Tango s komármi

Komedie / Drama

Slovensko / Česko, 2009, 97 min

Tak a máme tu slovenský film. Som veľmi zvedavá na hodnotenia ostatných, ale skúsim túto tému otvoriť mojím názorom. Film by som hodnotila tak na 60%. Niektoré slovenské filmy sú naozaj dobré, ale tento je bohužiaľ iba priemerný. Luther si zvolil celkom tažkú tému na spracovanie, vytvoriť film o vzťahoch medzi ľudmi nie je také jednoduché. Mne vo filme chýbala nejaká vážnejšia zápletka, ktorá by ma donútila stresovať sa nad tým, ako to celé dopadne. Co sa týka hereckého obsadenia, najviac ma zaujala Tereza Nvotová. Bola mladým oživením filmu a myslím si, že jej talent je nepopierateľný. Samozrejme, Tereza Brodská patrí medzi výborné herečky, čo dokázala aj v tomto filme. Výkony Adyho Hajdu a Romana Luknára neboli ničím výnimočné. Zasmiala som sa na niektorých hláškach a scénach(Rudo u urológa), vtipne taktiež znejú niektoré vety Ukrajincov.Ale celkovo boli dialogy spracovane nie velmi kvalitne(miestami nudne) a podstatne znizili kvalitu filmu. Najmenej ma upútala Zuzana Fialová, ktorá zaujala možno tak pánskych divákov výstrihom počas scény, v ktorej sa stretáva s Rudom(Luknár). No nič viac.Jej postava mi do kontextu nesedela a pripadala mi násilne vsunutá. Celkovo je film takým príjemným zrelaxovaním z každodenného života, na ktorom sa zasmejete,no neprinesie vám nič výnimočné.Predpokladám, že nadšenie bude trvať len veľmi krátko a film potom upadne do zabudnutia.Napovedal tomu aj veľmi slabý potlesk po skončení filmu. Co sa týka mna, nie je to jeden z filmov na ktoré budem ešte dlho spomínať.Ale určite nesúhlasím s tými čo tento film ohodnotili ako odpad..(20.1.2009)

• Anderton

Podľa mňa je najväčší problém Tanga s komármi a teda jeho achylova päta nerozhodnosť žánru. Chvíľami sledujeme serióznu drámu, v ďalšom zábere potom bláznivú komédiu. Bohužiaľ tieto scény nefungujú dramaticky ani komediálne sami o sebe, ako celok už vôbec. Luther si asi myslí, že jeho puzzle movie si budeme rozpisovať na papieri, aby sme s urobili poriadok v udalostiach a postavách, pochybujem však, že niekto bude mať na to chuť. Mám skôr pocit, že ani herci nevedeli, prečo práve prednášajú to, čo prednášajú a že pri epizódnych postavách ich predstavitelia ani nečítali celý scenár. Pozerať sa na to dá, zmysel to však žiaden nemá. Luknár je tu však fajn, väčšinou mi lezie na nervy.(22.11.2014)

Pomaly sa téma migrácie stane štandardou každého filmu točeného na Slovensku. Aj keď Tango s komármi sa snaží, má svoje jasné limity a zostáva len priemerným filmom, na kt. si po čase spomeniem len kvôli masívnej reklame. Komediálnosť precenená, herecké výkony štandardne obstojné, až na pár indivíduí, pri ktorých som mala pocit, že ich zrovna náhodne odchytili na štýl "na a toto mi tu prečítaj"..Scenár zbytočne prekombinovaný, niektoré postavy úplne zbytočné, doteraz som nepochopila ich zmysel (Z. Fialová)..Po odchode z kina som si chcela ísť na druhý deň pozrieť Pokoj v duši, no ešte sa dávam psychicky do poriadku z frustrácie priemerných slovenských snímkov v kinách.(5.2.2009)

• jojinecko

Typický slovenský film!!! Brutálne priemerný (vďaka aspoň za to, že to nebol prúser!..aj keď kamarát pri tom filme zaspal v kine...:) a prázdny ako bublina. Komediálna línia silná ako týždňový čaj, o nejakej dramatickej a akejkoľvek inej línii nemôže byť reč (ak tam mala byť tak sorry!) Herecké výkony držia nad vodou Hajdu, Luknár, Nvotová a Brodská - tí ostatní ako by svoje texty čítali na skúške. Postsynchóny najmä v úvode úplne mimo a najzarážajúcejšia je obrazová kvalita snímku- niečo na spôsob kino screenera- hanba!!! Tango s Komármi je film, ktorý sa dá dopozerať do konca...aj to je niečo.. (?!)(1.2.2009)

Slovenský film sa patrí pozrieť už len preto, že sa ich netočí príliš veľa. Hajdu s Luknárom to zvládli vcelku dobre, no Mokrý, Fialová a aj v závere Tereza Nvotová sa nezbavili svojho afektovaného prejavu, čo v konečnom dôsledku narúšalo kvalitu filmu. Ale nevadí, čím viac bude filmov, tým viacej vzrastá možnosť, že sa objaví aj nejaký "diamant"..(8.1.2010)

• - Tereza Brodská (Eva Demanová) si pred hraním scenár prečítala iba raz. Drobný problém mala iba v zanedbanom nemocničnom oddelení v Podunajských Biskupiciach, kde sa jej nechcelo obedovať, lebo toto miesto bolo podľa jej slov jedna veľká depresia. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)

• - Film sa natáčal v lokalitách Bratislava, Podunajské Biskupice, Trnava, Studené, Stupava, Záhorie, Kúty, ale aj v španielskom Madride v Prahe a Brne. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)

• - Natáčanie filmu prebiehalo od 9.9.2007 do 18.10.2007, ale premiéru mal až 20.1.2009 v Bratislave v Palace Cinemas Auparku. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)