Chilská vesmírná odysea

Chile puede

Komedie / Sci-Fi

Chile, 2008, 81 min

• Olík

Latinsko-americký „Gagarin“ vystřelený podivínským magnátem do širého vesmíru jako první kosmonaut v chilské historii. Jen on, fotka jeho milé v rukách, pár prapodivných postaviček, které mu pomáhají ze země a armáda Spojených států v zádech. Satirická sci-fi komedie s pro Chile neobvyklím námětem - žádná hitparáda to není, ale je dobré, občas se podívat, jaké "poklady" točí v Jižní Americe.(23.7.2010)

• zipacna

Po celou dobu sledování tohoto filmu jsem měl dojem, že koukám na francouzský nebo španělský film. Zpracování může být nám Evropanům tedy blízké, počítačové triky ucházející. To ale nemění nic na faktu, že tato komedie byla poměrně dost nudná. Určitě se tady našlo pár momentů kdy jsem se pousmál, ale nesmál jsem se ani jednou. Film měl poměrně dramatickou linku, která je možná ve své domovině oblíbená, u mě ale moc neprorazila. Ale rozhodně tento film neodsuzuji, udělal na mě dojem, i když jen slabší. - Na tento snímek jsem se podíval z důvodu, že to byla jediná latinsko-americká komedie, která byla k dispozici. V podstatě, kromě pár dílů argentinských a venezuelských telenovel, jsem nic z jižní Ameriky ještě neviděl. Je škoda, že se k nám nedostává více komedií z této části světa.(5.6.2013)

Nechápu zdejší hodnocení, jediné vysvětlení je asi to, že opravdu ne každému může tahle sci-fi komedie sednout a ne každý se u ní bude bavit. Ale když jsem přistoupil na nápad tvůrců, tak mohu říci, že jsem se bavil vpravdě královsky a že mnohdy to byly z mé strany skutečně salvy smíchu, ať už se to týká paranoidní americké armády, která raketu s prvním Chilanem ve vesmíru považuje za útok Al-Kájdy, či geniálních fórků se sovětským inženýrem a zapomenutou orbitální stanici SSSR. A scénky s dvěma americkými vojáky v chilské poušti byly prostě geniální. Ne, tohle rozhodně není špatná komedie, já jsem se opravdu bavil a rozhodně si troufám tvrdit, že tato komedie je velice podařená. Ze zajímavého nápadu tvůrci vytěžili opravdu absolutní maximum, které se vytěžit dalo a já jsem rád, že můj čas strávený s tímto filmem nebyl jen nějakou nudnou ztrátou času, rozhodně to stálo za to vidět. V hlavní roli Guillerma podává docela dobrý výkon Boris Quercia, se kterým jsem už měl tu čest díky jinému chilskému filmu Král idiotů, a musím říct, že tenhle herec má rozhodně pro komediální role talent. Chilská komedie mě tedy zatím nezklamala, Král idiotů i Chilská vesmírná odysea jsou rozhodně povedené kousky. Jestliže mě nějaká komedie pobaví a rozesměje mnohokrát během jejího sledování, tak to rozhodně umím ocenit, proto v tomto případě uděluji čtyři hvězdy.(16.5.2010)

• Skejpr

V podstatě televizní šmíra bez zjevné gradace, s nijak úžasným scénářem a několika zbytečnými postavami. A k tomu triky, že by se je mohlo i Asylum závidět. Pozitivní je, že není vulgární, trapná a čas od času vykouzlí příjemný úsměv. A satirický podtext taky funguje... Druhá hvězdička je za geniální poslední hlášku... "- Chille? Co to je? - HOVNO!"(16.9.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $365,966║ Ide o riadny úlet, kde sa nájde niekoľko dobrých gagov ale ak by ich tam bolo o niekoľko vydarených viac nezaškodilo by, takto aspoň ako tak zábavný podpriemer. /40%/(31.5.2010)