Reklama

Reklama

Vesmír

(seriál)
  • Česko Tajemství vesmíru (více)
Dokumentární
USA, (2007–2015), 65 h 23 min (Minutáž: 43–89 min)

Hrají:

Erik Thompson (vypravěč), Michio Kaku, Brian Greene, Waleed Abdalati, Christopher McKay, Clifford V. Johnson, Lisa Kaltenegger, papež Benedikt XVI. (a.z.) (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(9) / Epizody(88)

Obsahy(1)

V celém vesmíru nenajdeme nic, co by se pohybovalo rychleji než světlo. Jeho paprsek cestuje rychlostí 300 tisíc kilometrů za sekundu a díky tomu dokáže třeba během jedné vteřiny hned sedmkrát oběhnout naši planetu. Kdyby se lidstvu podařilo tuto rychlost překonat, zřejmě by si splnilo jeden velký sen. Cestování časem ale zatím zůstává pouze přáním a nikdo nedokáže s jistotou říct, jestli to tak nebude napořád. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (53)

Autogram 

všechny recenze uživatele
Seriál pomerne nový, takže obsahuje dosť aktuálnych informácií, ktoré sa od čias Grygarových Okien vesmíru dokorán v mnohom zaktualizovali a rozšírili. Pútavosť a odbornosť komentárov nedosahuje Grygara, nahradené je to množstvom a prepracovanosťou grafických efektov, ktoré sú často až prehnané a vytvoria optickú ilúziu niečoho, o čom ani vedci nemajú ani poňatia, ako to vyzerá. Trochu vadí rozťahanosť vysvetľovania a mnohonásobné opakovanie jednej veci, ale to asi súvisí s tým, že v Amerike by počas jednej časti išlo asi 10 reklám a bolo by možné, že divák niečo zabudne alebo sa nestihne vrátiť k televízoru. ()

Linda.csfd 

všechny recenze uživatele
No vážení já u sledování skandovala jak fanoušek při sportovním zápase. URAN! Má 27 měsíců! Jéééj! Je to první planeta objevená dalekohledem, první planeta, která nebyla známá již z dávných dob! Woohoo! Sklon rotační osy 98 stupňů! Wooow! Jediné setkání s Uranem - Voyager 2; 1986 - rok mýho narození! Jupí! Je považován za nejchladnější těleso sluneční soustavy! Týýjo! Má prstence! Má prstence! URAN! URAN! URAN! Prostě má nejoblíbenější a nejzajímavější planeta, tak její velebení prožívám. ()

Reklama

red_spirit77 

všechny recenze uživatele
Nemôžem dať päť hviezdičiek, lebo osobne si myslím, že zo 100% čo vesmír ponúka a vzhľadom na naše ešte veľmi málo vyvinuté technológie a myslenie, vieme o ňom, iba maličké zrnko oproti tomu čo má a môžeme sa aj vo veľa prípadoch mýliť, lebo je to ľudské. Každopádne aj to málo zatiaľ čo o ňom vieme je nesmierne fascinujúce a tajomné a všetci sa môžeme, iba tešiť, že sme súčasťou niečoho tak neuveriteľného, ako je vesmír samotný... ()

Maryinka 

všechny recenze uživatele
První série byla hodně dobrá, postupně ale kvalita s přibývajícími sériemi klesala a ta poslední nabízí jen senzacechtivé, katastrofické fantasmagorie. Průměr všech dílů je tedy tak na 3 a půl hvězdách, kvůli zběsilým a mým očím nepříjemným animacím, které provázejí celý seriál, jsem se ale rozhodla zaokrouhlit dolů. ()

ESNYR 

všechny recenze uživatele
Jako člověk který mnoha těmto věcem rozumí (miluju tuhle vědu už od malička) bych sice mohl mít drobné výhrady ale jako celek si to těch 5 hvězd zaslouží. Asi nejlepší seriál o vesmíru který je momentálně k vidění - pominu li všechny ty novější pokusy o stejnou látku obohacené o nejnovější poznatky vědy. ()

Galerie (65)

Zajímavosti (1)

  • V seriáli často vystupuje astrofyzička Amy Mainzer z NASA. (Autogram)

Reklama

Reklama