David a Goliáš aneb Pepička to zařídí (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2008, 138 min

Dobře zahraná průměrná divadelní hra.(20.5.2014)

No, nevím. Kdyby to tolik nedržel nad vodou velmi dobrý a přesvědčivý Václav Postránecký, dostala by ode mě inscenace určitě méně hvězdiček. Ale že tam byl, dokázal nadnést celou hru, a stejně tak i atmosféru, nebo herecké výkony svých kolegů. Němec, Medvecká, a i Válková, (která tu navíc není napsaná) byli dobří a dost vtipný. Hlavní postava, představitelka slečny Pepičky Petra Špalková měla velmi dobrá místa, ale i místa kde divákovi trnulo. Trošku mi to vadilo, ani té tak významově, jako tím že měl příběh mnoho postav které tam vůbec nemuseli být, a mnoho scén které byli až příliš samoúčelové. Nemám ráda když se dávají do divadel či filmů prvky "aby se to líbilo" rozčiluje mě to, a celé věci to pak ubírá na vážnosti. Ať už je to váha myšlenky nebo vtipu. Scénář nebyl úplně špatný, a měl i pár dobrý gagů, ale první část byla hodně zdlouhavá, a celé představení se tím nepříjemně protáhlo. Kdyby se to ukrátilo o pár zbytečných scén, a pár zbytečných postav, bylo by to zajisté lepší. Takhle je to klasická česká scéna národního divadla. Ani neurazí, ale ani nenadchne.(16.1.2012)

Nic proti ničemu. Pro všechny a ve výsledku pro nikoho. Sázka na jistotu, které těžko něco vytýkat, ale těžko jí i za něco chválit. Prostě typická inscenace Národního divadla.(15.11.2008)

Ničím vyčnívající, ale moc pěkně zahraná komedie...(16.11.2008)

• - Premiéra se uskutečnila 7.6.2007, představení se dočkalo 53 repríz. (kosticka7)