Zhruba půlhodinový film vychází ze série počítačovejch her ZNK. Hlavním hrdinou je Jarda Malík (v podání Jana Sembdnera), který je nucen během jednoho dne sehnat 150.000 korun, jinak bude nemilosrdně podřezán. S navrácením mu pomůže jeho nejlepší kámoš Tony (Jiří Hruška). Ve filmu se dále objeví např. Aleš Klika, Roman Forejt, nebo Václav Upír Krejčí jako vypravěč. Ve snímku není nouze o vulgární mluvu, černočerný humor, násilí a drogy - přesně tak, jak to znají hráči herní předlohy. (MoRTy)

H34D

Život není krásný není dle mého pouhý amatérský film, či přiblbá pubertální adaptace počítačové hry. Martin Pohl dokázal trefně zachytit esenci pouličního života novodobých budižkničemů. Zatracenců, kteří neví co s životem, neumí se řídit pravidly společnosti a nechápou, že bez práce nejsou koláče. Věřte, že je jich kolem nás plno a potkáte je v každé české hospodě a u každého "výherního" automatu. Přímo o hodnocení naší společnosti však film není, nemohu ani s jistotou tvrdit, že Pohlovi vůbec šlo o nějaké zachycení typicky české hospodské atmosféry, možná jen psal scénář podle života svých známých, jenže o to mi právě jde. Tenhle film z jedné části napsal život a z druhé části je doplněn o absurdní vsuvky (humor), které dávají najevo, že to co divák vidí, by si neměl brát za vzor, ale měl by se tomu smát. 8/10 ()

M.a.t.t.

Nečakal som, že Život není krásný bude vo filmovej podobe príliš fungovať a on skutočne veľmi nefunguje. Lepšie čiernohumorné momenty sa neustále striedajú s trápnymi a vyložene hlúpymi a ani fakt, že ide o fanúšikovský film, ktorý do istej miery ospravedlňuje slabé herecké výkony a technickú stránku, nedokáže túto "hernú adaptáciu" vytiahnuť čo i len do priemeru. Nabudúce radšej ostaň pri hrách Marty, režírovanie zjavne nie je pre teba. ()

Wacoslav1

Naval prachy ty píčo. Ty to nechceš. Jé co machruješ držko do píči. Tohle nechceš. Dej aspoň mobil ty čuráku. Fakt to nechceš. Tě mrdka poskáče! Krutohustě nahláškovanej krátkometrážní příběh ze skutečnýho života, jenom tam snad nemusel bejt ten blijící epileptik a konec mohl bejt trošku lepší. Jinak, ale slušná zábavná nekorektní jízda. Pomoc těhotný matce je pak nejlepší prej hlavně se nesmíš zdržovat nějakýma píčovinama, protože jinak by se to mohlo celý zesrat... Promiňte pomohl by jste mi z kočárkem? Nevidíš, že spěchám ty píčo?! Já ti dám zdržovat mě ty svině! 75% ()

Hitman_47

Po tomhle filmu už se o ZNK sérii nedá říct nic jiného, než že je to největší KULT freeware scény u nás....která další freeware série se dočkala filmové adaptace? :)) Vulgarismy, drogy a v některých chvílích opravdu zbytečné násilí...říkal někdo ZNK? A morgošská hláška "Tě mrdka poskače" -> dík Marty! ()

Malarkey

Kult. K tomu se nedá říct ani nic jinýho. Byl jsem mladej kluk, když jsem se svým vytáčeným připojením hledal na plnehry.cz nějaké hry, které bych si mohl zahrát. A jelikož člověka od pradávna přitahuje násilí, kterého je ve hrách tuny, zabavil jsem se, a rovnou několikrát, právě s adventurami Život není krásný, který svým způsobem byly pěkné kraviny, ale pokaždé suprově pobavily. A to bylo podstatné. Po nějaký čas se o těhlech hrách mluvilo jako o kultu a nenapadlo mě, že bych se dočkal i filmu. O to víc mě překvapilo, když mi o něm kámoš napsal. Okamžitě jsem se šel podívat a úplně přesně jsem si na některé scény z těch her vzpomněl. Super. Nasmál jsem se. Hodně. Asi nejlepší černý humor, který se kdy v Česku objevil. A určitě film, k jehož scénám se v budoucnu budu vracet, nejednou. ()

• Film byl natočen v Rumburku v létě roku 2008. (skinny9)
  • Jedná se o první český film, který byl natočen podle počítačové hry. (skinny9)
  • Ve scéně, kdy vazbiči odvezou Majkyho (Michal Schmutzer) za město a vyhrožují mu kvůli nevráceným penězům, je možné zahlédnout skrze přední sklo auta jednoho ze členů štábu, jenž se snaží odklonit přijíždějící auto, které by narušilo právě probíhající natáčení. (Zdroj ČSFD)