Život není krásný (amatérský film)

Krátkometrážní / Komedie

Česko, 2008, 27 min

• Naslund

Nemám rád neopodstatněné vulgarismy. Nemám rád zbytečné násilí a hlavně nesnáším prosté odříkání textů. Nechápu, komu na tom co přijde zábavné a rozhodně "film" nedoporučuju nikomu, kdo není core fanouškem Sparty, kdo není členem ultrapravice a kdo nemá parametry hlavních postav. I otravné questy z online her, které mívají podobný scénář (pobíhání od postavy k postavě) byly stokrát vtipnější. Jediné, co mi dělá úsměv na tváři, je představa, že tito "herci", kterým bych se v podvečer vyhnul velkým obloukem, si radši hrají s kamerou, než by brouzdali po okolí.(18.11.2008)

• BuryGol

Každej začátek je těžkej. Kdyby se to celý bralo ve vážnym duchu a víc se na tom zapracovalo, nemuselo by to bejt úplně špatný. Ale mizerný neherci, spousta nadávek, vyklepaná kamera, skinhead na drogách (to pan scénárista asi upad, ne?) a rádoby komediální nádech z toho dělá něco, co už vidět nechci. Jedna hvězda za snahu a že jsem se dvakrát zasmál. Člověk si může myslet že je umělec, ale musí to dokázat. Mě timhle Pohl rozhodně nepřesvědčil.(10.9.2010)

Kult. K tomu se nedá říct ani nic jinýho. Byl jsem mladej kluk, když jsem se svým vytáčeným připojením hledal na plnehry.cz nějaké hry, které bych si mohl zahrát. A jelikož člověka od pradávna přitahuje násilí, kterého je ve hrách tuny, zabavil jsem se, a rovnou několikrát, právě s adventurami Život není krásný, který svým způsobem byly pěkné kraviny, ale pokaždé suprově pobavily. A to bylo podstatné. Po nějaký čas se o těhlech hrách mluvilo jako o kultu a nenapadlo mě, že bych se dočkal i filmu. O to víc mě překvapilo, když mi o něm kámoš napsal. Okamžitě jsem se šel podívat a úplně přesně jsem si na některé scény z těch her vzpomněl. Super. Nasmál jsem se. Hodně. Asi nejlepší černý humor, který se kdy v Česku objevil. A určitě film, k jehož scénám se v budoucnu budu vracet, nejednou.(7.8.2012)

Myslím, že neherecké mouchy u amatérského snímku lze v klidu tolerovat. Jinak tomu nemám, co vytknout. Chvílemi jsem se válel smíchy, podobně jako při Jehovově pomstě . ŽNK je ovšem jednodušší a přímočařejší. Není nouze o syrové násilí na ženách, dětech i invalidech, vzduchem létají genitálie a jiná označení, přesto snímek působí jako legrační nadsázka plná kulervoucích hlášek. Pod stůl mě dostala už úvodní scéna, kdy naštvaný Malík otevírá dveře a spatřuje démonický obraz dvou jehovistů. Nejlepší však bylo cikánské přepadení a skvělá je i dvojice zlý fotr a chudák kluk. Asi nejsem jediný, kdo by rád viděl Malíka jako hlavní postavu v dalším díle GTA.(28.6.2013)

Jasně, příznivci strhujících filmů plných přestřelek a tak jsou zklamaní, ale tohle není Hollywood. Převedení hry do filmu se imho povedlo. Děj se jí striktně nedrží, ale ani od ní neutíká nikam daleko. Tohle není nic pro příznivce trapného amerického humoru. Tohle je morbidně černý humor a i když nejsem ten typ, který ho vyžaduje a chce, tak jsem se u ZNK smál celkem často. S ohledem na fakt, že se jedná o amaterský počin, dávám 3*. (Je to víc, ale 4* to nejsou, takže spíš takových 68-70%)(26.8.2010)

• - Jedná se o první český film, který byl natočen podle počítačové hry. (('Butcher'))

• - Ve scéně, kdy vazbiči odvezou Majkyho (Michal Schmutzer) za město a vyhrožují mu kvůli nevráceným penězům, je možné zahlédnout skrze přední sklo auta jednoho ze členů štábu, jenž se snaží odklonit přijíždějící auto, které by narušilo právě probíhající natáčení.

• - Ve scéně, kdy Radek podává Jardovi pytlík s marihuanou, můžeme vidět, že když jej nese, pytlík je plný pouze z poloviny, avšak hned v dalším střihu, kdy jej Jardovi podává přes plot, je pytlík úplně plný.