Vesmír (TV seriál)

Univerzum

(festivalový název)

The Universe

Dokumentární

USA, 2007–2015, 65 h 23 min (Minutáž: 43–89 min)

No vážení já u sledování skandovala jak fanoušek při sportovním zápase. URAN! Má 27 měsíců! Jéééj! Je to první planeta objevená dalekohledem, první planeta, která nebyla známá již z dávných dob! Woohoo! Sklon rotační osy 98 stupňů! Wooow! Jediné setkání s Uranem - Voyager 2; 1986 - rok mýho narození! Jupí! Je považován za nejchladnější těleso sluneční soustavy! Týýjo! Má prstence! Má prstence! URAN! URAN! URAN! Prostě má nejoblíbenější a nejzajímavější planeta, tak její velebení prožívám.(3.10.2015)

Mé znalosti vesmíru bych definovala jako ubohé; zaznamenala jsem pouze skutečnost, že od dob mé působnosti na ZŠ bylo Pluto degradováno na trpasličí planetu. Tento dokument se mi postaral o jakýsi vědomostní astro-základ a hlavně o příjemně strávené páteční večery s šestiletým synem, jehož tvůrci pro změnu postrčili k předsevzetí státi se vědcem. Účel byl tedy stoprocentně splněn.(11.9.2014)

Naprosto dokonalý seriál o vesmíru, kde se dozvíte vše možné, co vás o vesmíru zajímá. Je vidět, že učinkující zde vystupující pojali tento seriál s nesmírným nadšením a většina věcí je docela podrobně vysvětlena takovým způsobem, aby to pochopil i laik. Čili za sebe jednoznačně maximální hodnocení(26.2.2014)

Zajímavý dokument, viděl jsem díl o dvojhvězdí Slunce a Nemesis a dalších dosud neobjevených planetách na okraji sluneční soustavy. Ten byl hodně poutavý, a to i přesto, že představené hypotézy byly vysvětlovány mimo jiné za pomocí žonglování s hořícími kužely a s bowlingovou koulí a skákání na trampolíně :-) Rozhodně ale dokázal tento díl zaujmout a představené domněnky nebyly nijak hloupé... naopak, teď budu díky tomuto dokumentu hltat všechny informace o této problematice (odpověď je prý za dveřmi). Navíc mě tento díl nalákal na shlédnutí dalších dílů, které vypadají také velmi zajímavě.(8.2.2015)

Výborný populárně-naučný seriál zaměřující se na vesmír. Jeho hlavní nevýhoda spočívá paradoxně ve velkém počtu epizod. Tak se stane, že některé věci vám zopakují více než jednou. I když se říká, že opakování je matka moudrosti, tak desáté opakování začne být otravné. Některé díly jsou povedené, jiné jsou méně zajímavé, ale jako komplet je The Universe povedený dokumentární seriál.(10.6.2011)

• - V seriáli často vystupuje astrofyzička Amy Mainzer z NASA. (Autogram)