Reklama

Reklama

Vesmír

(TV seriál)
  • Česko Tajemství vesmíru (více)

Série(9) / Epizody(88)

Obsahy(1)

V celém vesmíru nenajdeme nic, co by se pohybovalo rychleji než světlo. Jeho paprsek cestuje rychlostí 300 tisíc kilometrů za sekundu a díky tomu dokáže třeba během jedné vteřiny hned sedmkrát oběhnout naši planetu. Kdyby se lidstvu podařilo tuto rychlost překonat, zřejmě by si splnilo jeden velký sen. Cestování časem ale zatím zůstává pouze přáním a nikdo nedokáže s jistotou říct, jestli to tak nebude napořád. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (55)

bart_ 

všechny recenze uživatele

Jako děcko jsem u tohoto seriálu seděl s otevřenou chlebárnou a fascinovaně se kochal tím, jak je vesmír v podstatě jedno kolosální a nepředstavitelně komplexní kosmické hřiště - a to musím ještě podotknout, že trpím nenávistnou averzí vůči fyzice, biologii, a přírodním vědám celkově - a to již o určitý poutavosti přeci jen svědčí.... ()

otík

všechny recenze uživatele

Jiný název: Tajemný vesmír. Český překlad Tajemství vesmíru je zavádějící, protože seriál s názvem Tajemství vesmíru je starší a úplně jiný - viz http://www.csfd.cz/film/161684-tajemstvi-vesmiru/. Proto je lepší název Tajemný vesmír, kterým sám český dabing seriál nazývá. Díly: Episoda 1 - 1. Slunce, 2. Mars - Rudá planeta, .... ()

Reklama

Linda.csfd 

všechny recenze uživatele

No vážení já u sledování skandovala jak fanoušek při sportovním zápase. URAN! Má 27 měsíců! Jéééj! Je to první planeta objevená dalekohledem, první planeta, která nebyla známá již z dávných dob! Woohoo! Sklon rotační osy 98 stupňů! Wooow! Jediné setkání s Uranem - Voyager 2; 1986 - rok mýho narození! Jupí! Je považován za nejchladnější těleso sluneční soustavy! Týýjo! Má prstence! Má prstence! URAN! URAN! URAN! Prostě má nejoblíbenější a nejzajímavější planeta, tak její velebení prožívám. ()

Dharter 

všechny recenze uživatele

Tak určitě je potřeba říct, že je tenhle seriál určen pro diváky, kteří o Vesmíru nic neví. Pro totální nováčky. A to je dost problém. Protože když se 3× autoři vrátí k něčemu, co už vysvětlili, možná to sice někomu pomůže v orientaci, ale je to nepřijatelné, protože já nejsem ovčanský Američan - já tohle nechci. V seriálu byla epizoda o příletu komety v roce 2012; kde to jsme? Z hlupáka se musí udělat meritokratista, a ne naopak - sluha pro sionistické plutokraty. _ _ _ Nejlepší epizody: Cosmic Apocalypse (s02e18); Dark Matter/Dark Energy (s02e06); Unexplained Mysteries (s02e11); Biggest Things in Space (s02e16); Beyond the Big Bang (s01e14). ✔ ()

U_S_O 

všechny recenze uživatele

Náučné, zaujímavé, vesmírne, plné úžasných informácií, vysvetlení a teórií. Ako sa hovorí, že vesmír je nekonečný tak aj tém ktoré môžu byť preberané v tomto skvelom dokumente je nekonečne veľa. Aj keď s tým nekonečným vesmírom to nie je až také isté, však :) Ale inak jeden z najlepších dokumentov. Druhá a tretia séria však už trochu "pokulháva" za prvou čo je veľká škoda. Časti o vesmírnych príšerách či sexe vo vesmíre tam veru nemuseli byť :) (90%) ()

Galerie (28)

Zajímavosti (1)

  • V seriáli často vystupuje astrofyzička Amy Mainzer z NASA. (Autogram)

Reklama

Reklama