Život není krásný (studentský film)

Krátkometrážní / Komedie

Česko, 2008, 27 min

Martin Pohl, Jan Sembdner

Zvuk:

• PfefferSalz

Film jsem shlédnul na popud známého, který za mnou přišel s tím, že "Život není krásný" je absolutní bomba. Pokud je v tomto dílku nějaká skrytá pointa, tak mi asi nebylo dáno si ji plně vychutnat a vůbec na ni přijít. Pokusy o vtipy byly špatné. Líznout si něčeho takového, jako je například násilí páchané na postižených, těhotných a slabších lidech, tak, aby to působilo černohumorně a vtipy při tom fungovaly, dokázalo s noblesou jenom velmi málo smrtelníků, z české tvorby vzpomenu například legendární a bezkonkurenční Českou Sodu. Mezi herci se občas vyskytovalo něco, čemu by se dalo říkat přirozený herecký projev, většina z nich byla ale v křeči. Víc se tímto nezdařeným pokusem o kontroverzi zaobírat nebudu. Hvězdičku dávám za odvahu a jedinou scénu, u které jsem se zasmál. ("No, ani to nebolelo.")(14.4.2013)

• Davies182

Ani jsem to nedokoukal..! Vzdal jsem to cca šest minut před koncem. Možná třikrát jsem se zasmál (hlavně u černohumorných scének), ale většinou je snímek prvoplánovitě sprostý a nechutný. Originální PC hry znám velmi zběžně díky české warez scéně a jejím nezávislým vývojářům - to jediné mě k filmu přilákalo. Nemá smysl dále psát, u tohohle se může bavit jedině člověk zpitý pod obraz. Jestli je to alespoň trochu vážně myšlený studentský projekt, tak pro příště doporučuji zkusit remake Sbal prachy a vypadni!.(1.5.2010)

Sakra, na malou chvíli jsem měla pocit, že se pohybuju uprostřed hry GTA. Můj pocit, ale v nejbližších minutách vymizel. Tohle je totiž slepenec velmi přehnaných scének okořeněných černým homurem. Scéna s těhotnou ženou, která ke všemu ještě před sebou tlačila kočárek byla nejšílenější a ale bohatě se jí vyrovnala i jiná s cikánskými hochy. Škoda, že herci měli co dělat, aby se nezačali při filmování válet smíchy. Lepší by bylo, kdyby to mysleli smrtelně vážně.(20.6.2011)

• Specs

Hláška: vymahač č. 1: - "Do večera budeš mít ty prachy. Je ti to jasný ty píčo?" vymahač č. 2: - "Tohle je poslední varování." vymahač č. 1: - "V 10 večer si tě najdem. A jestli nebudeš mít těch 150 litrů, tak tě podříznu jako svini." Jarda Malík: - "A jak to mám kurva stihnout do prdele?" vymahač č. 2: - "To je tvůj problém ty zmrde. To sis měl rozmyslet, než sis ty prachy půjčil." vymahač č. 1: - "Dneska večer." vymahač č. 2: - "A abys věděl, že to myslím vážně, tak ti teď pobodám fotra." (Vymahač č. 2 pobodá fotra.) Jarda Malík: - "Kurva, ty vole!" vymahač č. 1: - "Tak večer ty čůráku."(1.12.2011)

Tenhle film se nedá označit jinak než jako kultovní. Je to neskutečná slátanina více či méně přehnaných brutálních scén, sprostých nadávek a gagů. O hereckých výkonech škoda mluvit. Celé to dohromady ale dává tak nějak smysl. Má to hlavu a patu, byť většině "zásadových" lidí se to jistě líbit nebude. Na druhou stranu scénky s otcem a synem, pivo s pěnou nebo cikánská bitka prostě patří k legendám. Tenhle film je zkrátka kapitola sama o sobě. :)(29.5.2016)

• - Film byl natočen v Rumburku v létě roku 2008. (('Butcher'))

• - Ve scéně, kdy vazbiči odvezou Majkyho (Michal Schmutzer) za město a vyhrožují mu kvůli nevráceným penězům, je možné zahlédnout skrze přední sklo auta jednoho ze členů štábu, jenž se snaží odklonit přijíždějící auto, které by narušilo právě probíhající natáčení. (RUSSELL)

• - Jedná se o první český film, který byl natočen podle počítačové hry. (('Butcher'))