poster

Hra smrti

 • Hong Kong

  Si wang you xi

 • Hong Kong

  死亡遊戲

 • anglický

  Game of Death

 • anglický

  The Game of Death

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Hong Kong / USA, 1978, 85 min

 • Campbell
  ****

  Klasika která prakticky završila(bohužel) kariéru jednoho z nejlepších kung-fu herců na světě. Lee byl všeumětel uměl na plátně rozesmát, a pořádně napnout a hlavně byl sympaťák a nepotřeboval k tomu nijak moc. Škoda že umřel. Tenhle film je ale dost dobrý na to abych si ho dal do filmotéky jako "Film který chci vidět ještě". Příběh je jak je u Kung-fu filmů zvykem až na druhém místě a tady si toho režiséři byly vědomi a tak daly prostor ke rvačkám a řeknu Vám teda ta choeografie teda stála zato, Lee byl fakt neuvěřitelnej a ve svém řemeslu nepřekonatelnej. Tleskám.(1.9.2011)

 • Kosmik 1
  ****

  Scény s opravdovým Brucem Lee nemají chybu a jde vidět, že si je natáčel sám mistr. S dvojníky už je to bohužel horší, Bruce je prostě nenahraditelný. Ale musím uznat, že souboj Billyho s Millerem v šatně je dost povedený i s těmi jeho dvojníky(kem) - nevím kolik jich ve skutečnosti bylo. Za souboje dávám 5*, za zbytek kolem nich 3*, průměr 4*. Kdo chce ušetřit hodinu času, dá se podívat pouze na onen souboj v šatně, a pak až na finálové souboje s pravým Brucem a v podstatě o nic nepřijdete. S příběhem si totiž tvůrci moc práce nedali. 75%(28.4.2013)

 • Vojcl
  **

  Jak uz bylo mnohokrat receno, mohl to byt nejlepsi film Bruce Leeho... Zaverecne akcni sceny kdy Bruce bojuje se skoro o metr vyssim souperem, ktereho hral basketbalista Kareem Abdul-Jabbar, nebo nun-chaku duel s Danem Inosantem (dalsi skutecny mistr bojovych umeni a Brucuv zak) jsou skutecne uchvatne... jenze zbytek filmu je bohuzel jen tezko stravitelna kase a prostrihy s dvojnikem, ktery navic Brucovi neni vubec podobny oblicejem ani postavou, jsou krajne nepovedene... Je mi to lito,ale tenhle film nejspis nemel nikdy vzniknout.(5.10.2007)

 • TERRORDROME
  **

  Film s Bruce Leem bez Bruceho Lee. Dôkaz toho, že ľudská fantázia je naozaj nekonečná. Producenti mali v šuflíku tri scénky s Bruceom ktoré stihol natočiť pred svojou smrťou a k nim dotočili celý film, v ktorom ho zastupuje dablér, čo sa na neho trochu ( trošku ) podobá. Nevychádzal som z údivu ako všemožne vynaliezavo ho tvorcovia maskujú, aby ho bolo čo najmenej vidieť. Vačšinou je snímaný zozadu alebo zboku, stojí v prítmí, má slnečné okuliare, nechajú ho postreliť do ksichtu takže chvíľu má hlavu omotanú obväzmi, následne podstúpi plastiku, nosí falošnú bradu či motorkársku helmu a korunou všetkého je Brucova fotka nalepená na zrkadle pod ktorou sa skvie telo dabléra. Nakoniec dôjde aj na scény so samotným Brucom, ale tie za moc nestoja a bitky v ktorých vystupoval jeho dablér boli lepšie. Keď Bruce vytiahne svoje slávne nunčaky, začne mocne kotkodákať, fakt, keby trochu zatlačil v správnych partiách možno znesie aj vajce. Jediné čo nesklamalo bol duel s Jabbarom, ktorý bol lepší než som čakal. Taká kuriózna prkotina, ale zasa sú aj horšie.(16.9.2010)

 • castor
  ***

  Zbožňovaný akční herec Billy je atakován jistou organizací, která jej chce zastupovat, při nesouhlasu riskuje život svůj i své milé. Nakonec se ho přece jen pokusí odstranit, a tak se Billyho nejlepší možností stane předstírat vlastní smrt a splétat nitky pomsty. Další prostý snímek má zajímavou cestu vzniku. Vysoce produktivní Bruce Lee na něm začal pracovat v roce 1972, ale záhy dostává první celovečerní nabídku z Hollywoodu (Drak přichází) a práci na Hře smrti pozastavuje (natočil pouhé tři bojové sekvence). Na vrcholu slávy, která mohla být závratně vyšší, ale náhle umírá. Další mladý talent nenávratně odchází. Až v roce 1978 splácali zřejmě nenasytní producenti béčko Hra smrti, zkomponované z výše uvedených scén a nového materiálu, sesmoleném z odkoukaných gest slavného průkopníka. Maskovaní (vousy či černými brýlemi) dubléři se tak ocitají ve světě slizkých padouchů a triviálních dialogů („Napíchli jste mi telefon. Moc chytré.“), ve kterém několik vybroušených kaskadérských kousků bohužel vedle té vaty ztrácí na lesku.(19.7.2009)

 • - Režisér Robert Clouse napsal scénář pod pseudonymem Jan Spears. (Epistemolog)

 • - Ve snímku měl být původně obsazen i George Lazenby. (Epistemolog)

 • - Sammo Hung Kam Bo měl přislíbenou účast ve snímku samotným Brucem Lee, nakonec se objeví jen v souboji v ringu proti Carlovi (Robert Wall). (Epistemolog)