Země dinosaurů (TV seriál)

The Land Before Time

Krajina dávnych vekov

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Rodinný

USA, 2007, 26x24 min

• Kryton

Mluvící parta dinosaurů a kolem jsou hodní dinosauři. Jakože mám rád dinosaury, tak tohle mi přišlo až moc plyšové a dětské!(13.2.2010)

Jedna z obľúbených rozprávok z detstva! :) Ale musím sa priznať, ešte stále to milujem a keď to ide v telke a mám čas rada si to pozriem a zaspomínam na Nôžku, Zúbka, Plavčíka,...(21.8.2010)

Dobrý seriál, pro trošku odrostlejší děti. Překvapivě invenční příběhy a zápletky. Jen mě trošku irituje ignorace normálních názvů a jejich nahrazování tvary jako "dlouhokrcí, ostrozubí, břichošoupalové, létající" atd. Tím pádem tu pak chybí ten vzdělávací element, který ale rodiče většinou nahradí, pokud s dětmi pořad sledují také.(21.2.2012)

• Terva

Tak už jsem dal málem odpad. Už ani děti to nebavilo.(9.4.2013)

Musím sa smiať keď niekto napíše, že je to príliš detské, vážení ono to je určené pre deti ak ste si to nevšimli, a ja ako malá som to mala rada čiže 3* aj kvôli tomu, že zbožňujem dinosaurov.(1.4.2012)

• - Ruby je druhem všežravého teropoda nazývaného Oviraptor. Až do vzniku tohoto seriálu se Ruby v této animované filmové sérii vůbec neobjevila a o jejím původu je jen jediná zmínka, a to konkrétně ve 24. epizodě s názvem Návrat k visuté skále. (Marasuchus17)

• - Ostrozub Rudý Dráp (Red Claw) je nástupcem Ostrozuba z prvního filmu Země dinosaurů (1988), který zabil Nožiččinu matku. (Marasuchus17)

• - V seriálu nepadne jediná zmínka o tom, jak a proč se Křupka (Chomper) navrátil zpět do Velkého údolí ke svým přátelům a co se stalo s oběma jeho rodiči, kteří jsou naposledy k vidění ve filmu Země dinosaurů 5: Tajemný ostrov (1997). (Marasuchus17)