poster

The Bribe

Film-Noir

USA, 1949, 98 min

 • liquido26
  ***

  Příběh mě vůbec nevtáhl, nedělo se tam nic podstatného ani zajímavého, bylo to zbytečně dlouhé. Na druhou stranu temná exotická atmoška se k noirům bezvadně hodí, takže když už nic jiného, mělo to skvělou atmosféru a navíc taky skvělé herce. Největšími hvězdami pro mě byli Vincent Price a Charles Laughton, jehož slizký křupan byl opravdovou lahůdkou. Robert Taylor je sice charismatický sympaťák, ale nijak zvlášť mě nezaujal. Ava Gardner je sice strašně krásná, ale třeba v Zabijácích byla ještě krásnější.(21.6.2011)

 • MacGuffin
  ***

  Stopa ukradených letadlových motorů, přivádí agenta Rigbyho na jeden středoamerický ostrov. Tam také potkává hlavního podezřelého Hinttena a jeho manželku Elizabeth, horkokrevnou zpěvačku. Když Rigbymu nabídnou peníze, aby ostrov opustil, ví, že je na správné stopě. Pak ovšem Rigby a Elizebeth něco k sobě pocítí a zločinci zjistí, že existuje víc jak jedna možnost přimět Rigbyho k odchodu..(25.3.2011)

 • vitekpe
  ****

  Jestli chcete videt proc je Ava Gardner povazovana za jednu z nejkrasnejsich, muzete to klidne zkusit s timhle filmem. Ani se nelze divit, ze tahle pani zamotala hlavu i takovemu strelci jako byl Frank Sinatra... Jinak celkem pekny noirek z prostredi jakehosi "ostrova", se sympatickym Taylorem v hlavni roli. Slabsi 4.(21.4.2012)

 • KarKulA
  ***

  První polovina filmu se až na pár scén (rybaření a žralok) trošku táhla, ale druhá začala být o poznání napínavější a závěr byl i nečekaně akční a to v docela velkém stylu. Žádnou převratnou zápletku to nemá, ale jinak je to docela příjemný počin s ponurou a opocenou atmosférou amerického středomoří, ve kterém se navíc člověk rád podívá na hvězdy jako je Taylor (Rigby), Ava Gardner (Elizabeth) a Vincent Price (Carwood) no a samozřejmě Charles Laughton (J.J.Bealer) . Jinak pro Taylora a Gardner je to první společný film (ze 3), během kterého spolu navíc, stejně jako na plátně, prožívali milostný románek, který se táhl ještě nějakou dobu po natáčení.(12.6.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace