Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Veselá partia malých jašterov z Veľkého údolia prežíva neuveriteľné dobrodružstvá. Vydajme sa spolu s nimi do čias, kedy Zem patrila dinosaurom. V krajine dinosaurov žije spolu niekoľko druhov priateľských bylinožravcov a ich deti si užívajú radosti i nebezpečné dobrodružstvá. Majú tiež spoločných nepriateľov, Ostrozubcov a Rýchložrútov, ktorí by mohli kohokoľvek z ich skupiny zahubiť. Najobávanejším a najväčším nepriateľom je ostrozubec zvaný Červený Pazúr. V období dlhých dažďov si zvieratká musia nájsť novú jaskyňu, do ktorej neprší a v ktorej by prečkali veľké záplavy. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (8)

ondyGAMESTV 

všechny recenze uživatele

Mé nadšení ze seriálu se dá schrnout jen takto: "Jsem tak šťastný, jak jen šťastný můžu být." Konečně jsem měl možnost se na to po těch letech podívat, vždy byli všechny filmy Země dinosaurů jedny z mých nejoblíbenějších filmů vůbec, ale seriál jsem nikdy, až doteď nemohl najít ke shlédnutí. Sice to je jeden z hodně mála případů, kdy cz dabing byl horší, hlavně jsem nepochopil třeba, proč v češtině změnili jméno Křupky (Chompera) na Zubíka, nebo, že tam byla dabérka Sáry, ale ta dabovala Ruby, jediná postava, u které jsem si všiml, že má stejný dabing jako ve filmech, je Pírko, ale pro mě to bylo skvělý, páč já jsem ten typ člověka, co má na filmech/seriálech rád ty postavy, svět, příběh a tak dále, a nevadímu, že je např. jiný dabing, než předtím. Byla tu spousta dobrodruzstvi v hodně epizodách, nějaké měli méně dobrodružství, ale zase byli o třeba něčem trochu jiném. No, celkově to byla parádní jízda, těch 10,5 hodiny, co májí dohromady všechny epizody, uteče jako nic. Já to celé stihl shlédnout dnes, a jsem velmi spokojen. 🦕 100% ()

MP17 

všechny recenze uživatele

Dobrý seriál, pro trošku odrostlejší děti. Překvapivě invenční příběhy a zápletky. Jen mě trošku irituje ignorace normálních názvů a jejich nahrazování tvary jako "dlouhokrcí, ostrozubí, břichošoupalové, létající" atd. Tím pádem tu pak chybí ten vzdělávací element, který ale rodiče většinou nahradí, pokud s dětmi pořad sledují také. ()

Reklama

Kryton 

všechny recenze uživatele

Mluvící parta dinosaurů a kolem jsou hodní dinosauři. Jakože mám rád dinosaury, tak tohle mi přišlo až moc plyšové a dětské! ()

Carol Pifková 

všechny recenze uživatele

Musím sa smiať keď niekto napíše, že je to príliš detské, vážení ono to je určené pre deti ak ste si to nevšimli, a ja ako malá som to mala rada čiže 3* aj kvôli tomu, že zbožňujem dinosaurov. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (4)

  • V seriálu nepadne jediná zmínka o tom, jak a proč se Křupka (Chomper) navrátil zpět do Velkého údolí ke svým přátelům a co se stalo s oběma jeho rodiči, kteří jsou naposledy k vidění ve filmu Země dinosaurů 5: Tajemný ostrov (1997). (Marasuchus17)
  • Ruby je druhem všežravého teropoda nazývaného Oviraptor. Až do vzniku tohoto seriálu se Ruby v této animované filmové sérii vůbec neobjevila a o jejím původu je jen jediná zmínka, a to konkrétně ve 24. epizodě s názvem Návrat k visuté skále. (Marasuchus17)
  • Ostrozub Rudý Dráp (Red Claw) je nástupcem Ostrozuba z prvního filmu Země dinosaurů (1988), který zabil Nožiččinu matku. (Marasuchus17)

Reklama

Reklama