poster

Hra smrti

 • Hong Kong

  Si wang you xi

 • Hong Kong

  死亡遊戲

 • anglický

  Game of Death

 • anglický

  The Game of Death

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Hong Kong / USA, 1978, 85 min

 • Ant_Antony
  **

  Závěrečná věž je jediná originální část z původní verze filmu (proto 2 hvězdy), kterou Bruce i režíroval, i když i tak je o dost okleštěna, jelikož film měl být úplně o něčem jiném... škoda jen, že už to Bruce nedotočil sám... Je to první z kroků, které zničili jeho legendu díky snaze vytřískat z jeho jména ještě dolary navíc...(4.6.2009)

 • ancientone
  ****

  Je nesmierna škoda obmedzovať reflexiu posledného Leeovho filmu na nudné, dojmologické reči o vate a bojových scénách. Štýl a podmienky vzniku filmu ďaleko presahujú tieto floskuly. Brucov štýl boja nie je len o kopačkách s výskokom a rýchlych pästiach. Jeho dramaturgia a štýl záznamu je v prvom rade dokumentáciou Leeho hviezdneho narcisizmu a ega, k čomu prispieva bezmála romantická (a naivnučká) fabula o boji mladej, morálnej hviezdy so zákerným gangom. Tá navyše krásne sumarizuje a doťahuje auru predošlých filmov s Leem v hlavnej úlohe __ Nemožno opomenúť fakt, že film vznikol dodatočnými nakrúcaniami s dablérom až po Leeovej smrti, ktorý po sebe zanechal (pre štýl filmu kľúčové) tri bojové scény. To z neho robí nielen Leeov idealizovaný, samoľúby autoportrét (zanechané bojové scény), ale aj posmrtný tribute v nadživotnej (a pritom výborne padnúcej) veľkosti. Odhliadnuc od ekonomických záujmov: Lepší nekrológ si Lee ani nemohol zaslúžiť.(29.6.2017)

 • Subjektiv
  *

  Kdybych kdysi neviděl jakýsi TV pořad, který nutil souboj Abdul-Jabbara s Brucem Lee jako jeden z těch nejlepších, co kdy filmové plátno spatřilo, jistě by mě ani nenapadlo se na tento film podívat. Ona zmíněná bitka skutečně nápaditá je, opravdový souboj Davida s Goliášem, jak slibuje obsah. Škoda jen, že chvílemi je příliš znát, že onen Goliáš mistrem bojových umění není. I zbylé bojové scény s Brucem ke konci filmu něco do sebe mají. Zbytek snímku by se ale mohl bez problémů vyhodit. Silná *.(1.12.2008)

 • ondrula
  **

  Kňučící Bruce Lee ve svém oblíbeném žlutém pyžamu (vzor sršeň), to je prostě pecka. Nejvíc mi utkvěl souboj s Abdulem Jabbarem, kterýho do role obsadili očividně jen proto, že je vysokej, ale když bojuje, vypadá jako rozčilenej orangutan. A celou dobu má na držce sluneční brejle (i když dostává po tlamě), což je fakt síla.(21.7.2011)

 • kaylin
  ***

  Zajímavější než film samotný je jeho historie. Bruce Lee zemřel v roce 1973, ale přesto se v tomto snímku objevuje, a to ve scénách, které v jiném filmu nikdy dříve nebyly. Čím to? Jednoduše tím, že ještě než Bruce natočil snímek "Přichází drak", který ho nakonec i stál život, chtěl natočit právě film "Hra smrti". Tento film měl mít poměrně jednoduchou zápletku, která se bude točit kolem toho, že Brucova postava bude postupovat patry chrámu, kde v každém patře bude bojovat a jedním bossem. Nápad, který využívá téměř každá akční hra, jen ten chrám se mění v různá bojiště a levely. Několik scén bylo natočeno, ale pak se Bruce vrhl na film "Drak přichází" a k "Hře smrti" se měl vrátit, což bohužel nestihl. Po pěti letech se však Brucovi spolupracovníci rozhodli, že scény resuscitují, vytvoří pro ně nový rámec a Bruce Leeho nahradí dvojníky, případně záběry z jeho starších filmů. Film byl natočen a jeho vrcholem je souboj s Kareemem Abdulem-Jabbarem, legendárním basketbalistou LA Lakers. Tenhle souboj je právě jednou ze scén, které Bruce stačil natočit a je vidět, že jeho úroveň byla naprosto někde jinde než úroveň jeho dvojníků. Film je jako celek pouze skládankou, která dává smysl hlavně jako pocta velkému muži. Tak je nutné ji brát. I tak se film ale nedostane výš jak na průměr. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/05/noc-patri-nam-voda-pro-slony-posledni.html(18.2.2013)

 • - Vystřižená scéna se soubojem Billa Lo (Tai Chung Kim) a vyzyvatelem Lauem Yea-chunen (Casanova Wong) byla použita v pokračování Hra Smrti 2 (1981). (Epistemolog)

 • - Sammo Hung Kam Bo měl přislíbenou účast ve snímku samotným Brucem Lee, nakonec se objeví jen v souboji v ringu proti Carlovi (Robert Wall). (Epistemolog)

 • - Herec a tehdejší basketbalista Kareem Abdul-Jabbar si kvůli natáčení filmu nechal své nohy pojistit na milion amerických dolarů. (jurama525)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace