Global Metal

Dokumentární / Hudební

Kanada, 2007, 93 min

Sam Dunn, Scot McFadyen

Rebelie, nasranost na všechno, na život, na to, že musej vyrůstat v takový díře... a asi v ní i umřou... takže co udělají? Začnou poslouchat METAL!!!... Tento film je o postoji ostatního světa o kterém (očividně) nic nevím k HM. Pohled do Brazílie, kde je SEPULTURA vnímána stejně jako Pelé a že Japonci jsou v metalu stejně ,,švihlí“ jako ve filmech tolik nepřekvapí. Kromě toho, že je v Indii lidí jako sraček, Indonésii ,,zdobí“ 40% nezaměstnanost a v Číně (kde každej jezdí na kole) znamenají dlouhý vlasy sílu - mohou tyto kultury nabídnout taktéž tvrdou muziku. Takový TANG DYNASTY a jejich Ritual Day fakt stojí za poslech. Pravda – Irák či Dubaj už tak zajímavý nejsou, ale je třeba, aby sbírka byla kompletní. Zajímavá fakta z historických (metalových) událostí, doplněné archivními záběry plní učel: rozšířit si obzory. Třeba jednou začnu poslouchat X JAPAN.(9.3.2010)

Bruce Dickinson:"Kids are kids."(27.11.2011)

Jako skalní metalový fanda jsem se z toho radostí málem pos... :-)Metal je Česku na černé listině v rádiích ho zásadně neuslyšíte jen v pár rockovo-metalových.Těch je ,ale jak šafránu a nejdou naladit všude.Vyjma on-line metalových rádií.Metalové hitparády a pořady ha ha ,jen na cca 2 tv stanicích a zpravidla ve 23:00 hod nejlépe v neděli ,aby se těm vymaštěným metlám dobře stávalo do práce :-)Ostatní techno ,rap, rnb,pop,disco a ostatní povrchní a slaboduchý žánry jedou na některých tv stanicích od rána do večera. Děkuji tedy rohatýmu že nám seslal tenhle majstrštyk ,který musel nadchnout všechny metalové fans a ostatním možná ukáže ,že metal není jen bezduché mlácení a jak říkají "blití do mikrofonu". !!!METAL FOREVER !!!(18.3.2012)

1 2 3 4 následující >>