poster

Krvavá jízda

 • USA

  Hit and Run

 • Slovensko

  Krvavá jazda

Drama / Thriller / Horor

USA, 2009, 81 min

 • Hennes
  **

  Průměrný thriller či horor, jak chcete. Více psychologický začátek se postupně přetavuje v jasný horor s vraždícím dementem. Asi nebyl moc kvalitně pohřben, když vylezl a trefil zpátky do domu. Slabé chvilky se střídají s napínavými momenty, nic závratného v tom nelze hledat, ale nenudil jsem se. A nádherné poprsí Laury Breckenridge je prima doplňkem.(16.10.2018)

 • kingik
  *****

  Perfektní horor s pěkným ironickým nadhledem. Zpáteční cesta autem domů z bujaré party bude mít neblahé následky pro podnapilou řidičku Mary (Laura Breckenridge). Ta něvědomky srazí ve tmě muže (Kevin Corrigan) jehož zakrváceného a polomrtvého objeví zaseknutého na nárazníku až doma v garáži. Dívka zpanikaří, ubije ho golfovou holí a jeho mrtvé tělo zahrabe v lese. Zpočátku film postupuje velmi realisticky. Dívka začne propadat beznaději, v televizi bude nervozně lovit po kanálech nějaké zprávy o pohřešovaných lidech v naději, že se dozví identitu oběti nehody a tu se záhy opravdu dozví. Jedinému komu se s celou záležitosti svěří bude její přítel Ricky, který ovšem na celou věc tak trochu háže salám. A jak se celý příběh bude ubírat dál, tak se z realistické studie psychologie člověka vystaveného tramautické události plynule přejde na exploitation horor. Je to jeden z nejnapínavějších hororů, který jsem v poslední době viděl. Chválím vynikající práci kamery, která několikrát vyloupla zajímavý záběr a nejen to, její perfektní těkavost dokonale navodila hustou atmosféru. Maskéří se solidně vyřádili na Kevinu Corriganovi a na Lauru Breckenridge se nejen dobře koukalo, ale ona umí i hrát. Zdejší nízké hodnocení vůbec nevypovídá o kvalitách tohoto lahůdkového hororu. Pro mě je to bezchybný horor a komu se nelíbil pro toho si přijde Kevin Corrigan.(8.11.2010)

 • Hunter2222
  *

  Prvých 50 minút pokus o paranoidný thriller, ktorý nevyšiel a neuveriteľne nudil. Potom trochu exploitationu zmiešaného s ďalšou nudou a je koniec, našťastie. Jeden z mála kladov filmu je pekná herečka, no a trochu gore (fakt len trochu). Ináč je to veľká nuda, bez myšlienky, atmosféry, alebo kúska napätia.(6.5.2010)

 • Hrabka
  ***

  Tak tohle byl vcelku zajímavej kousek. Samozřejmě od toho nesmíte moc čekat, pak budete možná i spokojeni. Celkem netradiční, zajímavě natočenej thriller, kterej se zprvu jeví docela mysteriózně, ale nakonec je to jednodušší než bychom sami čekali. Film má místy hodně dobrý napětí a atmosféru. Celé je to sice hodně šílená záležitost, ale dejme tomu... Jestli chcete vidět, co se všechno může stát ze zdánlivě obyčejnýho návratu autem z kalby domů, tak na to mrkněte. Takovej víkend by si asi nikdo z nás nepřál. 55%(13.4.2012)

 • Šakalík
  ****

  No vida že to jde. I s omezenými prostředky a jednoduchým scénářem se dá natočit film, který nenudí a chvílemi je svou sebeironií vysloveně k popukání. :-) Hit and Run mě coby video film moc příjemně překvapil, protože mě bavil od první do poslední minuty, což lze přičíst zdařilé režii, která se nebojí experimentovat a postupně předvádí mnoho prvků, které v rámci žánru nejsou zase tak běžné (pohled skrz malou dírku pro zdůraznění detailu; rozpůlení obrazu; střídání rychlých střihů a dlouhých záběrů; obraz hlavou dolů atd). Film je použitou technikou zkrátka velmi pestrý a atraktivní. Co se samotného příběhu týče, není to zase tak slavné, ale v jednoduchosti je síla, říká klasik, takže proč vlastně ne. Od tuctového thrilleru se postupně dopracujeme až k ryze hororovému závěru s občasnými gore prvky, který je velmi svižný, i když pravda možná zbytečně natahovaný. Přesto film jako celek za zhlédnutí určitě stojí, protože dle mého názoru je přesně TOHLE cesta, kterou by se měla režie obdobných snímku ubírat.(24.10.2011)

 • - Spoiler: V záverečnej scéne vytiahne automechanik mŕtvolu vraha, ktorá bola zachytená v podvozku Jeepu, ktorým ho zrazila Mary Murdock (Laura Breckenridge). Od zrážky až po scénu v servise však niekoľkokrát detailne vidíme podvozok auta a žiadne telo tam zachytené nebolo. (Jayem)