Hra smrti

The Game of Death

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Hong Kong / USA, 1978, 85 min

• Mol

Tak jsem to konečně viděl celý, ale teda musím říct, že přechod do části kterou natočil Bruce je hodně znát. Je vidět, že každej ten film byl o něčem jiném. Velká škoda, že mnoho z těch Leeho scén bylo prostříháno. Je to prostě slátanina. Ale i tak se tam najde pár hezkejch a zábavnejch scén (třeba jak Leeho dvojník má před sebou kartonovej obličej s fotkou) Viděl jsem celý ten materiál co natočil Bruce a ten je našlapanej. Ten materiál má nějakejch 40 minut a všechno jenom boj. Nemohli prostě vzít ty původní herce a dotočit nějakej půl hodinovej start s tím, že dvojník Leeho se ukáže až u pagody, třeba zády ke kameře a přidá se k těm zbývajícím. Ne, oni si řekli, vystřihneme karton s obličejem, dáme tam motorky, natočíme to na uplně jinej film a to bude lepší.(23.10.2008)

Zbožňovaný akční herec Billy je atakován jistou organizací, která jej chce zastupovat, při nesouhlasu riskuje život svůj i své milé. Nakonec se ho přece jen pokusí odstranit, a tak se Billyho nejlepší možností stane předstírat vlastní smrt a splétat nitky pomsty. Další prostý snímek má zajímavou cestu vzniku. Vysoce produktivní Bruce Lee na něm začal pracovat v roce 1972, ale záhy dostává první celovečerní nabídku z Hollywoodu (Drak přichází) a práci na Hře smrti pozastavuje (natočil pouhé tři bojové sekvence). Na vrcholu slávy, která mohla být závratně vyšší, ale náhle umírá. Další mladý talent nenávratně odchází. Až v roce 1978 splácali zřejmě nenasytní producenti béčko Hra smrti, zkomponované z výše uvedených scén a nového materiálu, sesmoleném z odkoukaných gest slavného průkopníka. Maskovaní (vousy či černými brýlemi) dubléři se tak ocitají ve světě slizkých padouchů a triviálních dialogů („Napíchli jste mi telefon. Moc chytré.“), ve kterém několik vybroušených kaskadérských kousků bohužel vedle té vaty ztrácí na lesku.(19.7.2009)

• Tuxedo

Nebyl by to špatný film, poněvadž Game of Death má slušnou zápletku, pár více než slušných momentů a padnoucí hudbu, jenomže je tu jedno velké ALE. Neustálá snaha tvůrců do snímku protlačit Bruce prostřednictvím záběrů z jeho předchozích filmů, dvojníků a dokonce jeho fotky (!) a navrch to nazvat Game of Death (jehož děj je úplně jiný a oproti zdejšímu mnohem originálnější) dělá z tohoto filmu to největší zvěrstvo spáchané na nesmrtelné legendě Bruce Lee a jeden z největších omylů v dějinách kinematografie. Nevěděl sem, zda se smát jak je to hloupé nebo brečet, co to s Bruceovým potencionálním mistrovským a vrcholným dílem ti pitomci producenti (či kdo vlastně) udělali. Zdejší vysoká hodnocení si odůvodňuji jen neznalostí původního materiálu, resp. těch 30 minut, které Bruce z Game of Death stihl natočit.(28.4.2008)

• kitano

Dokoncenie Bruce Leeho filmu bolo priam nutnostou. Tisice jeho fanusikov po celom svete hladoveli po dalsom filme s Bruceom. Nemohlo to vsak dopadnut inak ako biedne. Bruceho "dvojnik" sa snazi ako sa da, avsak tak, ako uz nikdo nezaspieva ako Luciano Pavarotti, tak nikto uz nebude bojovat ako Bruce Lee. Film sam o sebe by az tak hrozny nebol, kedby nebol takym hnusnym zneuctenim a zneuzitim Brucea. Film je porekladany zabermi z Bruceovych filmov a vrcholom je scena, v ktorej ma dabler na tvari pripevnenu papierovu podobizen Brucea. Dalsou urazkou je zostrihanie toho co Bruce stihol natocil tak, aby to pasovalo do provizorneho pribehu. To je priam ruhanie a plytvanie nenapodobitelneho materialu. A vrcholom je pouzitie materialov z Bruceovho pohrebu, kde je zaber aj na jeho mrtvolu! A to pritom pribeh nieje ani o Bruceovi samotnom. Fuj. Dakujem vam pekne vy parchanti vychcany. Zabudnite na tento humus, na toto neuveritelne zneuctenie Bruceovej pamiatky. Kludne si vystacim s 32 minutami filmu, ktore Bruce stihol dostat do finalnej podoby (tak ich mate moznost vidiet v dokumente Cesta bojovnika, pripadne na bonusovom DVD tohto filmu) . Tie su dokonale. (0/10)(6.9.2007)

• nevermore

Předně bych chtěl říci, že Bruce Leeho mám rád, ale tenhle film je hodně slabý. Film s pár minutami Bruce Leeho a zbytek jedna velká taškařice. Ten obrázek přilepený na obličeji dvojníka na začátku, to je hotovo-dvacet. Tak špatně sestříhaný film jsem jaktěživ neviděl. Tohle prokoukne naprosto každý. Nevím jak hodnotit, Bruce obdivuju, ale tento film je otřesný. A velice podprůměrný výkon podává Colleen Campová, která opravdu neumí zahrát emoce... Kdo touží potom vidět, jak to Bruce chtěl opravdu natočit, ať se podívá na dokument Warriors Journey, kde jsou plné scény bez střihů (zde v tomto filmu bylo totiž i to málo, co se použilo z originálu sestříháno) a zapomene na tuhle sra*ku jednu hvězdu dávám za Bruce Leeho, víc to nejde.(17.7.2006)