Začlo to výborně a já se začal těšit co se objeví dál a co se bude dít. Jenomže v prostřed filmu jsem se začal nudit a film končí v průměru. Drží se veškerých žánrových klišé, které sice zobrazuje zajímavě a na pohled moc pěkně, ale co z toho.... Asi bych se na to i někdy podíval znovu rád, ale víc než na 3* to nemá!(27.4.2010)

I ten sebegeniálnější podvodník musí jednou udělat chybu, zvláště když se do svých lží zaplétá a staré lži nahrazuje novými. Zhroutí se to však většinou poté, když se dvě podvedené osoby setkají, protože svět je malý a o náhody není nouze. Vcelku zajímavý film, u kterého jsem trochu trpěl. Na jednu stranu jsem Gáborovi fandil a na druhou ho zase proklínal, jak tančil na velmi tenkém ledě a stále se mu dařilo nějak se z toho vymotat. Bylo mi to až nepříjemné. Závěr nepřekvapil, jak se k sobě oba "přátelé" zachovali, ale spíš mě překvapila ta baletka, mimochodem velmi krásná žena.(14.8.2018)

Ale vůbec to nebylo špatný, Chameleon měl grády, napětí, vůbec jsem se nestačila výrazně nudit. Ale nemohu se zbavit pocitu pouze lehké nadprůměrnosti, jinak tenhle snímek jako oddechovka určitě obstojí a i když tomu dávám slabší čtyřku, tak to neznamená, že bych se na toho lumpíka Gábora nemrkla ještě jednou. Jó, představoval si to chlapec asi trochu jinak, ale scénárista se musí holt poslouchat, takže jo, ten konec beru taky.(24.8.2015)

Počet maďarských filmov, ktoré som doteraz vo svojom živote videla, by sa asi dal ľahko zrátať na prstoch rúk. Musím však zároveň povedať, že každý, ktorý som doteraz videla stál za to. Tento film toto pravidlo zatiaľ tiež potvrdzuje. Príbeh v štýle príslovia kto druhému jamu kope, sám do nej spadne je výborne spracovaný aj zahratý. Herci sú "neokukaný" čo je fajn. Výnimkou je Sándor Csányi, ktorého si pamätám hádam z každého maďarského filmu (pár výnimiek sa však určite nájde), ale tak je to ich "star" tak prečo nie. Ervin Nagy je fešák a myslím, že aj ja by som sa nechala ľahko namotať :-)... no a Krisztina Goda ma týmto inšpirovala k pozretiu si aj posledného filmu z jej neveľkej, ale pre mňa zatiaľ veľmi priaznivej režisérskej filmografie.(25.3.2015)

Od začiatku sa zdá, že pôjde o krimi komédiu so štastným koncom. Dej filmu sa pekne zamotáva a mňa držal celkom v napätí, ako sa z toho nakoniec hlavný hrdina dostane. Miestami to pripomínalo aj americkú komediálnu tvorbu, ktorá ide do absurdít, ale celkovo sa to držalo v medziach. Hlavný (anti)hrdina bol taký správne-nesprávny typ s rôznymi vlastnosťami dobrými i zlými, ale v celku na mňa pôsobil sympaticky. Na záver sa film zahustil ako správny guláš a otočil tak aby dostál svojmu názvu, tým poskytol aj nejaké to miesto na rozjímanie... Celkovo veľmi pozitívny závan od našich južných susedov.(19.8.2013)

• - Natáčelo se v Budapešti v Maďarsku a ve studiu Korda v Etyeku. (Terva)