Tango s komármi

Komedie / Drama

Slovensko / Česko, 2009, 97 min

• mysiak

Sľubný nástup, potom zešup do priemerných slovenských vôd, dvojka Hajdu - Luknár je fajn, ale ich cestu za dobrým filmom hatí slabý scenár plný trápnych a hluchých momentov...a línia s prisťahovalcom je faktický odpad...škoda potenciál bol fajn na čiernu komédiu..miesto toho taký zvláštny mix sa mi dostal(1.1.2010)

• pugs

"Dneska sa už berú len lezby a buzeranti." CINEMATIK 2009 Nie. Slovenský film nemá už úroveň. Tých 97 minút som prežíval s naprostým utrpením, aké mohlo byť. Bolo to ako 2 a pól hodiny a ešte k tomu by som zarátal aj prestávku. Síce je tu pár podarených vtípkov, ale je fakt, že je to nuda až na kopec. 3/10(14.9.2009)

Na to, ze to je slovenske, nove, nie pre moju vekovu kategoriu som sa az priliz smiala, malo nadavala a uzivala si moju zmatenost. Potesili ma vtipne poznamky, super hudba, kt. mi zial uz ale vyfucala z hlavy /co sa mi pri dobrom pocite z filmovej hudby casto nestava - ze na nu zabudnem/ a .. tak. Rada som opat videla slovenskych hercov. A slovensky film. Verim, ze takymito filmami sa este len rozbiehaju, ze o par rokov na pod. filmy nebudem chodit len zo zvedavosti, ci nasi ludia este nezabudli tocit filmy ale lebo sa budem tesit na spracovane temy, prostredie, styl... Co sa mi nikdy nepacilo na ceskych filmoch som postrehla i tu- bordel. Asik zobrazili len realitu, ale stale to vyzera, ze sme sucast vychodu. A charaktery typu ten cesko-slovensky cloviecik s tmavymi vlasmi. "undergroundovy", ficiaci na trave... to nemam rada. Ale potesil ma Rusin, na kt. som sa bavila a.. bolo radost sa nanho pozriet ;D. Jo.. a ked som sla z kina, nejaka zena rozpravala svojmu partnerovi, ze celkom dobre vystihli skutocnost. Kelu, co ma to caka? Su muzi skutocne taki? __________ /spomenula som si este: zarazilo nas, ze matka Ceska, ale dcera hovori po slovensky. A pridavam sa k nazoru, ze mnohe skutocnosti boli pre divaka mierne matuce a nezrozumitelne. Napr. som nechapala tu zenu na uvod,v akom vztahu bola k Rudolfovi, preco siel na Slovensko atd../(11.4.2009)

Tak toto sa moc nevydarilo. Z každej stránky je to priemerné, miestami dokonca podpriemerné. Skúsim poporade: dej ako býva zvykom v týchto končinách zbytočne zložitý, aj kvôli niektorým postavám, bez ktorých by sa film zaobišiel. Niektoré dialógy boli dobré, ale ani raz som sa poriadne nezasmial a veľa z nich bolo neautetických. Z hercov nesklamal Hajdu ani Luknár, ale tiež sa nedá povedať, že by som z toho bol unesený. Zbytok hereckého osadenstva ma teda nenadchol, obzvlášť nie Mokrý. Toho tam napchali len preto, že vtedy bol dosť populárny. Asi najhoršie bol na tom zvuk. Ako keby to bolo predabované z mongolštiny niekde v kúpeľni na mobilný telefón. ............ Celkovo by som ale nelámal palicu. Na to v akých sračkách je slovenský film môžeme byť radi, že sa vôbec nejaké točia. U mňa to medzi tie troj-hviezdičkové patrí, i keď s odretými ušami.(3.1.2010)

• Rockerman

Film je o tom, že i po dvaceti letech po revoluci stíhá některé lidi komunistická minulost. V té době museli lidé utíkat přes hranice za svobodným životem. Mnohdy musely být přetrhány vztahy mezi milenci ba i manžely. Tento snímek to však zachycuje ve velmi neurovnané až chaotické formě. Film je tak o všem a vlastně o ničem a tak příliš nezaujme. 50%, možná i o něco méně.(13.7.2011)

• - Tereza Brodská (Eva Demanová) si pred hraním scenár prečítala iba raz. Drobný problém mala iba v zanedbanom nemocničnom oddelení v Podunajských Biskupiciach, kde sa jej nechcelo obedovať, lebo toto miesto bolo podľa jej slov jedna veľká depresia. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)

• - Film sa natáčal v lokalitách Bratislava, Podunajské Biskupice, Trnava, Studené, Stupava, Záhorie, Kúty, ale aj v španielskom Madride v Prahe a Brne. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)

• - Natáčanie filmu prebiehalo od 9.9.2007 do 18.10.2007, ale premiéru mal až 20.1.2009 v Bratislave v Palace Cinemas Auparku. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)