Cesta draka

• Česko Drak přichází (více)

Těšil se, že se v Římě dobře nají, ale mafiáni nedají pokoj majitelům restaurace, a tak musí Bruce udělat pár nezbytných opatření, aby je ochránil. Kopance budou jenom létat a na konci se možná odehraje souboj století: Bruce Lee versus Chuck Norris. (oficiální text distributora)

Trailer

Superpero

Bruce tu nosí takový černý triko s černejma kalhotama a vypadá v tom fakt namakaně. Bitky jsou fajn hlavně kvůli Bruceovu kňučení. Scéna jak Chuck vystupuje z letadla je fakt namakaná a dneska se tomu člověk aspoň pořádně zasměje. No a finální fight Bruce vs. extrémně chlupatej Chuck to musíte vidět. ()

Matty

Na tom filmu jsou nejvtipnější hned úvodní titulky, takže se je snažte nezameškat. Dozvíte se mimo jiné, že v něm účinkuje sedminásobný mistr světa v karate a italská kráska (asi její zaměstnání). Ostatně, proč by si to tam nenapsali, když je to pravda, ale copak ten film nabízí tak málo, aby byla nezbytná výpomoc superlativy v titulcích? Ano. Bruce Lee přijíždí pomoct svému strýčkovi do Říma (z nějž uvidíte, co už jste již viděli, aby jste věděli, kam jste s Brucem přijeli), kde se mu do cesty připlete několik záminek k akčním situacím a celé to vyvrcholí nezapomenutelným soubojem s Chuckem Norrise. Tohle zuřivé medvědí mládě započne svůj epesní výstup palcem směřujícím dolů, aby během následujících cca deseti minut zakusilo všechny existující kopy a údery Bruce Leeho a samotné svému protivníkovi nezpůsobilo ani škrábnutí. Ale s tím sarkasmem (podle Davida Brenta nejnižší formy humoru) to možná trochu přeháním, zrovna ten závěrečný souboj má patřičné grády a taky pár dalších scén připomíná práci profíků. Přesto mi uniká, proč je/proč by mělo být toto tupé kung-fu zásadním počinem na poli kinematografie (zcela jistě nešlo o poslední film legendy kung-fu, jak tvrdí ofic. text distributora, následoval ještě minimálně Drak přichází). Od jeho premiéry bylo natočeno mnoho jiných akčních snímků, které si rovněž nenárokují bavit déle než v horizontu deseti let od svého vzniku. Bruce Lee byl legenda, respektuji ho, ale o jeho filmech raději budu poslouchat zasvěcené debaty ve filmu od Tarantina, než abych je sledoval. 50% Zajímavé komentáře: zputnik, Visáč, ZajoMajo ()

Dever

Soundtrack Joseph Koo: 1. The Way Of The Dragon ,2. The Dragon Arrived In Roma ,3. The Dragon's Way Of Fight ,4. Sharp Shooting ,5. The Way Of The Dragon ,6. The Big Guy ,7. The Threat ,8. The Trap ,9. Big Fight At The Colosseum ,10. The Way Of The Dragon (Finale) ,11. The Way Of The Dragon (Instrumental) ,12. My Way Of King Fu , ()

tron

Problém s tou hŕstkou filmov, ktoré legendárny Bruce Lee za svoj krátky život stihol nakrútiť, je v tom, že hoci majú neopakovateľnú atmosféru, charizmatickú filozofiu (pre Brucea bojové umenia boli o filozofii, nikdy neslúžili na lámanie kostí) a akčné scény plné úžasných choreografických kúskov (a nunčakov!), sú tieto projekty po príbehovej stránke diplomaticky povedané nenápadité, po hereckej stránke otrasné (áno, vrátane Brucea Leea) a po technickej stránke obdivuhodne amatérske (neštudoval som strih, kameru a ani osvietenie scény, ale ak hercom nevidíte do tvárí, lebo ich majú na vzdialenosť štyroch metrov rozmazané, tak to študovať ani nemusíte a viete, že to tak nemá vyzerať). Ale Chuck Norris je Chuck Norris. ()

B!shop

Jeden z lepsich filmu Bruce Lee, ale za ciste akcni bych ho neoznacil. Bruce se tu pripitomele usmiva, dela blbce atd. Je to tak pul na pul s komedii. Na soubojich, je videt jejich doba vzniku. Jasne Bruce kolem sebe mlati vyborne, ale nemoh sem si pomoct a ani jednou jsem neuveril, ze ten uder skutecne dopadl. A do toho ty zvuky - Bruceovo pisteni a mlaskani hadru, ktery ma ukazat jak jsou rany silny. Hvezdicku pridavam za mladeho Norrise, kterej dostane pekne pres hubu. ()

• Celý film se natáčel bez zvuku. Zvuk a dabing byl doplněn po natáčení. (Epistemolog)
  • Bob Wall je v titulcích uveden jako Fred, ale ve filmu jej oslovují Bobe. (Caelos)
  • Bruce Lee osobně dohlížel na nahrávání soundtracku a dokonce hrál i na jeden nástroj. (Caelos)