Bronco Billy

Bronco Billy

Dobrodružný / Western / Drama / Romantický / Akční / Komedie

USA, 1980, 116 min

Absolutne pohodova zalezitost, ktera nema buhvijak slozitej dej, ale prijemne odsejpa a sem tam je skvele vtipna. Clint je ve svejch padesati porad jeste ve forme, strili naproste precizne a i kdyz je hodne videt, jak se musel snazit, aby ty triky na koni zvladnul a nejsem si jistej, ze to byl vzdycky on, vsechno mu to clovek proste veri. Plus solidne hraje, takovej pohodovej frajer, ale stejne je nejvtipnejsi, kdyz se nasere, naskoci mu zily na cele a zacne valit zurive oci. Z ostatnich hercu se tu seslo pohodovy obsazeni, ale nejvic asi zaujme Geoffrey Lewis jako takovej lehce magor. Film je obcas komedie, obcas paradni romantika, kdy dava Clint rozmazleny mestsky zensky paradni kapky a obcas pohodova variace na divokej zapad a ty dve hodinky paradne utecou, takze fakt nechapu to nizky hodnoceni.(5.10.2009)

O tom, že je Clint Eastwood zručný režisér i více než obstojný vypravěč netřeba pochybovat, stejně jako o jeho očividné náklonnosti k westernu, ze kterého herecky vzešel - místopisně se to spojuje s oblastí amerického západu a středozápadu, z hlediska sociálního je ve středu postava kovboje (nebo toho, co z něj dnes zbylo...). Clint točí filmy vlastně stále jen o tom samém... Jestli je Bronco Billy westernová tragikomedie, pak z ní Clint vyděluje především to tragické - na paškále stojí mýtus kovboje, ze kterého dnes zbyla už jen cirkusová atrakce... (nepřehlédnutelný je samozřejmě i ten silný romantický prvek, metonymicky se vážící k nostalgickému ohlédnutí zpět.) Eastwoodův posmutnělý donkichotský bojovník jako rekvizita starých dobrých časů...které ovšem byly zase jen s pravdou se rozcházejícím mýtem... Těch ,,lokálních" 57% je nepochopením hloubky tohoto filmu... Podobné filmy: Půlnoční kovboj(20.1.2009)

Jen s vypětím všech sil se daří Bronco Billymu udržovat svůj westernový cirkus.. Jediným postem, na němž se v cirkuse lidé střídají, je místo Billyho asistentky, na níž Billy - se střídavým úspěchem - demonstruje své střelecké a vrhačské umění... Nepříliš hrocený komediální western u mě boduje za ***(10.1.2012)

Oddychovka s poriadne naivnou zápletkou a dejom, ktorý ale má v sebe isté čaro a predovšetkým Clint je skrátka sympaťák. Nebyť jeho, tento film je hodný nižšieho hodnotenia... Vcelku príjemná post-kovbojská záležitosť, ktorá už nemohla byť lineárnejšia a záver simplexnejší, ale povedzme, že pre zabitie dvoch hodín je to fajn!(15.6.2009)

Opravdu dlouho jsem film odkládal, měl jsem obavu, aby snímek nebyl rozvleklý. Ani omylem, film má svoje kouzlo, kterým vás vtáhne do děje. Clint jezdí s pojízdným cirkusem, který má podobu one man show. Příběh o tom, jak kovboj Clint pyšnou a protivnou Sondru Locke zkrotil. Nečekaně civilní Clint. 4*(6.12.2016)

• - Clint Eastwood o snímku prohlásil, že pokud chtěl jako tvůrce nějakým filmem něco říct, najdeme to v Bronco Billy. (ClintEastwood)

• - Natáčení probíhalo v Idaho a v Oregonu. (reich)

• - Hudbu k filmu měl na starosti Snuff Garrett, spoluautor titulní písně, která měla původně tvořit hudební doprovod k úvodní scéně, ale nakonec zazní až při závěrečných titulcích. (ClintEastwood)