poster

Život není krásný (studentský film)

Krátkometrážní / Komedie

Česko, 2008, 27 min

Režie:

Martin Pohl
 • Opferlamm
  ***

  Myslím, že neherecké mouchy u amatérského snímku lze v klidu tolerovat. Jinak tomu nemám, co vytknout. Chvílemi jsem se válel smíchy, podobně jako při Jehovově pomstě . ŽNK je ovšem jednodušší a přímočařejší. Není nouze o syrové násilí na ženách, dětech i invalidech, vzduchem létají genitálie a jiná označení, přesto snímek působí jako legrační nadsázka plná kulervoucích hlášek. Pod stůl mě dostala už úvodní scéna, kdy naštvaný Malík otevírá dveře a spatřuje démonický obraz dvou jehovistů. Nejlepší však bylo cikánské přepadení a skvělá je i dvojice zlý fotr a chudák kluk. Asi nejsem jediný, kdo by rád viděl Malíka jako hlavní postavu v dalším díle GTA.(28.6.2013)

 • c.tucker
  *****

  Čistokrevná zábava. Dosti jsem se zasmál. Hlavně u scény, kdy Majk chčije v koutě vedle mušle. Jelikož je to amatérština, tak je tam dosti chyb, ale to se pomíjí. Pár scén je tam navrch násilně naverbováno, ale ta těhodná žena a otec se synem, tam prostě být musí a bez toho to nejde. - "Tati, já chci jít do lesa na pohádkovej les!" - "Ses posral, néé!!!"(17.11.2008)

 • JASON_X
  ***

  Dobrý nápad s kostrou příběhu, odvaha k drsnému a nekorektnímu humoru (těhulka vede), ale málo povedený scénář (z námětu by se dal vytřískat bezpočet lepších scén), ubohé zpracování a hlavně příšerné "herecké" výkony. Než mě někdo začne kamenovat - chápu že je to amatérský kraťas, ale copak byl opravdu problém sehnat mezi kámoši, známými a známými známých několik talentovanějších (ne)herců? Na české poměry odvážné, originální, radikální, ale poněkud odfláknuté.(11.11.2016)

 • Darth Sidious
  ****

  Možná že ani tak nejde o herecké výkony jako o vtip, který tam je. Je to prostě normální debilitina a dost vulgární. Ale pointa v ní obsažená, jak se chovají lidé ke svým přátelům, když jim teče do bot, mluví za vše. Já jsem se u toho nasmál. Byla to názorná ukázka toho, jak to mezi dnešními lidmi doopravdy funguje. Takže to musím ohodnotit kladně.(27.7.2011)

 • ArtStyle
  *****

  I když je to amatérský film který neoplývá nijak zvlášť dobrou kamerou a ani hereckými výkony, a už vůbec ne hudbou - odpovídá po stránce komediální a donutí diváka se na každém rohu zasmát (sice trapnému, leckdy zbytečnému zmasení dítěte v kočárku, či ubodání otce s cílem donutit dotyčného udělat svou práci) - když jsem u toho ubodání otce, myslím že by dotyčný byl jinak pobouřený. Tohle s radostí předčí všechny ty novodobé české "komedie" které se snaží být za ohromnou část peněz víc než trapné, zatím se jim to ale moc nedaří.(9.11.2011)

 • - Film byl natočen v Rumburku v létě roku 2008. (('Butcher'))

 • - Jedná se o první český film, který byl natočen podle počítačové hry. (('Butcher'))

 • - Ve scéně, kdy vazbiči odvezou Majkyho (Michal Schmutzer) za město a vyhrožují mu kvůli nevráceným penězům, je možné zahlédnout skrze přední sklo auta jednoho ze členů štábu, jenž se snaží odklonit přijíždějící auto, které by narušilo právě probíhající natáčení. (Faither)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace