Život není krásný (studentský film)

Krátkometrážní / Komedie

Česko, 2008, 27 min

Martin Pohl
  • pugs

Hovadina, Hovadina, Hovadina. Začiatok je brutálny. Herecký výkon toho "herca" je pozoruhodne strašný. Naje*e dvom jehovistom a ide spať. Vstane opäť, ale tu už naje*ať skínom, ktorí chcú od neho peniaze nemôže. Amatérčinou to smrdí na všetky hony. Herecké výkony, ako som spomínal nulové. Kvality scenára nefungujú. Totálne nechutné scény. Najviac považujem za vrchol hlúposti tochto snímku dať tehotnej žene a jej dieťaťu "smrteľný úder". Omfg, kde to sme?:-) Za pár slušných hlášok a naozaj len málo-máličko vtipných scén 2/10(11.7.2009)

• PfefferSalz

Film jsem shlédnul na popud známého, který za mnou přišel s tím, že "Život není krásný" je absolutní bomba. Pokud je v tomto dílku nějaká skrytá pointa, tak mi asi nebylo dáno si ji plně vychutnat a vůbec na ni přijít. Pokusy o vtipy byly špatné. Líznout si něčeho takového, jako je například násilí páchané na postižených, těhotných a slabších lidech, tak, aby to působilo černohumorně a vtipy při tom fungovaly, dokázalo s noblesou jenom velmi málo smrtelníků, z české tvorby vzpomenu například legendární a bezkonkurenční Českou Sodu. Mezi herci se občas vyskytovalo něco, čemu by se dalo říkat přirozený herecký projev, většina z nich byla ale v křeči. Víc se tímto nezdařeným pokusem o kontroverzi zaobírat nebudu. Hvězdičku dávám za odvahu a jedinou scénu, u které jsem se zasmál. ("No, ani to nebolelo.")(14.4.2013)

• annihilation

Můžete tvrdit, že je to nějaká satira naplněná černým humorem, ale je to prostě jen trapný odpad doplněný ubohými "hereckými" výkony a spoustou vulgarit, které mají nejspíš působit vtipně, ale upřímně ještě víc snímek pohřbívají (tedy pokud to jde). Možná vás to pobaví, pokud je vám patnáct a hlava vám zeje prázdnotou.(5.8.2012)

• Naslund

Nemám rád neopodstatněné vulgarismy. Nemám rád zbytečné násilí a hlavně nesnáším prosté odříkání textů. Nechápu, komu na tom co přijde zábavné a rozhodně "film" nedoporučuju nikomu, kdo není core fanouškem Sparty, kdo není členem ultrapravice a kdo nemá parametry hlavních postav. I otravné questy z online her, které mívají podobný scénář (pobíhání od postavy k postavě) byly stokrát vtipnější. Jediné, co mi dělá úsměv na tváři, je představa, že tito "herci", kterým bych se v podvečer vyhnul velkým obloukem, si radši hrají s kamerou, než by brouzdali po okolí.(18.11.2008)

Sakra, na malou chvíli jsem měla pocit, že se pohybuju uprostřed hry GTA. Můj pocit, ale v nejbližších minutách vymizel. Tohle je totiž slepenec velmi přehnaných scének okořeněných černým homurem. Scéna s těhotnou ženou, která ke všemu ještě před sebou tlačila kočárek byla nejšílenější a ale bohatě se jí vyrovnala i jiná s cikánskými hochy. Škoda, že herci měli co dělat, aby se nezačali při filmování válet smíchy. Lepší by bylo, kdyby to mysleli smrtelně vážně.(20.6.2011)

• - Film byl natočen v Rumburku v létě roku 2008. (('Butcher'))

• - Jedná se o první český film, který byl natočen podle počítačové hry. (('Butcher'))

• - Ve scéně, kdy vazbiči odvezou Majkyho (Michal Schmutzer) za město a vyhrožují mu kvůli nevráceným penězům, je možné zahlédnout skrze přední sklo auta jednoho ze členů štábu, jenž se snaží odklonit přijíždějící auto, které by narušilo právě probíhající natáčení. (Faither)