poster

Rebelové a hrdinové (TV seriál)

 • Švédsko

  Snapphanar

 • Dánsko

  Snaphaner

 • Litva

  Vistvagiai

Akční / Dobrodružný / Historický

Švédsko / Dánsko / Litva / Norsko, 2006, 174 min

 • drankeryth
  ***

  Prijemny historicky film europskeho formatu. Milujem, ked v historickom filme je mnozstvo bitiev medzi dvoma armadami, ale v tomto to tak neni, tu sa skor dej sustreduje na par rebelov, ktori nemaju v laske Svedov. Je tu aj neprijemny zaporak, ktoreho hra dobre vybraty herec a pocas filmu si opatril na ksicht skrabosku, ktoru musi nosit kvoli znetvorenej tvare. Skoda, ze sa tvorcovia filmu nesustredili na podrobnejsie zabery zasahov mecov, potom by to nevyzeralo tak nezazivne ako je to v tomto pripade.(15.3.2011)

 • Crocuta
  **

  Dětinsky naivní, plné sentimentálních canců a patetického řečnění, které pronášejí postavy jako vystřižené z šestákových románů - takoví jsou "Rebelové a hrdinové". Totožnost a motivy Osamělého jezdce my byly jasné sotva se objevil, ale ostatní zápletky svou hloupostí a nechtěnou komičností naprosto překonali má očekávání. Taková návštěva královského plesu, na který míří rebelové k "nepoznání" změnění panským ohozem - Černá Stina s páskou přes oko a v doprovodu nerozlučné zarostlé gorily jako vrchol nenápadnosti - to je jedna ze scén, kvůli kterým stojí za to tento snímek vidět. Pokud se rádi pobavíte kouzlem nechtěného, navíc v neotřelých dobových kulisách a na zajímavém historickém pozadí, jsou "Rebelové..." filmem právě pro vás.(4.11.2010)

 • Tormentor665
  **

  Říká se, že je skandinávská produkce historických filmů na vzestupu. Tady se to ale nepotvzuje. Jako dobrodružně historická sága se to dá zkousnout první hodinu a půl, pak už se ale jedná o totální kravinu. Co se týče reálií a choreografií soubojů, tak je toho hodně poskromnu, navíc žádnou pořádnu bitku taky nečekejte. Snad jedině zaběhlá klišé, k niž dochází ve většině pseudohistorických sraček západní produkce, tady nejsou tak přítomná.(5.5.2015)

 • lenuse
  *

  Původně třídílná televizní minisérie vyšla na jednom DVD jako jeden nerozdělený film. A my to přežili na jeden zátah. Začalo to jako průměrný historický film, ale postupně se z toho čím dál více stával film pro děti. Řekla bych, že pro hloupé děti. Všechny pointy a zápletky byly tak trochu přitažené za vlasy. A ty srdceryvné proslovy.... kam se hrabe Bollywood. A ten dánský hrad mi nějak nápadně připomínal litevské Trakai. A měla jsem pravdu. To, že jsou pod tímto skvostem zčásti podepsané i barrandovské filmové ateliéry jsem se dozvěděla až z titulků...(16.11.2008)

 • Campbell
  **

  Neuvěřitelně pomalý film, teda věděl jsem že trvá tři hodiny a tak tam asi nebude nějak moc akce, či něčeho takového. Ale taky jsem čekal že tam bude aspoň pěkná dobová atmosféra a že mě Švédi ničím překvapí, ale chyba. Ten film ač se snaží sebevíc nemá naprosto ni c co nabídnout. Dokonce i další Švédský film Tři slunce dopadl o něco lépe. Režiséři se mohly více utrhnout ze řetězu.(24.9.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace