Třetí říše v barvě (TV film)

• Německo

Dritte Reich - in Farbe, Das

The Third Reich, in Color

Dokumentární / Válečný / Historický

Německo, 1998, 105 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (9)

Naprostá paráda podtržená nádhernou melodií která hraje v podstatě po celou dobu. Já jsem na tyhle dokumenty prostě fanatik :)(10.7.2014)

V barvě nebo černobílý, pořád nacismus...(31.1.2017)

V podstatě jsme zvyklí na černobílé záběry, ale když najednou vidíte vše v barvě, připadá vám to daleko víc skutečné, respektive bližší, než jako by se to stalo před 70 lety.(18.12.2012)

Po zkouknutí druhýho dílu přidávám hvězdu navíc - už jenom za ty unikátní záběry (vetšinu jsem neznal, a to si myslím, že mám válku celkem najetou). Neskutečný, co všechno natočili na barevnej film - od slavností v zatím štastným Německu, soukromejch záběrů Führera, přes začátek války, polskou invazi, varšavský ghetto až po válku totální. 90%(1.8.2011)

Vynikající a jedinečný dokument, díky kterému můžeme vidět unikátní záběry v barvě, je zvláštní mít možnost sledovat tyto filmy, které měla americká služba nebo obyčejní vojáci ve svých sbírkách během osvobozování Německa a Rakouska. Hudba od Hanse Zimmera opravdu potěšila. Ten hlas toho dabéra je znakem kvalitního dokumentu. Mices.87 a rennuts takoví šašci by si neměli raději pouštět dokument ani válečný film jelikož sami jsou divácký odpad.(14.5.2011)

Výborně zpracovaný nezvykle barevně natočený dokument o vzestupu a následném pádu Třetí říše, rozhodně by ho měli vidět všichni, kteří se zabývají Druhou světovou válkou, je plný neznámých i necenzurovaných záběrů žánrového života obyvatel i vojáků nacistického Německa.(11.2.2018)

Jeden z obrazovo najlepsich dokumentov ake som videl. Uplne mi vyrazilo dych ked ukazali pravdepodobne najstarsie farebne filmove zabery Slovenska. Sila!(5.8.2011)

Výborně zpracováno. Takto má vypadat dokument.(17.6.2016)

Skvělý dokument, díky němuž můžeme vidět svět té doby i v barvě. Tady přidává na atmosféře asi nejvíc hudba, protože ta je excelentní. Dokument líčí počátky a vzestup Třetí říše, okázalé slavnosti, průvody, počátek války, záběry z fronty, lidský exodus z války, dobytí Paříže a dále záběry z Varšavského ghetta, východní fronty, osvobození koncentračního tábora, až nakonec za znělky hudby, která svou osobitostí vypovídá o tehdejší době, čekání na závěrečný boj necelých pár kilometrů od Berlína.(8.5.2011)