Cesta draka

Revenge of the Dragon

Akční / Komedie / Krimi / Drama / Thriller / Dobrodružný

Hong Kong, 1972, 95 min

• Vojcl

Bruce i jeho filmy mam velice rad, ale tohle je jednoznacne nejslabsi snimek z jeho kraticke filmografie... Pozice rezisera a hlavniho protagonisty zaroven, evidentne Malemu drakovi nesedla. Nejvic mi asi vadila ta neskutecne roztresena kamera, ktera vypada tezce amatersky. Podobnymi nedostatky sice trpi vetsina starsich kung-fu filmu,ale tohle je skutecny extrem i na asijskou tvorbu... Jedine kvuli cemu tenhle kousek stoji za videni je prosluly souboj Bruceho s Chuckem Norrisem...(5.10.2007)

Neviděl jsem moc bojových filmů. Možná, že by šly napočítat na prstech jedné ruky. Zdaleka neznám všechny legendy tohoto žánrů a všechny filmy, které ho ovlivnily. Ale o Cestě draka jsem už předtím slyšel samé superlativy. Proto jsem rád, že to babička měla půjčené na DVD a já jsem to konečně mohl vidět. Musím uznat, že to byla nesmírně zábavná podívaná s třešničkou na konci v podobě dnes už legendárního souboje mezi Chuckem Norrisem a Brucem Leem . 75%(5.12.2011)

Riadna kravina s množstvom logických chýb. Takto by mal znieť rozhodujúci verdikt kritika. Ale predsa sa dá na to dívať, fanúšikovia Leeho musia byť nadšení, bitky sú fajn, Lee je fakt majster. Norris je riadny sračkár po všetkých stránkach, no úloha v tomto filme mu sadla, aspoň som sa pobavil. Zavíjanie Leeho je katastrofálne, ale legendárne. Náznaky atmosféry si cením. Dej je príšerný, jednoduchý a hrozne zanedbatelný, ktorý by sa dal vtesnať do 80tich minút. Réžia nestojí za veľa, ale je to klasika, ktorú ako tak treba doceniť, no radšej nie moc. 60%(18.1.2009)

Snímek s nějdražší akční scénou v historii kinematografie! Nevěříte?!? Tak si jen představte jakou astronomickou částku museli vyplatit Chucku Norrisovi za jeho "první" (první?) totální porážku! Chudák Chuck Norris, musel po uvedení filmu velmi trpět... A jeho chlupy na hrudi taktéž! :( Ale teď už vážně. Vlastně moment, to ani nejde! :-D Cesta draka je totiž samo o sobě velmi vtipné akční béčko u kterého zamáčknete nostalgickou slzu nad fenomenálností Bruce Leeho a nejenom to! Až spatříte ty čínské gangstery v teplákách, ve kterých asi v té době neměli gule doprava, tak půjdete do kolen. A nesmím zapomenout také na scény při nichž si v mysli jenom řeknete: "WTF?!". Koneckonců, jedná se o kultovní záležitost, která milovníky akčních braků s fantastickým Brucem Leem s jistotou zahřeje na srdéčku!(12.6.2014)

Mé první setkání s legendou jménem Bruce Lee. Ze začátku filmu jsem nevěřil svým očím, čekal mě totiž sled legračních scének, jako vystřižených z nějakého sitcomu (jen předtočený smích chyběl), které provázela - především ve chvílích gagové pointy - naprosto nepopsatelná hudba. Po čase jsem si na tenhle styl docela zvykl, a hlavně při výstupech "čtyřprocentní" pravé ruky (nejvíc ze všeho mi připomínal digitálního Gluma, ale s tím rozdílem že měl vlasy) velkého gangsterského šéfa mě pan režisér B.Lee měl asi tam, kde mě mít chtěl. Po nějaké době došlo samozřejmě i na to hlavní, tedy souboje, a závěrečný duel Bruce Lee vs. Chuck Norris opravdu stálo zato vidět. Abych nezapoměl. Pro všechny milovníky východoasijské krásy - ve filmu vystupuje velmi, ale velmi pěkná čínská děva.(6.10.2004)

• Bruce Lee