Život není krásný (studentský film)

Krátkometrážní / Komedie

Česko, 2008, 27 min

Martin Pohl, Jan Sembdner

Zvuk:

Martin Pohl

Tento filmeček nemá žádnou uměleckou hodnotu a těch 5 hvězdiček se nedá srovnávat s 5ti hvězdičkami třeba u Clockwork Orange. Ale jestli jsem se nekdy opravdu nekontrolovatelne smál, tak to bylo u ZNK. Scena, kde se hlavní hrdina střetne s Romy, jejihž mluva je otitulkovaná, byla naprosto geniální a já neměl daleko k povolénému svěrači. Fakt pecka.(7.6.2009)

• benqsiemens

Vůbec nic pěknýho nečeká toho blázna, který si tenhle film bude prohlížet. Asi jsem se taky zbláznil když jsem to zhlédnul, ba co víc, shlédnul celé!!! Asi nejšílenější na tom jsou ti herci-neherci, obvzlášť párek intelektuálů s nepřírodní pleší, ty asi vybírali někde v pomocný škole nebo co. Na debilní venezuelský sračky a filmy co produkoval Pomeje to sice nemá, ale je to taky celkem nestravitelná sračka.(14.3.2011)

Tak jo. ZNK většina lidí proklíná. Je to prej hrozně natočený, herci stojí za nic, je to nechutný, zvrhlý, blbý... Ale geniální. Jelikož jsem na ZNK hrách vyrůstal, je pro mě Mártyho dílo studnicí nekonečný zábavy. Moralisti nechť si pění, já se královsky bavim. Takovouhle smršť humoru by Mártymu mohlo závidět množství věhlasnejch režisérů všeljakejch nudnejch patolízalskejch komedií. Takže, je život opravdu krásný?(9.8.2014)

POZOR! Určeno jen pro fanoušky herní série, ostatní ruce pryč. Tomuhle se říká film podle počítačové hry. "Život není krásný" je naprosto věrný herní předloze, kdy hlavní hrdina musí do určitého časového horizontu splatit dlužnou částku, jinak příjde o život. Herecké výkony jsou na nízké úrovni, o tom žádná, ale atmosféru a ducha hry se podařilo vystihnout na 100%. Neznalí budou nevěřícně kroutit hlavou nad sprostými hláškami, brutálním/cynickým humorem. Zasvěcení se budou neskonale bavit. Záleží na každém...(14.10.2009)

Kult. K tomu se nedá říct ani nic jinýho. Byl jsem mladej kluk, když jsem se svým vytáčeným připojením hledal na plnehry.cz nějaké hry, které bych si mohl zahrát. A jelikož člověka od pradávna přitahuje násilí, kterého je ve hrách tuny, zabavil jsem se, a rovnou několikrát, právě s adventurami Život není krásný, který svým způsobem byly pěkné kraviny, ale pokaždé suprově pobavily. A to bylo podstatné. Po nějaký čas se o těhlech hrách mluvilo jako o kultu a nenapadlo mě, že bych se dočkal i filmu. O to víc mě překvapilo, když mi o něm kámoš napsal. Okamžitě jsem se šel podívat a úplně přesně jsem si na některé scény z těch her vzpomněl. Super. Nasmál jsem se. Hodně. Asi nejlepší černý humor, který se kdy v Česku objevil. A určitě film, k jehož scénám se v budoucnu budu vracet, nejednou.(7.8.2012)

• - Film byl natočen v Rumburku v létě roku 2008. (('Butcher'))

• - Ve scéně, kdy vazbiči odvezou Majkyho (Michal Schmutzer) za město a vyhrožují mu kvůli nevráceným penězům, je možné zahlédnout skrze přední sklo auta jednoho ze členů štábu, jenž se snaží odklonit přijíždějící auto, které by narušilo právě probíhající natáčení. (RUSSELL)

• - Jedná se o první český film, který byl natočen podle počítačové hry. (('Butcher'))