Vesmír (TV seriál)

Univerzum

(festivalový název)

The Universe

Dokumentární

USA, 2007–2015, 65 h 23 min (Minutáž: 43–89 min)

Seriál pomerne nový, takže obsahuje dosť aktuálnych informácií, ktoré sa od čias Grygarových Okien vesmíru dokorán v mnohom zaktualizovali a rozšírili. Pútavosť a odbornosť komentárov nedosahuje Grygara, nahradené je to množstvom a prepracovanosťou grafických efektov, ktoré sú často až prehnané a vytvoria optickú ilúziu niečoho, o čom ani vedci nemajú ani poňatia, ako to vyzerá. Trochu vadí rozťahanosť vysvetľovania a mnohonásobné opakovanie jednej veci, ale to asi súvisí s tým, že v Amerike by počas jednej časti išlo asi 10 reklám a bolo by možné, že divák niečo zabudne alebo sa nestihne vrátiť k televízoru.(23.12.2012)

První série byla hodně dobrá, postupně ale kvalita s přibývajícími sériemi klesala a ta poslední nabízí jen senzacechtivé, katastrofické fantasmagorie. Průměr všech dílů je tedy tak na 3 a půl hvězdách, kvůli zběsilým a mým očím nepříjemným animacím, které provázejí celý seriál, jsem se ale rozhodla zaokrouhlit dolů.(10.9.2015)

Vesmír mě nikdy nepřestane fascinovat....hodně věcí, zmíněné v dokumentu už jsem věděl nebo tušil. Ale rád si rozšiřuji obzory a spoustu mezer mi tento seriál/dokument doplnil. Pokud se i některé informace opakují, nevadí mi to, protože bych je mohl všechny poslouchat klidně donekonečna. Vesmír je a bude záhada a nikdy ho zcela nepochopíme ani neprozkoukáme a vždy se najde něco nového, co ještě nevíme. To je na tom to krásné. :) 100%(26.10.2012)

Zajímavě udělaný dokument, jehož největším mínusem je neustálé opakování toho, co už bylo řečeno (v rámci jediného dílu). Holt natočeno pro americké televize, kde je co 5 minut čtvrthodinová reklama a Amíci cestou do lednice zapomenou co že to ten Měsíc je a proto se jim to musí zopakovat. Jakmile však dokument dává Česká televize a díly jsou v celku, působí to až trochu komicky...(1.9.2015)

Naprosto dokonalý seriál o vesmíru, kde se dozvíte vše možné, co vás o vesmíru zajímá. Je vidět, že učinkující zde vystupující pojali tento seriál s nesmírným nadšením a většina věcí je docela podrobně vysvětlena takovým způsobem, aby to pochopil i laik. Čili za sebe jednoznačně maximální hodnocení(26.2.2014)

• - V seriáli často vystupuje astrofyzička Amy Mainzer z NASA. (Autogram)