Železný stisk

The Gauntlet

Akční / Thriller / Krimi / Drama

USA, 1977, 109 min

• Tom Hardy

Eastwoodovka atypická tím, že Clint tentokrát hlavně drsně mluví a v tom jednání to zase taková sláva není (prakticky nevystřelí a víc ran dostane než rozdá). Většinu času to má ale docela dobrou atmosféru a i ta netradiční dvojice polda/štětka víceméně funguje. Bohužel jde film totálně do kopru v závěru. Ementál-bus by ještě šel při velké dávce tolerance přežít, ale zúčtování v hloučku policistů už je čirá parodie. Nejzajímavější na tomhle filmu je, že ho naprosto okatě vykradli autoři 16 bloků (polda/svědek, cesta k soudu, zkomrumpovaná policie, autobus) a dokázali udělat lepší film. 50%(21.2.2017)

• Superpero

Clint to docela dobře zahrál a neuvěřitelně špatně zrežíroval, chvílema jsem fakt nevěřil svým očím. Ten film postrádá jekejkoliv náboj, dynamiku, šťávu a atmosféra byla pro Eastwooda asi sprosté slovo. Jedinné co zbylo je scénář, který nelze popsat bez použití sprostých slov, a feel drsných 70. let, takže se dočkáme oplzlých keců o sexu, špinavých poldů atd. atd. Vrcholem je finále kde asi miliarda policajtů asi 5 minut střílí do autobusu ve kterém jede Clint Eastwood s tou holkou, ale nenapadne je prostřílet tomu busu gumy!!!!!! Prostě neuvěřitelnej shit se kterym Clint šlápnul vedle opravdu mílovými kroky.(5.5.2006)

Pocta akčním filmům 70. let a skvělá zábava s výborným Clintem Eastwoodem, který na rozdíl od série o Drsném Harrym působí velice nerozhodně, nejistě a naivně, což je velice zajímavý a zábavný pohled. Jedno je jisté, už v roce 1977 Clint Eastwood opakovaně dokazoval, že je velice schopným režisérem a například scéna, kdy se po silnicích nahání vrtulník s Harleyem Davidsonem, který řídí Clint - patří k naprosté špičce tohoto zábavného a napínavého snímku.(17.11.2009)

Stylová béčková podívaná (s áčkovým rozpočtem) s charismatickou dvojkou Eastwood - Locke (ona teda není vyložená krasavice, ale něco na ní je a s Clintem jim to krásně jiskří). Místy je to hodně přestřelené až hloupé, ale já to prostě takhle můžu.(26.12.2008)

• Xmilden

Hrozně hloupé, že ti policajti tomu autobusu neprostříleli gumy nad tím kroutím hlavou ještě teďka. Clintovi se tahle akční jízda vymkla z rukou. Příběh svou uvěřitelností hravě strčí do kapsy i mnohé sci-fi. 40%(9.3.2013)

• - Ve filmu měli původně hrát Steve McQueen a Barbra Streisand, ale nepadli si do oka. Později projekt převzal Clint Eastwood a obsadil do něj sám sebe. (POMO)

• - Natáčení probíhalo v Nevadě, Arizoně a Las Vegas. (reich)

• - Během závěrečné scény bylo na autobus vezoucí Bena a Gus do centra Phoenixu vystřeleno 8000 střel. (ClintEastwood)