poster

Alice

 • USA

  Alice

 • Velká Británie

  Alice

 • Austrálie

  Alice

 • Kanada

  Alice

Fantasy / Romantický / Komedie

USA, 1990, 102 min

Komentáře uživatelů k filmu (61)

 • Nos
  ****

  Matka dvou dětí Alice Tateová po šestnáctiletém manželství se zakoukala do pohledného hráče na saxofon. Protože má ustavičné bolesti zad, radí se se svým problémem s orientálním čínským lidovým léčitelem Dr. Yangem, který si jasně uvědomuje, že její problémy nejsou v jejícj zádech, ale v jejím srdci a mysli. Dává proto Alice zázračné bylinky, které jí postupně pomáhají zcela změnit její zaběhlý způsob života...Trošku vážnější Woody Allen bez velkých bonmotů, ale také bez tradiční velké dávky humoru. Ale hlavně také bez Woodyho samotného jako herce. Mia Farrow je chvílemi opravdu kouzelná. Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami.(20.3.2008)

 • kleopatra
  ****

  Alice nejiskří Woodyho typicky sebemrskačským humorem a ironií, přesto se mi svou úsměvnou křehkostí - možná ten pocit vzbuzuje i éterická Mia - zalechtal pod kůži. I když je o ženě, která má všechno jen ne zájem muže, neotravuje (ještě to tak) hloubkovou psychosondáží do jejího "rozervaného" nitra, naopak Mia- Alice je roztomile naivní a rovněž tak její reakce na "šikovné" bylinky od Dr.Yanga ("ono to vážně uvolňuje").(15.12.2005)

 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Scénář(22.3.2004)

 • Tosim
  *****

  Když jsem od hlasatelky slyšel, že se "Allen umí vcítit do nejniternějších pocitů ženy," bral jsem to jako frázi, něco jako pojem "televizní trvalka." To bych ovšem podobný případ ženy nesměl mít ve svém blízkém okolí. Je to opravdu PŘESNÉ. Pokud jde o Woodyho dramatickou tvorbu, nebál bych se já použít (a už jsem to několikrát udělal) termín "jako ze života," třeba i u snímků, které jsem neviděl, protože bych měl opravdovou jistotu, že tomu tak je. A dál? Nějaké to nadpřirozeno (které mě opravdu překvapilo a příběhu dodalo šťávu), troška intrik a popisy pocitů, klasicky se chovající muži a ženy, které vezmou život do vlastních rukou. Trošku pikantní je, že závěr filmu připomíná opravdový konec Mii Farrow :-)(14.12.2005)

 • Matty
  ***

  Ještě před několika minutami by mě nenapadlo, že mi jednou bude dělat problémy najít na filmu Woodyho Allena nějaké pozitiva. Ještě před několika minutami jsem doufal, že Alice bude víc než jen povrchní, nekompaktní pohádkou o zneviditelňování a elixíru lásky. Bohužel... . Největším problémem Alice je samotné téma – špatně zvolené a nadto ještě nešikovně zpracované. Na Allenových „vztahových“ filmech jsem vždycky obdivoval především preciznost, s jakou dokázal „psychoanalyzovat“ své postavy. Byl to jednoduchý, ale účelný racionální styl. V Alici si mé sympatie nikdo nezískal, a sami asi uznáte, že sledovat sto minut osudy vám zcela lhostejných postav je přinejmenším pěkný opruz. Nehledě na skutečnost, že psychologický rozbor je zde příliš doslovný a není nám skryto právě to „tajemno“ obestírající každý vztah. Netvrdím, že fantasy prvky do hořkosladkého dramatu nepatří (viz. úžasná Purpurová růže z Káhiry), ale pouze za předpokladu splynutí s okolním děním. Tady kupříkladu „supermanská“ scéna působí téměř jako parodie. Alice ani zdaleka nepřipomíná čistou komedii (za celou dobu jsem se skutečně zasmál jenom jednou). Možná to celé mistr myslel úplně jinak, možná se Alicí snažil částečně ospravedlnit nevěru (což by vzhledem k jeho komplikovaným rodinným vztahům ani nepřekvapilo), ale proč TO není jasné ze samotného filmu? Proč myšlenka organicky neprorůstá celým dějem, ale pouze nám jenom řekne ahoj v jeho závěru? Nebýt stále skvělé režie a výtečné kamery (plus jazzu zajisté), neváhal bych použít k charakterizaci Alice následující věty: Je to jedna epizoda Ally McBealové se čtyřnásobnou délkou. Skoro Woody, skoro. 55% Zajímavé komentáře: Tosim, ripo(15.12.2005)

 • T2

  Rozpočet $12miliónovTržby USA $7,331,647Tržby Celosvetovo $-(22.11.2008)

 • Rob Roy
  ***

  Allen bez humoru, bez bonmotů, bez "chlapského pohledu", bez on+ona, ale zároveň ne tak vážný a dramaticky sevřený jako Interiéry. A hlavně - bez Woodyho. Pro mě definitivní potvrzení toho, že filmy bez jeho herecké účasti nejsou to pravé ořechové.(13.12.2005)

 • novoten
  ***

  Usmíval jsem se nad výstupem rafinované Alice, nadšeně jsem čekal, jak budou působit příští bylinky a obdivoval jsem hladivou blízkost fantaskních flashbacků. Jenže tam trochu chybí víc mužského elementu. Ty obvyklé průpovídky jsou tentokrát čistě v režii Mii Farrow a ta je sice jako obvykle úžasná, ale jako charakterní herečka má s tím odlehčením trochu problémy. A to pomalé tempo je při - na Woodyho poměry - štědřejší stopáži obrovskou překážkou.(22.3.2008)

 • B!shop
  ****

  Allen si pravdepodobne uvedomil, ze kdyz napise stopadesatou variaci na zenskou, ktera si najde milence a pak se mota mezi manzelem a milencem, tak se nebude jednat o nic moc zajimavyho. Navic kdyz uz Farrow neni nejmladsi a ma tu nakou velkou prdel, tak je celkem obtizny ji verit, ze vyvadi jak naka pubertacka. Proto je nastesti celej film ozvlastnenej postavou kouzelnyho cinskyho doktora, kterej vzdy poskytne zazracny bilinky. Misty to je sice prehnany (litani ala Superman), ale vetsinu casu je to diky tomu prijemna romanticka komedie, navic Baldwin v roli ducha je hodne prijemnej az se mi vybavil film Duch. Rozhodne se to nezaradi mezi Woodyho nejlepsi kousky, ale i tak to je hodne prijemna podivana.(31.1.2009)

 • emma53
  ***

  Alice, éterická bytůstka v podání Mii Farrow, která dodala filmu ten správný nádech, byla určitě velmi dobrá volba, ale dostat se do myšlení, citů a emocí ženy je dost náročná záležitost a Woddy se snažil, seč mu síly stačily. Já se taky snažila, ale tentokrát mě Alice minula, až na pár pěkných momentů, které nestačí k mojí úplné spokojenosti i přes tu podmanivou hudbu, která se linula celým filmem. Já se přidávám docela se smutkem k těm, kteří se nudili.(29.12.2012)

 • Morien
  **

  Ach, tak šťastný šťastný konec, že jsem ho skoro nemohla přežvýkat. Jestli jsou ženy takovéhle ženy, tak se nechám přeoperovat. Jenomže jestli jsou muži takoví muži, tak nevím na co. Možná bych si mohla nechat odstranit všechny pohlavní orgány a potom budu nikdo jako nikdo. Film, který mě opravdu nebavil až znechutil, a to o to víc, že se chvílemi tvářil zajímavě (zejména múza a potom také kamera).(5.8.2010)

 • xxmartinxx
  **

  Velmi chabé. Banální historka, zcela nesmyslná. Poprvé mi u Allena byla Farrow naprosto protivná, stejně jako její charakter. Nehledě na moralistické poselství na úrovní povídky z Rytmu života. Jeden z nejslabších Allenů.(21.8.2012)

 • Tuxedo
  ***

  Obsahuje to napřirozené prvky stejně jako Purpurová růže z Káhiry, ale zdaleka ne tak zajímavé postavy a scénář.(23.12.2005)

 • Madison
  ***

  Woody Allen sa opäť trošku sekol. Len málokedy ma dokážu nadchnúť príbehy znudených žien v domácnosti (Hodiny a ostatné jemu podobné klenoty do tohto tvrdenia nespadajú), ktoré si po dvadsiatich rokoch s vráskami na čele zázrakom uvedomia, že svojho manžela vlastne nikdy nemilovali, bohatstvo im je nanič a od základu možnosť zmeniť svoj život bez ohľadu na to, čo ich čaká niekde inde, považujú za jedinú východiskovú cestu. Nemám rada Miu Farrow a bohužiaľ, mi liezla na nervy. 3* za romantickú jazzovú hudbu, pár vtipných momentov, neviditeľnosť a najmä za mŕtveho ducha-milenca v podaní Aleca Baldwina. Ten bol geniálny.(30.8.2010)

 • genetique
  ****

  Je zaujímavé sledovať ako Allen mení žánrovosť svojho nasledujúceho snímku. Nebojácnosť experimentácie sa mu znova vypláca a ja sa mu za to odvďačujem aspoň priazňou a hviezdičkami. Mia Farrow hravo zastúpila pozíciu Woodyho charakteru neurotického ťuťka a postavením v danej spoločenskej vrstve za pomoci tejto postavy spravili veľmi vtipný, hlavne vtipný príbeh. Akási satira na neveru, ale vo veľmi príjemnom prevedení. Idealistický šamano-lekár Yang sa podaril najviac. Nájdu sa ale aj chybičky, poučná stránka drámy pokrivkáva, niečo by sa dalo aj postrihať, takže na plné to nebude. 80%.(19.3.2008)

 • viperblade
  ***

  Na Alice jsem se docela těšil, protože jsem věděl, že je zde nějaký (nevěděl jsem přesně co, jak jsem už několikrát napsal, o filmech si, žádné informace dopředu nesháním) nadpřirozený prvek a to Woody perfektně využil v (nejen) jeho předchozím povídkovém filmu. Bohužel, po zhlédnutí tohoto filmu jsem byl zklamaný. Neberte mě špatně, Alice není špatný či hrozný film, on je jen po všech stránkách zcela průměrný a témata, která by v jiném filmu Woody do mrtě rozpitval (manželství, podvádění) jsou zde "ponechány" jen jako součást příběhu. Z Woodyho filmografie mám pár snímků, které si rád pustím, ale tento mezi nimi nikdy nebude. A navíc nejslabší výkon Mii Farrow. Holt roztomilost není vše. 50 %.(19.11.2012)

 • ripo
  ****

  "Putička " Mia Farrow ( ktorá, mimochodom, v tom červenom klobúčiku vyzerá neskutočne sexy - niečo ako Amélia z Montmartru) sa snaží odosobniť od svojej psychickej zviazanosti a upätosti a sledujeme jej púť za tým, ako sa stať "independent". Ktomu jej pomáhajú okrem iného zázračné čajíky a odvary čínskeho domáceho liečiteľa Yanga ... Nikdy nepodceňujte bolesti chrbta !!! )) Tento Woodyho film u mňa dostal preto 4*, lebo som sa v ňom nemusel pozerať na toho zmäteného, ukecaného a nesvojho Woodyho ...(17.5.2007)

 • D.Moore
  ****

  Pohádka od Woodyho Allena. Humoru poskrovnu, ale je tam ("Newyorské taxikáře nevyvede z míry nic!", můza, závěrečný večírek), hlavní hrdinka je ztělesněná naivita a něha, příjemný příběh lze snadno předvídat (ale co by to bylo za pohádku, že?).... Nejvíce se mi líbila postava "doktora" Yanga a jeho zásoba bylinek. Tu na neviditelnost bych občas bral.(18.2.2014)

 • misterz
  ***

  O žene, ktorá ešte hlboko po tridsiatke nie je rozhodnutá čo so sebou a ešte stále hľadá svoje Ja... Áno, uznávam, Mia Farrow tu predviedla niečo, čo sa dá považovať za éterické a svojské, pretože aj keď je svojím výzorom skôr taká sivá myška, dokázala pútať moju pozornosť po celý čas. Takže čo sa týka herečky - skvelá voľba. No ten obsah... u W. Allena nie som zvyknutý na niečo takéto banálne a povrchné, chýbala tomu obvyklá inteligenčná iskra, tak ako je tomu u iných filmoch tohto režiséra. Tiež tomu chýbal typický Allenovský ostrovtip a satirický nadhľad. Slabý priemer s odretými ušami. 50/100(4.7.2017)

 • Slarque
  ***

  Mia Farrow, neviditelnost, duch, létání, múza a Matka Tereza v jednom filmu? Proboha, pro jaké bylinky si chodil Woody ke svému dr. Yangovi? Chtělo by to alespoň víc humoru...(17.12.2005)

 • dopitak
  **

  Woodyho pokus v okamžiku největší sbíhavosti jeho díla. Vyniká hudba, a už nic. Tuctový příběh dvou lidí, kteří I can´t stand it any longer but didn´t realise yet. Měl jsem spíš pocit, že Woody potřeboval zaměstnat Miu, než něco natočit. Zbytečnost a v díle WA podprůměrný ročník, který netřeba vidět víckrát.(19.10.2013)

<< předchozí 1 2 3 4
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace