poster

Hra smrti

 • Hong Kong

  Si wang you xi

 • Hong Kong

  死亡遊戲

 • anglický

  Game of Death

 • anglický

  The Game of Death

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Hong Kong / USA, 1978, 85 min

 • JohnSmith
  **

  Nevím jestli byl dobrý nápad založit na těch třech natočených scénách celý film.Bohužel jedna dokonce do filmu vůbec nezapadá,jelikož tam Lee bojuje s mužem,kterého jsem před tím nikde neviděl. Herec, který hraje(rozuměj bojuje)místo Bruce mu není ani trošku podobný a bohužel je i na jeho pohybech a stylu boje jasné že to není on.Vrcholem jsou pak vložené záběry z Brucových předchozích filmů v případech, kdy je potřeba ukázat hrdinovu tvář. Dvěma hvězdami hodnotím jen kvůli původním scénam, kde je skutečný Bruce Lee a kvůli jednoduché,ale chytlavé hudbě Johna Barryho(4.7.2008)

 • mirec88
  ****

  Hodnotím len akčné scény, ktoré natočil Bruce Lee. Tie boli doslova a dopísmena perfektné. Asi som nikdy nevidel lepšie súboje ako v tomto filme. A k zvyšku filmu - použítiu REÁLNEHO záznamu pohrebu Brucea Leeho, mnohé nepodarené vsuvky Bruceových dvojníkov, zábery z iných jeho filmov, fakt smiešnu a trápnu "nalepenú" tvár Brucea k telu radšej nekomentujem, to by som musel ísť s hodnotením veľmi nízko. Ale aj tak je to svojím spôsobom pocta Bruceovi. Veľmi sa mi páčil Bruce v žltej kombinéze a už asi viem, kde zrejme zobral Tarantino inšpiráciu k žltej kombinéze Umy Thurman v Kill Bill.(7.1.2011)

 • Tuxedo
  *

  Nebyl by to špatný film, poněvadž Game of Death má slušnou zápletku, pár více než slušných momentů a padnoucí hudbu, jenomže je tu jedno velké ALE. Neustálá snaha tvůrců do snímku protlačit Bruce prostřednictvím záběrů z jeho předchozích filmů, dvojníků a dokonce jeho fotky (!) a navrch to nazvat Game of Death (jehož děj je úplně jiný a oproti zdejšímu mnohem originálnější) dělá z tohoto filmu to největší zvěrstvo spáchané na nesmrtelné legendě Bruce Lee a jeden z největších omylů v dějinách kinematografie. Nevěděl sem, zda se smát jak je to hloupé nebo brečet, co to s Bruceovým potencionálním mistrovským a vrcholným dílem ti pitomci producenti (či kdo vlastně) udělali. Zdejší vysoká hodnocení si odůvodňuji jen neznalostí původního materiálu, resp. těch 30 minut, které Bruce z Game of Death stihl natočit.(28.4.2008)

 • Epistemolog
  *****

  Hra smrti se musela dle smlouvy dotočit a splnit tak termín pro japonské potřeby. Film tam měl veliký úspěch a mezinárodně byl rovněž kladně přijat i díky své západní struktůře. Tohle jen bokem pro lokální jazyky zlé. DVD bonus obsahuje kantonskou verzi úvodního songu Josepha Koo (zpěv Roman Tam), dále vystřižené scény s Danem Inosantem, Jamesem Tienem, Ching-Ying Lamem a Ji Jae Hanem. Dále pak skvělý souboj taekwondistů Tai Chung Kima (Billy Lo) a Casanovy Wonga ve skleníku, který režíroval Sammo Hung. Tento vystřižený souboj byl použit až v pokračování Hra Smrti 2 (1981). Bonus také obsahuje alternativní konec, kdy je Billy Lo zatknut HK Královskou policií, či rozhovory s Taky Kimurou, Georgem Lazenbym a Danem Inosantem. Basketbalista Jabbar se ve snímku objeví jen ve scénách v pagodě točené roku v roce 1972. Ostatní záběry s Jabbarem z roku 1978 má na starost jeho dablér. Jediný Dan Inosanto (Pascal) z původní verze ´72 se přidal k natáčení v roce ´78. Natáčení roku ´78 rád přijal karatista Bob Wall, který je znám jako záporák z bruceových filmů. Zvučné jména jsou i v komparzu. Kaskadér Mars se mihne jako gorila magnáta Langa a má prsty i v akční režii. Zahlédnout jde společně s Lau Kar Wingem v bitce, když vousatý Billy Lo škrtí Dr.Langa. Roy Chiao, který hrál starého mnicha v metafyzickém úvodu Enter the Dragon (1973), zde hraje strýce z maskérny. Jim James hraje doktora postřeleného hrdiny, který měl mimochodem malou roli v hitu Way the Dragon (1972) ve scéně, kdy Tang Lung málem nakopne turisty vcházející do jejich restaurace. Původní koncept scénaře, kdy Bruce Lee se svými společníky přijede na ostrov, kde je zákaz zbraní a musí se probojovat skrz patra pagody ve kterých číhají bojovníci různých stylů, stihl po jeho skonu vykradnout subžánr bruceploitation. Režisér Clouse proto musel přijít s jiným originálním příběhem a zakomponovat nedotočený materiál z trezoru. Reálné záběry z pohřbu Bruce Lee příjdou mnoha fandům netaktní a ještě temnější podtón získala scéna při střelení Leeho do hlavy, kdy podobný tragický akt naneštěstí potkal jeho syna Brandona ve snímku Vrána (1994). Taekwondista Tai Chung Kim není akrobat, proto jeho mrštné čísla a veškeré salta dabloval zkušenější mistr svého oboru Biao Yuen.(3.3.2014)

 • kkarx
  **

  Lee natočil jen několik scén a ty patří k tomu nejlepšímu. Nápad s "pyramidou", kde každé nové patro hlídá obtížnější bojovník zní nadmíru atraktivně. Vlastně to je takový předchůdce Mortal Kombat. A věřím, že by ten film byl opravdu dobrý, kdyby ho Lee dodělal. Souboj Leeho a obra vypadá až surealisticky. Ve stavu v jakém film je ovšem 3/4 filmu tvoří jen omáčka okolo s trapným nezajímavým scénářem. Doporučuju se s tím nepárat a přejet rovnou na závěrečný souboje.(4.7.2015)

 • - Herec a tehdejší basketbalista Kareem Abdul-Jabbar si kvůli natáčení filmu nechal své nohy pojistit na milion amerických dolarů. (jurama525)

 • - Spoiler: Vo filme bolo použitých niekoľko scén z filmu Cesta draka (1972). Napríklad scéna, v ktorej bojuje Bruce Lee s Chuckom Norrisom. Zopár scén sa použilo takisto zo snímky Päsť plná hnevu (1972). (Claude Speed)

 • - K filmu byly natočeny 3 různé konce. (jurama525)