Juro

Dokumentární

Slovensko, 2008, 45 min

• Radko

Smutné je, keď človek, talentovaný gitarista a spevák kapely Pigúra zomrie v devätnástich rokoch životnej púte na predávkovanie kdesi na dlážke krčmového záchoda. Smutné je aj, keď vznikne o tom dokument a nepovie oveľa viac než som napísal v prvej vete. Že bola skupina dobrá? Líder charizmatický? Nahrávky dodnes perfektné? Kde by dnes mohli byť keby? A perfektná komunita+premakané žúry? Veď hej, ale presne takto to vyzerá v temer každej, čo len trochu kultovej, predčasne zaniknutej skupine. Rezultát: sľubný rozbeh kapely Pigúra zhatil smutný osud jej lídra. Myslím ale, že na pripomenutie Jurovej pamiatky by stačil 10 min. zostrih tohto - výpovednou hodnotou - neveľmi podareného dokumentu. Okrem toho, celkom som sa tešil na niečo z tejto vety Obsahu: "Film mnohým z vás umožní pripomenúť si Bratislavu tak, ako ste ju poznali v 90-tych rokoch." Trúfam si povedať, že Bratislavu tých čias som trochu poznal, ale s výnimkou pár záberov krčmy Stoka a zopár koncertných pódií tu z nej veľa nebolo. Štúdio pokútnej tv nemôžem považovať za pripomenutie si atmosféry mesta. Výpovede ostatných hláv tiež zväčša nepochádzali z 90. Celok je ideálny ako video do rodinného archívu.(7.5.2012)

Jeden z viacero smutných osudov porevolučnej doby, veľká škoda takýchto talentovaných ľudí, ktorí opustili tento svet príliš skoro... Too fast to live, too young to die :( http://vimeo.com/22545500(9.1.2013)

Dokumentáry film mapujúci krátku životnú dráhu talentovaného gitaristu Juraja Revického, ktorý bol v rokoch 1993-1998 frontmanon bratislavskej kapely Pigúra. Vydarený dokument, ktorý zároveň približuje ťažké obdobie 90tých rokov, kedy na Slovensku naplno zúril drogový boom.(23.8.2015)