Tango s komármi

Komedie / Drama

Slovensko / Česko, 2009, 97 min

• Rockerman

Film je o tom, že i po dvaceti letech po revoluci stíhá některé lidi komunistická minulost. V té době museli lidé utíkat přes hranice za svobodným životem. Mnohdy musely být přetrhány vztahy mezi milenci ba i manžely. Tento snímek to však zachycuje ve velmi neurovnané až chaotické formě. Film je tak o všem a vlastně o ničem a tak příliš nezaujme. 50%, možná i o něco méně.(13.7.2011)

• mysiak

Sľubný nástup, potom zešup do priemerných slovenských vôd, dvojka Hajdu - Luknár je fajn, ale ich cestu za dobrým filmom hatí slabý scenár plný trápnych a hluchých momentov...a línia s prisťahovalcom je faktický odpad...škoda potenciál bol fajn na čiernu komédiu..miesto toho taký zvláštny mix sa mi dostal(1.1.2010)

• DJ Kritik

Príbeh, ktorý sa mohol výborne rozohrať a dať priestor na kvalitný dramatický spôsob rozprávania s miernym nádychom komédie sa prehupol do kalných vôd táranín a trápnych scén. Preboha a koho zas napadlo obsadzovať do filmu Juraja Mokrého. Jeho herecký potenciál sa hodí nanajvýš na reklamu mobilného operátora...... ........ ...... ....... ........ ..... ..... ....... ........ ..... ... Akcia: * Humor: * Vtiahnutie do deja: ** Realita: *(1.1.2010)

V prvom rade mi padla téza, ktorú taknejak aplikujem na celú slovenskú hereckú scénu: V Marošovi Kramárovi nikdy nevidím postavu, vždy len Maroša Kramára. Pretože som fakt veril viacmenej všetkým hercom, možno vďaka celkom neošúchaným tváram. (Po skončení som si, nevšimnúc si titulky ani podobnosť, vydýchol, že hlavnú ženskú rolu nehrala Dorota Nvotová, pre ktorú to bola, vzhľadom na slovenské pomery, skoro na telo napísaná rola:) A aj keď to bol len ďalší "slovenský film o vzťahových sra*kách" bolo to rozohrané celkom dobre a mohlo to skončiť fakt nejako prekvapujúco, invenčne, riskantnejšie. ALE neskončilo. A to je problém. PS: strašne mi vadila príšerná angličtina, ktorú snáď ani nebolo treba titulkovať, (vraj tiež príšerná, nie som znalec) rusnáčtina, ktorú snáď ani nebolo treba titulkovať a prvoplánový lacný pokus o humorné rusnácke hlášky (skončili maďari, nastupujú rusnáci ?)(16.4.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $176,967║ Dosť kostrbatý dej, ktorý spríjemňujú miestami vydarené odľahčené scény, len škoda že dej nemá fakt čo dohromady ponúknuť, plus herecké výkony su u niektorých protagonistov mierne mizerné či otravné(Hajdu, Fialová, Hryc, Mokrý). /videl v kine: 40%/ (videl na festivale Cinematik 2009)(16.9.2009)

• - Film sa natáčal v lokalitách Bratislava, Podunajské Biskupice, Trnava, Studené, Stupava, Záhorie, Kúty, ale aj v španielskom Madride v Prahe a Brne. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)

• - Tereza Brodská (Eva Demanová) si pred hraním scenár prečítala iba raz. Drobný problém mala iba v zanedbanom nemocničnom oddelení v Podunajských Biskupiciach, kde sa jej nechcelo obedovať, lebo toto miesto bolo podľa jej slov jedna veľká depresia. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)

• - Natáčanie filmu prebiehalo od 9.9.2007 do 18.10.2007, ale premiéru mal až 20.1.2009 v Bratislave v Palace Cinemas Auparku. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)