Cesta draka

Return of the Dragon

Revenge of the Dragon

Akční / Komedie / Krimi / Drama / Thriller / Dobrodružný

Hong Kong, 1972, 95 min

Tento film má jasný a jediný ťahák a tým je súboj Bruce Lee vs Chuck Norris. Ani jeden nevedel hrať, čo platí stále najmä u Chucka, pretože Bruce neskôr vychytal dramatickú pózu. Celý film je v podstate len prešľapovanie na mieste striedané s drobným posúvaním sa smerom dopredu. Tak vyzerala vtedajšia producentská stratégia. Diváka nechať pekne čakať a čakať, a na záver ho ohromiť niečím sehr cool. Norris vtedy ešte hladko oholený, ale odhaľujúci medvediu hruď a Bruce Lee predvádzajúci zvuky celého dažďového pralesa. Pre moje detstvo nevyhnutná filmová skúsenosť.(11.11.2013)

Bruce tu nosí takový černý triko s černejma kalhotama a vypadá v tom fakt namakaně. Bitky jsou fajn hlavně kvůli Bruceovu kňučení. Scéna jak Chuck vystupuje z letadla je fakt namakaná a dneska se tomu člověk aspoň pořádně zasměje. No a finální fight Bruce vs. extrémně chlupatej Chuck to musíte vidět.(30.6.2005)

Kdyby se mě někdo zeptal, proč je toto jeden z mých nejoblíbenějších filmů, těžko bych mu dokázal jednoznačně odpovědět. Bruce Lee je zde vynikající a pro začínajícího Chucka Norrise byla toto možná životní role. Všechny scény jsou tu skvělé a očividně točené s chutí, takže mi nikdy nedovolí, abych se nudil. Také k tomu možná přispívá i závěrečný boj. Chci ještě podotknout, že dost dobře nechápu, proč si tolik lidí myslí, že to nemá děj, ale to je otázka vkusu a názoru.(3.5.2008)

Mé první setkání s Brucem Leem a nedopadlo to vůbec špatně. Samozřejmně jsem o Leem toho hodně slyšel ale jeho filmům jsem se vyhýbal z prostého důvodu a to, že nemusím hong kongské filmy. Jenže jednou ten čas příjít musel. Tento film je povedený. Jednoduchá zápletka, která má hlavu i patu. Bruce Lee, tedy, co ten předvádí, co se bojového umění týče, to není možné. Taková rychlost, taková síla!! Je velká škoda, že zemřel tak předčasně. Všechno na mně působilo dost dobře, až tedy na jednu vyjímku a to v podobě Chucka Norrise. Když se tam objevil poprvé, no dobře!! Ale poté, když ukázal svá chlupatá záda, tak se mi chtělo dost hodně smát!!! Cesta draka určitě patří mezi klasiku žánru.(29.9.2007)

Opravdu zklamani. Cesta draka byla spis cesta papiroveho draka po obloze. Matozna, chaoticka. Bez zapletky, bez pribehu, bez humoru. Nebyt to Bruce Lee a nebyt zaverecne bitky s vicebohem Chuckem Norrisem, nestal by film ani za pozornost v zavercnych televiznich novinach na Nove, hned za zviratkama.(10.5.2009)

• - Bruce Lee ve filmu používá čínský box, Chuck Norris karate. Oba herci se bojovými uměními prosadili i mimo plátno. (skrblik007)

• - Štáb musel při natáčení zpomalovat Bruceovy bojové scény, protože byl příliš rychlý. (Caelos)

• - Spoiler: Film byl Norrisovým debutem a současně šlo o jedinou hercovu roli, ve které byl zabit. (Hans.)