Tajemství Enfieldu (TV seriál)

The Enfield Haunting

Mysteriózní / Drama / Horor

Velká Británie, 2015, 2x67 min 3x46 min

Jakožto zdejší hororový expert a znalec tajemna mám pochopitelně případ z Enfieldu prostudovaný do těch nejmenších detailů, takže zůstávalo jen otázkou času, než zaměřím svou odbornou pozornost i na tuto televizní adaptaci. Kdyby byla celá minisérie Enfield Haunting natočena v duchu první epizody, nadšeně bych tomuto projektu zatleskal. Úvodní část totiž divákovi jako jediná ze všech nabízí i funkční strašení. Zbývající epizody se již bohužel nesou ve znamení značného hororového útlumu, takže veškeré přítomné paranormální jevy začínají sloužit jako pouhá připomínka faktu, že se stále nacházíme v Enfieldu. Pokárat musím i ženské herecké výkony, které působí nepřesvědčivě zvláště během kontaktu s nadpřirozenem. Svou úlohu jistě sehrála i přílišná sterilita atmosféry, ale pohled na sympatickou postavu Janet Hodgson, která se mračí a promlouvá hrůzostrašným hlasem, vyvolával spíše úsměv. Uděluji slabší tři hvězdy a ostříleným fanouškům žánru doporučuji, aby si vychutnali působivý nástup a poté Enfield Haunting s klidným srdcem odložili.(7.1.2017)

„Tajemství Enfieldu“ si rozhodně nepouštějte s tím, že to je nějaký čajíček. Hned první scéna je docela nepříjemná a najde se zde dost dalších, které vás dovedou zamrazit. A opravdu se nemusí týkat jen toho, co se děje v posedlém domě. Film se možná až moc zaměřuje na zjištění toho, co je pravda, jestli zde nějaká je, ale i tak má dobrou atmosféru a hlavně povedené postavy.(19.4.2017)

Milo prekvapený, ako ma tento trojdielny diabolsko duchársky pokus o vykreslenie "skutočného príbehu" zaujal. Miestami to malo solídnu atmosféru, nebola núdza o nečakané okamihy, rieši sa viacero osudov, ktoré sú poprepletané v jednu hlavnú story, pričom samotné herecké obsadenie je viac než kvalitné. Navyše, Ja milujem britskú "anglinu". Akoby som sa pri sledovaní tohto filmu vrátil v čase, keď som takmer 4 roky brázdil ulice Coventry a Corby. Ja osobne veľmi spokojný. Žiadna amatérčina, žiadne "poleno" na úrovni slabšieho TV počinu, ale plnohodnotný kvázi "film" so zápletkou, hodnou spracovania. Divák si zrak od strachu zakrývať nebude, no toto za pozornosť stojí ...(4.10.2017)

Takový realističtější popis toho, co vypráví film V zajetí démonů 2. Obával jsem se nudného zpracování, což Angláni svým suchým přístupem k věci občas umí. Nakonec mě ale mile překvapily jak postavy, tak forma vyprávění, u které je strašně cítit, že je daleko opravdovější, než to, co jsem viděl předtím. Rozhodně dvě hodiny, u kterých jsem se vůbec nenudil a naopak se mi moc líbil civilní přístup všech, co jsou spjatí s příběhem.(17.10.2016)

Poměrně přesná rekonstrukce případu poltergeista z Enfieldu. Tvůrci víc než na atmosféru a strašení vsadili především na procesní notu, takže milovníci lekaček a mrazení v zádech budou zklamáni, ale fanoušci duchařin si to své najdou a i kvůli skvělému obsazení stojí za to sérii vidět. Jinak doporučuju předtím mrknout na na nějaký dokument, který se k danému tématu vztahuje. 70%(12.6.2016)