Game Page (TV pořad)

Publicistický

Česko, 1998, 17 min

• Javert

Moderátoři povětšinou suší, recenze krátké => nic neříkající, většina reportáží zbytečných. Před pár lety, když ještě nebyl tolik rozšířen internet, jsem byl rád za to, že vidím jak hra vypadá "v akci". Teď pro mě tento pořad nemá již žádný význam. Jedna hvězda z celkových dvou za nostalgická sobotní poledne...(15.11.2008)

Bylo zajímavé sledovat oblíbence z Levelu nebo ze Score, kterak se musí "porvat" s trošku jiným médiem, než je magazín. Televize je mocná zbraň a v počátcích nemělo GamePage konkurenci. Později bylo něco na Supermaxu a na topTv, nicméně GP byla jednička. Zajímavé bylo sledovat, jak celebrity hrají na pc svoje oblíbené hry. Později přidali i konzolovou sekci. Super. Jediné, co mě štvalo, byla krátká stopáž. Necelých 15 minut bylo setsakramentsky málo.(28.11.2008)

Starý dobrý Game Page, prostě pro hráče určitá dobrá novinka ze světa počítačových her, krom toho, že tehdy se člověk mohl dozvědět o novinkách pouze z časopisů jako Level nebo Score. Ale stejnak by se tomu dalo vyčíst spoustu věcí, ale na to, že to byl první pokus a ještě v době jaká byla, tak se to celkem i povedlo.(3.2.2014)

• MM_Ramone

V dnešnej dobe internetu je tento televízny projekt podľa mňa úplne zbytočný. Relácia o video hrách vysielaná v poobedňajších hodinách na českej verejno-právnej stanici. Možno to má hodnotu pre mladých playerov, ale i o tom dosť pochybujem. "Game Page" je robená skupinou amatérou, ktorí ma nedokázali ničím zaujať. Neviem či aj tá jedna hviezdička nebude veľa. No, ale aspoň za snahu ju dávam. *(12.11.2008)

Pět z nostalgie. Díval jsem se na to jenom v roce 99 a pak chvíli když to uváděla Šárka Ulrychová. Neměl jsem ještě doma PC a moji kamarádi taky ne (jen "žluté kazetky" od vietnamců), takže jediné médium na kterém jsem mohl vidět PC hry v akci byl tento pořad. Nahrával jsem si to na VHS a pořád to sjížděl - hlavně mi utkvěl v paměti speciální Star Wars díl se Sisou Sklovskou hrající SW: Rogue Squadron a pak díl kde hrál Zdeněk Izer na PSX Gran Turismo 2. Jo, to byly časy :-)(11.6.2012)

• - Úplně prvním moderátorem byl herec Roman Zach, jehož po roce vystřídala herečka Šárka Ulrichová.

• - Game Page je historicky prvním českým televizním pořadem o videohrách. Na obrazovkách se poprvé objevil už v roce 1999, konkrétně 5. ledna v 17:25 na programu ČT2 a mj. přinesl reportáž z turnaje v hraní Quake, info o Poseidonu (pozdější Flashpoint), recenze Blood 2 či Tomb Raider 3.

• - Pořad začínal jako měsíčník o délce 28 minut, od roku 2001 se vysílá každý týden. V té době měl každý díl pouhých 9 minut, s postupem času se délka pořadu zvyšovala, nejprve na 14 minut, později na 18.