Reklama

Reklama

Vesmír

(seriál)
  • Česko Tajemství vesmíru (více)
všechny plakáty
Dokumentární
USA, (2007–2015), 65 h 23 min (Minutáž: 43–89 min)

Hrají:

Erik Thompson (vypravěč), Michio Kaku, Brian Greene, Waleed Abdalati, Christopher McKay, Clifford V. Johnson, Lisa Kaltenegger, papež Benedikt XVI. (a.z.) (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(9) / Epizody(88)

Obsahy(1)

V celém vesmíru nenajdeme nic, co by se pohybovalo rychleji než světlo. Jeho paprsek cestuje rychlostí 300 tisíc kilometrů za sekundu a díky tomu dokáže třeba během jedné vteřiny hned sedmkrát oběhnout naši planetu. Kdyby se lidstvu podařilo tuto rychlost překonat, zřejmě by si splnilo jeden velký sen. Cestování časem ale zatím zůstává pouze přáním a nikdo nedokáže s jistotou říct, jestli to tak nebude napořád. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (53)

foundation 

všechny recenze uživatele

Podla mna vynikajuci dokumentarny serial ktory sa zaobera uplne vsetkym co nejakym sposobom suvisi s vesmirom ciernymi dierami paralelnymi dimenziami a podobne. Spickovi odbornici v danych oblastiach ako Dr. Michio Kaku, Alex Filippenko alebo Max Tegmark a mnoho mnoho dalsich nas spravadzaju jednodtlivymi dielmi a zoznamuju nas s danym problemom, pociatkom jeho vzniku, naslednym riesenim/ak uz existuje/ a nakoniec pohladom do buducnosti ktory nacrtava akym smerom sa vyskum v danej oblasti bude uberat a co sa predpoklada ze prinesie. Velkym pozitivom je skutocne siroky zaber serialu ktory sa nesustredi iba na konkretne veci ale obsahuje v sebe problematiky ktora sa tyka vsetkych najvacsich a najhlavnejsich veci ktore sa vo vesmire deju takze kazdy si pri tom prijde na to svoje. Navyse ma serial dostatok casu a priestoru na to aby len v rychlosti neskakal od jednej veci k druhej ale venuje sa im co mozno podrobne. Zatial mam odpozerane 2 serie a naozaj ma to bavilo takze z mojej strany plne hodnotenie. EDIT: tretia seria dopozerana a obsahom a mnozstvom informacii sa nijako nelisi od kvality prvych dvoch. Nicmenej pre mna sa v nej nachadzalo viac dielov o veciach ktore ma az tak nezaujimali resp. v niektorych dieloch sa informacie z prvych dvoch serii trochu opakovali. Absolutne vynimky z tretej rady pre mna tvorili dva diely : PARALLEL UNIVERSES a LIGHT SPEED ktore patria urcite k najlepsim z celeho serialu. Stale je to vsak za plny pocet pretoze ako som uz povedal je to serial orientovany velmi siroko kde kazdy si pride na svoje a vsetky diely nemozu vyhoviet celemu publiku rovnako. UPDATE: dopozerany cely serial. 4 ta seria sa ukazala opat kvalitnou a nicim nezaostavajucou od ostatnych. Pre mna najlepsie diely zo 4 tej serie : EXTREME ENEGRY, LIQIUD UNIVERSE, PULSARS AND QUASARS. Naozaj vynikajuci dokument. EDIT : Piata seria pokracuje presne tak ako styri predchadzajuce. Jednotlive epizody vyborne spracovane kedy do vas napumpuju vsetko zakladne fakty o danej problematike pricom zakazdym je medzi nimi dostatocny priestor na to aby ste ich mohli stravit. Zatial najlepsie diely prebiehajucej serie : MAGNETIC STORMS a TIME TRAVEL ()

Rys 

všechny recenze uživatele

I když nejsem zastánce počítačových efektů ve filmech, tak naopak v tomto dokumentu mi to přijde fajn. Vcelku dobrá pomůcka jak si konkrétní jev představit. Je to podáno zábavnou formou. Ono koukat na jednoho člověka jak sedí na židli a vypráví o vesmíru v 56 dílech, to bych asi nedal. Nehledě na to, že je to podáno srozumitelnou formou pro obyčejné lidi. ()

Reklama

mcleod 

všechny recenze uživatele

Zajímavý dokument, viděl jsem díl o dvojhvězdí Slunce a Nemesis a dalších dosud neobjevených planetách na okraji sluneční soustavy. Ten byl hodně poutavý, a to i přesto, že představené hypotézy byly vysvětlovány mimo jiné za pomocí žonglování s hořícími kužely a s bowlingovou koulí a skákání na trampolíně :-) Rozhodně ale dokázal tento díl zaujmout a představené domněnky nebyly nijak hloupé... naopak, teď budu díky tomuto dokumentu hltat všechny informace o této problematice (odpověď je prý za dveřmi). Navíc mě tento díl nalákal na shlédnutí dalších dílů, které vypadají také velmi zajímavě. ()

Dharter 

všechny recenze uživatele

Tak určitě je potřeba říct, že je tenhle seriál určen pro diváky, kteří o Vesmíru nic neví. Pro totální nováčky. A to je dost problém. Protože když se 3× autoři vrátí k něčemu, co už vysvětlili, možná to sice někomu pomůže v orientaci, ale je to nepřijatelné, protože já nejsem ovčanský Američan - já tohle nechci. V seriálu byla epizoda o příletu komety v roce 2012; kde to jsme? Z hlupáka se musí udělat meritokratista, a ne naopak - sluha pro sionistické plutokraty. _ _ _ Nejlepší epizody: Cosmic Apocalypse (s02e18); Dark Matter/Dark Energy (s02e06); Unexplained Mysteries (s02e11); Biggest Things in Space (s02e16); Beyond the Big Bang (s01e14). ✔ ()

Maryinka 

všechny recenze uživatele

První série byla hodně dobrá, postupně ale kvalita s přibývajícími sériemi klesala a ta poslední nabízí jen senzacechtivé, katastrofické fantasmagorie. Průměr všech dílů je tedy tak na 3 a půl hvězdách, kvůli zběsilým a mým očím nepříjemným animacím, které provázejí celý seriál, jsem se ale rozhodla zaokrouhlit dolů. ()

Galerie (65)

Zajímavosti (1)

  • V seriáli často vystupuje astrofyzička Amy Mainzer z NASA. (Autogram)

Reklama

Reklama