Dvaja priatelia Gábor a Tibor sa navonok živia upratovaním. V skutočnosti sú to podvodníci. Najmä Gábor má nesmierny talent klamať, čo využíva na zvádzanie osamelých žien, aby im potom vybielil účet. Jedného dňa si zmyslí, že si chce uloviť väčšiu rybu. Spozná krásnu balerínu Hanu, a uvedomuje si, že ak chce, aby ho dotyčná brala vážne, tak musí nasadiť všetky svoje tromfy. (ČSFD)

BOURQUE

Tretí celovečerný film od maďarskej režisérky Krisztina Goda. V podstate sa jedná o korektne prepracovaný scenár, čo obsahuje niekoľko obratov. Ja to mám veľmi rád. Chcel by som vyzdvihnúť hercov Ervina Nagya a Jánosa Kulku, ktorí podali bez debaty jeden zo svojich najlepších výkonov doteraz. Napriek tomu, že niektorí ľudia nevidia nič výnimočné v tomto filme, ja osobne to považujem trošinku za tak povediac prelomový film od Maďarov. Prečo? Lebo trošku znám maďarskú kinematografiu a podobných filmov (tak vypracovaných úplne do detailov) nie je veľa. Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

nascendi

Po dlhej dobe maďarský film. Podľa popisu komédia, podľa videného nejaká smutno-trápna moralitka. Príbeh dvoch bývalých chovancov detského domova, ktorých minulosť pripútava k zemi spoľahlivejšie, ako nestvrdnutý asfalt topánky. Napriek nespornému talentu a premyslenému modus operandi platí aj na nich Murphyho zákon, že každý stúpa po kariérnom rebríčku dovtedy, kým neobsadí funkciu, na ktorú už nestačí. Príbeh je príliš vykonštruovaný a v záujme toho, aby sa dej pohyboval dopredu sa príliš nehľadí na logiku, ani vierohodnosť. Takže som uveril iba citový chlad oboch predstaviteľov, ktorý má spoľahlivé korene v detskom domove. ()

evulienka3

Počet maďarských filmov, ktoré som doteraz vo svojom živote videla, by sa asi dal ľahko zrátať na prstoch rúk. Musím však zároveň povedať, že každý, ktorý som doteraz videla stál za to. Tento film toto pravidlo zatiaľ tiež potvrdzuje. Príbeh v štýle príslovia kto druhému jamu kope, sám do nej spadne je výborne spracovaný aj zahratý. Herci sú "neokukaný" čo je fajn. Výnimkou je Sándor Csányi, ktorého si pamätám hádam z každého maďarského filmu (pár výnimiek sa však určite nájde), ale tak je to ich "star" tak prečo nie. Ervin Nagy je fešák a myslím, že aj ja by som sa nechala ľahko namotať :-)... no a Krisztina Goda ma týmto inšpirovala k pozretiu si aj posledného filmu z jej neveľkej, ale pre mňa zatiaľ veľmi priaznivej režisérskej filmografie. ()

bohemia_regent

Přestože tady nejde o chytře vymyšlený podvod finančního rázu, ale o čachry sňatkového podvodníka, srovnávání s Podrazem (George Roy Hill, 1973) se mi vnucovalo po většinu filmu. A Maďaři rozhodně obstáli se ctí, chytrých nápadů je tu možná ještě víc než u amerického filmu. Jméno režisérky mi bylo dosud neznámé, ale po téhle velmi příjemné zkušenosti si ho určitě zapamatuju. ()

eLeR

Neúprosné tempo nasadené od začiatku, miestami aj napäté chvíľky .. žiadna nuda. Tomu chlapcovi sa darilo snáď všetko. Bola som len zvedavá, kedy sa to začne rúcať, ako z toho bude chcieť vykľučkovať, ale hlavne som bola zvedavá, ako jeho klamstvá poberú všetci zúčastnení. A ono nie ... koniec celkom iný ... hádam aj ľúto mi ho bolo .. podvodníka jedného. 3,5* ()

• Natáčelo se v Budapešti v Maďarsku a ve studiu Korda v Etyeku. (Terva)