Tango s komármi je jedinečným výrazom ľudských citov, je v ňom vášeň a napätie, konflikt i súlad pohlaví, dráždenie i bolesť, ako v bodnutí komára, ktorý si neodbytne žiada kvapku krvi, aby mohol prežiť. Tango s komármi je letmým obrazom konfliktov mužov a žien. Rozpletá tajomstvá ľudských osudov, ktoré by mohli dospieť aj k ozajstným drámam. Že tieto sú viac trápnymi nedorozumeniami ako rafinovanými zločinmi je celkom zámerné. Dvaja emigranti prichádzajú po rokoch na pár dní domov, na Slovensko. Karol (Ady Hajdu) sa potrebuje rozviesť, lebo sa chce znovu šťastne a výhodne oženiť. Rudo (Roman Luknár) má na neho nenápadne dohliadnuť, aby nezlyhal. Najala si ho Karolova snúbenica, ktorá chce mať všetko poistené. Po príchode do Bratislavy sa situácia oboch nepredvídane skomplikuje. Minulosť si na nich počkala... (oficiální text distributora)

wikus

Tak a máme tu slovenský film. Som veľmi zvedavá na hodnotenia ostatných, ale skúsim túto tému otvoriť mojím názorom. Film by som hodnotila tak na 60%. Niektoré slovenské filmy sú naozaj dobré, ale tento je bohužiaľ iba priemerný. Luther si zvolil celkom tažkú tému na spracovanie, vytvoriť film o vzťahoch medzi ľudmi nie je také jednoduché. Mne vo filme chýbala nejaká vážnejšia zápletka, ktorá by ma donútila stresovať sa nad tým, ako to celé dopadne. Co sa týka hereckého obsadenia, najviac ma zaujala Tereza Nvotová. Bola mladým oživením filmu a myslím si, že jej talent je nepopierateľný. Samozrejme, Tereza Brodská patrí medzi výborné herečky, čo dokázala aj v tomto filme. Výkony Adyho Hajdu a Romana Luknára neboli ničím výnimočné. Zasmiala som sa na niektorých hláškach a scénach(Rudo u urológa), vtipne taktiež znejú niektoré vety Ukrajincov.Ale celkovo boli dialogy spracovane nie velmi kvalitne(miestami nudne) a podstatne znizili kvalitu filmu. Najmenej ma upútala Zuzana Fialová, ktorá zaujala možno tak pánskych divákov výstrihom počas scény, v ktorej sa stretáva s Rudom(Luknár). No nič viac.Jej postava mi do kontextu nesedela a pripadala mi násilne vsunutá. Celkovo je film takým príjemným zrelaxovaním z každodenného života, na ktorom sa zasmejete,no neprinesie vám nič výnimočné.Predpokladám, že nadšenie bude trvať len veľmi krátko a film potom upadne do zabudnutia.Napovedal tomu aj veľmi slabý potlesk po skončení filmu. Co sa týka mna, nie je to jeden z filmov na ktoré budem ešte dlho spomínať.Ale určite nesúhlasím s tými čo tento film ohodnotili ako odpad.. ()

Luqi

Tak toto sa moc nevydarilo. Z každej stránky je to priemerné, miestami dokonca podpriemerné. Skúsim poporade: dej ako býva zvykom v týchto končinách zbytočne zložitý, aj kvôli niektorým postavám, bez ktorých by sa film zaobišiel. Niektoré dialógy boli dobré, ale ani raz som sa poriadne nezasmial a veľa z nich bolo neautetických. Z hercov nesklamal Hajdu ani Luknár, ale tiež sa nedá povedať, že by som z toho bol unesený. Zbytok hereckého osadenstva ma teda nenadchol, obzvlášť nie Mokrý. Toho tam napchali len preto, že vtedy bol dosť populárny. Asi najhoršie bol na tom zvuk. Ako keby to bolo predabované z mongolštiny niekde v kúpeľni na mobilný telefón. ............ Celkovo by som ale nelámal palicu. Na to v akých sračkách je slovenský film môžeme byť radi, že sa vôbec nejaké točia. U mňa to medzi tie troj-hviezdičkové patrí, i keď s odretými ušami. ()

pugs

"Dneska sa už berú len lezby a buzeranti." CINEMATIK 2009 Nie. Slovenský film nemá už úroveň. Tých 97 minút som prežíval s naprostým utrpením, aké mohlo byť. Bolo to ako 2 a pól hodiny a ešte k tomu by som zarátal aj prestávku. Síce je tu pár podarených vtípkov, ale je fakt, že je to nuda až na kopec. 3/10 ()

jojinecko

Typický slovenský film!!! Brutálne priemerný (vďaka aspoň za to, že to nebol prúser!..aj keď kamarát pri tom filme zaspal v kine...:) a prázdny ako bublina. Komediálna línia silná ako týždňový čaj, o nejakej dramatickej a akejkoľvek inej línii nemôže byť reč (ak tam mala byť tak sorry!) Herecké výkony držia nad vodou Hajdu, Luknár, Nvotová a Brodská - tí ostatní ako by svoje texty čítali na skúške. Postsynchóny najmä v úvode úplne mimo a najzarážajúcejšia je obrazová kvalita snímku- niečo na spôsob kino screenera- hanba!!! Tango s Komármi je film, ktorý sa dá dopozerať do konca...aj to je niečo.. (?!) ()

sigi2

Tak vo všeobecnosti u užívateľov ČSFD, ako aj u renomovaných recenzentov, je celkom jasne vnímateľný trend prižmúriť nad domácou produkciou jedno, niekedy obe oči, a filmu vyprodukovanému v domácom prostredí v konečnom hodnotení trošku prilepšiť. Obzvlášť v prípade slovenských filmov, ktorých v posledných rokoch nevzniklo veľa, je toto konanie motivované aj snahou neodradiť ostatných potencionálnych záujemcov o filmové remeslo. Celkom v duchu tohto trendu dávam tomuto odpornému blábolu jednu hviezdičku. ()

• Tereza Brodská (Eva Demanová) si pred hraním scenár prečítala iba raz. Drobný problém mala iba v zanedbanom nemocničnom oddelení v Podunajských Biskupiciach, kde sa jej nechcelo obedovať, lebo toto miesto bolo podľa jej slov jedna veľká depresia. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)
  • Natáčanie filmu prebiehalo od 9.9.2007 do 18.10.2007, ale premiéru mal až 20.1.2009 v Bratislave v Palace Cinemas Auparku. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)
  • Film sa natáčal v lokalitách Bratislava, Podunajské Biskupice, Trnava, Studené, Stupava, Záhorie, Kúty, ale aj v španielskom Madride v Prahe a Brne. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)

Festival Finále v Plzni zahájí Český mír

Festival Finále v Plzni zahájí Český mír

18.04.2010

Festival českých filmů Finále 2010 se letos uskuteční od 18. do 24. dubna. Zahajovacím filmem bude v předpremiéře uvedený dokument Český mír režisérů Víta Klusáka a Filipa Remundy. Festival v… (více)