Reklama

Reklama

Bronco Billy McCoy v podání nestárnoucího klasika Clinta Eastwooda je už deset let hrdým majitelem malého kočovného westernového cirkusu. A i když se z něho díky krocení koní a pouťovým přestřelkám nestal boháč, vždy byl schopný udržet svou show z Divokého západu jakž takž nad vodou. Jeho zaměstnanci ho mají rádi a jediný problém, který musí kočovná revue neustále řešit, je shánění nových Broncových asistentek – jen málokterá dívka totiž vydrží, aby na ni dennodenně někdo házel nože a pálil z koltu. Nyní se ale zdá, že Broncův cirkus konečně narazil na tu pravou. Pohledná Antoinette, kterou hraje Eastwoodova dlouholetá životní partnerka Sondra Lockeová, má nejen kuráž, ale i dostatečně ostrou vyřídilku, aby svého šéfa zkrotila. Tento značně nesourodý pár, opředený nejedním tajemstvím, se pokusí najít k sobě cestu v příjemné komedii z netradičního prostředí kočovného varieté, kde i málo stačí k tomu, aby lidé mohli být šťastní. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (25)

Radek99 

všechny recenze uživatele

O tom, že je Clint Eastwood zručný režisér i více než obstojný vypravěč netřeba pochybovat, stejně jako o jeho očividné náklonnosti k westernu, ze kterého herecky vzešel - místopisně se to spojuje s oblastí amerického západu a středozápadu, z hlediska sociálního je ve středu postava kovboje (nebo toho, co z něj dnes zbylo...). Clint točí filmy vlastně stále jen o tom samém... Jestli je Bronco Billy westernová tragikomedie, pak z ní Clint vyděluje především to tragické - na paškále stojí mýtus kovboje, ze kterého dnes zbyla už jen cirkusová atrakce... (nepřehlédnutelný je samozřejmě i ten silný romantický prvek, metonymicky se vážící k nostalgickému ohlédnutí zpět.) Eastwoodův posmutnělý donkichotský bojovník jako rekvizita starých dobrých časů...které ovšem byly zase jen s pravdou se rozcházejícím mýtem... Těch ,,lokálních" 57% je nepochopením hloubky tohoto filmu... Podobné filmy: Půlnoční kovboj ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Asi to bude nejakou matematickou paradoxnou pravdepodobnosťou, že sa občas absolútne nestrafím v podstate so žiadnym hodnotiacim. Niekoľko neuveriteľne vtipných scén vo svojej podstate smutnom filme, kde sa partička stroskotancov rozhodla žiť život po svojom (a určite to nie je americký sen). Že to prinesie množstvo nástrah, o tom nemôže byť pochýb. Rozčuľovať sa nad stanom, zošitým z amerických zástav sa nebudem a budem veriť Clintovej inteligencii, že je to metafora toho, čo považuje za skutočnú Ameriku, respektíve ako ju on sám chce vidieť. Ak sa v nej uzavrie a má vnútri zopár skutočných priateľov, tak mu ju doprajme. Jeden z najvtipnejších inteligentných filmov, ktoré som v poslednej dobe videl. Podobný film: Elektrický jazdec. Aspoň čo sa týka prístupu k divokému západu modernej americkej spoločnosti. ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

Absolutne pohodova zalezitost, ktera nema buhvijak slozitej dej, ale prijemne odsejpa a sem tam je skvele vtipna. Clint je ve svejch padesati porad jeste ve forme, strili naproste precizne a i kdyz je hodne videt, jak se musel snazit, aby ty triky na koni zvladnul a nejsem si jistej, ze to byl vzdycky on, vsechno mu to clovek proste veri. Plus solidne hraje, takovej pohodovej frajer, ale stejne je nejvtipnejsi, kdyz se nasere, naskoci mu zily na cele a zacne valit zurive oci. Z ostatnich hercu se tu seslo pohodovy obsazeni, ale nejvic asi zaujme Geoffrey Lewis jako takovej lehce magor. Film je obcas komedie, obcas paradni romantika, kdy dava Clint rozmazleny mestsky zensky paradni kapky a obcas pohodova variace na divokej zapad a ty dve hodinky paradne utecou, takze fakt nechapu to nizky hodnoceni. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Není to režisérsky špatný film, ale celé je to úplně o ničem. Clint si v roce 1980 potřeboval dokazovat dvě věci: že stále ještě umí obsluhovat svůj šestiraňák a že jeho životní kotrmelec, ve kterém opustil svou manželku kvůli anorektické Sondře byl dobrou volbou. V tom prvním případě uspěl, ale v tom druhém si nejsem moc jistý. Bronco Billy trpí navíc Clintovým známým neduhem a to je naducanou stopáží a to i přesto že ve filmu toho k vyprávění moc není. 45% ()

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele

Film o jednom velkém americkém snu a můj spolehlivý tahák z neveselé nálady. Roztomile dojemná westernová komedie o dospělém muži s dětskou duší a srdcem ze zlata. Clint Eastwood, jako kovboj parodující sám sebe - to rozhodně stojí za zhlédnutí. Vynikající je scéna v bance, kde dojde k loupeži a Bronco, jenž se zrovna nachází uvnitř, se zachová jako pravý hrdina Divokého západu (neméně úsměvné je i nepovedené přepadení vlaku). Příjemný snímek, který pokaždé potěší a zahřeje a jeden z mých nejoblíbenějších, který se dá dokonale procítit. ()

Galerie (62)

Zajímavosti (10)

  • Před začátkem natáčení navrhl producent několik změn v Hackinově scénáři. Jednou z nich měla být scéna vykoupení Leonarda z věznice, ale to Eastwood kategoricky zavrhl s tím, že nechce platit šerifovi, který ho uráží. (ClintEastwood)
  • Po snímku Útěk z Alcatrazu (1979), který byl plný, násilí chtěl Eastwood natočit snímek v lehčím duchu. V říjnu 1979 se tak vydal se svým štábem do Boise v Idahu a mohla začít práce na filmu Bronco Billy. (ClintEastwood)
  • Natáčení probíhalo v Idaho a v Oregonu. (reich)

Reklama

Reklama