• Austrálie

• Kanada

Fantasy / Romantický / Komedie

USA, 1990, 102 min

Allen si pravdepodobne uvedomil, ze kdyz napise stopadesatou variaci na zenskou, ktera si najde milence a pak se mota mezi manzelem a milencem, tak se nebude jednat o nic moc zajimavyho. Navic kdyz uz Farrow neni nejmladsi a ma tu nakou velkou prdel, tak je celkem obtizny ji verit, ze vyvadi jak naka pubertacka. Proto je nastesti celej film ozvlastnenej postavou kouzelnyho cinskyho doktora, kterej vzdy poskytne zazracny bilinky. Misty to je sice prehnany (litani ala Superman), ale vetsinu casu je to diky tomu prijemna romanticka komedie, navic Baldwin v roli ducha je hodne prijemnej az se mi vybavil film Duch. Rozhodne se to nezaradi mezi Woodyho nejlepsi kousky, ale i tak to je hodne prijemna podivana.(31.1.2009)

Matka dvou dětí Alice Tateová po šestnáctiletém manželství se zakoukala do pohledného hráče na saxofon. Protože má ustavičné bolesti zad, radí se se svým problémem s orientálním čínským lidovým léčitelem Dr. Yangem, který si jasně uvědomuje, že její problémy nejsou v jejícj zádech, ale v jejím srdci a mysli. Dává proto Alice zázračné bylinky, které jí postupně pomáhají zcela změnit její zaběhlý způsob života...Trošku vážnější Woody Allen bez velkých bonmotů, ale také bez tradiční velké dávky humoru. Ale hlavně také bez Woodyho samotného jako herce. Mia Farrow je chvílemi opravdu kouzelná. Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami.(20.3.2008)

Pohádka od Woodyho Allena. Humoru poskrovnu, ale je tam ("Newyorské taxikáře nevyvede z míry nic!", můza, závěrečný večírek), hlavní hrdinka je ztělesněná naivita a něha, příjemný příběh lze snadno předvídat (ale co by to bylo za pohádku, že?).... Nejvíce se mi líbila postava "doktora" Yanga a jeho zásoba bylinek. Tu na neviditelnost bych občas bral.(18.2.2014)

Na začátku devadesátých let Woody Allen ještě věřil v ženu. Alice či Jiná žena procházejí obrodným procesem sebepoznávání, a svým tápáním a hledáním v nás vzbuzují sympatie. Ovšem přelom století přinesl seriály typu Sex and City, jehož hrdinky by si z Alice dělaly tak akorát srandu. A tak ženy ve filmech Woodyho Allena přestaly být sympatické, ale staly se z nich obyčejné blbky (jako tyto dvě).(28.5.2012)

• dopitak

Woodyho pokus v okamžiku největší sbíhavosti jeho díla. Vyniká hudba, a už nic. Tuctový příběh dvou lidí, kteří I can´t stand it any longer but didn´t realise yet. Měl jsem spíš pocit, že Woody potřeboval zaměstnat Miu, než něco natočit. Zbytečnost a v díle WA podprůměrný ročník, který netřeba vidět víckrát.(19.10.2013)