poster

Hříšné město

 • Velká Británie

  Middletown

Drama

Velká Británie / Irsko, 2006, 88 min

 • Politik
  ****

  Moc hezké drama o náboženství a jak si ho může někdo špatně vyložit. Film není ani chvíli nudný, stále čekáte co nového otec Gabriel udělá a nakonec se dopustí otcovraždy - film má tedy hodně do sebe a když se na to podíváte z jeho pohledu a jeho víry, tak má ve všem pravdu, ale nikdo nemá tu moc "zničit zlo", opravdu se tohle Britům podařilo. Hodně k zamyšlení.(13.1.2009)

 • brutale
  **

  Ukážka toho, čo sa stane ak kňaz prepadne náboženskému extrémizmu, asketizmu a veriace ovce davovej psychóze... Matthew MacFadyen v roli otca Gabriela pôsobí ako diabol v šate kazateľa ale to je asi jediné, čo stojí za zmienku. Smutný príbeh rodiny je podávaný v silnom nádychu TV filmu, ale kto má chuť na Hallmarkovskú produkciu nech sa smelo ponúkne.(13.1.2009)

 • dozana
  **

  Film nad kterým se musíte zamyslet. Kam až může dovést člověka náboženství a fanatismus s tím spojený. Chvílemi jsem se tedy nudila, ale myslím že to se podá při druhém shlédnutí.(27.4.2009)

 • terunka003
  ***

  Rodinné, dramatické, věřící, posedlé, patogenní, fanatické. Začátek děje fajn, prostředek taky fajn, ale ten konec? To byl teda děs. Matthewa má ráda, ale v tomto filmu hrál tak posedlou fanatickou postavu, že bych mu dala nejradši pár facek. Film o tom, co s vámi udělá posedlost Bohem. ..ten konec měli víc doladit, ale i tak to bylo perfektně ponuře irské.. (17.1.2011)

 • SOLOM.
  ***

  Britové se spřáhli s Irem Brianem Kirkem a natočili slušné ostrovní drama, ze kterého „černoprdelníci“ asi zrovna moc nadšení nebyli. Nejsem věřící a ani se jím nikdy nestanu…ale zpátky k filmu. Když už nejsou kazatelé pedofilové, tak jsou to zas zfanatizovaní magoři, kteří za každou cenu musí očistit své ovečky… Matthew MacFadyen podal solidní výkon, který za pomoci ponuré atmosféry dokázal rozhodně zaujmout a jej ocením průměrným hodnocením. Je ovšem pravdou, že ten úplný závěr mohli tvůrci ještě více vyšperkovat!!!(17.8.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace