Život není krásný (studentský film)

Krátkometrážní / Komedie

Česko, 2008, 27 min

Martin Pohl, Jan Sembdner

Zvuk:

• mcleod

Myslel jsem si, že to nejhorší jsem už viděl... ale spletl jsem se. Několika fandům stejnojmenné hry se sice může tento krátký film líbit z nějakých nostalgických důvodů, nic to ale nemění na tom, že jde o nejstupidnější věc, jakou jsem kdy viděl. Scénář je ubohý, černý humor k nenalezení, jednoduché dialogy, které by napsal žák základní školy, se snad skládají pouze ze zcela zbytečných a nesmyslných vulgarit a postavy jsou ve filmu zahrané nejubožejším možným způsobem. Pokud toto byl studentský film, vážně by mě zajímalo, zda jeho režisér TÍMHLE splnil svoji studijní povinnost... pokud ano, pak mám o české kinematografii vážné pochybnosti.(17.8.2013)

• BuryGol

Každej začátek je těžkej. Kdyby se to celý bralo ve vážnym duchu a víc se na tom zapracovalo, nemuselo by to bejt úplně špatný. Ale mizerný neherci, spousta nadávek, vyklepaná kamera, skinhead na drogách (to pan scénárista asi upad, ne?) a rádoby komediální nádech z toho dělá něco, co už vidět nechci. Jedna hvězda za snahu a že jsem se dvakrát zasmál. Člověk si může myslet že je umělec, ale musí to dokázat. Mě timhle Pohl rozhodně nepřesvědčil.(10.9.2010)

Na jednu stranu je to příšernej odpad a celý to působí strašně lacině, ale na druhou stranu jsem se u toho strašně zasmál.. Je to blbý ale mě to fakt bavilo. Všechny ty příšerný herecký výkony a brutalita se tam prostě hodila. Tak Co by jste taky chtěli od Řezníka a DeSadeho? Řezníkova mini role byla boží. ZNK je fajn projekt na odreagování. 60%(13.3.2013)

Jako fandu cele ZNK serie me samozrejme potesili zname lokace, postavy, hlasky a hudba... ale herni adaptace na tom byli vseobecne vzdycky trochu blbe. I na poli amaterskych filmu je Zivot neni krasny spise prumer. Kdyz ponecham stranou ryze amaterske herecke vykony (prece jen film vznikl spise jen tak proradost, tak co byste chteli za zazraky), tak by neuskodil trochu promakanejsi scenar - v adventure to funguje, ale v realu kdyz ma nekdo sehnat do vecera 200 litru, tak se na blbe 2 litry co mu dluzi kamos prece muze vysrat. WTF scena s matkou a kocarkem tam byla vlozena nasilne a vuubec tam proste nesedela. Stejne tak scena s fotrikem a synkem co chce zmrzlinu tam byla zbytecna a navic. Vcelku jsem se ale na tu pul hodinu zabavil, parkrat se i zasmal (hlavne v samotnem uvodu). Plus chvalim praci s kamerou. 60%.(17.11.2008)

Naval prachy ty píčo. Ty to nechceš. Jé co machruješ držko do píči. Tohle nechceš. Dej aspoň mobil ty čuráku. Fakt to nechceš. Tě mrdka poskáče! Krutohustě nahláškovanej krátkometrážní příběh ze skutečnýho života, jenom tam snad nemusel bejt ten blijící epileptik a konec mohl bejt trošku lepší. Jinak, ale slušná zábavná nekorektní jízda. Pomoc těhotný matce je pak nejlepší prej hlavně se nesmíš zdržovat nějakýma píčovinama, protože jinak by se to mohlo celý zesrat... Promiňte pomohl by jste mi z kočárkem? Nevidíš, že spěchám ty píčo?! Já ti dám zdržovat mě ty svině! 75%(13.10.2013)

• - Film byl natočen v Rumburku v létě roku 2008. (('Butcher'))

• - Jedná se o první český film, který byl natočen podle počítačové hry. (('Butcher'))

• - Ve scéně, kdy vazbiči odvezou Majkyho (Michal Schmutzer) za město a vyhrožují mu kvůli nevráceným penězům, je možné zahlédnout skrze přední sklo auta jednoho ze členů štábu, jenž se snaží odklonit přijíždějící auto, které by narušilo právě probíhající natáčení. (RUSSELL)