Cesta draka

Revenge of the Dragon

Akční / Komedie / Krimi / Drama / Thriller / Dobrodružný

Hong Kong, 1972, 95 min

• Vojcl

Bruce i jeho filmy mam velice rad, ale tohle je jednoznacne nejslabsi snimek z jeho kraticke filmografie... Pozice rezisera a hlavniho protagonisty zaroven, evidentne Malemu drakovi nesedla. Nejvic mi asi vadila ta neskutecne roztresena kamera, ktera vypada tezce amatersky. Podobnymi nedostatky sice trpi vetsina starsich kung-fu filmu,ale tohle je skutecny extrem i na asijskou tvorbu... Jedine kvuli cemu tenhle kousek stoji za videni je prosluly souboj Bruceho s Chuckem Norrisem...(5.10.2007)

Opravdu zklamani. Cesta draka byla spis cesta papiroveho draka po obloze. Matozna, chaoticka. Bez zapletky, bez pribehu, bez humoru. Nebyt to Bruce Lee a nebyt zaverecne bitky s vicebohem Chuckem Norrisem, nestal by film ani za pozornost v zavercnych televiznich novinach na Nove, hned za zviratkama.(10.5.2009)

Dokonalosť bojového umenia Bruce Leeho a dokonalá primitívnosť príbehu. To sú dve veci, ktoré ma ihneď napadnú pri tomto filme. Nezabudnuteľné kultové scény (´´nundžaky´´ a záverečný súboj s C.norrisom) doplňuje naprosto úbohá story, proti ktorej sú aj scenáre Seagalových filmov oscarové diela. Priznávam však, že mi to nejak nevadí a rád pretrpím príbehovú hluchotu a počkám si, keď Bruce zase začne kopať a preto si dovolím pridať jednu nostalgickú hviezdičku navyše.(21.4.2005)

• PetrPan

Hvězdu za Bruce a druhou za Chucka. Všechno ostatní je téměř k nevydržení, a to mám HK akční produkci téhle doby opravdu rád. Lee jako režisér ale dokázal obvyklou roztomilou pitomost pozvednout na vyšší level a dočkal jsem se jen k uzoufání nudného žvatlání o hovně a hloupé choreografie "soubojů" neboli idioti v akci i všude kolem.(20.10.2017)

Mé první setkání s Brucem Leem a nedopadlo to vůbec špatně. Samozřejmně jsem o Leem toho hodně slyšel ale jeho filmům jsem se vyhýbal z prostého důvodu a to, že nemusím hong kongské filmy. Jenže jednou ten čas příjít musel. Tento film je povedený. Jednoduchá zápletka, která má hlavu i patu. Bruce Lee, tedy, co ten předvádí, co se bojového umění týče, to není možné. Taková rychlost, taková síla!! Je velká škoda, že zemřel tak předčasně. Všechno na mně působilo dost dobře, až tedy na jednu vyjímku a to v podobě Chucka Norrise. Když se tam objevil poprvé, no dobře!! Ale poté, když ukázal svá chlupatá záda, tak se mi chtělo dost hodně smát!!! Cesta draka určitě patří mezi klasiku žánru.(29.9.2007)

• - Účast Chucka Norrise si vyžádal sám Bruce Lee, jeho dlouholetý přítel. (vojtaruzek)

• - Když Bruce Lee vytrhne v závěrečném souboji Chucku Norrisovi kus jeho ochlupení na hrudi, tak se nejedná o trik. Brucovi to připadalo jako dobrý nápad a Chuck Norris jen podotkl: "Bude to bolet, ale co nadělám." (Caelos)

• - V roce 2010 se film umístil v anketě magazínu Empire ve stovce nejlepších filmů všech dob. (Hans.)