• bohemia_regent
  ****

  Skromný, ale rozhodně ne malý film, u kterého je třeba ocenit především výjimečně poctivý a ideologicky nepodbízivý přístup tvůrců. A to platí obzvlášť vzhledem k době jeho vzniku, protože v roce 1983 začala po dvanácti letech druhá vlna normalizačního „utahování šroubů“. Je tu několik velmi silných momentů, za všechny např. velikonoční scéna v domově důchodců, která je až mrazivě dojemná. A když k tomu připočtu slušný scénář (včetně civilních dialogů) s příběhem zasazeným do vizuálně i hudebně atraktivního prostředí a výborné režijní vedení dětských (ne)herců, kteří působí maximálně přirozeně, musím konstatovat, že absolutně nechápu zdejší nezaslouženě nízké hodnocení.(21.4.2013)

 • zette
  ****

  Velmi dobry a uceleny film o detskem folklornim souboru. Je zajimave videt, jak jednotlive postavy slysi na zajezd do Francie, v dnesni dobe jiz temer nepredstavitelne. Dobre vykreslene postavy, detske role velmi dobre zahrane a z dospelych zaujme hlavne vyborna Hadrbolcova a Vlach. Tento film je krute podhodnoceny.(28.9.2013)

 • slunicko2
  ****

  Jak vychovat konformního (dobovým newspeakem socialistického) člověka. 1) Snímek narušuje dnes převažující představu, že v reálném socialismu se točily pouze prorežimní agitky anebo neškodné komedie. Debutujícímu už 44letému režisérovi a spoluscénáristovi Zdeňkovi Flídrovi se podařilo vykreslit maloměstské prostředí s intenzitou v té době neobvyklou. 2) Spoiler. Informace o tom, že dětský folklórní soubor pojede do Francie, mění chování dospělých k do té doby na okraji zájmu stojícímu souboru. Radost z amatérského vystupování jde stranou a nastupují tlaky ze všech stran. Zvítězí rovná páteř anebo pragmatismus? 3) 18letý Marek Haman v roli 14letého hlavního hrdiny Davida stejně jako 16letý Jan Vokurka (Patrik) či Marek Mička (Janek) odvedli přirozené uvěřitelné herecké výkony.(27.4.2013)

 • - V jedné z dětských rolí člena folklórního souboru se objevil i Petr Nekuža, zakládající člen a baskytarista legendární skupiny z Valašského Meziříčí Mňága a Žďorp. (starshine)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace