poster

Bojovníci WUSHU

 • Hongkong

  Wu shu

 • Hongkong

  武術

 • Hongkong

  Mow suet tsi siu leen hung

 • angličtina

  Wushu

 • USA

  Jackie Chan Presents: Wushu

Akční / Drama

Hongkong / Čína, 2008, 104 min

Režie:

Antony Szeto

Scénář:

Ho-Leung Lau

Střih:

Chi-Leung Kong
(další profese)
 • Flipnic
  ****

  Je důležité předeslat, že tento film je striktně určen pouze pro nadšence do martail arts. Děj - scénář filmu je potlačen na samotnou možnou hranici jaká může existovat a tvoří jen miniaturní doplněk jedné obrovské exhibice kung-fu ve všech svých možných podobách (kontaktní souboje, výcvik, exhibice se zbraněmi, filosofie wushu atd. , ...). Sammo Hung si zde zahrál sympatického tatíka, který se stará o 5 nadšených studentů, celé je to krásně naivní a propagandistické, ale je to prostě super. Film je tvořen stejně z 90% pouze akcí a to akcí naprosto výbornou. Scéna střetu s mafií unášející děti a Sammo Hungovo "vyčištění" mafiáského sídla je pak naprosto stylové, a i když v jeho letech již úsměvné, nadšenec a člověk, který má v tomto směru již hodně nakoukáno si stejně řekne v duchu "Jo!! Sammo, jeď!! ... Pořádně jim to natři!!". Opravdu vyloženě pro publikum, které se zajímá o bojové sporty a chce vidět velmi dobrou a všestranou akci a kung-fu pojaté spíše jako sport. Filosofické kecy můžete brát vážně nebo s úsměvem, mě osobně nijak nevadily ... Každopádně pro hledače dobrých akčních scénářů jedna rada: "Od Wushu ruce pryč!!" ...(11.10.2009)

 • Phorbo
  ***

  Pro mě jako pro milovníka martial arts je to velmi pěkně dívatelný film. Ovšem jenom čistě po té choreografické wushu strance, po te herecke je to trosku propadak i kdyz se tam vsichni tak nejak snazi az teda na Pheobe Wangovou... ta mi tam pripadá jako uplně mimo :) ale nevadí, třeba ji to přejde :)(3.12.2009)

 • Tamten
  ***

  Ukázka kung-fu v různých podobách pojaté jako soutěž jedné kung-fu školy. Ve filmu se objevuje i jakýsi druhý příběh o únoscích dětí, ale i když v této linii je asi nejvýraznější souboj filmu, tak celkově je celá tato část zatlačena do pozadí. Film se celkově snaží působit realistickým dojmem, nečekejte tedy žádné vzdušné souboje a spousty lan. Na druhou stranu tato realističnost často přechází spíše do úsměvnosti (hlavně po dějové stránce).(27.8.2010)

 • Chen
  *****

  Je to plné ideálů, které jsou na Východě běžné a u nás na Západě těžce stravitelné, ale to neznamená, že bychom nad nimi měli ohrnovat nos. Některým to může přijít naivní a idealistické, mně příjemné a fungující. Navíc, ukázky bojových umění jsou tu skvostné a jen mě utvrzují v tom, že Wushu je jedním z nejkrásnějších sportů/umění na světě.(1.3.2010)

 • Adrian
  **

  TV produkcia, slaby scenar, hranicu bolesti atakujuci nevhodny vyber hudby a zo strany rezisera jedna z najvacsich podlosti vo filmoch s pocetnym zastupenim MA sekvencii - potreba strihat, strihat a inak porusovat plynuly tok obrazu (zbytocneeeeee spomalovacky a zrychlovacky) v subojoch u predstaviteloch, ktori sice hereckym talentom neovplyvaju, ale tym bojovym rozhodne ano. Takto ich snaha "vdaka" reziserovym nevhodnym zasahom vychadza casto nazmar. A ano, aj ten uces Sammo Hunga pripomina to najhorsie z vlasovych kreacii Nikiho Cagea ;)(15.3.2009)