poster

Hra smrti 2

 • čínština

  Si wang ta

 • anglický

  Game of Death II

Akční / Mysteriózní

Hong Kong, 1981, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • blackJag
  ***

  Bizarní zflikovanec, který je tak praštěný, až je zábavný. Neumětelská montáž záběrů Bruce Leeho (v době produkce snímku byl už Bruce Lee léta po smrti, stejně jako v případě prvního dílu, tady je ale použití Bruceových záběrů v jaksi daleko zoufalejší úrovni), množství kung-fu onanie, palác smrti, bezruký sluha s nedobře udělanou jizvou na tváři, nahá blonďatá vražedkyně (asi odbarvená, protože dole byla zarostená do tmava), krádež rakve vrtulníkem nebo tajné útočiště padoucha jako vystřižené z prvních bondovek - to jsou hlavní atributy této nechtěné kung-fu komedie. Úplně vidím hlavouny Golden Harvest, jak při jarním úklidu střižny našli několik nepoužitých záběrů Leeho a už jim to v hlavách šrotuje, jak by je co nejlépe zužitkovali. A tak hážou do placu motivy a scénky a patlají a patlají až dopatlají HRU SMRTI 2 :-)) Většinu procent z mého hodnocení dávám za nečekané pobavení, kvality ve snímku nevidím téměř žádné - je jasné, že nejvíc se při výrobě filmu zapotili tvůrci zvukových efektů a střihač :-) II Scénář: Tin Shing Hoh, Chuo-lun Ting. 50%(25.2.2012)

 • Flipnic
  ***

  Tak po mnoha letech se mi podařilo tento film shlédnout. No ... s Brucem to vlatně ani nemuselo mít nic společného, ale budiž. Těch prvních pár záběrů z jeho filmů mi nevadilo. Jinak mi to připadalo jako taková pohádka, dokonce to i tak vypadalo - myslím prostředí (japonci se moc nevytáhli...). Příběh, dialogy, ... no prostě srajda a ještě větší, než je u "honkongských kung fu mlátiček" většinou zvykem. Ale o to zde vůbec nešlo. Hlavní byly samozřejmě pro mne "fighty" a ty jsou super. Střihem dopomoženo jen lehce a decentně, Bruceho "lehký" styl versus tradiční "kungu fu štrapácie" byl dobrým nápadem a podívanou. Průprava hlavního herce/bojovníka Tai Chung Kima je naprosto špičková, stejně jako v první "Hře smrti". Já na toho chlapíka prostě nedám dopustit. Když se tohle spojí ještě s excelentní choreografií Samma Hung Kam-Boa, máme zde dobrou desítku perfektních a kvalitních soubojů na jeden příjemný večer...(9.12.2008)

 • pakobylka

  Dobře, uznávám, že druhá "Hra smrti" je o třídu lepší nežli ta první, ale i tak je děj divně poskládaný a poslepovaný, že sotva drží pohromadě. Asi mně schází ta naivní, ale velmi působivá a přesvědčivá přímočarost z filmů, ve kterých Bruce Lee OPRAVDU hrál. Podprůměrný scénář vyvažují hodně povedené, skvěle choreograficky zvládnuté bitky, ale pořád je to jenom další film, který NIKDY neměl vzniknout - alespoň ne v téhle podobě. Film, který opět zneužívá jméno Bruce Lee, opět parazituje na použitých i nepoužitých scénách z jeho filmů a opět je prokládá záběry natočenými s jeho dvojníky. Takže nic nového pod sluncem - a neřekla bych, že zrovna tohle je pomník, o který by Bruce Lee stál.(30.12.2008)

 • miklaras
  ***

  Naprostý souhlas s kitanem, první polovina filmu hrozně škodí a tvůrci se snad měli raději mixu záběrů Bruce a jeho dublérů vyhnout. Ale druhá polovina je báječná, pro mně hlavně díky výborným soubojům v prvotřídním stylu vysokých kopů Hwanga Jang Lee. Nevím proč, ale celá ta kulisová atmosféra mi připomíná oblíbeného Flashe Gordona a takřka divadelní kostýmy jsou výborné retro. Choreografie výtečná a ten krásný béčkový pel mě oslnil.(9.9.2008)

 • Lacike
  **

  Bohuzial som mal pocit, ze film je zlepencom nahodnych scen nielen v prvej tretine (v ktorej zlepencom skutocne je), ale aj vo zvysnych dvoch. Vdaka mizernym hereckym vykonom vobec nefunguju ani postavy, a tym padom film postrada akekolvek napätie a gradaciu. Aspon ze tie bitky su fakt prvotriedne. Ale iba dobre bitky nerobia dobry film.(18.12.2010)

 • - Natáčelo se v japonském Tokyu a v lokacích v Jížní Koreji. (Epistemolog)

 • - Akční režii měli na starost Corey Yuen a Woo ping Yuen. (Epistemolog)

 • - Když při závěrečném souboji Chin Ku (Jang Lee Hwang) rozseká černý šátek, sekne celkem pětrkát. Na zem se však snese o mnoho více kousků šátku. (Claude Speed)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace