Pokrevní bratři 2

The Boondock Saints II: All Saints Day

Pokrvní bratia 2

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2009, 113 min

Tomuto sa hovorí dvoječka. Od dvojok nemôžme očakávať, že budú rovnako úžasné ako jednotky, už to nie je originálne, ale stále je to bomba.Connor a Murphy sú opäť tu, sú nasratejší a opäť sa tešia z práce. Je to šialená dvojhodinová jazda, ktorú si brutálne užijete, z úžasným soundtrackom, neuveriteľne premyslenými scénami, ktoré vyrážajú dych a so svojským humorom, ktorý vás dostane do 5 min. Myslím, že aj trojku by som zniesla. Pokrvní bratia patria medzi filmy, ktoré sú úžasne zladené a divákovi, ktorý vie, do čoho ide ulahodia. Pre mňa 80%. Bola to PECKA!(2.6.2010)

Väčšinu času "nasilu" a vlastne ma to veľmi nebavilo. V záverečnej polhodine akoby však niekto vymenil Troya Duffyho za nejakého podstatne lepšieho scenáristu a režiséra a zrazu to celé dostalo zmysel a šmrnc. Dokonca aj hlášky, dovtedy len trápne, začali fungovať. Prestrelka u Fondu je výborná a záverečné cameo s nábehom na trojku vynikajúce. Jednotka je zábavnejšia, ale dvojka má lepší príbeh a celkovo hlavu a pätu, preto hodnotím rovnako. Poznámka: Julie Benz sa snažila, ale nekúpil som jej to, možno kvôli tomu debilnému prízvuku, z ktorého občas vypadávala.(14.3.2010)

Je to dvojka, takže vite, jak to s dvojkama dycky vypadá. Tohle není výjimka, ale mužu upířmně řict, že aji tak mě celkem bavila. Velkým kladem filmu jsou nejen přestřelky (a vychytané zpomalené záběry), ale taky hlášky, hádky a situace. V jedné z vedlejších rolí zaujme sexy Julie Benz známá z Dextera a taky potěší miniúčast Willema Dafoea, ale řekněme si to upřímně - jako náhrada za Dafoea není dost dobrá - prostě jí to nežeru. Často jsem nežral ani samotnej děj a nepobavilo ani několik narážek na první díl, ze kterýho si i několik věcí vypůjčili... ne moc úspěšně. Sean Patrick Flanery se celkem dočista změnil, nevim jestli to je věkem nebo tukem, ale je jinej. Norman Reedus ten je furt stejnej. Ale kdo mě dostal a pobavil ze všech nejvíc, je mexikánec Romeo v podání Cliftona Collinse, jehož zjev i hlášky i všechno nemělo chybu. Vystřídal tak stejně skvělýho Rocca (hrál ho taky Rocco), kterej byl jejich pomocník v prvním díle.(25.4.2010)

Bál jsem se, že bude hůř. Jednička je hodně povedená a 20ti procentní rozdíl v hodnocení se musel promítnout. 10 let je na pánech znát, ale pouze co se vzhledu týče. Oba si to dávají velmi slušně i když na jejich mladší já prostě nemají. Vedlejší postavy nejsou nic moc, ale většinu času nenudí. Na agentku se mooc pěkně kouká. Celkově jde o čistý průměr a proto dávám 60 procent. Za jedno podívání to stojí.(18.3.2015)

Parodické, flashbackové, trapné. Bohužel to nese všechny tyhle vlastnosti, Troy Duffy dobře ví, že nenatočí znovu tak výborný cool film. Ze začátku to bylo opravdu hrozné, ale druhá půlka je docela nášup a připoměl mi docela jedničku. Ženská, která zastoupila místo Dafoovi byla děsná a náhradník Rocca byl hroznej smolař (nebýt jeho bitky na začátku, tak bych si říkal proč takovýho vola vůbec vzaly). Flashbacky z dob 1958, kdy byly začátky vraždění našeho děduly a otce svatých byly excelentní. Troy Duffy by mohl hecnout udělat film z té doby...(20.11.2011)

• - SPOILER: V prvním filmu zemře 33 lidí, zatímco tady jich napočítáme 59. (HellFire)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v kanadských mestách Toronto, Hamilton a Oshawa. (MikaelSVK)

• - I navzdory limitovanému nasazení snímku do kin druhý díl během otevíracího víkendu vydělal víc, než první díl za celý pobyt v kinech. (HellFire)