Cesta draka

Akční / Komedie / Krimi / Drama / Thriller / Dobrodružný

Hong Kong, 1972, 95 min

Bruce Lee

Bruce Lee

O filmu Cesta draka se říká, že je to nejlepší film mistra bojového umění Bruce Lee. To si já osobně nemyslím, ale i tak se jedná o maximální kung-fu zábavu. Je to film spíš pro fanšmejkry a řadový divák si ho zřejmě tolik neužije. Mě možná trošku vadila ta komediální složka a neschopná mafie, která se snažila hlavního hrdinu zastrašit. Vše ale vynahrazuje Chuck Norris a jeho závěrečný souboj s Bruceem Lee, který se odehrává ve stínu římského Kolosea. To je opravdová lahůdka a zápis mezi nejslavnější scény filmové historie. V rámci akčního žánru určitě. Jinak - Bruce Lee před kamerou, za kamerou i jako scénárista. Autorský snímek.(5.6.2013)

Riadna kravina s množstvom logických chýb. Takto by mal znieť rozhodujúci verdikt kritika. Ale predsa sa dá na to dívať, fanúšikovia Leeho musia byť nadšení, bitky sú fajn, Lee je fakt majster. Norris je riadny sračkár po všetkých stránkach, no úloha v tomto filme mu sadla, aspoň som sa pobavil. Zavíjanie Leeho je katastrofálne, ale legendárne. Náznaky atmosféry si cením. Dej je príšerný, jednoduchý a hrozne zanedbatelný, ktorý by sa dal vtesnať do 80tich minút. Réžia nestojí za veľa, ale je to klasika, ktorú ako tak treba doceniť, no radšej nie moc. 60%(18.1.2009)

Tang Lung, zvaný Dragon, prichádza pomôcť svojim krajanom priamo do kolísky európskej civilizácie, do Ríma. Vydiera ich miestna mafia, ktorá sa snaží zničiť ich rodinnú, azijskú reštauráciu. Snímok zo zlatého fondu hong kongskej filmovej produkcie. Klasika svojho žánru. Akčný, bojový film so slaboduchým scénarom, hlúpymi dialógmi a s legendárnym majstrom kung-fu Bruce Lee v hlavnej úlohe. Ten vo finálnej scéne, v ruinách Kolosea, nakope aj mladého Chucka Norrisa, ktorý si tu zahral zápornú postavu amerického nájomného bojovníka Colta. ***(4.3.2010)

• Sfinkter

Dvě hvězdičky z obdivu ke kung-fu v podání Bruce Leeho, poněvadž jinak by to byl nejspíš odpad, a to díky maximálně naivnímu ději, nad který se opravdu musíte povznést, pokud chcete film dokoukat až do konce. O jediný zvrat ve filmu se postará strýček z restaurace a poslední bitka v koloseu taky není špatná, Chucka jako medvídka v adidaskách si zapamatuji určitě.(24.1.2008)

Opravdu zklamani. Cesta draka byla spis cesta papiroveho draka po obloze. Matozna, chaoticka. Bez zapletky, bez pribehu, bez humoru. Nebyt to Bruce Lee a nebyt zaverecne bitky s vicebohem Chuckem Norrisem, nestal by film ani za pozornost v zavercnych televiznich novinach na Nove, hned za zviratkama.(10.5.2009)

• - Celý film se natáčel bez zvuku. Zvuk a dabing byl doplněn po natáčení. (Epistemolog)

• - Štáb musel při natáčení zpomalovat Bruceovy bojové scény, protože byl příliš rychlý. (Caelos)

• - Bob Wall se do filmu dostal vlastně náhodou. Přiletěl společně Chuckem Norrisem jako kamarád. Když ho Bruce Lee uviděl, řekl: "Fajn že jsi tu, mám pro tebe roli!" (Caelos)