Vesmír (TV seriál)

Dokumentární

USA, 2007, 56x45 min

Andrew Nock

Matthew P. Hickey

No vážení já u sledování skandovala jak fanoušek při sportovním zápase. URAN! Má 27 měsíců! Jéééj! Je to první planeta objevená dalekohledem, první planeta, která nebyla známá již z dávných dob! Woohoo! Sklon rotační osy 98 stupňů! Wooow! Jediné setkání s Uranem - Voyager 2; 1986 - rok mýho narození! Jupí! Je považován za nejchladnější těleso sluneční soustavy! Týýjo! Má prstence! Má prstence! URAN! URAN! URAN! Prostě má nejoblíbenější a nejzajímavější planeta, tak její velebení prožívám.(3.10.2015)

• otík

Jiný název: Tajemný vesmír. Český překlad Tajemství vesmíru je zavádějící, protože seriál s názvem Tajemství vesmíru je starší a úplně jiný - viz http://www.csfd.cz/film/161684-tajemstvi-vesmiru/. Proto je lepší název Tajemný vesmír, kterým sám český dabing seriál nazývá. Díly: Episoda 1 - 1. Slunce, 2. Mars - Rudá planeta, ....(5.4.2012)

Náučné, zaujímavé, vesmírne, plné úžasných informácií, vysvetlení a teórií. Ako sa hovorí, že vesmír je nekonečný tak aj tém ktoré môžu byť preberané v tomto skvelom dokumente je nekonečne veľa. Aj keď s tým nekonečným vesmírom to nie je až také isté, však :) Ale inak jeden z najlepších dokumentov. Druhá a tretia séria však už trochu "pokulháva" za prvou čo je veľká škoda. Časti o vesmírnych príšerách či sexe vo vesmíre tam veru nemuseli byť :) (90%)(3.10.2010)

Mé znalosti vesmíru bych definovala jako ubohé; zaznamenala jsem pouze skutečnost, že od dob mé působnosti na ZŠ bylo Pluto degradováno na trpasličí planetu. Tento dokument se mi postaral o jakýsi vědomostní astro-základ a hlavně o příjemně strávené páteční večery s šestiletým synem, jehož tvůrci pro změnu postrčili k předsevzetí státi se vědcem. Účel byl tedy stoprocentně splněn.(11.9.2014)

• loki5

Ničím nevybočující dokument jakých jsou tuny. Díl o Hrozbě z vesmíru je otravný a v některých věcech dost scestný. Odkloňovat planetku pomocí gravitace vesmírné loďě :-D je jako zastavit rozběhlého slona tím že na něj hodíš hrst písku. Poslední dobou jsem dost alergický na všechny tyhle rádoby katastrofické scénáře a věty typu "Je jen otázkou času kdy se to stane " Ano pravděpodobnost je že se to už blíží tak za 100 - 200 tisíc let :-D. Od dokumentu čekám fakta místo podivných spekulací. Nyní jsem viděl další díl o hledání života a vody ve sluneční soustavě. A informace, že se se chystá projekt na vrtání v ledu na Europě. V současné době je problematické i vrtání do ledu na pólech. Představa, že by jsme měly vrtat několikakilometrovou díru do ledu ve více než 100 stupňovém mrazu na druhé straně sluneční soustavy pouze dálkově ovládanou sondou s tak 2 hodinovým zpoždění reakčního času je naprosto směšná a nereálná. Už jenom když se zamyslíte nad velikostí vrtacího stroje pro podobné účely asi těžko by ho tam cokoliv co budeme mít k dispozici v následujících 50 letech dopravilo. Nedej bůh aby bezpečně přistálo. A tady se mluví o roce 2014-15. Díl o temné hmotě a temné energii byl nicméně zajímavý byť trochu povrchní.(21.9.2012)

• - V seriáli často vystupuje astrofyzička Amy Mainzer z NASA. (Autogram)