Tango s komármi

Komedie / Drama

Slovensko / Česko, 2009, 97 min

Na to, ze to je slovenske, nove, nie pre moju vekovu kategoriu som sa az priliz smiala, malo nadavala a uzivala si moju zmatenost. Potesili ma vtipne poznamky, super hudba, kt. mi zial uz ale vyfucala z hlavy /co sa mi pri dobrom pocite z filmovej hudby casto nestava - ze na nu zabudnem/ a .. tak. Rada som opat videla slovenskych hercov. A slovensky film. Verim, ze takymito filmami sa este len rozbiehaju, ze o par rokov na pod. filmy nebudem chodit len zo zvedavosti, ci nasi ludia este nezabudli tocit filmy ale lebo sa budem tesit na spracovane temy, prostredie, styl... Co sa mi nikdy nepacilo na ceskych filmoch som postrehla i tu- bordel. Asik zobrazili len realitu, ale stale to vyzera, ze sme sucast vychodu. A charaktery typu ten cesko-slovensky cloviecik s tmavymi vlasmi. "undergroundovy", ficiaci na trave... to nemam rada. Ale potesil ma Rusin, na kt. som sa bavila a.. bolo radost sa nanho pozriet ;D. Jo.. a ked som sla z kina, nejaka zena rozpravala svojmu partnerovi, ze celkom dobre vystihli skutocnost. Kelu, co ma to caka? Su muzi skutocne taki? __________ /spomenula som si este: zarazilo nas, ze matka Ceska, ale dcera hovori po slovensky. A pridavam sa k nazoru, ze mnohe skutocnosti boli pre divaka mierne matuce a nezrozumitelne. Napr. som nechapala tu zenu na uvod,v akom vztahu bola k Rudolfovi, preco siel na Slovensko atd../(11.4.2009)

• pugs

"Dneska sa už berú len lezby a buzeranti." CINEMATIK 2009 Nie. Slovenský film nemá už úroveň. Tých 97 minút som prežíval s naprostým utrpením, aké mohlo byť. Bolo to ako 2 a pól hodiny a ešte k tomu by som zarátal aj prestávku. Síce je tu pár podarených vtípkov, ale je fakt, že je to nuda až na kopec. 3/10(14.9.2009)

• Drom

No rozhodně zvláštní film. První polovina byla docela zmatená, ve druhé polovině se pro změnu všichni chovali jako idioti. Oba hlavní představitelé, Roman Luknár a Vlado Hajdu, byli sice sympatičtí, ale málo platné, když jejich výkon pohltí totální roztříštěnost filmu. Hlavní linie návratu Karola na Slovensko, kde zanechal svoji ženu a neukázal se 20 let, je jasná. I to, že souhlas k rozvodu nedostane od manželky jen tak. Nevím však, co chtěl básník vyjádřit formou zpracování příběhu. Postavy se chovají zvláštně, interakce mezi nimi je nedostatečná a role Zuzany Fialové trochu navíc. Nepochopil jsem to s tím Bohdanem a šáhlým Rišem, to měli být rusové, co mluví trochu hůř srozumitelnou slovenčinou? Tohle se moc nepovedlo, přátelé.(22.10.2013)

Pomaly sa téma migrácie stane štandardou každého filmu točeného na Slovensku. Aj keď Tango s komármi sa snaží, má svoje jasné limity a zostáva len priemerným filmom, na kt. si po čase spomeniem len kvôli masívnej reklame. Komediálnosť precenená, herecké výkony štandardne obstojné, až na pár indivíduí, pri ktorých som mala pocit, že ich zrovna náhodne odchytili na štýl "na a toto mi tu prečítaj"..Scenár zbytočne prekombinovaný, niektoré postavy úplne zbytočné, doteraz som nepochopila ich zmysel (Z. Fialová)..Po odchode z kina som si chcela ísť na druhý deň pozrieť Pokoj v duši, no ešte sa dávam psychicky do poriadku z frustrácie priemerných slovenských snímkov v kinách.(5.2.2009)

• jojinecko

Typický slovenský film!!! Brutálne priemerný (vďaka aspoň za to, že to nebol prúser!..aj keď kamarát pri tom filme zaspal v kine...:) a prázdny ako bublina. Komediálna línia silná ako týždňový čaj, o nejakej dramatickej a akejkoľvek inej línii nemôže byť reč (ak tam mala byť tak sorry!) Herecké výkony držia nad vodou Hajdu, Luknár, Nvotová a Brodská - tí ostatní ako by svoje texty čítali na skúške. Postsynchóny najmä v úvode úplne mimo a najzarážajúcejšia je obrazová kvalita snímku- niečo na spôsob kino screenera- hanba!!! Tango s Komármi je film, ktorý sa dá dopozerať do konca...aj to je niečo.. (?!)(1.2.2009)

• - Natáčanie filmu prebiehalo od 9.9.2007 do 18.10.2007, ale premiéru mal až 20.1.2009 v Bratislave v Palace Cinemas Auparku. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)

• - Film sa natáčal v lokalitách Bratislava, Podunajské Biskupice, Trnava, Studené, Stupava, Záhorie, Kúty, ale aj v španielskom Madride v Prahe a Brne. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)

• - Tereza Brodská (Eva Demanová) si pred hraním scenár prečítala iba raz. Drobný problém mala iba v zanedbanom nemocničnom oddelení v Podunajských Biskupiciach, kde sa jej nechcelo obedovať, lebo toto miesto bolo podľa jej slov jedna veľká depresia. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)