Hra smrti 2

Si wang ta

Game of Death II

Akční / Mysteriózní

Hong Kong, 1981, 86 min

Bizarní zflikovanec, který je tak praštěný, až je zábavný. Neumětelská montáž záběrů Bruce Leeho (v době produkce snímku byl už Bruce Lee léta po smrti, stejně jako v případě prvního dílu, tady je ale použití Bruceových záběrů v jaksi daleko zoufalejší úrovni), množství kung-fu onanie, palác smrti, bezruký sluha s nedobře udělanou jizvou na tváři, nahá blonďatá vražedkyně (asi odbarvená, protože dole byla zarostená do tmava), krádež rakve vrtulníkem nebo tajné útočiště padoucha jako vystřižené z prvních bondovek - to jsou hlavní atributy této nechtěné kung-fu komedie. Úplně vidím hlavouny Golden Harvest, jak při jarním úklidu střižny našli několik nepoužitých záběrů Leeho a už jim to v hlavách šrotuje, jak by je co nejlépe zužitkovali. A tak hážou do placu motivy a scénky a patlají a patlají až dopatlají HRU SMRTI 2 :-)) Většinu procent z mého hodnocení dávám za nečekané pobavení, kvality ve snímku nevidím téměř žádné - je jasné, že nejvíc se při výrobě filmu zapotili tvůrci zvukových efektů a střihač :-) II Scénář: Tin Shing Hoh, Chuo-lun Ting. 50%(25.2.2012)

Tak po mnoha letech se mi podařilo tento film shlédnout. No ... s Brucem to vlatně ani nemuselo mít nic společného, ale budiž. Těch prvních pár záběrů z jeho filmů mi nevadilo. Jinak mi to připadalo jako taková pohádka, dokonce to i tak vypadalo - myslím prostředí (japonci se moc nevytáhli...). Příběh, dialogy, ... no prostě srajda a ještě větší, než je u "honkongských kung fu mlátiček" většinou zvykem. Ale o to zde vůbec nešlo. Hlavní byly samozřejmě pro mne "fighty" a ty jsou super. Střihem dopomoženo jen lehce a decentně, Bruceho "lehký" styl versus tradiční "kungu fu štrapácie" byl dobrým nápadem a podívanou. Průprava hlavního herce/bojovníka Tai Chung Kima je naprosto špičková, stejně jako v první "Hře smrti". Já na toho chlapíka prostě nedám dopustit. Když se tohle spojí ještě s excelentní choreografií Samma Hung Kam-Boa, máme zde dobrou desítku perfektních a kvalitních soubojů na jeden příjemný večer...(9.12.2008)

• pakobylka

Dobře, uznávám, že druhá "Hra smrti" je o třídu lepší nežli ta první, ale i tak je děj divně poskládaný a poslepovaný, že sotva drží pohromadě. Asi mně schází ta naivní, ale velmi působivá a přesvědčivá přímočarost z filmů, ve kterých Bruce Lee OPRAVDU hrál. Podprůměrný scénář vyvažují hodně povedené, skvěle choreograficky zvládnuté bitky, ale pořád je to jenom další film, který NIKDY neměl vzniknout - alespoň ne v téhle podobě. Film, který opět zneužívá jméno Bruce Lee, opět parazituje na použitých i nepoužitých scénách z jeho filmů a opět je prokládá záběry natočenými s jeho dvojníky. Takže nic nového pod sluncem - a neřekla bych, že zrovna tohle je pomník, o který by Bruce Lee stál.(30.12.2008)

Naprostý souhlas s kitanem, první polovina filmu hrozně škodí a tvůrci se snad měli raději mixu záběrů Bruce a jeho dublérů vyhnout. Ale druhá polovina je báječná, pro mně hlavně díky výborným soubojům v prvotřídním stylu vysokých kopů Hwanga Jang Lee. Nevím proč, ale celá ta kulisová atmosféra mi připomíná oblíbeného Flashe Gordona a takřka divadelní kostýmy jsou výborné retro. Choreografie výtečná a ten krásný béčkový pel mě oslnil.(9.9.2008)

• Lacike

Bohuzial som mal pocit, ze film je zlepencom nahodnych scen nielen v prvej tretine (v ktorej zlepencom skutocne je), ale aj vo zvysnych dvoch. Vdaka mizernym hereckym vykonom vobec nefunguju ani postavy, a tym padom film postrada akekolvek napätie a gradaciu. Aspon ze tie bitky su fakt prvotriedne. Ale iba dobre bitky nerobia dobry film.(18.12.2010)

• - Natáčelo se v japonském Tokyu a v lokacích v Jížní Koreji. (Epistemolog)

• - Akční režii měli na starost Corey Yuen a Woo ping Yuen. (Epistemolog)

• - Když při závěrečném souboji Chin Ku (Jang Lee Hwang) rozseká černý šátek, sekne celkem pětrkát. Na zem se však snese o mnoho více kousků šátku. (Claude Speed)