Falling Cat

Krátkometrážní

USA, 1894, 1 min

Co dodat? Snad jen - geniální, úžasné, ohromující, nečekané, ambiciózní, majestátní....a...a dvouvteřinové. :) Je to fakt bomba lidi, člověk si to může pustit třeba 40x denně a ani vteřinu :-) se nenudí. Btw: Když už se na to dívám asi po dvacátý, tak si říkám, že ta kočka už musí bejt dneska tááák mrtvá. :)(17.11.2008)

Jak to můžeme hodnotit? Velice jednoduše to můžeme pokládat za první pohybovou studii nějakého padajícího předmětu (v tomto případě vylekané číčy), která vznikla hrátkami s rodicím se médiem jménem film. Vzhledem k datu výroby to opravdu s čistým svědomím můžeme považovat za složeninu po sobě jdoucích jednotlivých fotografických snímků a protože pohyb není zrovna nejplynulejší, tak možná jde nepřímo o první pokus o pixilaci pohybu.(17.11.2008)

Nebýt výzvy v profilu Vojtina, tak na to ani nehrábnu. Nebýt prvotního překvapení z toho, jak moc mi to přišlo o ničem, tak jsem si to nepustil několikrát. Nebýt toho, že jsem si to pustil několikrát, tak to v žádnym případě nehodnotim. Nebýt toho, že jsem to chtěl ohodnotit, tak si nepřečtu ostatní komentáře v naději, že mi někdo osvětlí jak se takováhle věc vůbec hodnotit dá... nebýt toho, že jsem si v nich pak přečet Vojtinův komentář o tom, že to je složeno ze stopadesáti fotek a tu kočku tak museli stopadesátkrát pustit na zem, aby to vůbec mohlo vzniknout, tak si nepřečtu další komentáře a nezačínám se divit víc a víc tomu, co všechno tyhle dvě vteřiny schovávají.... Nebýt toho všeho, tak se nepouštim do psaní komentáře s osnovou podle mě ne-až-tak-nepodobnou myšlenkovým pochodům těch, které napadlo tolikrát upustit kočku na zem aby z toho udělali dvě sekundy videa kočky, co padá :-P(20.11.2008)

To je nářez. Dokument, akčňák, drama a horor... vše vtěsnané do pouhé jedné vteřiny a natočené v předpředposledním století. Chvíli jsem si říkal, jestli to ta kočka zvládne ustát, ale raději nebudu nic prozrazovat těm, kteří ještě nevědí, jak dopadne. Každopádně by to chtělo ještě doplnit nějaký hudební štěk.(1.9.2009)

Padající kočka z roku 1894 ve vteřinovém záběru. Tohle bych zapsal do Guinnessovy knihy rekordů a kuriozit jako nejkratší krátkometrážní "film" (pokud tedy neexistuje ještě kratší... ale to už by hraničilo s fotografií). Tedy pokud se to za krátkometrážní vůbec může brát. Každopádně je to mnohem lepší zážitek, než podobné snímky z oné či pozdější doby. A já si to jdu pustit ještě jednou! ;) 65%(4.6.2012)

• - Film vznikl jako experiment, zabývající se otázkou, zda kočka opravdu dopadne na všechny čtyři nohy současně. (Mr.Ocek)