Whistle

všechny plakáty
Krátkometrážní / Sci-Fi / Thriller
Velká Británie, 2002, 26 min

Moderný nájomný vrah používa satelit na zameriavanie cieľov v Londýne priamo zo svojho domu vo Švajčiarsku. Ale keď jedna misia dopadne katastrofálne, vrah je pod tlakom viny nútený opustiť rodinu a odísť do Londýna. Tam zistí, že on sám sa stal ďalším cieľom. (ČSFD)

H34D

Samotný děj nemá až tolik, co nabídnout, jedná se o zajímavou ideu, poměrně strohou, ale naproti tomu dost roztahanou, i pouhých 26 minut se tady zdá moc, proto vnímám tuto krátkometrážní prvotinu raději jako technickou demonstraci režisérských schopností Duncana Jonese. Své filmové vyprávění o kontroverzním zabijákovi prokládá uklidňující zábery přírodních scenerií a každý relevantní moment snímku důkladně "zabalí" do příjemné hudby... Vůbec použití hudby je na Whistle asi to nejlepší, protože příkladně ukazuje jak se dá i z obecně průměrné filmařiny vymáčknout emocionální podtext. Bohužel v hodnocení se kvůli nesmírně nesympatické družce hlavního hrdiny nemohu přehoupnout přes 6/10 ()

Arbiter

Rodinná pouta. Jako příslib tvůrcova potenciálu funkční a příjemně civilní, jako celek nijak výjimečné. ()

swamp

Tenhle chlapík (režisér) má v sobě neskutečný potenciál a předvedl ho už v tomto krátkometrážním debutu. Oba (zatím jediné) celovečerní filmy pak stály za to a oplývaly originalitou - čekám, čím překvapí příště, ale nezlobil bych se na něho, kdyby přispěl i nějakou další krátkometrážní hříčkou do filmového mlýna. ()

erased

Duncan Jones už svým debutem ukázal, že umí. Těch necelých třicet minut jsem se výborně bavil, ne tolik kvůli hlavnímu hrdinovi a jeho (lehce zaostalému) synovi, ale především díky jeho ženě. Mimo jednu zbytečně patetickou scénu velmi dobře natočené nic o rodinných vztazích a pokrytecké morálce. ()

okkac

Zajímavý nápad řešení rodinných problémů na pozadí hi-tech hitmanovství. Duncan má talent, ale i přes délku 30 minut jsem se občas nudil. ()

Jan Tucnak

Big brother is watching you. Moc hezké scenérie i hudba, dobře zahrané, snad jen ten konec mohl mít lepší pointu. Jinak to zase o stupínek navýší vaši paranoiu z dnešní technokratické společnosti. Těším se na další Duncanovku. ()

PEZ

Velmi jednoducha premisa, natocena za minimalny budget. Nastastie Duncan Jones pri tejto svojej prvotine zbytocne nenatahoval a preto ma filmik iba necelu polhodku. Ako prvy pocin ok, ale tu sme este nemohli tusit, ze jeho dalsi filmom bude peckovy Moon. ()