Životopisy: Ohlédnutí s Přáteli (TV film)

Biography: Friends

Dokumentární

USA, 2004, 60 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (14)

Co se na tom dá komentovat? Je to přesně takové, jak zní název. Mohlo to být trochu obsažnější a s více bonusy pro opravdu posedlé fandy (jako jsem třeba já...), třeba takové loučení se Sexem ve městě bylo o poznání pompéznější. Přesto, tohle jsou prostě Přátelé... I love them so, and always will...(24.11.2008)

• novoten

Pro člověka jako jsem já, který s Přáteli těch deset let dýchal, je takovýhle pořad plný oddaných fanoušků naprostou povinností. Ale následně pak i tvrdým zklamáním. Asi jsem čekal něco hodnotnějšího a překvapivějšího, než jen konstatování, že "Rachel během vývoje seriálu opravdu dospěla". Největším zklamáním jsou pak lidé, kteří několik minut mluví o seriálu jako o svém náboženství a nakonec to lakonicky uzavřou tím, že úvodních několik sérií vlastně tak úžasných nebylo a pořádně se to rozjelo až kolem pátého roku. Tenhle životabudič a věčný fenomén by si zasloužil podstatně víc.(28.11.2008)

Povinnost pro všechny fanoušky Přátel, sitcomu s velkým S, legendy mezi komediálními seriály. Divák se dozví nějaké ty zajímavosti, připomene si pár scének a vyslechne si názory i postřehy fanoušků, tvůrců i samotných herců. Pravdou je, že tu mohlo být daleko více bonusového materiálu, ale jako ohlédnutí za právě dokoukaným seriálem to prostě funguje. Alespoň u mě.(19.2.2017)

Ohlédnutí s Přáteli mohlo být velkolepější. Tvůrci spíše říkají věci, které nikoho nepřekvapí, chlubí se s úspěchy seriálu a často se opakují. Chtělo by to delší stopáž, více zajímavostí, více prostoru pro herce... Za těch deset let by z toho mohl být rozhodně lepší dokument...(28.5.2011)

Dokument ve kterém se plácají játra, ale i tak je to seriózní zakončení jedné éry. Něco se člověk dozví, ale není to nic zase tak převratného.(19.7.2009)

Definitivní tečka za něčím tak dokonalým, originálním, vtipným (apod. :-) ), která ovšem nebyla ani obsáhlá, ani vtipná, ani velká. Všechny série, ba epizody jsem prožíval s nima jako jejich přítel a oni mi řeknou, že to tak bere více lidí. Děkuji, to vím. Ale i tak. Nápad to má, spolu s hudbou, která zůstává stále stejná (tím jí nechci znevážit, ale naopak) to dává krásnou atmosféru a jen za to dám 3*.(11.2.2011)

takovy dokument o necem a pritom o nicem..moc noveho se toho divak nedozvi, na hodinu je toho opravdu malo:((19.3.2009)

Forma tohoto dokumentu je upřímně řečeno děsivá. Některé hodnotné informace jsou utopeny ve vyloženém plácání a popisování toho, co je očividné, což nám mluvící ještě několikrát v průběhu zopakují. Což je obrovská škoda, protože Přátelé, seriál který miluji, by si zasloužil poněkud lepší zpracování dokumentráního střihu. I tak pořád je to o Přátelích, takže za mě 70%.(24.6.2013)

Po shlédnutí celého seriálu, který se mě samozřejmě moc líbil a bavil mě (jinak bych se na něj na celej nekoukal), jsem si řekl, že shlédnu i dokument Ohlédnutí s Přáteli. No je to opravdu dokument a opravdu ohlédnutí, takže nebudu nic vymýšlet a ohodnotím stejně jako celý seriál, takže 4*.(20.12.2008)

Velmi příjemné,je to sice povětšinou jen takové shrnutí toho, co většina fanoušků zná, ale je jim to podáno svižně a v jednom tahu. Zábavnější mi ovšem přijde vyhledat si na youtube pokažené nebo vynechané scény viz např., která je lepší, než ta použitá http://www.youtube.com/watch?v=_p5i7lu2pGQ(10.4.2012)

Přátelé jsou skvělý seriál, tohle je však jen obyčejný dokument. Jedno zhlédnutí nikomu neuškodí, na druhou stranu není co oslavovat.(15.4.2014)

Nebylo to špatné, ale mohlo to být mnohem lepší a hlavně úplně jiné. Co se týče informací, tak nic nového pod sluncem, ti fanoušci mě tam neskutečně srali (bože, jako vážně?) a Ted Casablanca nám o VŠEM, co se probírá, oznamuje, že je to něco opravdu strašně moc důležitého a jestli chápeme, o čem se tady mluví. Já jako posedlý fanoušek nejsem sice zklamaný, ale zároveň ani nadšený, párkrát se u toho pousmějete, vzpomínky zafungují, ale to, že Rachel v seriálu dospěla, víte i bez toho. 75%, celkem tedy slušné, ale nic nového se nedozvíte, prostě: Všichni už všechno vědí (S05E14).(20.7.2015)

Tento dokument není z nejlepších, ale pro každého fanouška pověstné šestice je určitě vítaným doplňkem. 7/10(11.9.2011)

• Vojjtech

Na to, že to má 60 minut, se toho moc zajímavýho nedozvíte. Po zkrácení na 15 minut, při stejném obsahu, by to bylo možná i na 4 hvězdičky. Takže doporučuju si radši přečíst zajímavosti.(31.12.2008)