

Kostýmy:

Linda Madden
  • Smok

Ó, ako mňa nudia tieto horory, kde divákovi stačí poznať názov filmu a vidieť nasadať do auta partičku teenagerov a je nad slnko jasnejšie, ako sa veci majú a kto s kým bude kávu miešať. Jediným pozitívom v tejto kryštalickej nude bol statný maco, ale keď takýchto cukrlákov budem chcieť vidieť v plnej kráse, tak si nabudúce pozriem radšej nejaký prírodopisný film (obávam sa, že aj tie majú bohatšiu dejovú líniu ako tento film), alebo si zbehnem na huby do lesov niekde v okolí svojho bydliska.(3.9.2010)

• corpsy

Zo začiatku som tomu dával ešte ako také nádeje, ale potom čo sa dostavila prvá akcia s medveďkom, všetko sa to rozplynulo. Jedna bieda a rovno aj hanba tvorcom. Podľa ich prevedenia, sa tu celý ansámbel chová ako banda tupých hláv ( áno, občas aj tá medvedica ), dostáva sa do nelogických situácií a hraje mizerne. A ku tomu nuda jak blesk.(14.1.2014)

Snímek patřící do kategorie “ shit film“. Hloupost hlavních protagonistů je opravdu nekonečná, možná ještě nekonečnější než samotný vesmír. Onen strašlivý medvěd je vidět asi tak ze tří záběrů, které se neustále dokola opakují. A zřejmě byl držen v zajetí, kde do něj pumpovaly steroidy, protože prostě není možné, aby mávnutím tlapy odhodil borce přes půl lesa. Po filmové stránce je to odpad největšího kalibru. ALE!!!! Pokud se obrníte obrovskou dávkou nadsázky, může se vám stát to co mě. A sice to že se budete celkem dobře bavit, a všem těm nesmyslům (kterých je tam opravdu hodně) se budete smát, až se budete za břicho popadat. A jenom za tu zábavu dávám 2 hvězdičky. A za to nízké hodnocení přihodím ještě jednu.(12.10.2011)

• sheylka

To jsem zase jednou udělala blbost, že jsem se koukala až do konce. Malého "grizlýka" mi bylo líto, ale nejvíc líto mi bylo času, stráveného u tohoto filmu. Jedna pitomoučká modelka a tři celkem ucházející amatéři (všichni neskutečně naivní jak jinak), jeden rozzlobený medvěd - se kterým se opakovaly ty samé záběry stále dokola, stejné kečupové šmouhy na kameře, vycpaný medvěd mlátící hlavou do auta... Nejvíc mne však dostalo, jak štíhlá blondýnka řídí auto (do toho kopce) a z pohledu z boku jde vidět silueta chlapa... A ještě všichni trapně umřou, film naprosto o ničem...(2.5.2011)

• Kangaxx

Skvelý film. Skutočne. Len ho nesmiete pozerať sami. Stačí parta kamarátov a celý film ste v kŕčoch od smiechu. Radiáciou živený medveď sa vyřadí na skupine mladých hotentótov. Ide dokonca o grizzlyho, ktorý nežije v Skalnatých horách či vo vyšších pásmach, ako by rozumný človek očakával, ale domček si postavil priamo pri mori na pláži. Mal aj malé čierne medvieďa (asi šlo o znásilnenie nejakým negr... ehm baobabom). Každopádne medvedica je poriadne silná, stačí, aby sa postavila do stredu lesa (aj keď ťažko nazvať lesom vrbiny) na zadné nohy a vďaka 100 metrovému radiusu zraní každého jedinca v teritóriu. Ďalším významným skillom je využívanie neslávne známeho perku zo série Call of Duty "dead silence" a tak sa dokáže nehlučne pohybovať po každom teréne, čím núti obeť neustále sa obzerať, či ju nemá za chrbtom, keďže sa nemôže spoľahnúť na sluch. Opomenúť nemôžem ani uchopovaciu schopnosť a vrh oštepom (človekom - podľa toho čo je po ruke). Vďaka uchopu môže lapiť človeka do labky a pekne ním zatriasť, dvíhať ho, či sa napiť Coca Coly, zatiaľ čo vrh človekom značí hmat, ktorým v spojení s uchopovacou schopnosťou zahodí obeť cca 20-30 m (v závislosti od priaznivosti počasia) na strechu domu. Z ďalších aspektov filmu musím vyzdvihnúť poukázanie na dokonalosť americkej infraštruktúry, pretože kdekoľvek sa džíp dobrodruhov prevrátil (priekopa, priepasť, kaňon, sopka), všade bola cesta aby mohol pokračovať ďalej. Fakt super, palec hore pre amerických cestárov. Hrdinovia sa našťastie správali racionálne za každej situácie : "Najbližšia cesta je odtiaľto 50 km." "Oh Bože čo teraz?" "Ja to zabehnem, počkajte tu." Navyše nikdy nenechali nič na náhodu a neustále mal jeden z nich v ruke kľúč na kolesá, keby náhodou stretli pytliakov, tak im môžu sabotovať autá. Film disponuje slušnou dávkou efektov, predovšetkým čiary robené v programe Word cez obrazovku sú fakt super, myslím že také by nedokázal vytvoriť ani môj 7-ročný brat. Ako veľkú nevýhodu vnímam však zlé internetové pripojenie medvedice - vždy keď mala na dosah vytúženú večeru, tak jej spadol net a kým sa reconnectla, tak mali hrdinovia čas na oddych. Raz použila i wall hack a tak ju to kicklo, čo vyústilo do ďalšieho oddychu a nudy pre diváka. Záver bol však na úrovni - musím sa priznať, že som vždy túžil vidieť takto zvládnuté finále, celú noc som nemohol zaspať a premýšľal, aký je režisér génius. Skláňam sa pred snímkom a dávam zaslúžen....ý.....odpad! P.S. : Tento film stál fakt 2 milióny USD? To museli tvorcovia minúť na dámsku spoločnosť vo Vegas. Veď všetko čo potrebujete je mestský park, kameru, vstupenku do Zoo v Bojniciach alebo Zlíne, 486stku na efekty, Windows movie maker na strih a 4 blbcov čo sa dajú nahovoriť, že budú pobehovať po parku s kľúčom v ruke.(29.10.2010)

• - Na místech, kde bylo nebezpečné natáčet s medvědem, hrál herec v medvědím kostýmu. (Cheeker)

• - Spoiler: Podle původního scénáře měl medvěd na konci filmu zahynout. (Cheeker)

• - Scény, ve kterých medvěd nahlas "vrčí", byly dabované. Ve skutečnosti - když stál na zadních nohách - tak prosil o marshmallows. (Cheeker)