Vesmír (TV seriál)

Dokumentární

USA, 2007, 56x45 min

Andrew Nock

Aaron Symonds

I když nejsem zastánce počítačových efektů ve filmech, tak naopak v tomto dokumentu mi to přijde fajn. Vcelku dobrá pomůcka jak si konkrétní jev představit. Je to podáno zábavnou formou. Ono koukat na jednoho člověka jak sedí na židli a vypráví o vesmíru v 56 dílech, to bych asi nedal. Nehledě na to, že je to podáno srozumitelnou formou pro obyčejné lidi.(28.4.2014)

Tak určitě je potřeba říct, že je tenhle seriál určen pro diváky, kteří o Vesmíru nic neví. Pro totální nováčky. A to je dost problém. Protože když se 3× autoři vrátí k něčemu, co už vysvětlili, možná to sice někomu pomůže v orientaci, ale je to nepřijatelné, protože já nejsem ovčanský Američan - já tohle nechci. V seriálu byla epizoda o příletu komety v roce 2012; kde to jsme? Z hlupáka se musí udělat meritokratista, a ne naopak - sluha pro sionistické plutokraty. _ _ _ Nejlepší epizody: Cosmic Apocalypse (s02e18); Dark Matter/Dark Energy (s02e06); Unexplained Mysteries (s02e11); Biggest Things in Space (s02e16); Beyond the Big Bang (s01e14). ✔(13.9.2011)

Seriál pomerne nový, takže obsahuje dosť aktuálnych informácií, ktoré sa od čias Grygarových Okien vesmíru dokorán v mnohom zaktualizovali a rozšírili. Pútavosť a odbornosť komentárov nedosahuje Grygara, nahradené je to množstvom a prepracovanosťou grafických efektov, ktoré sú často až prehnané a vytvoria optickú ilúziu niečoho, o čom ani vedci nemajú ani poňatia, ako to vyzerá. Trochu vadí rozťahanosť vysvetľovania a mnohonásobné opakovanie jednej veci, ale to asi súvisí s tým, že v Amerike by počas jednej časti išlo asi 10 reklám a bolo by možné, že divák niečo zabudne alebo sa nestihne vrátiť k televízoru.(23.12.2012)

Podla mna vynikajuci dokumentarny serial ktory sa zaobera uplne vsetkym co nejakym sposobom suvisi s vesmirom ciernymi dierami paralelnymi dimenziami a podobne. Spickovi odbornici v danych oblastiach ako Dr. Michio Kaku, Alex Filippenko alebo Max Tegmark a mnoho mnoho dalsich nas spravadzaju jednodtlivymi dielmi a zoznamuju nas s danym problemom, pociatkom jeho vzniku, naslednym riesenim/ak uz existuje/ a nakoniec pohladom do buducnosti ktory nacrtava akym smerom sa vyskum v danej oblasti bude uberat a co sa predpoklada ze prinesie. Velkym pozitivom je skutocne siroky zaber serialu ktory sa nesustredi iba na konkretne veci ale obsahuje v sebe problematiky ktora sa tyka vsetkych najvacsich a najhlavnejsich veci ktore sa vo vesmire deju takze kazdy si pri tom prijde na to svoje. Navyse ma serial dostatok casu a priestoru na to aby len v rychlosti neskakal od jednej veci k druhej ale venuje sa im co mozno podrobne. Zatial mam odpozerane 2 serie a naozaj ma to bavilo takze z mojej strany plne hodnotenie. EDIT: tretia seria dopozerana a obsahom a mnozstvom informacii sa nijako nelisi od kvality prvych dvoch. Nicmenej pre mna sa v nej nachadzalo viac dielov o veciach ktore ma az tak nezaujimali resp. v niektorych dieloch sa informacie z prvych dvoch serii trochu opakovali. Absolutne vynimky z tretej rady pre mna tvorili dva diely : PARALLEL UNIVERSES a LIGHT SPEED ktore patria urcite k najlepsim z celeho serialu. Stale je to vsak za plny pocet pretoze ako som uz povedal je to serial orientovany velmi siroko kde kazdy si pride na svoje a vsetky diely nemozu vyhoviet celemu publiku rovnako. UPDATE: dopozerany cely serial. 4 ta seria sa ukazala opat kvalitnou a nicim nezaostavajucou od ostatnych. Pre mna najlepsie diely zo 4 tej serie : EXTREME ENEGRY, LIQIUD UNIVERSE, PULSARS AND QUASARS. Naozaj vynikajuci dokument. EDIT : Piata seria pokracuje presne tak ako styri predchadzajuce. Jednotlive epizody vyborne spracovane kedy do vas napumpuju vsetko zakladne fakty o danej problematike pricom zakazdym je medzi nimi dostatocny priestor na to aby ste ich mohli stravit. Zatial najlepsie diely prebiehajucej serie : MAGNETIC STORMS a TIME TRAVEL(16.3.2010)

Nejlepší seriál o vesmíru, co jsem viděl. Dozvíte se nejen základní informace o vesmíru jako takovém, ale další různé zajímavosti, na které jste vždy chtěli znát odpověď. Já si tak díky tomu to seriálu rozšířil obzory a dozvěděl se věci, o kterých jsem neměl ani páru. Je to všecko podrobně vysvětlené a znázorněné, každý díl je něčím zajímavý. Zde jsem nalezl odpovědi na všechny mé otázky. Jedině doporučuji!(18.6.2013)

• - V seriáli často vystupuje astrofyzička Amy Mainzer z NASA. (Autogram)