Game Page (TV pořad)

Publicistický

Česko, 1998, 17 min

Matador a legenda mezi herními magazíny. Minoritní pořad na veřejnoprávní televizi, přežívající všechny režimy ovládající ČT stejně jako Marek a jeho pravidelná sezení Na Plovárně. Pořad stále tak nemoderní a zastydlej, že ho prostě musíte milovat ... hlavně hrané scénky vkládané mezi recenze a reportáže, postrádající jakýkoliv vtip a pokaždé vyvolávající potřebu *FACEPALMU* !(18.1.2012)

• Sesonet

"Mezihry", které uvozují všechny recenze v tomto pořadu o PC a Konzolových hrách, jsou to nejhorší, co může současný herní magazín poskytnout. "Kradou" drahocenný čas pro kvalitní recenzování a o to, podle mě, především sledujícím jde. Recenze samotné obsahují pouze obrázky z her. Neuvidíte žádné konkrétní situace či novinky, které hry přináší. Redaktoři je pouze zmíní v rychlém a suchém výčtu a hurá na další "mezihru". ČT v tomhle opravdu šlape vedle, raději doporučuji Re-Play.(22.4.2011)

• montrose

Sleduji to, protože mám rád hraní her, ale nějak cíleně to nevyhledávám. Pořad trpí především tím, že postrádá konkurenci a amatérskými moderátory, kteří toho o hrách vědí asi tolik, co já o paličkování:) Viz. dva herní časopisy se shodnou na hodnocení hry na 60%, internetový magazín dá 5/10 a Game Page vychválí hru do nebes s hodnoocením 85%.(12.9.2011)

• Pluhy

Na Game Page jsem koukal celý svý mladí a u každýho dílu jsem proklínal, proč v České Republice nemůže být normální pořad o hrách. Největší stupidita byly rozhovory, kdy hosta posadili k počítači, pustili mu hru a přitom mu pokládali dotazy. V devadesáti procentech vůbec nevnímal a nebo odpovídal na dotazy naprosto zcestně. Naštěstí je již doba tohoto českého herního dinosaura ta tam a plejáda dnešních herních pořadů je rozhodně zajímavější.(23.5.2013)

Slušný pořad, který na České televizi běží už nějaký ten rok a svou kvalitou, která je dost ovlivněna délkou, nezaostává za ostatními pořady této televize. Trochu mě zklamalo pozdější rozdělení na díly o počítačových hrách a hrách na play station, protože jako hrdý nemajitel konzole, jsem automaticky tyto díly ignoroval a samotné pc už nedostávalo tolik prostoru na pořádné množství recenzovaných her. Jinak dříve mě dokázali potěšit ukázky z her apod., což s časem a dnešním internetem a jeho rychlostí ztrácí smysl. Před pár lety to bylo příjemné sledování vedle Medúzy a další pořadů čt...(12.11.2008)

• - Pořad začínal jako měsíčník o délce 28 minut, od roku 2001 se vysílá každý týden. V té době měl každý díl pouhých 9 minut, s postupem času se délka pořadu zvyšovala, nejprve na 14 minut, později na 18. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Úplně prvním moderátorem byl herec Roman Zach, jehož po roce vystřídala herečka Šárka Ulrichová. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Game Page je historicky prvním českým televizním pořadem o videohrách. Na obrazovkách se poprvé objevil už v roce 1999, konkrétně 5. ledna v 17:25 na programu ČT2 a mj. přinesl reportáž z turnaje v hraní Quake, info o Poseidonu (pozdější Flashpoint), recenze Blood 2 či Tomb Raider 3. (Zdroj: ČSFD.cz)