• Austrálie

• Kanada

Fantasy / Romantický / Komedie

USA, 1990, 102 min

"Putička " Mia Farrow ( ktorá, mimochodom, v tom červenom klobúčiku vyzerá neskutočne sexy - niečo ako Amélia z Montmartru) sa snaží odosobniť od svojej psychickej zviazanosti a upätosti a sledujeme jej púť za tým, ako sa stať "independent". Ktomu jej pomáhajú okrem iného zázračné čajíky a odvary čínskeho domáceho liečiteľa Yanga ... Nikdy nepodceňujte bolesti chrbta !!! )) Tento Woodyho film u mňa dostal preto 4*, lebo som sa v ňom nemusel pozerať na toho zmäteného, ukecaného a nesvojho Woodyho ...(17.5.2007)

Allenův příběh o hledání ekvilibria ve světě „pro samé pohodlí nepohodlném“ je dokonale propracován, sycen rozmanitě působícími náladami New Yorku (umocněnými - jako vždy - vhodně volenou jazzovou hudbou) a opět psychologicky a emočně hluboký. Mia Farrow je v roli Alice (Alenky, jejímž zrcadlem je ordinace čínského lékaře, vnášejícího kouzla do všednodenního velkoměsta, které se tak proměňuje ve skutečnou říši divů, tj. nových emocí, zkušeností a prožitků) doslova strhující: v jejím podání se hrdinčin vtip a sebeironie spojuje s hloubkou jejích prožitků bezešvě a obraz její osobnosti je věrohodný, uvěřitelný.(10.1.2009)

Usmíval jsem se nad výstupem rafinované Alice, nadšeně jsem čekal, jak budou působit příští bylinky a obdivoval jsem hladivou blízkost fantaskních flashbacků. Jenže tam trochu chybí víc mužského elementu. Ty obvyklé průpovídky jsou tentokrát čistě v režii Mii Farrow a ta je sice jako obvykle úžasná, ale jako charakterní herečka má s tím odlehčením trochu problémy. A to pomalé tempo je při - na Woodyho poměry - štědřejší stopáži obrovskou překážkou.(22.3.2008)

Úžasný snímek o ženském rozpoložení, pocitech a touhách. Navíc se charaktery a styl tak trochu odlišují od typického Allenova rukopisu, což je velice příjemná změna. Mia Farrow jako poněkud naivní a zasněná žena působí krásným přirozeným dojmem a její nervozita je nádherně vtipná. Skvělá je také postava doktora Yanga a jeho léčivé (místy až magické) bylinky. Právě scény s jejich účinkem patří mezi nejvydařenější a nejvtipnější. Od srdce doporučuju, příjemná a inteligentní zábava :)(21.3.2008)

Zvláštní kombinace vztahových filmů typu "Hana a její sestry" s bláznivou komedií, jako je například "Prokletí žlutozeleného škorpiona". A musím říct, že ta kombinace bezvadně funguje. Samozřejmě to není nic vysloveně dechberoucího, spíš jen taková jednohubka, ale "jednohubka" skutečně dobrá... Celkový dojem:80%(12.5.2019)