Velký šéf

Hong Kong, 1971, 100 min

Lo Wei

Ching-Chu Chan

Raymond Chow

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Akce 9/10/// +Bruce Lee je skutečně hodně dobrý, a to i jako herec, akce, příběh, hodně dobrá hudba -na Bruceovi zvuky nejsem příliš zvyklí, občas mi jeho postava přišla dost naivní/// No jsem docela překvapený. Děj mě chytl hned od začátku a zajímal mě až do samotného konce. Kung fu jsem si taky užil požehnaně. Takže i v tomto směru spokojenost. Choreografie soubojů je výborná a opravdu z toho cítíte tu zuřivost a chuť pro pomstu. Zajímavé, to jsem u tak starého filmy nečekal./// Celkem 80%///(10.3.2012)

Pardon Bruce, dúfam, že mi to odpustíš, ale tvoj prvý trhák si chválim len trošku nad priemer. Dielo je paradoxne najslabšie v bojových scénach, ktoré pôsobia tak trochu detsky, ak v nich nieje Lee. Keď sa dostaví, kvalita sa o niečo zvýši, ale nie o veľa. Príjemný, nenáročný a hlavne jednoduchý filmík.(11.9.2010)

Bruce Lee točil kraviny, ale zapsaly se do dějin světové kinematografie zlatým písmem. Film se dá zhlédnout s rychloposuvem a mrknout pouze na vymazlené a nesmírně tvrdé souboje, z kterých nečouhají dráty ani taneční kreace. S realitou bych byl ale velmi opatrný, prim hraje jako téměř vždy choreografie. Pouliční bitka by se neodehrávala ve stylu: Počkám až zbije kámoše, pak nastupuju já. Na skutečnou řežbu se podívejte v Serbuan Maut nebo si vemte špatnou šálu na fotbal. Tři, na mě té pitomosti bylo přes veškerou úctu moc a soubojů málo.(2.2.2017)

• Martin741

Kung fu mlatacky a la Bruce Lee ma vzdy dlhodobo obchadzali, ale raz ma nanestastie napadlo pozriet si tento film. Ponajprv musim vyslovit svoje nesympatie k doslova az katastrofalnej rezii. Herecke vykony mdle a nevyrazne, dejova linia akasi tu je, ale ani ta divaka nestrhne. Postavy su vykreslene prilis plocho, bez stipky nejakej vnutornej psychologie. Dalsi dovod, preco sa vyhybam /az na pana Chana/ cinskej kinematografii. Kopa 4 - a 5 - hviezdickovych hodnoteni je mimo reality. 30 %(25.1.2014)

• honajz

Film na rozhraní proměny žánru, o kterou se zasloužil především Bruce Lee. Dějově naprostá pitomost (chlápek přichází pracovat za strýčkem a jeho syny do ledáren, zamiluje se do holky, ale kdo odhalí, že v ledu se pašují drogy, mizí ze světa, takže Bruce jde a všechny mrtvé pomstí - a ti se mu zjeví u říčky, jako že je fakt dobrej). Avšak ve stylu a provedení bojových umění je znát významný posun. Naneštěstí těch bojových scén není tolik (producenti Bruceovu postavu upozadili, protože tehdy byl slavnější James Tien), takže teprve poslední, naprosto šokantní dvacetiminutovka filmu přinese to, nač všichni čekají.(11.12.2008)

• - Bruce Lee byl před natočením filmu velká neznámá ohledně akčních filmů, a proto byl připraven James Tien jako pojistka, kdyby Bruce Lee film z jakéhokoli důvodu nezvládal. Stalo-li by se tak, posunuli by úlohu Jamese Tiena do hlavní role, zatímco Bruce Lee by byl upozaděn. (Caelos)

• - Nevěstinec ve filmu je skutečný nevěstinec. Produkce zaplatila prostitutkám o něco více, než by běžně vydělaly, aby nepracovaly a zároveň jim dělaly křoví. Dívky v nevěstinci tedy nejsou žádný kompars, ale skutečné prostitutky. (Caelos)

• - Bruce Lee byl silně krátkozraký a během natáčení akčních scén v ledárně ztratil jednu kontaktní čočku. (Caelos)