Bojovníci WUSHU

• Hongkong Wu shu (více)

Stali se nerozlučnými přáteli od chvíle, kdy nastoupili společně do školy bojových umění. Trénovali spolu, vyrůstali spolu a spolu také prožívali dobré i špatné chvíle. Založili si Klan zlatých medailí, které teď plánují získat. Po deseti letech výcviku na prahu dospělosti je ale čeká zkouška ohněm, která si bude žádat jejich dobrá srdce a vynikající znalosti wushu. Dojde totiž k nepříjemnému setkání s bývalým studentem jejich školy, který se živí únosy dětí. Takovou věc nemůžou bojovníci Klanu zlatých medailí prominout! Nyní, tváří v tvář zlu, budou muset ukázat, co se naučili... Film v produkci Jackieho Chana samozřejmě nepostrádá špičkové ukázky bojových umění, které ocení především fanoušci bojového umění wushu. (oficiální text distributora)

Adrian

TV produkcia, slaby scenar, hranicu bolesti atakujuci nevhodny vyber hudby a zo strany rezisera jedna z najvacsich podlosti vo filmoch s pocetnym zastupenim MA sekvencii - potreba strihat, strihat a inak porusovat plynuly tok obrazu (zbytocneeeeee spomalovacky a zrychlovacky) v subojoch u predstaviteloch, ktori sice hereckym talentom neovplyvaju, ale tym bojovym rozhodne ano. Takto ich snaha "vdaka" reziserovym nevhodnym zasahom vychadza casto nazmar. A ano, aj ten uces Sammo Hunga pripomina to najhorsie z vlasovych kreacii Nikiho Cagea ;) ()

Acrobat

My sme hrali futbal a nerobili sme z toho film. Tu je to 3/4ina telesna vychova na styl cinskej spartakiady, kde akcna vsuvka s unosom deti je tu akoby omylom. Film pre detske oci a rozpravka na cele s prisernymi vlasmi disponujucim cinskym kupcom Samom. Kopacia katastrofa. (Videne 19.12.2019, amc archiv) ()

Lacike

Pribeh je sice naivny, postavy riesia problemy ako v BH 90210 a su cestnejsie ako Brandon Walsh, ale prisli mi celkom sympaticke a cele je to naivne takym roztomilym sposobom. Bitky a Wushu exhibicie su sice miestami zbytocne upravovane spomalovackami, zrychlovackami a roznymi trikmi, ale stale vo filme ostalo dostatocne mnozstvo scen v ktorych si divak moze vychutnat fantasticke schopnosti mladych talentov. Naviac finalna bitka Sammo Hunga je skvela. Je obdivuhodne, co vo svojom veku a s tak velkou nadvahou este dokaze. 5/10. ()

Phorbo

Pro mě jako pro milovníka martial arts je to velmi pěkně dívatelný film. Ovšem jenom čistě po té choreografické wushu strance, po te herecke je to trosku propadak i kdyz se tam vsichni tak nejak snazi az teda na Pheobe Wangovou... ta mi tam pripadá jako uplně mimo :) ale nevadí, třeba ji to přejde :) ()

kikuka

Power Rangers v civile, bez kostýmov, strojov a dymu, ale s príznačným strihom, ktorý pokazí každý súboj, vrátane TV split-screenov. Povedala by som, že taká malá agitka pre mladých Číňanov (resp. rodičov), resp. nábor do wu-shu škôl, vrámci štátnej politiky národného zdravotného programu. Škoda, že tak slabunká a prvoplánová. To už Kung-fu panda musela zabrať viac :°). ()