Život není krásný (studentský film)

Krátkometrážní / Komedie

Česko, 2008, 27 min

Martin Pohl

Myslím, že neherecké mouchy u amatérského snímku lze v klidu tolerovat. Jinak tomu nemám, co vytknout. Chvílemi jsem se válel smíchy, podobně jako při Jehovově pomstě . ŽNK je ovšem jednodušší a přímočařejší. Není nouze o syrové násilí na ženách, dětech i invalidech, vzduchem létají genitálie a jiná označení, přesto snímek působí jako legrační nadsázka plná kulervoucích hlášek. Pod stůl mě dostala už úvodní scéna, kdy naštvaný Malík otevírá dveře a spatřuje démonický obraz dvou jehovistů. Nejlepší však bylo cikánské přepadení a skvělá je i dvojice zlý fotr a chudák kluk. Asi nejsem jediný, kdo by rád viděl Malíka jako hlavní postavu v dalším díle GTA.(28.6.2013)

Čistokrevná zábava. Dosti jsem se zasmál. Hlavně u scény, kdy Majk chčije v koutě vedle mušle. Jelikož je to amatérština, tak je tam dosti chyb, ale to se pomíjí. Pár scén je tam navrch násilně naverbováno, ale ta těhodná žena a otec se synem, tam prostě být musí a bez toho to nejde. - "Tati, já chci jít do lesa na pohádkovej les!" - "Ses posral, néé!!!"(17.11.2008)

Dobrý nápad s kostrou příběhu, odvaha k drsnému a nekorektnímu humoru (těhulka vede), ale málo povedený scénář (z námětu by se dal vytřískat bezpočet lepších scén), ubohé zpracování a hlavně příšerné "herecké" výkony. Než mě někdo začne kamenovat - chápu že je to amatérský kraťas, ale copak byl opravdu problém sehnat mezi kámoši, známými a známými známých několik talentovanějších (ne)herců? Na české poměry odvážné, originální, radikální, ale poněkud odfláknuté.(11.11.2016)

Možná že ani tak nejde o herecké výkony jako o vtip, který tam je. Je to prostě normální debilitina a dost vulgární. Ale pointa v ní obsažená, jak se chovají lidé ke svým přátelům, když jim teče do bot, mluví za vše. Já jsem se u toho nasmál. Byla to názorná ukázka toho, jak to mezi dnešními lidmi doopravdy funguje. Takže to musím ohodnotit kladně.(27.7.2011)

I když je to amatérský film který neoplývá nijak zvlášť dobrou kamerou a ani hereckými výkony, a už vůbec ne hudbou - odpovídá po stránce komediální a donutí diváka se na každém rohu zasmát (sice trapnému, leckdy zbytečnému zmasení dítěte v kočárku, či ubodání otce s cílem donutit dotyčného udělat svou práci) - když jsem u toho ubodání otce, myslím že by dotyčný byl jinak pobouřený. Tohle s radostí předčí všechny ty novodobé české "komedie" které se snaží být za ohromnou část peněz víc než trapné, zatím se jim to ale moc nedaří.(9.11.2011)

• - Film byl natočen v Rumburku v létě roku 2008. (('Butcher'))

• - Jedná se o první český film, který byl natočen podle počítačové hry. (('Butcher'))

• - Ve scéně, kdy vazbiči odvezou Majkyho (Michal Schmutzer) za město a vyhrožují mu kvůli nevráceným penězům, je možné zahlédnout skrze přední sklo auta jednoho ze členů štábu, jenž se snaží odklonit přijíždějící auto, které by narušilo právě probíhající natáčení. (Faither)