Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tímto snímkem z roku 1990 dokazuje scenárista a režisér Woody Allen, že mu nejen nejsou cizí nejjemnější záchvěvy ženské psychiky, ale že se v ní také dokonale vyzná. Hrdinkou jeho melancholické komedie o lásce a skrytých touhách je totiž půvabná a bohatá pětatřicátnice Alice Tateová, která až doposud vede velmi spokojený a spořádaný život. Únava, bolesti a celková nespokojenost přivedou jednoho dne půvabnou ženu až k čínskému lékaři Yangovi, jenž se zabývá alternativní léčbou, využíváním akupunktury a bylinek připravených podle starodávných receptů. Alice, unavená neměnnými povinnostmi matky tří dětí a manželky "na úrovni", přitom netuší, jaké výsledky neobvyklá léčba přinese. Jedno je ale jisté, v jejím životě se náhle začínají dít velmi podivné věci. Najednou se cítí mnohem uvolněnější, to, co vnímala jako ustálené, se bortí a věci nahlas nikdy nevyřčené se jí splní? Příběh, zachycující jistý přelom či krizi v dávno zaběhnutém stereotypu vzorné matky a manželky, natočil Woody Allen opět s humorným nadhledem a vtipem, ačkoliv v tomto snímku poněkud umírněnějším. Do hlavní role obsadil svoji tehdejší životní partnerku Miu Farrowovou, tím však výčet hvězd nekončí. Po jejím boku si zahrál i William Hurt (Doug Tate) či Alec Baldwin (v úloze Eda). (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (70)

vypravěč 

všechny recenze uživatele

Allenův příběh o hledání ekvilibria ve světě „pro samé pohodlí nepohodlném“ je dokonale propracován, sycen rozmanitě působícími náladami New Yorku (umocněnými - jako vždy - vhodně volenou jazzovou hudbou) a opět psychologicky a emočně hluboký. Mia Farrow je v roli Alice (Alenky, jejímž zrcadlem je ordinace čínského lékaře, vnášejícího kouzla do všednodenního velkoměsta, které se tak proměňuje ve skutečnou říši divů, tj. nových emocí, zkušeností a prožitků) doslova strhující: v jejím podání se hrdinčin vtip a sebeironie spojuje s hloubkou jejích prožitků bezešvě a obraz její osobnosti je věrohodný, uvěřitelný. ()

Nos 

všechny recenze uživatele

Matka dvou dětí Alice Tateová po šestnáctiletém manželství se zakoukala do pohledného hráče na saxofon. Protože má ustavičné bolesti zad, radí se se svým problémem s orientálním čínským lidovým léčitelem Dr. Yangem, který si jasně uvědomuje, že její problémy nejsou v jejícj zádech, ale v jejím srdci a mysli. Dává proto Alice zázračné bylinky, které jí postupně pomáhají zcela změnit její zaběhlý způsob života...Trošku vážnější Woody Allen bez velkých bonmotů, ale také bez tradiční velké dávky humoru. Ale hlavně také bez Woodyho samotného jako herce. Mia Farrow je chvílemi opravdu kouzelná. Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami. ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Taký nemastný neslaný film o jednej domácej puťke, ktorá sa doma nudí a nevie čo zo životom. Samozrejme najprv ju láka nejaká tá nevera, aby si oživila nudnú rutinu, ale nakoniec nájde vyšší zmysel života. Buhužiaľ to je podané strašne mdlo. Hlavná hrdinka je klasická Allenovská neurotička, ale keďže je to tentoraz žena, tak Allen vynechal humor. A bez neho je to strašná nuda. Z dramatickej stránky film neponúka nič objavné a ani nijak naozaj dramaticky podané. Tretiu hviezdičku dávam len pretože to je Allenovka a všetky zložky filmu sú na profesionálnej úrovni, ale pokiaľ nie ste domáca puťka, tak vás to asi neosloví. 5/10. ()

Šandík 

všechny recenze uživatele

Zvláštní kombinace vztahových filmů typu "Hana a její sestry" s bláznivou komedií, jako je například "Prokletí žlutozeleného škorpiona". A musím říct, že ta kombinace bezvadně funguje. Samozřejmě to není nic vysloveně dechberoucího, spíš jen taková jednohubka, ale "jednohubka" skutečně dobrá... Celkový dojem:80% ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Tak tento film spolu s Purpurovou ružou a Inou ženou mi pripomína akúsi volnú trilógiu, ktorú spája Mia Farrow, ženský príbeh, melanchólia, nevera a nie príliš optimistické vyznenie. Dĺžka je možno trochu prestrelená, v určitej pasáži som sa začal trošku nudiť, ale potom sa to znova rozbehlo až do pekného vyústenia, ktoré som nečakal, a ktoré je aj nie je happy endom. . Fóry sú tu akoby mimochodom, tak dávajte pozor, niektoré sú geniálne. P.S.: Aleca Baldwina bolo v úlohe ducha velmi ťažké spoznať ()

Galerie (29)

Zajímavosti (5)

  • Natáčení probíhalo v New Yorku na Manhattanu v místní Zoo, v převážné většině v restauracích a obchodech na Madisonské ulici. (Terva)
  • Malou roli si ve filmu zahrála Sean Young. Scéna však byla vystřižena. (Terva)

Související novinky

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN

21.01.2011

Čtyřicet celovečerních autorských filmů, jeden televizní a jedna spolupráce na povídkovém díle – a to všechno během jednačtyřiceti let! Americký filmař Woody Allen se za svou pracovní morálku určitě… (více)

Reklama

Reklama