Hra smrti

The Game of Death

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Hong Kong / USA, 1978, 85 min

• Ištván87

Je sice zajímavý, pokusit se sestavit film, který měl původně v plánu ještě sám mistr... Ale ta kombinace nově natočeného s novým hercem a použití starých Bruceových záběrů (neříkejte mi, že si nikdo z tvůrců nevšiml rozdílné délky vlasů v záběrech ze starších filmů) působí neskutečně směšně... Výjimku tvoří mrazivý ( a autentický) záběr na Bruce v rakvi, jehož použití chtělo nejspíš dost velkou odvahu (nebo neúctu, jak se to vezme)... Alespoň že na konci se dočkáme slavných soubojů v pagodě... Za tyhle záběry dávám jednu hvězdu...(18.2.2012)

• Vojcl

Jak uz bylo mnohokrat receno, mohl to byt nejlepsi film Bruce Leeho... Zaverecne akcni sceny kdy Bruce bojuje se skoro o metr vyssim souperem, ktereho hral basketbalista Kareem Abdul-Jabbar, nebo nun-chaku duel s Danem Inosantem (dalsi skutecny mistr bojovych umeni a Brucuv zak) jsou skutecne uchvatne... jenze zbytek filmu je bohuzel jen tezko stravitelna kase a prostrihy s dvojnikem, ktery navic Brucovi neni vubec podobny oblicejem ani postavou, jsou krajne nepovedene... Je mi to lito,ale tenhle film nejspis nemel nikdy vzniknout.(5.10.2007)

• TERRORDROME

Film s Bruce Leem bez Bruceho Lee. Dôkaz toho, že ľudská fantázia je naozaj nekonečná. Producenti mali v šuflíku tri scénky s Bruceom ktoré stihol natočiť pred svojou smrťou a k nim dotočili celý film, v ktorom ho zastupuje dablér, čo sa na neho trochu ( trošku ) podobá. Nevychádzal som z údivu ako všemožne vynaliezavo ho tvorcovia maskujú, aby ho bolo čo najmenej vidieť. Vačšinou je snímaný zozadu alebo zboku, stojí v prítmí, má slnečné okuliare, nechajú ho postreliť do ksichtu takže chvíľu má hlavu omotanú obväzmi, následne podstúpi plastiku, nosí falošnú bradu či motorkársku helmu a korunou všetkého je Brucova fotka nalepená na zrkadle pod ktorou sa skvie telo dabléra. Nakoniec dôjde aj na scény so samotným Brucom, ale tie za moc nestoja a bitky v ktorých vystupoval jeho dablér boli lepšie. Keď Bruce vytiahne svoje slávne nunčaky, začne mocne kotkodákať, fakt, keby trochu zatlačil v správnych partiách možno znesie aj vajce. Jediné čo nesklamalo bol duel s Jabbarom, ktorý bol lepší než som čakal. Taká kuriózna prkotina, ale zasa sú aj horšie.(16.9.2010)

• kitano

Dokoncenie Bruce Leeho filmu bolo priam nutnostou. Tisice jeho fanusikov po celom svete hladoveli po dalsom filme s Bruceom. Nemohlo to vsak dopadnut inak ako biedne. Bruceho "dvojnik" sa snazi ako sa da, avsak tak, ako uz nikdo nezaspieva ako Luciano Pavarotti, tak nikto uz nebude bojovat ako Bruce Lee. Film sam o sebe by az tak hrozny nebol, kedby nebol takym hnusnym zneuctenim a zneuzitim Brucea. Film je porekladany zabermi z Bruceovych filmov a vrcholom je scena, v ktorej ma dabler na tvari pripevnenu papierovu podobizen Brucea. Dalsou urazkou je zostrihanie toho co Bruce stihol natocil tak, aby to pasovalo do provizorneho pribehu. To je priam ruhanie a plytvanie nenapodobitelneho materialu. A vrcholom je pouzitie materialov z Bruceovho pohrebu, kde je zaber aj na jeho mrtvolu! A to pritom pribeh nieje ani o Bruceovi samotnom. Fuj. Dakujem vam pekne vy parchanti vychcany. Zabudnite na tento humus, na toto neuveritelne zneuctenie Bruceovej pamiatky. Kludne si vystacim s 32 minutami filmu, ktore Bruce stihol dostat do finalnej podoby (tak ich mate moznost vidiet v dokumente Cesta bojovnika, pripadne na bonusovom DVD tohto filmu) . Tie su dokonale. (0/10)(6.9.2007)

• Subjektiv

Kdybych kdysi neviděl jakýsi TV pořad, který nutil souboj Abdul-Jabbara s Brucem Lee jako jeden z těch nejlepších, co kdy filmové plátno spatřilo, jistě by mě ani nenapadlo se na tento film podívat. Ona zmíněná bitka skutečně nápaditá je, opravdový souboj Davida s Goliášem, jak slibuje obsah. Škoda jen, že chvílemi je příliš znát, že onen Goliáš mistrem bojových umění není. I zbylé bojové scény s Brucem ke konci filmu něco do sebe mají. Zbytek snímku by se ale mohl bez problémů vyhodit. Silná *.(1.12.2008)

• - Režisér Robert Clouse napsal scénář pod pseudonymem Jan Spears. (Epistemolog)

• - Ve filmu jsou použity záběry z pohřbu Bruce Lee. (Epistemolog)

• - Gig Young a mladičká Colleen Camp se do sebe při natáčení v roce 1978 zamilovali a následně i vzali, Gig Young ještě v témže roce zemřel ve věku 65 let. (Epistemolog)