Hra smrti

The Game of Death

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Hong Kong / USA, 1978, 85 min

• Mol

Tak jsem to konečně viděl celý, ale teda musím říct, že přechod do části kterou natočil Bruce je hodně znát. Je vidět že každej ten film byl o něčem jiným. Velká škoda taky, že mnoho z těch Brucovích scén bylo prostříháno. Je to prostě slátanina. Ale i tak se tam najde pár hezkejch a zábavnejch scén (třeba jak Leeho dvojník má před sebou kartonovej obličej s fotkou) Viděl jsem celý ten materiál co natočil Bruce a ten má pro mě hodnotu 5 hvězd. Ten materiál má nějakejch 40 minut a všechno jenom boj. Nemohli prostě vzít ty původní herce a dotočit nějakej půl hodinovej start s tím, že dvojník Leeho se ukáže až u pagody třeba zádama a přidá se k těm zbývajícím. Ne oni si řekli, že to radši takhle zkurví. Fuj.(23.10.2008)

Rozkošně béčkoidní kaskadérská „plošinovka“, ve které si přiměřeně infantilní divák dosytosti užije naštvaného Bruce, motorky i kultovní žlutou teplákovku, která před časem tolik učarovala Quentinu Tarantinovi. Film, kde si akce permanentně podává ruku s naivitou, ale který prostě má (hlavně ve videoherním závěru) své nezanedbatelné kouzlo, které můj srdeční sval prostě nemůže ignorovat :)(11.11.2009)

Skvělé!! Bruce mne nezklamal. Jako vždy předvedl dokonalé bojové scény dotažené do posledního detailu. Narozdíl od Velkého šéfa dokazuje i "špetku" hereckého umění. Na Hře smrti je výjimečné, že je z Bruce Leeho filmů obsazen převážně USA herci, nikoliv 90% Asiaty, tak jako je to u jeho ostatní tvorby! USA zásah je znát i z úvodních titulků a zajímavé hudby. Hra smrti je klasickou Leeovou "kňouračkou", kde Bruce dokazuje svoji jedinečnost a suverenitu, doplněnou o štěk "chlupáče" Chucka Norrise! Čest Leeovi památce!(25.12.2010)

• Tuxedo

Nebyl by to špatný film, poněvadž Game of Death má slušnou zápletku, pár více než slušných momentů a padnoucí hudbu, jenomže je tu jedno velké ALE. Neustálá snaha tvůrců do snímku protlačit Bruce prostřednictvím záběrů z jeho předchozích filmů, dvojníků a dokonce jeho fotky (!) a navrch to nazvat Game of Death (jehož děj je úplně jiný a oproti zdejšímu mnohem originálnější) dělá z tohoto filmu to největší zvěrstvo spáchané na nesmrtelné legendě Bruce Lee a jeden z největších omylů v dějinách kinematografie. Nevěděl sem, zda se smát jak je to hloupé nebo brečet, co to s Bruceovým potencionálním mistrovským a vrcholným dílem ti pitomci producenti (či kdo vlastně) udělali. Zdejší vysoká hodnocení si odůvodňuji jen neznalostí původního materiálu, resp. těch 30 minut, které Bruce z Game of Death stihl natočit.(28.4.2008)

Klasika která prakticky završila(bohužel) kariéru jednoho z nejlepších kung-fu herců na světě. Lee byl všeumětel uměl na plátně rozesmát, a pořádně napnout a hlavně byl sympaťák a nepotřeboval k tomu nijak moc. Škoda že umřel. Tenhle film je ale dost dobrý na to abych si ho dal do filmotéky jako "Film který chci vidět ještě". Příběh je jak je u Kung-fu filmů zvykem až na druhém místě a tady si toho režiséři byly vědomi a tak daly prostor ke rvačkám a řeknu Vám teda ta choeografie teda stála zato, Lee byl fakt neuvěřitelnej a ve svém řemeslu nepřekonatelnej. Tleskám.(1.9.2011)