Vesmír (TV seriál)

Dokumentární

USA, 2007, 56x45 min

Andrew Nock

Aaron Symonds

První série kompletně shlédnutá na Blu-ray discích. Výborný seriál o vesmíru, těším se na další díly. V první sérii jsem se zatím nedozvěděl nic moc převratného, co bych nevěděl, ale je to hezky zopakováno v jednoduché formě a s pěknými animacemi. Přístup je bohužel trochu takový americký, takže se tam často objevují popisy jako "extrémně nebezpečný", "neuvěřitelně kdovíjaký", apod., srážka se Zemí by byla smrtící (šance jedna ku tři sta miliardám), apod., ale rozumný člověk apokalyptické vsuvky nejrůznějšího ražení odfiltruje.(7.12.2013)

Nejlepší seriál o vesmíru, co jsem viděl. Dozvíte se nejen základní informace o vesmíru jako takovém, ale další různé zajímavosti, na které jste vždy chtěli znát odpověď. Já si tak díky tomu to seriálu rozšířil obzory a dozvěděl se věci, o kterých jsem neměl ani páru. Je to všecko podrobně vysvětlené a znázorněné, každý díl je něčím zajímavý. Zde jsem nalezl odpovědi na všechny mé otázky. Jedině doporučuji!(18.6.2013)

Tenhle seriál si nelze neoblíbit. Pro nadšené laiky jako jsem já je i docela přínosný. Je tedy pravda, že se určité informace obejvují častěji a vědci se někdy dost opakují. I tak mě ale většina dílů zaujala a některé díly bych viděl rád trochu rozvedenější a víc do hloubky.. Některá probíraná témata vás prostě strhnou.. Povedený dokument, opravdu.. =)(20.2.2013)

Zajímavý dokument, viděl jsem díl o dvojhvězdí Slunce a Nemesis a dalších dosud neobjevených planetách na okraji sluneční soustavy. Ten byl hodně poutavý, a to i přesto, že představené hypotézy byly vysvětlovány mimo jiné za pomocí žonglování s hořícími kužely a s bowlingovou koulí a skákání na trampolíně :-) Rozhodně ale dokázal tento díl zaujmout a představené domněnky nebyly nijak hloupé... naopak, teď budu díky tomuto dokumentu hltat všechny informace o této problematice (odpověď je prý za dveřmi). Navíc mě tento díl nalákal na shlédnutí dalších dílů, které vypadají také velmi zajímavě.(8.2.2015)

Nemôžem dať päť hviezdičiek, lebo osobne si myslím, že zo 100% čo vesmír ponúka a vzhľadom na naše ešte veľmi málo vyvinuté technológie a myslenie, vieme o ňom, iba maličké zrnko oproti tomu čo má a môžeme sa aj vo veľa prípadoch mýliť, lebo je to ľudské. Každopádne aj to málo zatiaľ čo o ňom vieme je nesmierne fascinujúce a tajomné a všetci sa môžeme, iba tešiť, že sme súčasťou niečoho tak neuveriteľného, ako je vesmír samotný...(7.3.2013)

• - V seriáli často vystupuje astrofyzička Amy Mainzer z NASA. (Autogram)