Reklama

Reklama

Vesmír

(seriál)
  • Česko Tajemství vesmíru (více)
všechny plakáty
Dokumentární
USA, (2007–2015), 65 h 23 min (Minutáž: 43–89 min)

Hrají:

Erik Thompson (vypravěč), Michio Kaku, Brian Greene, Waleed Abdalati, Christopher McKay, Clifford V. Johnson, Lisa Kaltenegger, papež Benedikt XVI. (a.z.) (více)
(další profese)

Série(9) / Epizody(88)

Obsahy(1)

V celém vesmíru nenajdeme nic, co by se pohybovalo rychleji než světlo. Jeho paprsek cestuje rychlostí 300 tisíc kilometrů za sekundu a díky tomu dokáže třeba během jedné vteřiny hned sedmkrát oběhnout naši planetu. Kdyby se lidstvu podařilo tuto rychlost překonat, zřejmě by si splnilo jeden velký sen. Cestování časem ale zatím zůstává pouze přáním a nikdo nedokáže s jistotou říct, jestli to tak nebude napořád. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (53)

Kosmik 1 

všechny recenze uživatele

Vesmír mě nikdy nepřestane fascinovat....hodně věcí, zmíněné v dokumentu už jsem věděl nebo tušil. Ale rád si rozšiřuji obzory a spoustu mezer mi tento seriál/dokument doplnil. Pokud se i některé informace opakují, nevadí mi to, protože bych je mohl všechny poslouchat klidně donekonečna. Vesmír je a bude záhada a nikdy ho zcela nepochopíme ani neprozkoukáme a vždy se najde něco nového, co ještě nevíme. To je na tom to krásné. :) 100% ()

Pradlík 

všechny recenze uživatele

Zajímavě udělaný dokument, jehož největším mínusem je neustálé opakování toho, co už bylo řečeno (v rámci jediného dílu). Holt natočeno pro americké televize, kde je co 5 minut čtvrthodinová reklama a Amíci cestou do lednice zapomenou co že to ten Měsíc je a proto se jim to musí zopakovat. Jakmile však dokument dává Česká televize a díly jsou v celku, působí to až trochu komicky... ()

Reklama

Aquarii 

všechny recenze uživatele

Epizoda Sex ve vesmíru mě velmi pobavila. Nejde o to, že myslí i na sex ve vesmíru, který se těžko dá provést, ale i na těhotenství a porod. Což je logicky úplně zcestné. Zčásti to v dokumentu vysvětlují, ale nechápu, proč utrácet nehorázný sumy za výzkumy, zda se dá sexovat nebo zda se narodí zdravé dítě, počaté ve vesmíru nebo jen porozené ve vesmíru. Fakt ťuk ťuk na čelo některým vesmírným nadšencům.... ()

otík

všechny recenze uživatele

Jiný název: Tajemný vesmír. Český překlad Tajemství vesmíru je zavádějící, protože seriál s názvem Tajemství vesmíru je starší a úplně jiný - viz http://www.csfd.cz/film/161684-tajemstvi-vesmiru/. Proto je lepší název Tajemný vesmír, kterým sám český dabing seriál nazývá. Díly: Episoda 1 - 1. Slunce, 2. Mars - Rudá planeta, .... ()

Brinkley 

všechny recenze uživatele

Mé znalosti vesmíru bych definovala jako ubohé; zaznamenala jsem pouze skutečnost, že od dob mé působnosti na ZŠ bylo Pluto degradováno na trpasličí planetu. Tento dokument se mi postaral o jakýsi vědomostní astro-základ a hlavně o příjemně strávené páteční večery s šestiletým synem, jehož tvůrci pro změnu postrčili k předsevzetí státi se vědcem. Účel byl tedy stoprocentně splněn. ()

Galerie (65)

Zajímavosti (1)

  • V seriáli často vystupuje astrofyzička Amy Mainzer z NASA. (Autogram)

Reklama

Reklama