Bojovníci WUSHU

Wu shu

武術

• Hongkong

Mow suet tsi siu leen hung

• angličtina

Wushu

Jackie Chan Presents: Wushu

Akční / Drama

Hongkong / Čína, 2008, 104 min

Antony Szeto

Ho-Leung Lau

Chi-Leung Kong

Je důležité předeslat, že tento film je striktně určen pouze pro nadšence do martail arts. Děj - scénář filmu je potlačen na samotnou možnou hranici jaká může existovat a tvoří jen miniaturní doplněk jedné obrovské exhibice kung-fu ve všech svých možných podobách (kontaktní souboje, výcvik, exhibice se zbraněmi, filosofie wushu atd. , ...). Sammo Hung si zde zahrál sympatického tatíka, který se stará o 5 nadšených studentů, celé je to krásně naivní a propagandistické, ale je to prostě super. Film je tvořen stejně z 90% pouze akcí a to akcí naprosto výbornou. Scéna střetu s mafií unášející děti a Sammo Hungovo "vyčištění" mafiáského sídla je pak naprosto stylové, a i když v jeho letech již úsměvné, nadšenec a člověk, který má v tomto směru již hodně nakoukáno si stejně řekne v duchu "Jo!! Sammo, jeď!! ... Pořádně jim to natři!!". Opravdu vyloženě pro publikum, které se zajímá o bojové sporty a chce vidět velmi dobrou a všestranou akci a kung-fu pojaté spíše jako sport. Filosofické kecy můžete brát vážně nebo s úsměvem, mě osobně nijak nevadily ... Každopádně pro hledače dobrých akčních scénářů jedna rada: "Od Wushu ruce pryč!!" ...(11.10.2009)

Pro mě jako pro milovníka martial arts je to velmi pěkně dívatelný film. Ovšem jenom čistě po té choreografické wushu strance, po te herecke je to trosku propadak i kdyz se tam vsichni tak nejak snazi az teda na Pheobe Wangovou... ta mi tam pripadá jako uplně mimo :) ale nevadí, třeba ji to přejde :)(3.12.2009)

Ukázka kung-fu v různých podobách pojaté jako soutěž jedné kung-fu školy. Ve filmu se objevuje i jakýsi druhý příběh o únoscích dětí, ale i když v této linii je asi nejvýraznější souboj filmu, tak celkově je celá tato část zatlačena do pozadí. Film se celkově snaží působit realistickým dojmem, nečekejte tedy žádné vzdušné souboje a spousty lan. Na druhou stranu tato realističnost často přechází spíše do úsměvnosti (hlavně po dějové stránce).(27.8.2010)

Je to plné ideálů, které jsou na Východě běžné a u nás na Západě těžce stravitelné, ale to neznamená, že bychom nad nimi měli ohrnovat nos. Některým to může přijít naivní a idealistické, mně příjemné a fungující. Navíc, ukázky bojových umění jsou tu skvostné a jen mě utvrzují v tom, že Wushu je jedním z nejkrásnějších sportů/umění na světě.(1.3.2010)

• Adrian

TV produkcia, slaby scenar, hranicu bolesti atakujuci nevhodny vyber hudby a zo strany rezisera jedna z najvacsich podlosti vo filmoch s pocetnym zastupenim MA sekvencii - potreba strihat, strihat a inak porusovat plynuly tok obrazu (zbytocneeeeee spomalovacky a zrychlovacky) v subojoch u predstaviteloch, ktori sice hereckym talentom neovplyvaju, ale tym bojovym rozhodne ano. Takto ich snaha "vdaka" reziserovym nevhodnym zasahom vychadza casto nazmar. A ano, aj ten uces Sammo Hunga pripomina to najhorsie z vlasovych kreacii Nikiho Cagea ;)(15.3.2009)