Krvavá jízda

Hit and Run

Krvavá jazda

Drama / Thriller / Horor

USA, 2009, 81 min

Ak si divák zloží optiku a privrie jedno oko, môže toto videjko zaradiť aj medzi béčkové horory. Druhé oko zavrieť nedoporučujem, myslím tým divákovi mužského pohlavia, pretože hlavná – hovorme jej „hrdinka“ – má celkom skvelé proporcie ( jej horné dýchacie cesty určite stoja za povšimnutie). Na video film má snímok celkom zručného kameramana a krajčírovi, či kto to vlastne nastrihal, to tiež párkrát vyšlo. Hoci na jednej strane tvorcovia zabudli k filmu pribaliť poriadnu atmosféru, tak na strane druhej hranice stupidity výrazne neprekročili. Do tých 50% sa to celé zmestí.(27.1.2009)

• sedm.1

Já mám béčkový thrillery poměrně hodně rád, a to především kvůli tomu, že tvůrci v nich nejsou příliš vázáni a omezováni studii a jejich pravidly, především co se přístupnosti týče, tvůrci se v nich častokrát i utrhnou ze řetězu a nejednou z toho pak vznikly opravdu zajímavé a výrazné podívané. To se ale bohužel snímku Hit and Run netýká, ikdyž právě do béčkové thrillerové produkce jednoznačně spadá. Hit and Run totiž nevyniká vůbec ničím. A to přestože tu docela zafungovala atmosféra i napětí, postavy jsou vesměs sympatické, hlavní hrdinka pohledná a celý film má slušný spád, jeho výsledné vyznění mě ale prostě vůbec nenadchlo, nebavilo, nestrhlo a nezaujalo. A příčinu v podstatě vidím jen v zápletce, kdy v žádném případě nemám v úmyslu napadat její jednoduchost, naopak, její přímočarost a tempo dodává filmu kvalitu, spíš mě ale zarážel celý její vývoj, tvořený spoustou ne zcela smysluplných a přinejmenším hloupých momentů a divotvorných zvratů, které tento thriller poměrně dost ztrapňují, znehodnocují a posílají ho do lehce podprůměrných vod. A praštěnost všech těch zvratů mělo dokonce takovou sílu, že místo postupného vygradování do nervydrásajícího finále se film pozvolna změnil v nejapnou frašku, která zcela ztrácela jakýkoliv smysl. Hit and Run je tak sice po řemeslné stránce poměrně slušně působivým béčkem, ale těžce vymaštěná zápletka jednoduše nekompromisně potopila celý film.(26.5.2014)

No vida že to jde. I s omezenými prostředky a jednoduchým scénářem se dá natočit film, který nenudí a chvílemi je svou sebeironií vysloveně k popukání. :-) Hit and Run mě coby video film moc příjemně překvapil, protože mě bavil od první do poslední minuty, což lze přičíst zdařilé režii, která se nebojí experimentovat a postupně předvádí mnoho prvků, které v rámci žánru nejsou zase tak běžné (pohled skrz malou dírku pro zdůraznění detailu; rozpůlení obrazu; střídání rychlých střihů a dlouhých záběrů; obraz hlavou dolů atd). Film je použitou technikou zkrátka velmi pestrý a atraktivní. Co se samotného příběhu týče, není to zase tak slavné, ale v jednoduchosti je síla, říká klasik, takže proč vlastně ne. Od tuctového thrilleru se postupně dopracujeme až k ryze hororovému závěru s občasnými gore prvky, který je velmi svižný, i když pravda možná zbytečně natahovaný. Přesto film jako celek za zhlédnutí určitě stojí, protože dle mého názoru je přesně TOHLE cesta, kterou by se měla režie obdobných snímku ubírat.(24.10.2011)

Upřímně řečeno mě ten film docela příjemně překvapil. Zpočátku zajímavý thriller, nápadně připomínající Gordonův Stuck, dospěje třicet minut před koncem k velikému WTF momentu, který jej poměrně násilně změní na horor. Podobné veletoče sice nemám zrovna dvakrát v oblibě, ale v tomto případě netuším, čím by se zbylý čas naplnil, tudíž zdejší zvrat hodnotím ještě vcelku pozitivně. Na několika místech je snímek drobet laciný (naprosto zbytečný a samoúčelný pád ze schodů), logika občas taky solidně zavrže, ale kdyby alespoň takhle vypadal každý video-horor, vůbec bych se nezlobil.(29.1.2009)

• GodComplex

Enda McCallion. Potom, co se tohle jmeno objevilo v uvodnich credits, prestal jsem doufat v dobry horror. Reziser, kteremu se povedlo natocit nejhorsi video cele klipografie Nine Inch Nails si po letech nabrousil zoubky na svuj debut film. Uz od zacatku se projevuji jeho trademarky realisticke kamery a zaliba v autech, coz celemu filmu dodava neprijemny look, ke kteremu se navic pridaji neskutecne nesympaticti herci - hlavni girl se vam libi tak prvnich 5 minut, to poprsi se vam ale po chvilce okouka a po zbytek filmu je totalne na odstrel. A to nemluvim o jejim "boyfriendovi", ktery vyhrava cenu nejotravnejsi filmovy slizak roku 2009. Nepatrne body zachrany ziskava snaha o napeti v prvni tretine. 2/10(11.2.2010)

• - Spoiler: V záverečnej scéne vytiahne automechanik mŕtvolu vraha, ktorá bola zachytená v podvozku Jeepu, ktorým ho zrazila Mary Murdock (Laura Breckenridge). Od zrážky až po scénu v servise však niekoľkokrát detailne vidíme podvozok auta a žiadne telo tam zachytené nebolo. (Jayem)