poster

Krvavá jízda

 • USA

  Hit and Run

 • Slovensko

  Krvavá jazda

Drama / Thriller / Horor

USA, 2009, 81 min

 • GodComplex
  *

  Enda McCallion. Potom, co se tohle jmeno objevilo v uvodnich credits, prestal jsem doufat v dobry horror. Reziser, kteremu se povedlo natocit nejhorsi video cele klipografie Nine Inch Nails si po letech nabrousil zoubky na svuj debut film. Uz od zacatku se projevuji jeho trademarky realisticke kamery a zaliba v autech, coz celemu filmu dodava neprijemny look, ke kteremu se navic pridaji neskutecne nesympaticti herci - hlavni girl se vam libi tak prvnich 5 minut, to poprsi se vam ale po chvilce okouka a po zbytek filmu je totalne na odstrel. A to nemluvim o jejim "boyfriendovi", ktery vyhrava cenu nejotravnejsi filmovy slizak roku 2009. Nepatrne body zachrany ziskava snaha o napeti v prvni tretine. 2/10(11.2.2010)

 • Hrabka
  ***

  Tak tohle byl vcelku zajímavej kousek. Samozřejmě od toho nesmíte moc čekat, pak budete možná i spokojeni. Celkem netradiční, zajímavě natočenej thriller, kterej se zprvu jeví docela mysteriózně, ale nakonec je to jednodušší než bychom sami čekali. Film má místy hodně dobrý napětí a atmosféru. Celé je to sice hodně šílená záležitost, ale dejme tomu... Jestli chcete vidět, co se všechno může stát ze zdánlivě obyčejnýho návratu autem z kalby domů, tak na to mrkněte. Takovej víkend by si asi nikdo z nás nepřál. 55%(13.4.2012)

 • kingik
  *****

  Perfektní horor s pěkným ironickým nadhledem. Zpáteční cesta autem domů z bujaré party bude mít neblahé následky pro podnapilou řidičku Mary (Laura Breckenridge). Ta něvědomky srazí ve tmě muže (Kevin Corrigan) jehož zakrváceného a polomrtvého objeví zaseknutého na nárazníku až doma v garáži. Dívka zpanikaří, ubije ho golfovou holí a jeho mrtvé tělo zahrabe v lese. Zpočátku film postupuje velmi realisticky. Dívka začne propadat beznaději, v televizi bude nervozně lovit po kanálech nějaké zprávy o pohřešovaných lidech v naději, že se dozví identitu oběti nehody a tu se záhy opravdu dozví. Jedinému komu se s celou záležitosti svěří bude její přítel Ricky, který ovšem na celou věc tak trochu háže salám. A jak se celý příběh bude ubírat dál, tak se z realistické studie psychologie člověka vystaveného tramautické události plynule přejde na exploitation horor. Je to jeden z nejnapínavějších hororů, který jsem v poslední době viděl. Chválím vynikající práci kamery, která několikrát vyloupla zajímavý záběr a nejen to, její perfektní těkavost dokonale navodila hustou atmosféru. Maskéří se solidně vyřádili na Kevinu Corriganovi a na Lauru Breckenridge se nejen dobře koukalo, ale ona umí i hrát. Zdejší nízké hodnocení vůbec nevypovídá o kvalitách tohoto lahůdkového hororu. Pro mě je to bezchybný horor a komu se nelíbil pro toho si přijde Kevin Corrigan.(8.11.2010)

 • Šakalík
  ****

  No vida že to jde. I s omezenými prostředky a jednoduchým scénářem se dá natočit film, který nenudí a chvílemi je svou sebeironií vysloveně k popukání. :-) Hit and Run mě coby video film moc příjemně překvapil, protože mě bavil od první do poslední minuty, což lze přičíst zdařilé režii, která se nebojí experimentovat a postupně předvádí mnoho prvků, které v rámci žánru nejsou zase tak běžné (pohled skrz malou dírku pro zdůraznění detailu; rozpůlení obrazu; střídání rychlých střihů a dlouhých záběrů; obraz hlavou dolů atd). Film je použitou technikou zkrátka velmi pestrý a atraktivní. Co se samotného příběhu týče, není to zase tak slavné, ale v jednoduchosti je síla, říká klasik, takže proč vlastně ne. Od tuctového thrilleru se postupně dopracujeme až k ryze hororovému závěru s občasnými gore prvky, který je velmi svižný, i když pravda možná zbytečně natahovaný. Přesto film jako celek za zhlédnutí určitě stojí, protože dle mého názoru je přesně TOHLE cesta, kterou by se měla režie obdobných snímku ubírat.(24.10.2011)

 • Dubro
  ***

  Ak si divák zloží optiku a privrie jedno oko, môže toto videjko zaradiť aj medzi béčkové horory. Druhé oko zavrieť nedoporučujem, myslím tým divákovi mužského pohlavia, pretože hlavná – hovorme jej „hrdinka“ – má celkom skvelé proporcie ( jej horné dýchacie cesty určite stoja za povšimnutie). Na video film má snímok celkom zručného kameramana a krajčírovi, či kto to vlastne nastrihal, to tiež párkrát vyšlo. Hoci na jednej strane tvorcovia zabudli k filmu pribaliť poriadnu atmosféru, tak na strane druhej hranice stupidity výrazne neprekročili. Do tých 50% sa to celé zmestí.(27.1.2009)

 • - Spoiler: V záverečnej scéne vytiahne automechanik mŕtvolu vraha, ktorá bola zachytená v podvozku Jeepu, ktorým ho zrazila Mary Murdock (Laura Breckenridge). Od zrážky až po scénu v servise však niekoľkokrát detailne vidíme podvozok auta a žiadne telo tam zachytené nebolo. (Jayem)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace