Jestli chcete videt proc je Ava Gardner povazovana za jednu z nejkrasnejsich, muzete to klidne zkusit s timhle filmem. Ani se nelze divit, ze tahle pani zamotala hlavu i takovemu strelci jako byl Frank Sinatra... Jinak celkem pekny noirek z prostredi jakehosi "ostrova", se sympatickym Taylorem v hlavni roli. Slabsi 4.(21.4.2012)

Příběh mě vůbec nevtáhl, nedělo se tam nic podstatného ani zajímavého, bylo to zbytečně dlouhé. Na druhou stranu temná exotická atmoška se k noirům bezvadně hodí, takže když už nic jiného, mělo to skvělou atmosféru a navíc taky skvělé herce. Největšími hvězdami pro mě byli Vincent Price a Charles Laughton, jehož slizký křupan byl opravdovou lahůdkou. Robert Taylor je sice charismatický sympaťák, ale nijak zvlášť mě nezaujal. Ava Gardner je sice strašně krásná, ale třeba v Zabijácích byla ještě krásnější.(21.6.2011)

První polovina filmu se až na pár scén (rybaření a žralok) trošku táhla, ale druhá začala být o poznání napínavější a závěr byl i nečekaně akční a to v docela velkém stylu. Žádnou převratnou zápletku to nemá, ale jinak je to docela příjemný počin s ponurou a opocenou atmosférou amerického středomoří, ve kterém se navíc člověk rád podívá na hvězdy jako je Taylor (Rigby), Ava Gardner (Elizabeth) a Vincent Price (Carwood) no a samozřejmě Charles Laughton (J.J.Bealer) . Jinak pro Taylora a Gardner je to první společný film (ze 3), během kterého spolu navíc, stejně jako na plátně, prožívali milostný románek, který se táhl ještě nějakou dobu po natáčení.(12.6.2011)

Stopa ukradených letadlových motorů, přivádí agenta Rigbyho na jeden středoamerický ostrov. Tam také potkává hlavního podezřelého Hinttena a jeho manželku Elizabeth, horkokrevnou zpěvačku. Když Rigbymu nabídnou peníze, aby ostrov opustil, ví, že je na správné stopě. Pak ovšem Rigby a Elizebeth něco k sobě pocítí a zločinci zjistí, že existuje víc jak jedna možnost přimět Rigbyho k odchodu..(25.3.2011)