• Austrálie

• Kanada

Fantasy / Romantický / Komedie

USA, 1990, 102 min

Tak tento film spolu s Purpurovou ružou a Inou ženou mi pripomína akúsi volnú trilógiu, ktorú spája Mia Farrow, ženský príbeh, melanchólia, nevera a nie príliš optimistické vyznenie. Dĺžka je možno trochu prestrelená, v určitej pasáži som sa začal trošku nudiť, ale potom sa to znova rozbehlo až do pekného vyústenia, ktoré som nečakal, a ktoré je aj nie je happy endom. . Fóry sú tu akoby mimochodom, tak dávajte pozor, niektoré sú geniálne. P.S.: Aleca Baldwina bolo v úlohe ducha velmi ťažké spoznať(29.9.2009)

Alice, éterická bytůstka v podání Mii Farrow, která dodala filmu ten správný nádech, byla určitě velmi dobrá volba, ale dostat se do myšlení, citů a emocí ženy je dost náročná záležitost a Woddy se snažil, seč mu síly stačily. Já se taky snažila, ale tentokrát mě Alice minula, až na pár pěkných momentů, které nestačí k mojí úplné spokojenosti i přes tu podmanivou hudbu, která se linula celým filmem. Já se přidávám docela se smutkem k těm, kteří se nudili.(29.12.2012)

Je zaujímavé sledovať ako Allen mení žánrovosť svojho nasledujúceho snímku. Nebojácnosť experimentácie sa mu znova vypláca a ja sa mu za to odvďačujem aspoň priazňou a hviezdičkami. Mia Farrow hravo zastúpila pozíciu Woodyho charakteru neurotického ťuťka a postavením v danej spoločenskej vrstve za pomoci tejto postavy spravili veľmi vtipný, hlavne vtipný príbeh. Akási satira na neveru, ale vo veľmi príjemnom prevedení. Idealistický šamano-lekár Yang sa podaril najviac. Nájdu sa ale aj chybičky, poučná stránka drámy pokrivkáva, niečo by sa dalo aj postrihať, takže na plné to nebude. 80%.(19.3.2008)

Úžasný snímek o ženském rozpoložení, pocitech a touhách. Navíc se charaktery a styl tak trochu odlišují od typického Allenova rukopisu, což je velice příjemná změna. Mia Farrow jako poněkud naivní a zasněná žena působí krásným přirozeným dojmem a její nervozita je nádherně vtipná. Skvělá je také postava doktora Yanga a jeho léčivé (místy až magické) bylinky. Právě scény s jejich účinkem patří mezi nejvydařenější a nejvtipnější. Od srdce doporučuju, příjemná a inteligentní zábava :)(21.3.2008)

Matka dvou dětí Alice Tateová po šestnáctiletém manželství se zakoukala do pohledného hráče na saxofon. Protože má ustavičné bolesti zad, radí se se svým problémem s orientálním čínským lidovým léčitelem Dr. Yangem, který si jasně uvědomuje, že její problémy nejsou v jejícj zádech, ale v jejím srdci a mysli. Dává proto Alice zázračné bylinky, které jí postupně pomáhají zcela změnit její zaběhlý způsob života...Trošku vážnější Woody Allen bez velkých bonmotů, ale také bez tradiční velké dávky humoru. Ale hlavně také bez Woodyho samotného jako herce. Mia Farrow je chvílemi opravdu kouzelná. Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami.(20.3.2008)

• - Poslední film, kde se objevil Keye Luke. (Witta)

• - Film, který Alice (Mia Farrow) a Joe (Joe Mantegna) sledují v kině, je Příběh z Filadelfie (1940). (Mr. Lobo)

• - Natáčení probíhalo v New Yorku na Manhattanu v místní Zoo, v převážné většině v restauracích a obchodech na Madisonské ulici. (Terva)