Vesmír

(seriál)
  • Česko Tajemství vesmíru (více)
všechny plakáty
Dokumentární
USA, (2007–2015), 65 h 23 min (Minutáž: 43–89 min)

Erik Thompson (vypravěč), Michio Kaku, Brian Greene, Waleed Abdalati, Christopher McKay, Clifford V. Johnson, Lisa Kaltenegger, papež Benedikt XVI. (a.z.) (více)

Série(9) / Epizody(88)

V celém vesmíru nenajdeme nic, co by se pohybovalo rychleji než světlo. Jeho paprsek cestuje rychlostí 300 tisíc kilometrů za sekundu a díky tomu dokáže třeba během jedné vteřiny hned sedmkrát oběhnout naši planetu. Kdyby se lidstvu podařilo tuto rychlost překonat, zřejmě by si splnilo jeden velký sen. Cestování časem ale zatím zůstává pouze přáním a nikdo nedokáže s jistotou říct, jestli to tak nebude napořád. (oficiální text distributora)

Kosmik 1

Vesmír mě nikdy nepřestane fascinovat....hodně věcí, zmíněné v dokumentu už jsem věděl nebo tušil. Ale rád si rozšiřuji obzory a spoustu mezer mi tento seriál/dokument doplnil. Pokud se i některé informace opakují, nevadí mi to, protože bych je mohl všechny poslouchat klidně donekonečna. Vesmír je a bude záhada a nikdy ho zcela nepochopíme ani neprozkoukáme a vždy se najde něco nového, co ještě nevíme. To je na tom to krásné. :) 100% ()

otík

Jiný název: Tajemný vesmír. Český překlad Tajemství vesmíru je zavádějící, protože seriál s názvem Tajemství vesmíru je starší a úplně jiný - viz http://www.csfd.cz/film/161684-tajemstvi-vesmiru/. Proto je lepší název Tajemný vesmír, kterým sám český dabing seriál nazývá. Díly: Episoda 1 - 1. Slunce, 2. Mars - Rudá planeta, .... ()

Linda.csfd

No vážení já u sledování skandovala jak fanoušek při sportovním zápase. URAN! Má 27 měsíců! Jéééj! Je to první planeta objevená dalekohledem, první planeta, která nebyla známá již z dávných dob! Woohoo! Sklon rotační osy 98 stupňů! Wooow! Jediné setkání s Uranem - Voyager 2; 1986 - rok mýho narození! Jupí! Je považován za nejchladnější těleso sluneční soustavy! Týýjo! Má prstence! Má prstence! URAN! URAN! URAN! Prostě má nejoblíbenější a nejzajímavější planeta, tak její velebení prožívám. ()

U_S_O

Náučné, zaujímavé, vesmírne, plné úžasných informácií, vysvetlení a teórií. Ako sa hovorí, že vesmír je nekonečný tak aj tém ktoré môžu byť preberané v tomto skvelom dokumente je nekonečne veľa. Aj keď s tým nekonečným vesmírom to nie je až také isté, však :) Ale inak jeden z najlepších dokumentov. Druhá a tretia séria však už trochu "pokulháva" za prvou čo je veľká škoda. Časti o vesmírnych príšerách či sexe vo vesmíre tam veru nemuseli byť :) (90%) ()

Dharter

Tak určitě je potřeba říct, že je tenhle seriál určen pro diváky, kteří o Vesmíru nic neví. Pro totální nováčky. A to je dost problém. Protože když se 3× autoři vrátí k něčemu, co už vysvětlili, možná to sice někomu pomůže v orientaci, ale je to nepřijatelné, protože já nejsem ovčanský Američan - já tohle nechci. V seriálu byla epizoda o příletu komety v roce 2012; kde to jsme? Z hlupáka se musí udělat meritokratista, a ne naopak - sluha pro sionistické plutokraty. _ _ _ Nejlepší epizody: Cosmic Apocalypse (s02e18); Dark Matter/Dark Energy (s02e06); Unexplained Mysteries (s02e11); Biggest Things in Space (s02e16); Beyond the Big Bang (s01e14). ✔ ()

• V seriáli často vystupuje astrofyzička Amy Mainzer z NASA. (Autogram)