Tango s komármi

Komedie / Drama

Slovensko / Česko, 2009, 97 min

• sigi2

Tak vo všeobecnosti u užívateľov ČSFD, ako aj u renomovaných recenzentov, je celkom jasne vnímateľný trend prižmúriť nad domácou produkciou jedno, niekedy obe oči, a filmu vyprodukovanému v domácom prostredí v konečnom hodnotení trošku prilepšiť. Obzvlášť v prípade slovenských filmov, ktorých v posledných rokoch nevzniklo veľa, je toto konanie motivované aj snahou neodradiť ostatných potencionálnych záujemcov o filmové remeslo. Celkom v duchu tohto trendu dávam tomuto odpornému blábolu jednu hviezdičku.(13.4.2009)

V prvom rade mi padla téza, ktorú taknejak aplikujem na celú slovenskú hereckú scénu: V Marošovi Kramárovi nikdy nevidím postavu, vždy len Maroša Kramára. Pretože som fakt veril viacmenej všetkým hercom, možno vďaka celkom neošúchaným tváram. (Po skončení som si, nevšimnúc si titulky ani podobnosť, vydýchol, že hlavnú ženskú rolu nehrala Dorota Nvotová, pre ktorú to bola, vzhľadom na slovenské pomery, skoro na telo napísaná rola:) A aj keď to bol len ďalší "slovenský film o vzťahových sra*kách" bolo to rozohrané celkom dobre a mohlo to skončiť fakt nejako prekvapujúco, invenčne, riskantnejšie. ALE neskončilo. A to je problém. PS: strašne mi vadila príšerná angličtina, ktorú snáď ani nebolo treba titulkovať, (vraj tiež príšerná, nie som znalec) rusnáčtina, ktorú snáď ani nebolo treba titulkovať a prvoplánový lacný pokus o humorné rusnácke hlášky (skončili maďari, nastupujú rusnáci ?)(16.4.2009)

• jojinecko

Typický slovenský film!!! Brutálne priemerný (vďaka aspoň za to, že to nebol prúser!..aj keď kamarát pri tom filme zaspal v kine...:) a prázdny ako bublina. Komediálna línia silná ako týždňový čaj, o nejakej dramatickej a akejkoľvek inej línii nemôže byť reč (ak tam mala byť tak sorry!) Herecké výkony držia nad vodou Hajdu, Luknár, Nvotová a Brodská - tí ostatní ako by svoje texty čítali na skúške. Postsynchóny najmä v úvode úplne mimo a najzarážajúcejšia je obrazová kvalita snímku- niečo na spôsob kino screenera- hanba!!! Tango s Komármi je film, ktorý sa dá dopozerať do konca...aj to je niečo.. (?!)(1.2.2009)

• lakikaki

Je Tango s komármi ďalším dôvodom na rumenec na tvári Slováka či Slovenky pri zmienke o súčasnej slovenskej filmovej tvorbe? Takmer áno, ale musím sa priznať, že celkovo som príjemne prekvapený. Je to síce film o hovne, ktorý je miestami natoľko nezaujímavý, že divák (ja) stráca(m) záujem počúvať dialógy a radšej len tupo čumí(m) na plátno, ale po niekoľkých dňoch mám z tohto snímku, trochu nepochopiteľne, dobrý pocit. Už len to, že si naň dokážem po takom čase spomenúť je obdivuhodné, ale fakt mám chuť pridať mu aj tretiu hviezdičku. Ale rozum velí: "Nie!" To by museli byť slovenskí herci aspoň schopní (neteatrálne) hrať, slovenskí zvukári synchronizovať obraz zo zvukom(!!!) a predovšetkým slovenskí scenáristi napísať aspoň jeden uveriteľný dialóg. Ale nebudem len kritizovať, našťastie sa dá aj chváliť - hudba je skvelá, len je škoda, že sa po celú dobu opakuje dokola ten istý motív; odhliadnuc od zvyšku hercov (pche) je ústredné trio Luknár-Hajdu-Nvotová(!) skvelé a... a... a hoci tu súpis slovami vyjadriteľných pozitív asi končí, musím znovu prízvukovať, že s niekoľkodenným odstupom mám z Tanga s komármi dobrý pocit. A vzhľadom na dátum a miesto jeho výroby je to pre mňa viac než postačujúce. P.S. pre zasvätených: Trebišovské kino znovu dostálo svojej nie práve pozitívnej povesti a začiatok premietania sa oneskoril o niekoľko minút. Skúsenému premietačovi s mnohoročnou praxou by sa takáto začiatočnícka chyba stávať už nemala, ale v lokálnych podmienkach, ohromne zaostalých oproti štandardu, je niečo také predvídateľné a v istej miere akceptovateľné. Našim čitateľom však rozhodne odporúčame návštevu iného kina, pre skutočne kvalitný zážitok sa vyplatí navštíviť necelých 60 kilometrov vzdialené Košice a pri uspokojení sa s podpriemernými podmienkami pripadá do úvahy tiež návšteva neďalekého kina vo Vojčiciach, ktoré je oproti tomu Trebišovskému výrazne lacnejšie. [49%](14.4.2009)

• mysiak

Sľubný nástup, potom zešup do priemerných slovenských vôd, dvojka Hajdu - Luknár je fajn, ale ich cestu za dobrým filmom hatí slabý scenár plný trápnych a hluchých momentov...a línia s prisťahovalcom je faktický odpad...škoda potenciál bol fajn na čiernu komédiu..miesto toho taký zvláštny mix sa mi dostal(1.1.2010)

• - Tereza Brodská (Eva Demanová) si pred hraním scenár prečítala iba raz. Drobný problém mala iba v zanedbanom nemocničnom oddelení v Podunajských Biskupiciach, kde sa jej nechcelo obedovať, lebo toto miesto bolo podľa jej slov jedna veľká depresia. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)

• - Film sa natáčal v lokalitách Bratislava, Podunajské Biskupice, Trnava, Studené, Stupava, Záhorie, Kúty, ale aj v španielskom Madride v Prahe a Brne. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)

• - Natáčanie filmu prebiehalo od 9.9.2007 do 18.10.2007, ale premiéru mal až 20.1.2009 v Bratislave v Palace Cinemas Auparku. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)