poster

Whistle

Krátkometrážní / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie, 2002, 26 min

Režie:

Duncan Jones

Scénář:

Duncan Jones

Producenti:

Duncan Jones
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (9)

 • swamp
  ****

  Tenhle chlapík (režisér) má v sobě neskutečný potenciál a předvedl ho už v tomto krátkometrážním debutu. Oba (zatím jediné) celovečerní filmy pak stály za to a oplývaly originalitou - čekám, čím překvapí příště, ale nezlobil bych se na něho, kdyby přispěl i nějakou další krátkometrážní hříčkou do filmového mlýna.(18.6.2011)

 • H34D
  ***

  Samotný děj nemá až tolik, co nabídnout, jedná se o zajímavou ideu, poměrně strohou, ale naproti tomu dost roztahanou, i pouhých 26 minut se tady zdá moc, proto vnímám tuto krátkometrážní prvotinu raději jako technickou demonstraci režisérských schopností Duncana Jonese. Své filmové vyprávění o kontroverzním zabijákovi prokládá uklidňující zábery přírodních scenerií a každý relevantní moment snímku důkladně "zabalí" do příjemné hudby... Vůbec použití hudby je na Whistle asi to nejlepší, protože příkladně ukazuje jak se dá i z obecně průměrné filmařiny vymáčknout emocionální podtext. Bohužel v hodnocení se kvůli nesmírně nesympatické družce hlavního hrdiny nemohu přehoupnout přes 6/10(4.9.2011)

 • Arbiter
  ***

  Rodinná pouta. Jako příslib tvůrcova potenciálu funkční a příjemně civilní, jako celek nijak výjimečné.(11.9.2013)

 • erased
  ****

  Duncan Jones už svým debutem ukázal, že umí. Těch necelých třicet minut jsem se výborně bavil, ne tolik kvůli hlavnímu hrdinovi a jeho (lehce zaostalému) synovi, ale především díky jeho ženě. Mimo jednu zbytečně patetickou scénu velmi dobře natočené nic o rodinných vztazích a pokrytecké morálce.(10.6.2010)

 • okkac
  ***

  Zajímavý nápad řešení rodinných problémů na pozadí hi-tech hitmanovství. Duncan má talent, ale i přes délku 30 minut jsem se občas nudil.(31.8.2010)

 • Jan Tucnak
  *****

  Big brother is watching you. Moc hezké scenérie i hudba, dobře zahrané, snad jen ten konec mohl mít lepší pointu. Jinak to zase o stupínek navýší vaši paranoiu z dnešní technokratické společnosti. Těším se na další Duncanovku.(1.12.2010)

 • PEZ
  ***

  Velmi jednoducha premisa, natocena za minimalny budget. Nastastie Duncan Jones pri tejto svojej prvotine zbytocne nenatahoval a preto ma filmik iba necelu polhodku. Ako prvy pocin ok, ale tu sme este nemohli tusit, ze jeho dalsi filmom bude peckovy Moon.(28.12.2013)

 • m.xFuck
  ****

  Na kraťas celkem solidní, ale ten spoiler nahoře je tristní!!!!(10.2.2013)

 • Scraffy
  ***

  Celkom milý filmik z prostredia Anglicka. Príbeh to má celkom slušný a natočené to je pekne.(2.2.2018)