Rock On!!

Drama / Hudební

Indie, 2008, 145 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $7,153,767(27.7.2010)

Něco jako Dil Chahta Hai nebo Jhankaar Beats. Kapela, hudební soutěž a kamarádství, které prochází zkouškami. Kromě děje jsou tu i jiné spojovací články. Třeba Farhan Akhtar, režisér prvního jmenovaného filmu, syn uznávaného básníka a scénáristy si tu užil svůj herecký debut. Rozhodně to byl film, který ve mně vzbudil dojem, že se v Indii tvoří a poslouchá i jiná hudba než ty stále stejné soundtracky. Moc se v tom nevyznám, ale i bych věřila, že by Farhan dostal do varu i jiné než indické publikum.(9.11.2008)

Hudební film o kapele, která nevím zda je reálná, tedy zda je to na motivy nějaké reálné kapely, protože se to tak snaží tvářit, zvláště dodatkovým koncem. Každopádně nezvykle konzervativní film z Indie, který je opravdu hodně hudební a do toho trochu drama. Povedlo se jim to pěkně skloubit a všechny postavy ve filmu tam prostě nějak zapadaly, že ač některé jejich představitele v oblibě, tak zde jim není co vytknout. Farhan byl fajn, Arjun se svým hárem konečně vypadal k světu a taky konečně hrál něco charakterního a ne ty své odměřené vymyté mozky, tady měla jeho postava hloubku a i přes drsňáckost jeho postavy, to byl citlivka. Na Prachi Deasai jsem byl dost zvědavý a nakonec se mi líbila opravdu hodně. Přišlo mi zvláštní, ta jejich prvotní cesta za vítězstvím, když rockově rozhodně nebyli na výš, jediné co jim šlo, tak byla práce s publikem, což bylo možná to rozhodující. Písničky snad krom té první mě až tolik nezaujaly, hudba taktéž, ale to nic nemění na tom, že se mi tento film nadmíru hodně líbil. Celé to působí krapet pohádkově s tou desetiletou mezerou, ale občas život napíše neuvěřitelné věci, tak proč by ne.(8.5.2017)

Ten název je celkem slibný, ale v konečném důsledku to není úplně ono. Ten rock, který je zde prezentován, je na mě přece jen trochu moc popový, ale musí se tomu nechat, že ty písně jsou místy docela chytlavé. Jinak je to celkem standardní drama, celkem standardní romance a celkem standardní film o jedné kapele.(23.12.2016)

Povedena hudba i dej. Hobluj :) !!!!!(6.9.2009)

Podľa názvu som čakala rockerský rebelský film, ale vykľul sa z toho celkom povedený film o priateľstve, láske a životných kompromisoch, ktoré musí človek podstúpiť a žiť s nimi a ich následkami. Striedanie dejových líní súčastnosti a minulosti mám rada a tu sa im to veľmi pekne podarilo skĺbiť, príbeh sa rozvíja a vysvetľuje postupne a bez zádrheľov. Hudba aj keď nie veľmi silno rocková je pekná a chytľavá. Veľmi sa mi páčila kamera, fakt dala filmu zvláštny punc a pocit inakosti, takú nejakú farebnosť vyvolávajúcu nostalgické pocity.... Hlavní predstavitelia tak nejak zvláštne aj vo svojej odlišnosti spolu ladili, dobre sa na nich dívalo.... celý film v kontrastne s názvom vo mne v konečnom dôsledku vyvolal podivný pociť pokoja a mieru.... :-)(25.3.2017)