poster

Cesta draka

 • Česko

  Drak přichází

 • Hong Kong

  The Way of the Dragon

 • Hong Kong

  Meng long guo jiang

 • Hong Kong

  猛龍過江

 • anglický

  Return of the Dragon

 • Československo

  Cesta draka

Akční / Komedie / Krimi / Drama / Thriller / Dobrodružný

Hong Kong, 1972, 95 min

Režie:

Bruce Lee

Scénář:

Bruce Lee
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Legas
  ***

  Kdyby nebylo Bruce Leeho, označil bych film za ubohou slátaninu pro videopůjčovny. Scénář podle klasické šablony má za úkol pouze udělat v "příběhu" místo pro několik šarvátek. Bruce Lee naštěstí válí. Když si uvědomíte, kolik střihů, kaskadérských výkonů a digitální triků potřebují tvůrci dnešních bojových filmů, tak musíte výkon této legendy jednoznačně ocenit.(1.3.2005)

 • Divočák
  **

  Je mi to líto, ale Cesta draka si bohužel nezaslouží vyšší hodnocení. Bruce je sice sympaťák, ale většinu filmu se snaží hrát si na komika a výsledkem toho je, že chvilkama působí jako retard. Navíc byl asi tak unešený ze svého režijního debutu, že mu vůbec nepřišlo, že scénář vyprávějící nám o strýčkově vydírané restauraci je naprosto debilní a tak nás místo akce po celou dobu cpe zbytečnými prázdnými žvásty. I to by se ale dalo zkousnout, kdyby nám to pak aspoň vynahradil v efektních soubojích. Ty se ale bohužel až na finální bitku s chlupatcem Norrisem nekonají, a tak si z Cesty draka místo úžasného zážitku z pohledu na umění téhle kung-fu legendy odnášíte pouze pronuděných sto minut a slastný pocit z toho, že Chuck Norris konečně dostal pořádně na prdel.(2.6.2007)

 • Elfias Dóže
  ****

  Neviděl jsem moc bojových filmů. Možná, že by šly napočítat na prstech jedné ruky. Zdaleka neznám všechny legendy tohoto žánrů a všechny filmy, které ho ovlivnily. Ale o Cestě draka jsem už předtím slyšel samé superlativy. Proto jsem rád, že to babička měla půjčené na DVD a já jsem to konečně mohl vidět. Musím uznat, že to byla nesmírně zábavná podívaná s třešničkou na konci v podobě dnes už legendárního souboje mezi Chuckem Norrisem a Brucem Leem . 75%(5.12.2011)

 • B!shop
  ****

  Jeden z lepsich filmu Bruce Lee, ale za ciste akcni bych ho neoznacil. Bruce se tu pripitomele usmiva, dela blbce atd. Je to tak pul na pul s komedii. Na soubojich, je videt jejich doba vzniku. Jasne Bruce kolem sebe mlati vyborne, ale nemoh sem si pomoct a ani jednou jsem neuveril, ze ten uder skutecne dopadl. A do toho ty zvuky - Bruceovo pisteni a mlaskani hadru, ktery ma ukazat jak jsou rany silny. Hvezdicku pridavam za mladeho Norrise, kterej dostane pekne pres hubu.(17.2.2005)

 • Lavran
  *****

  Citový výlev strýčka Wanga při překvapujícím zvratu před finální bitkou, nevypočitatelný mafiánský boss, který nectí žádná pravidla, bezejmenní gangsteři ala Village People, ultradrsné hlášky v bizarní míchanici angličtiny a kantonštiny, opičí skřeky megarychlého borce Bruce Lee a komplexně chlupatý Chuck Norris, který by si mohl nárokovat roli Beasta z X-Menů. A co takhle scéna, kdy Chuck vystupuje z letadla?! Bránice nestíhá...(10.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace