Život není krásný (studentský film)

Krátkometrážní / Komedie

Česko, 2008, 27 min

Martin Pohl, Jan Sembdner

Zvuk:

Martin Pohl

Dozajista kultovní film českého YouTube. Kdo neviděl, nebyl ve škole "cool". Ale po letech mi tenhle krátkometrážní film přijde tak trochu vyčpělej. Herecké výkony nic moc, kameraman taky nepředvedl žádný kouzla a příběh měl zůstat jen ve hře, ze které tenhle film vychází. Ano, je to studentský film, který se snaží obsáhnout co nejvíc brutality, ale výsledek je takový půměr... Marty mohl předvést něco lepšího. 50%(2.3.2014)

• PfefferSalz

Film jsem shlédnul na popud známého, který za mnou přišel s tím, že "Život není krásný" je absolutní bomba. Pokud je v tomto dílku nějaká skrytá pointa, tak mi asi nebylo dáno si ji plně vychutnat a vůbec na ni přijít. Pokusy o vtipy byly špatné. Líznout si něčeho takového, jako je například násilí páchané na postižených, těhotných a slabších lidech, tak, aby to působilo černohumorně a vtipy při tom fungovaly, dokázalo s noblesou jenom velmi málo smrtelníků, z české tvorby vzpomenu například legendární a bezkonkurenční Českou Sodu. Mezi herci se občas vyskytovalo něco, čemu by se dalo říkat přirozený herecký projev, většina z nich byla ale v křeči. Víc se tímto nezdařeným pokusem o kontroverzi zaobírat nebudu. Hvězdičku dávám za odvahu a jedinou scénu, u které jsem se zasmál. ("No, ani to nebolelo.")(14.4.2013)

Čistokrevná zábava. Dosti jsem se zasmál. Hlavně u scény, kdy Majk chčije v koutě vedle mušle. Jelikož je to amatérština, tak je tam dosti chyb, ale to se pomíjí. Pár scén je tam navrch násilně naverbováno, ale ta těhodná žena a otec se synem, tam prostě být musí a bez toho to nejde. - "Tati, já chci jít do lesa na pohádkovej les!" - "Ses posral, néé!!!"(17.11.2008)

• BuryGol

Každej začátek je těžkej. Kdyby se to celý bralo ve vážnym duchu a víc se na tom zapracovalo, nemuselo by to bejt úplně špatný. Ale mizerný neherci, spousta nadávek, vyklepaná kamera, skinhead na drogách (to pan scénárista asi upad, ne?) a rádoby komediální nádech z toho dělá něco, co už vidět nechci. Jedna hvězda za snahu a že jsem se dvakrát zasmál. Člověk si může myslet že je umělec, ale musí to dokázat. Mě timhle Pohl rozhodně nepřesvědčil.(10.9.2010)

• annihilation

Můžete tvrdit, že je to nějaká satira naplněná černým humorem, ale je to prostě jen trapný odpad doplněný ubohými "hereckými" výkony a spoustou vulgarit, které mají nejspíš působit vtipně, ale upřímně ještě víc snímek pohřbívají (tedy pokud to jde). Možná vás to pobaví, pokud je vám patnáct a hlava vám zeje prázdnotou.(5.8.2012)

• - Jedná se o první český film, který byl natočen podle počítačové hry. (('Butcher'))

• - Ve scéně, kdy vazbiči odvezou Majkyho (Michal Schmutzer) za město a vyhrožují mu kvůli nevráceným penězům, je možné zahlédnout skrze přední sklo auta jednoho ze členů štábu, jenž se snaží odklonit přijíždějící auto, které by narušilo právě probíhající natáčení.

• - Film byl natočen v Rumburku v létě roku 2008. (('Butcher'))