Bronco Billy

Bronco Billy

Dobrodružný / Western / Drama / Romantický / Akční / Komedie

USA, 1980, 116 min

Téměř každý film C.Eastwooda mě dokáže něčím zaujmout, v tomto případě se podařilo skloubit život potulných cirkusových umělců s problematikou života lidí žijících doslova ze dne na den bez větší životní perspektivy. Ukazuje, jak málo někdy lidem stačí k přežití a žití , aniž by to pociťovali jako újmu či příkoří, dovedou se radovat z maličkých, byť pofidérních úspěchů , ale přitom každý z nich sní svůj vlastní sen o velkém životě s velkým Ž. Nenásilně a s grácií natočený film o tom, že není důležitý cíl, ale cesta. Film, ke kterému se budu vždy rád vracet.(11.3.2007)

Asi to bude nejakou matematickou paradoxnou pravdepodobnosťou, že sa občas absolútne nestrafím v podstate so žiadnym hodnotiacim. Niekoľko neuveriteľne vtipných scén vo svojej podstate smutnom filme, kde sa partička stroskotancov rozhodla žiť život po svojom (a určite to nie je americký sen). Že to prinesie množstvo nástrah, o tom nemôže byť pochýb. Rozčuľovať sa nad stanom, zošitým z amerických zástav sa nebudem a budem veriť Clintovej inteligencii, že je to metafora toho, čo považuje za skutočnú Ameriku, respektíve ako ju on sám chce vidieť. Ak sa v nej uzavrie a má vnútri zopár skutočných priateľov, tak mu ju doprajme. Jeden z najvtipnejších inteligentných filmov, ktoré som v poslednej dobe videl. Podobný film: Elektrický jazdec. Aspoň čo sa týka prístupu k divokému západu modernej americkej spoločnosti.(9.3.2014)

Reziser Clint VychodnyLes sa rozhodol natocit komediu, ktora dostala nazov Bronco Billy. Bohuzial vsak, pan reziser nema komedialny talent ziadny, najlepsie mu idu roly tvrdych, drsnych chlapikov s koltom prekliato nizko. Tato komedia je taka pod/priemerna, az strach. Herecke vykony mdle a nevyrazne, dejova linia tu akasi je, ale nestrhne divaka a ten sa pocas filmu zacne nudit. A to tak, ze velmi. A aj namet - film o putovani kocovneho cirkusu -- je nedotiahnuty, bez chuti, bez snahy vyraznejsie zaujat. Ano, mam problem s filmami z 80. rokov z dielne pana rezisera Clinta VychodnyLes - a. 45 %(14.12.2013)

Film o jednom velkém americkém snu a můj spolehlivý tahák z neveselé nálady. Roztomile dojemná westernová komedie o dospělém muži s dětskou duší a srdcem ze zlata. Clint Eastwood, jako kovboj parodující sám sebe - to rozhodně stojí za zhlédnutí. Vynikající je scéna v bance, kde dojde k loupeži a Bronco, jenž se zrovna nachází uvnitř, se zachová jako pravý hrdina Divokého západu (neméně úsměvné je i nepovedené přepadení vlaku). Příjemný snímek, který pokaždé potěší a zahřeje a jeden z mých nejoblíbenějších, který se dá dokonale procítit.(17.11.2009)

Jen s vypětím všech sil se daří Bronco Billymu udržovat svůj westernový cirkus.. Jediným postem, na němž se v cirkuse lidé střídají, je místo Billyho asistentky, na níž Billy - se střídavým úspěchem - demonstruje své střelecké a vrhačské umění... Nepříliš hrocený komediální western u mě boduje za ***(10.1.2012)

• - Pro Eastwooda, který už měl za sebou řadu westernových rolí, to byla skvělá příležitost, jak parodovat sám sebe. (ClintEastwood)

• - Natáčení mělo trvat osm týdnů, ale Eastwoodovu týmu se podařilo dobu natáčení zkrátit na šest a uzavřít rozpočet na celkem slušné částce 5 milionů dolarů. (ClintEastwood)

• - Pod pseudonymem Broncho Billy vystupoval herec, producent a režisér Gilbert M. Anderson, který se stal hvězdou pionýrských let filmu a podobně jako řada jemu podobných upadl po příchodu zvukového filmu v zapomnění. (ClintEastwood)